Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sizinde fikrinizi alaylm

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    motolux
    Arkadaşlar temmuz 2020 de sıfır aldığım 50cc (80cc çevrilmiş) scooterım var, 60-70km hıza ulaşıyor, fakat içimde daha büyük bir motor var 125-150cc gibi. Ehliyet A2 ancak beni düşündüren vergi ve sigorta, nereden baksanız 600-800 TL her yıl ödenecek, lakin scooter da öyle bir dert yok koy benzini devam.
    Bu istek daha önceleri 250cc kadar motorları kullanmaktan geliyor, öyle uzak mesafelere gidecek değilim en uzak mesafe 25-30 km.
    Şimdi bu kadar yazdıktan sonra sizin fikirlerinizi alayım dedim.
    Siz olsanız, vergisiz sigorta masrafı olmayan bu motora mı binersiniz. Yoksa illede büyük cc li olsun mu dersiniz.
    Not: yaş 63 ona göre muhatap olalım. Saygı çerçevesinde.
    berk_cglr bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Yani bu sizin biraz da bakış açınıza bağlı abi. Motor birincil kullanım aracınsa ( ki birincil olmasa da) sigorta ne kadar bir yük ve masraf gibi gözükse de Allah korusun bir kaza durumunda sıkıntı yaşamamanızı sağlar. Veya kışları motorunuzu yatırıyorsanız motor yatarken bile sigorta ödemek canınızı sıkabilir. Vergi konusunda yıllık 150 tl civarlarında olacağı için büyük bir mebla değil.

Bir de kullanım şekliniz önemli. Genel olarak şehiriçi kullanıyorsanız scooter hem kullanım kolaylığı hem rahatlığı (bagaj vs.) olarak daha mantıklı. Ama anayollara çıkıyorsanız düşük cc tehlikeli olabiliyor. Ben olsam alırdım çünkü 50 ccler hem sigorta konusu hem de gereksiz derecede güçsüz olduğu için.
    tommygun bunu beğendi.

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı Engin_Ercan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar temmuz 2020 de sıfır aldığım 50cc (80cc çevrilmiş) scooterım var, 60-70km hıza ulaşıyor, fakat içimde daha büyük bir motor var 125-150cc gibi. Ehliyet A2 ancak beni düşündüren vergi ve sigorta, nereden baksanız 600-800 TL her yıl ödenecek, lakin scooter da öyle bir dert yok koy benzini devam.
    Bu istek daha önceleri 250cc kadar motorları kullanmaktan geliyor, öyle uzak mesafelere gidecek değilim en uzak mesafe 25-30 km.
    Şimdi bu kadar yazdıktan sonra sizin fikirlerinizi alayım dedim.
    Siz olsanız, vergisiz sigorta masrafı olmayan bu motora mı binersiniz. Yoksa illede büyük cc li olsun mu dersiniz.
    Not: yaş 63 ona göre muhatap olalım. Saygı çerçevesinde.
    Abicim Sigortadan muafsın tamam ancak Allah korusun bir kaza durumunda hayatın kararabilir. 150cc motorun sigortası 250tl tuttu 1 ay önce. Bence 150cc bir motor alıp hem daha güvenli hem de sigortalı gezmek en mantıklısı. Ben şahsen kafam rahat binemem 50cc motora. Ehliyet varsa durduğun hata diye düşünüyorum.
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Üstadım 25-30 km de aslında o cc scooterda uzun yol sayılabilecek bir mesafe. İşlev anlamında beklentilerinizi karşıladığı sürece değiştirmenin gereği olmayabilir. Ekonomik durumumuz, tecrübemiz, fiziksel ve mental sağlığımız daha yüksek cc motosiklet sürmeye engel değilse biraz daha kuvvetli bir motosikletle daha keyifli bir sürüş elde edebiliriz. Bu işlere bazen "aslan besleyen, yemini düşünmez" mantığıyla yaklaşmak gerekir.
    BloodyBaron ve gurcanozturk bunu beğendiler.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Abi ne yazık ki herşey ekonomi ile alakalı.

Sigortası , vergisi , bakım maliyetleri ortalama size 1 senede 1200 liraya gelecektir ekstra.

Bütçeniz uygun ise 50cc ile ugrasmayın derim tabi

Motosikleti
    kuba rx9
    Bende 50 cc kullanicisiyim tercih etme sebebim bende A sınıfı ehliyetimin olmamasi. A2 ehliyetin varsa bence düşünme al bı 125 felan 50 ligin canı ne ki hem motor yorulmaz hem sen yorulmazsin. Arkadaşların dediği gibide sigorta candır
    BloodyBaron bunu beğendi.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    engin abi bütçe ile alakalı tabi ama seni zorlamıyorsa 150 cc trafikte daha rahat ettirir, ben 100cc scooter kullandığımda bile stres yapmıştım açıkcası. 25 30 km de çok da kısa sayılmaz ama trafiğin yoğun olduğu saatlerde kullanıyorsanızda en iyisi sizin motorunuz olur sadece boş yolda biraz sorun olur gibi geliyor o da trafik akış hızını yakalamakla alakalı olarak

Motosikleti
    motolux
    Geçen gün bir arkadaşın 125cc mondial üzerinden sigortam net de fiyat sorgulattım sanırım yaştan dolayı 650 TL sigorta çıktı. 150 de vergi desek 800 TL yıllık masraf,
    Elbette sigorta iyi bir şey ancak motosiklet için çok fazla geldi bana.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:27 ----------

Alıntı Mirkut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende 50 cc kullanicisiyim tercih etme sebebim bende A sınıfı ehliyetimin olmamasi. A2 ehliyetin varsa bence düşünme al bı 125 felan 50 ligin canı ne ki hem motor yorulmaz hem sen yorulmazsin. Arkadaşların dediği gibide sigorta candır
    A2 ehliyetim var, 1991 de almıştım.

Motosikleti
    Bn125
    Abi sizin a2 ehliyetiniz artık a olarak geçiyor, yani sizin ehliyet sınırınız yok. Bütçe varsa 250 alırsanız güzel olabilir. Yanlış anlaşılmak istemem ama şu saatten sonra hayatın keyfini çıkarmak sizlerin en büyük hakkı. İnazumaya bakmanızı tavsiye ederim forumda sayfası var ve oldukça kapsamlı bir sayfa. Aradığınız sormak istediğiniz her şeye ulaşabilirsiniz. Çin malı almamanızı tavsiye ederim. 250cc sınıfında en oturaklı ve konforlu motordur inazuma.

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Alıntı Engin_Ercan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen gün bir arkadaşın 125cc mondial üzerinden sigortam net de fiyat sorgulattım sanırım yaştan dolayı 650 TL sigorta çıktı. 150 de vergi desek 800 TL yıllık masraf,
    Elbette sigorta iyi bir şey ancak motosiklet için çok fazla geldi bana.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:27 ----------

A2 ehliyetim var, 1991 de almıştım.
    Hocam a2 ehliyetler yeni yasa çıkınca A ehliyetine döndü. Yani istediğiniz ccde motoru kullanabilirsiniz.

Motosikleti
    Duke 200
    Daha çok yeni almışsınız, biraz kullanın keyfini çıkarın bence. Ünlü bir supersport hocasına sorduklarinda en çok 250ccyi az kullandığıma pişman oldum demişti. Her hacim motorun kendine göre keyfi var.
    Not: a2 ehliyetim var + maddi durumum el veriyor yine de 50cc kullanıyorum tabi iş için değil düzenli uzun mesafelere gitmiyorum.

Motosikleti
    motolux
    Alıntı BloodyBaron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam a2 ehliyetler yeni yasa çıkınca A ehliyetine döndü. Yani istediğiniz ccde motoru kullanabilirsiniz.
    Aynen öyle, ehliyetin arkasında yazıyor. Tşk.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:51 ----------

Alıntı Lukocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha çok yeni almışsınız, biraz kullanın keyfini çıkarın bence. Ünlü bir supersport hocasına sorduklarinda en çok 250ccyi az kullandığıma pişman oldum demişti. Her hacim motorun kendine göre keyfi var.
    Not: a2 ehliyetim var + maddi durumum el veriyor yine de 50cc kullanıyorum tabi iş için değil düzenli uzun mesafelere gitmiyorum.
    Scooterların sevdiğim tarafı, ayaklar pantolon falan yağışlı çamurlu yerlerde kirlenmiyor, ayrıca otomatik araba gibi gaz ver gitsin oluşu.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)