Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motul 7100 Orjinal mi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Ülker.halley davidson
    https://www.hepsiburada.com/motul-7100-10w40-4t-4-litre-motosiklet-yagi-uretim-yili-2020-p-HBV000006TX44?magaza=Uygunavar
    Motul 7100 yağ Orjinal olduğu nasıl anlaşılır
    Napacam en pahalı olanı mi alayım garanti olsun diye?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Yıllardır internetten 7100 motosiklet yağı alıyorum bende motul7100 kullanıyorum.Hiç tesbit edilmiş sahte motul motosiklet yağı hüçbiyerde duyulmadı tereddütlük bü durum yok bence

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Ülker.halley davidson
    Alıntı blueway2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yıllardır internetten 7100 motosiklet yağı alıyorum bende motul7100 kullanıyorum.Hiç tesbit edilmiş sahte motul motosiklet yağı hüçbiyerde duyulmadı tereddütlük bü durum yok bence
    Satın aldım 4 litre bakayım inşallah çabuk gelir birde yağ filtresi Alacam oda 100 lira rahat

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Surada daha ucuza var,yazilan yorumlara gore orjinalmis.

https://urun.n11.com/motor-yagi/motu...agi-P442041189

Yag filtresi icin de MANN filtre öneririm, muadilini bulabilrisiniz buyuk ihtimal. Ben yillardir kullaniyorum, sorun yok.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Ülker.halley davidson
    Alıntı fazil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Surada daha ucuza var,yazilan yorumlara gore orjinalmis.

https://urun.n11.com/motor-yagi/motu...agi-P442041189

Yag filtresi icin de MANN filtre öneririm, muadilini bulabilrisiniz buyuk ihtimal. Ben yillardir kullaniyorum, sorun yok.
    Benimki bu
    https://www.motoyildirim.com/kawasaki-ninja-250sl-orjinal-atom-yag-filtresi

Burda bide z250sl diye kalmış ama burdan almiycam yetkili Kawasaki satıcısından alacam.
    Dhaa önce ondan Orjinal koruma takozu aldım 900tlye slider
    Balata aldım orjinal Kawasaki

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Aslında Kawasaki'nin tavsiye ettiği, hatta ürünün açıklamasında "Kawasaki lisanslı" vs yazan Elf Vent Vert diye bir yağ daha var. Onu da araştırmak gerek.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    kardeş 2 kıstasa bakıcaksın kafan rahat olsun diye.birincisi ortalama fiyattan çok düşük olmamalı.mesela 7100 10w40 genelde 70 civarı böylelikle senin4litre 280 oluyor.hepsiburadada fiyat 270
    bir digeri güvenilir satıcıdan almak belli ürünleri.ben mesela yağ ve filtreleri motoyıldırımdan alıyorum n11 üzerinden...
    kimse sahte motul şişesiyle ugrasmazda,şişeyi acınca anlarsınyağ sahtemi.7100 un kendine has akışkanlıgı rengi ve kokusu var.yani adam 70 liraya toptancıya verse 50 lira kar etse genede sanmam sahte şişe ve yağ yapmakla ugrasın.
    kısacası en mantıklısı güvenilir bir satıcıdan ortalama bir fiyata almak.ben hepsiburadadaki uyguna varı bilmiyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Ülker.halley davidson
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında Kawasaki'nin tavsiye ettiği, hatta ürünün açıklamasında "Kawasaki lisanslı" vs yazan Elf Vent Vert diye bir yağ daha var. Onu da araştırmak gerek.
    Benim motor 10 40 ile uyumlu
    Bu 10 50
    Riske gerek yok bence kitabında 10 40 kullan diyor

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bi yağın orjinal olup olmadığını nasıl anlarız? Kimyager miyiz biz?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi yağın orjinal olup olmadığını nasıl anlarız? Kimyager miyiz biz?
    Piyasada sahtesi olduğu bilgisi yayılmışsa belki?
    velizrsln bunu beğendi.

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Piyasada sahtesi olduğu bilgisi yayılmışsa belki?
    Yakalanmadığı sahtesinin üretilmediği anlamına gelmez, veya haberi çıkmış olsa bile aldığımız ürünün orjinal mi değil mi ayırt edemeyiz onu diyorum.

Üstte arkadaş n11 linki paylaşıp yorumlarda orjinal falan demiş müşteriler. O müşteriler acaba nasıl orjinal olup olmadığını anladılar? Tamamen sallamasyon yorumlar onu demek istedim.
    Gofretcocuk5 bunu beğendi.
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Motulun sitesini açıyoruz bayiilere bakıyoruz, en yakın olana gidip yağımızı alıyoruz. Bu kadar basit.
    yamtareroglu bunu beğendi.

Alıntı BloodyBaron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motulun sitesini açıyoruz bayiilere bakıyoruz, en yakın olana gidip yağımızı alıyoruz. Bu kadar basit.
    yaşadığın yerde olayan ne yapsın? veya sadece otomobil yağı satıyorsa? veya daha çok kazanacam diye sahte ürün satmadığını nasıl bilecez? Burası Türkiye....

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    bilemeyiz bilemicez ama pek sanmıyorum.castrol markasından aşırı fazla var bu durum motul kullanan zaten yok bilende yok.sen ben biliyoruz motosikletten ötürü.3 4 sene oldu olmadı otomobiller için yaygınlaşalı türkiyede.çoğu yer satmıyor veya hiç haberi bile yok bu markadan çok şaşırıyorum ama böyle.herkese söylüyorum burdan şu yağları kullandıktan sonra ORTASINDAN DELİN !!! baya bıçağı sokun abi kutusuna öldürün.bu sahte mal satan şerefsizlere kalmasın direk geri dönüşüme gitmesi sağlansın birde bunlarla uğraşmayalım.

Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bilemeyiz bilemicez ama pek sanmıyorum.castrol markasından aşırı fazla var bu durum motul kullanan zaten yok bilende yok.sen ben biliyoruz motosikletten ötürü.3 4 sene oldu olmadı otomobiller için yaygınlaşalı türkiyede.çoğu yer satmıyor veya hiç haberi bile yok bu markadan çok şaşırıyorum ama böyle.herkese söylüyorum burdan şu yağları kullandıktan sonra ORTASINDAN DELİN !!! baya bıçağı sokun abi kutusuna öldürün.bu sahte mal satan şerefsizlere kalmasın direk geri dönüşüme gitmesi sağlansın birde bunlarla uğraşmayalım.
    Boş yağ kutularını delmek çare değil maalesef. Çünkü kutu bastırmak çok kolay. Yenisini yaptırır.

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Hocam öyle çok pahalı oluyor. 250₺'ye alacağın yağ 300'e geliyor. Bir de bayiye gitmekle uğraşıyorsun. Gereksiz uğraş bence.

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaşadığın yerde olayan ne yapsın? veya sadece otomobil yağı satıyorsa? veya daha çok kazanacam diye sahte ürün satmadığını nasıl bilecez? Burası Türkiye....
    Benim yaşadığım yerde de yok. Bence n11deki çoğu yüksek satış yapan satıcı orijinal satıyordur. Ya da yagcarsısı var 2012den beri motul satıcısı diyor ona güvenirdim. Ben yagcarsısından Shell Advence Ultra almıştım bir sorun yaşamadım. Çok da paranoyak olmaya gerek yok güvenilir yerden almak yeterli bence.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:52 ----------

Alıntı RideForLife. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam öyle çok pahalı oluyor. 250₺'ye alacağın yağ 300'e geliyor. Bir de bayiye gitmekle uğraşıyorsun. Gereksiz uğraş bence.
    Yok ben konuyu açan kişi için söyledim. Ben güveninir bir yerden alıyorum sorun yaşamadım şimdiye kadar. Mesela n11de yagcarsısı var hepsiburadada kaanelektronik satıyor. Güvenilir yerden aldıktan sonra sıkıntı yaşanacağını düşünmüyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Ülker.halley davidson
    Benim yaşadığım yerde de yok. Bence n11deki çoğu yüksek satış yapan satıcı orijinal satıyordur. Ya da yagcarsısı var 2012den beri motul satıcısı diyor ona güvenirdim. Ben yagcarsısından Shell Advence Ultra almıştım bir sorun yaşamadım. Çok da paranoyak olmaya gerek yok güvenilir yerden almak yeterli bence.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:52 ----------

Yok ben konuyu açan kişi için söyledim. Ben güveninir bir yerden alıyorum sorun yaşamadım şimdiye kadar. Mesela n11de yagcarsısı var hepsiburadada kaanelektronik satıyor. Güvenilir yerden aldıktan sonra sıkıntı yaşanacağını düşünmüyorum.
    En üstteki linkten aldım
    Şimdi kargoya verilsin diye bekliyorum birde yağ filtresini bekliycem sonra değişecem

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Ben bi n11de bir satıcıdan almıştım. 5100 Yağı motora koydum. Performansta kayıp, yağda yanma vs oldu. Hemen değiştirmiştim.

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    https://mobile.donanimhaber.com/saht...onu--145617531

Şurda bi arkadaş detaylı yazmış sahte/orjinal ayrımını.
    tommygun ve fazil bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)