Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

kendi motorumla sınava girmek

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CB250R
    Ehliyet teorik sınavını geçtim önümüzdeki günlerde direksiyon sınavım var.
    Kendi motorumu daha onceden almıştım .
    Oradaki sınav görevlilerine böyle bir teklif yapabilirmiyim bir kaç yerde kendi motoruyla sınava giren duydum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    teklif yap, dövecek halleri yok

daha önce benzer bir konu vardı, eskiden oluyordu ama artık olmuyor demişlerdi.

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Ketçap mayonez ister misiniz, panigale var multistrada var iron 883 var r6 var mt 09 var ne istersiniz

Motosikleti
    CB250R
    Evet yada hayır yazmak bukadar zor değil xd

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Arndiol demiş zaten. Sen dene büyük ihtimal olmaz diye. Motoru nasıl götüreceksin sınav yerine? Sürerek götürürsen sıkıntı olabilir.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Giremezsiniz.

Olcay Demirc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX125
    kankam sendeki malzeme kimsede yok he :D:D

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    girsen bile kalıcaksın haberin olsun.ama zaten kabul görmez teklif dahi etme ki zaten bu ehliyetsiz motora biniyormuş sürünsün demesinler.çünkü derler diyorlar
    HRider bunu beğendi.

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Bizim burda bakıyorum, adaylar kask takıyor hocalar vs mt07nin üstünde böyle kasıntı kasıntı kasksız ekipmansız dolanıyorlar. Polis olsam cezayı nerede yazacağımı biliyorum da işte.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sınava kendi aracınızla giremezsiniz.
    Sınav sadece M.E.B. onaylı araçlarla yapılabiliyor. Sınav komisyonu başkanı araç onayını ve plakasını kontrol ederek sınava başlar. Sınava gireceğiniz araç bozulmuş veya kazaya uğramışsa başka bir M.E.B. onaylı araç için müfettişlerin verdiği ek onayı ister.
    istanbulian bunu beğendi.

Giremezsiniz.
    Ders alırken geçen yaz hoca önce daha kolay olan, başka bir kursa ait motorla çalıştırıp daha sonra sınav öncesi kendi kursumun kayıtlı motoruyla parkur çalıştırdı.
    Sadece kayıtlı olduğumuz kursun motoru ile girebiliyormuşuz çünkü, öyle açıklamıştı.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    şimdiyi bilmem ama 2015 yılında kendi motosikletin ile girebilirdin, ben öyle yapacaktım ama vitesli motosikletim yoktu benim...

ben daha önce hiç vitesli motosiklet kullanmadan sınava girmiştim ve rahat geçtim direksiyon sınavını.. motorun parçalarının içeride nasıl işlediğini bilmek ona hakim olmayı kolaylaştırıyor.

edit: yalan olmasın rüyamda bir kaç kez cbf 150 kullanmıştım
    BloodyBaron bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Sınava gireceğiniz motora sınav öncesi alışmakta fayda var. Benim kursta 2015'de Cb 125 Ace ve Ybr vardı. Ace'ye alışıp Ybr'ye bindiğimde stop ettirdiğim anlar oldu. Kendi motorunuza alışmışsınızdır, ne olur ne olmaz diye sınav öncesinde sınava gireceğiniz motoru sürüp gaz,fren,debriyaj durumlarına bakıp alışmanızı tavsiye ederim.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bir de kendi motorunla oynama yapmış olma ihtimalin var, sanmıyoruım izin verileceğini.

motoru oraya kendin götürmende zarar yok. komisyon gıcık olabilir en fazla, ancak yasal işlem yapamaz.

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir de kendi motorunla oynama yapmış olma ihtimalin var, sanmıyoruım izin verileceğini.

motoru oraya kendin götürmende zarar yok. komisyon gıcık olabilir en fazla, ancak yasal işlem yapamaz.
    Sınav komisyonu başkanı arkadaşı olsa bile yapamaz. Başkan yardımcısı itiraz eder. Hadi oda göz yumdu diyelim. Sınavı takip eden müfettişler durumu tesbit eder. Sınav başarısız sayılır. Komisyondakiler cezalandırılır.Bir daha görev alamazlar.
    Kendi motoruyla gelenlere her hangi bir yaptırım uygulandığını görmedim.

yurekli_emin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB 250 NI
    Sınav motorunda sorun çıkarsa kendi motorunu teklif ederek sınava sokabiliyorsun diye biliyorum. Tabii senin motorunu da gözden geçirecekler her şeyi çalışıyor mu sorunu var mı diye bir de oraya kayıt yapacaklar falan.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı yurekli_emin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sınav motorunda sorun çıkarsa kendi motorunu teklif ederek sınava sokabiliyorsun diye biliyorum. Tabii senin motorunu da gözden geçirecekler her şeyi çalışıyor mu sorunu var mı diye bir de oraya kayıt yapacaklar falan.
    Yapamaz...
    ...

MTSK sınav yönetmeliğine göre;

"e)(Değişik:RG-7/3/2017-30000)Sınavda kullanılmak üzere Sınav Yürütme Komisyonuna bildirilen aracın sınav günü arıza yapması veya millî eğitim müdürlüğünce geçerli sayılabilecek bir nedenle sınavda kullanılamaması hâlinde şartları haiz o ilçede (Ek ibare:RG-22/2/2018-30340)veya il sınav sorumlusunun uygun gördüğü başka ilçede kursa ait başka bir araçla; kursun başka aracı bulunmaması hâlinde bir başka kursa ait araçla o günkü sınav yapılabilir. (Ek cümle:RG-22/2/2018-30340)Ancak arızalanan aracın yerine yeni aracın kullanılabilmesi için o gün ve saatte üzerinde tanımlı eğitim veya sınav olmaması şartı aranır."

Daha fazla bilgi için tıkla...

Yani sınava kendi motorumla girermiyim diye boş yere kafa yormamak lazım. Ayrıca kendi motoruyla sınav yerine gidip oradaki trafik polisine yakalanınca atacak hava kalmaz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)