Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Full Face Kask İle Maske Cezası -İPTAL EDİLDİ-

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    düldül(z-one)
    İtiraz eden velisi ***'in hakimliğimize sunmuş olduğu dilekçesinde özetle: 02/09/2020 tarihinde oğlu Burhan Türker Candemir'in(2003 Doğumlu) motosikletiyle kasklı olarak trafikte ilerlerken emniyet önünde durdurulduğunu, başında kask olduğu halde maske takmama cezası kesildiğini, kask varken maske takmanın imkansız olduğunu, bu nedenle 02/09/2020 tarihli 18:01 saatindeki emniyet görüntülerinin incelenerek kesilen 900,00 TL bedelli cezanın iptaline karar verilmesini talep etmiştir

*** İlçe emniyet müdürlüğüne yazılan müzekkereye verilen cevapta özetle;
    ilçe emniyet müdürlüğümüze yazıda adı gecen: Sinop, Ayancık, Büyükdüz Mah/köy Nüfusunda kayıtlı, *** doğumlu *** ** oğlu Burhan Türker Candemir isimli şahsın müdülüğümüzün 07/09/2020 tarih ve 2020/177 sayılı idari para cezası tutanağı ile 900,00 TL bedelli para cezas tutanağına ilişkin şahıs motosiklet kullandığı esnada kafasında kaskın takılı olduğu, kaskın ön yüzeyinin açık olduğu, kendisine bakıldığı esnada yüz kısmında maskesini takmadığı, müdürlüğümüz personelince tespit edilmiş, motosiklet kontolllü şekilde durdurularak şahsın maske takmadığında dolayı valilik kararı kapsamında gerekli idari işlem uygulandığı belirtilmiştir.

KARAR

1-İDARİ PARA CEZASININ KALDIRILMASINI TALEP EDEN İTİRAZ EDEN VELİSİ ***'İN İTİRAZ EDEN BURHAN TÜRKER CANDEMİR'E AİT AYANCIK İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNÜN 07/09/2020 TARİH 2020/177 SAYILI İDARİ YAPTIRIM KARARI İLE DÜZENLENEN 900,00TL İDARİ PARA CEZASINA YÖNELİK İTİRAZ BAŞVURUSUNU KABULÜ İLE AYANCIK İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNÜN 07/09/2020 TARİH 2020/177 SAYILI İDARİ YAPTIRIM KARARI İLE DÜZENLENEN 900,00TL'LİK İDARİ PARA CEZASININ HUKUKA AYKIRI OLMASI NEDENİYLE İDARİ PARA CEZASININ KALDIRILMASINA KESİN OLARAK KARAR VERİLDİ.

bundan yaklaşık 2 ay önce 'full face kask ile maskeden ceza yedim' diye bir konu açmıştım, bir kaç gün sonra itiraz dilekçesi verdik ve bugün itibariyle mahkeme kağıdı elimize ulaştı kararı yukarı da yazdım.
    maktama, karayel90, Thracian ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Biraz da olsa içim rahatladı zira acaba kitlerler mi ceza diye ürkmüyor değildim.
    turkerboss bunu beğendi.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gözün aydın. Zaten saçma sapan bi uygulamaydı. Bu pilisleri de anlamk değil gerçekten.
    turkerboss bunu beğendi.

3RE3RA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyo250gt - cbf150-mt25
    polis cezayı kesiyor istersen itiraz et diyor. arkadaş gibi hakkını savunanlar itiraz ediyor. birçok kişi peşine düşmüyor amaann kim uğraşacak diyor.
    aynı zamanda bu cezaları yazan polisler KOTA dolsun diye yazıyor. haklı-haksız ayrımı yapmadan. aynı banka personelinin; "ben size bir kredi kartı vereyim, geldiği zaman isterseniz iptal ettirin" demesi gibi bir olay. arkadaşı tebrik ediyorum hakkını savunmuş. bu karar birçok kişiye emsal olacak nitelikte
    turkerboss bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Polisler isteseler ceza kotalarını çok hızlı doldururlar da dolduracakları yeri seçmiyorlar. Çünkü yağmur gibi ceza yazarlarsa da oy kaybı olur. Kazı yol, ama öldürme stratejisi.
    gurcanozturk bunu beğendi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Ilce emniyet mudurlugunun yazisi bile falso bir kere, hic acik degil. Fotograf cekmiyorlar diye biliyorum tespit icin, cekilmeli bana kalirsa.

"şahıs motosiklet kullandığı esnada kafasında kaskın takılı olduğu, kaskın ön yüzeyinin açık olduğu, kendisine bakıldığı esnada yüz kısmında maskesini takmadığı"

Hangi tip kask? Yuzunun neresi gorunuyor ? Burnu gorunuyor mu?

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Eşekten düşenin halini eşekten düşen anlar.
    AEA plakalı bir motora yazması gerekilen cezayı,benim AAE plakaya yazmışlardı 1 buçuk ay uğraşmıştım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)