Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Mantıken yeten 250 cc duygusal yönden neden yetmez?

Motovento
    REKLAM ALANI
    blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Değerli Arkadaşlar,
    45 yaşındayım hafta sonları şehir dışı günlük geziler yapıyorum,yılda bikaç seferde kamplı tur'a gidiyoruz.7 yıl 53,000 km cbf150 ve 2 yıldırda 32,000 km'dir inazuma kullanıyorum.Mantıken bana şehir içi ve dışı yeterli geliyor,otobana çıkmıyorum.Fakat arkadaş grubunda büyük cc motorları görünce insanın içinde bir kıpraşım oluyor canı istiyor.1,69 boy 72 kiloyum ve fiziki olarak güçlü bir yapım yok.Aklımda iki model var fiyat performans motoru olarak nc750x ve tracer700.Nc750x daha mantıklı gelsede ağır olması,sele ve arka amörtisörün çok sert olması ve yoldaki tüm olumsuzlukları sürücüye ilettiğinin duymam sebebiyle karar veremedim.Konfor benim için çok önemli önceden bel rahatsızlığı geçirdim.İnazuma bu açıdan çok konforlu.Sizlerin fikirleri bu yönde ne olur.Elimdeki inazuma toplamda 50,000 km'ye geldi ilerledikçe satış kabiliyetide düşecek.Malum türk halkı olarak honda ve yamaha piyasası var ülkemiz pazarında.Bir ömür inazuma sürülebilirmi değişirsek bu iki modelden birisi son olurmu?kolay karar veremediğimden alışveriş işlemlerimde çok zor oluyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    furkanguvenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı blueway2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli Arkadaşlar,
    45 yaşındayım hafta sonları şehir dışı günlük geziler yapıyorum,yılda bikaç seferde kamplı tur'a gidiyoruz.7 yıl 53,000 km cbf150 ve 2 yıldırda 32,000 km'dir inazuma kullanıyorum.Mantıken bana şehir içi ve dışı yeterli geliyor,otobana çıkmıyorum.Fakat arkadaş grubunda büyük cc motorları görünce insanın içinde bir kıpraşım oluyor canı istiyor.1,69 boy 72 kiloyum ve fiziki olarak güçlü bir yapım yok.Aklımda iki model var fiyat performans motoru olarak nc750x ve tracer700.Nc750x daha mantıklı gelsede ağır olması,sele ve arka amörtisörün çok sert olması ve yoldaki tüm olumsuzlukları sürücüye ilettiğinin duymam sebebiyle karar veremedim.Sizlerin fikirleri bu yönde ne olur.Elimdeki inazuma toplamda 50,000 km'ye geldi ilerledikçe satış kabiliyetide düşecek.Malum türk halkı olarak honda ve yamaha piyasası var ülkemiz pazarında.Bir ömür inazuma sürülebilirmi değişirsek bu iki modelden birisi son olurmu?kolay karar veremediğimden alışveriş işlemlerimde çok zor oluyor.
    Değerli abim benim yaşım 27 bir çok marka model motosiklet kullandım ama insan olarak bir çoğumuzun yapısı bu sanırım. Bir süre sonra yeterli gelmiyor altımızda ki makinalar. Hep bir üstü iki üstü diye yukarılara bakıyoruz. Ben bir çözümü bulamadım siz bulursanız bana da söyleyin lütfen Şahsi fikrim Tracer 700 her zaman çok cezbetti beni ama iki modeli de kullanmadım. Benim yorumum tamamen bende oluşturduğu his ve izlenim.
    blueway2 bunu beğendi.
    Honda CBR125R- Yamaha MT07- Yamaha Nmax 155- Honda PCX125- KTM Duke250- Yamaha Xmax 250- Ducati Scrambler İcon- Honda Forza 250

Remzidemir41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mantıken yasal limitler , işletme maliyeti , kullanım kolaylığı diyecek olursak
    duygusal olarak da insanın elinin altında bulunan tork , herhangi bir sıkıştırma esnasında gaz kolunu çevirip uzayabilme hissi , hoştur ,güzeldir , albenisi yüksektir. Ne zaman fakir enduromdan inip bir tork makinesine binsem o günüm kıpır kıpır ve heyecanlı geçiyor. Çünkü trafikte arkadan sıkıştıran olmuyor , taciz eden olmuyor , olamıyor. Gaz kolunu çevirip uzayabilmek gerçekten çok güzel olsa gerek. Ama gel gelelim ki öğrenci adama çok ters bir durum...
    blueway2 bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ilk önce mantık mı? duygu mu ? geliyor ona bakmak lazım
    bende 2014 te inazuma alacakım bi arkadaşın gazı ile gidip nc 700 aldım 30000 km kullanıp sattım sonra aynı arkadaşın gazı ile 660 tenere aldım onuda 35000 km kullandım bu sefer dedim ki gidip afrika twin alayım ama hem şehir içi hem uzun yollar da olmaz bi tane küçük cc lazım 2* masraf yapmak istemediğim için gidip nc 750 aldım 6 ay dayanabildim çünkü beni mutlu etmiyor du
    maddi olarak çok mantıklı hem şehir içi hem uzun yolda kullanıyordum yakıt süper parça ucuz (bana göre) ama keyif alamadıktan sonra banka hesabında milyon tl de olsa oda mutlu etmiyor du
    sattım gidip bi tane afrika aldım şehir içinde kullanmak için bi tane cub aldım
    yani motosiklet işinde mantık olmuyor mantıklı olan mutlu etmiyor keyif vermiyor
    ee keyif alamıyorsak neden motora biniyoruz ki?
    benden demesi mantığı kenara bırakıp duygularınızın peşine gidin mutlu olmak istiyorsanız
    motor konusuna gelince tracer daha güçlü haliliyle daha heyecanlıdır
    fakat tracer dan sonra da değiştirmek isteyeceksiniz farklı motorlar test ettikten sonra
    furkanguvenc, blueway2 ve TanerErbay bunu beğendiler.

furkanguvenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende 2014 te inazuma alacakım bi arkadaşın gazı ile gidip nc 700 aldım 30000 km kullanıp sattım sonra aynı arkadaşın gazı ile 660 tenere aldım onuda 35000 km kullandım bu sefer dedim ki gidip afrika twin alayım ama hem şehir içi hem uzun yollar da olmaz bi tane küçük cc lazım 2* masraf yapmak istemediğim için gidip nc 750 aldım 6 ay dayanabildim çünkü beni mutlu etmiyor du
    maddi olarak çok mantıklı hem şehir içi hem uzun yolda kullanıyordum yakıt süper parça ucuz (bana göre) ama keyif alamadıktan sonra banka hesabında milyon tl de olsa oda mutlu etmiyor du
    yani motosiklet işinde mantık olmuyor mantıklı olan mutlu etmiyor keyif vermiyor
    benden demesi mantığı kenara bırakıp duygularınızın peşine gidin mutlu olmak istiyorsanız
    fakat tracer dan sonra da değiştirmek isteyeceksiniz farklı motorlar test ettikten sonra
    Bence çok güzel bir tespit.
    Honda CBR125R- Yamaha MT07- Yamaha Nmax 155- Honda PCX125- KTM Duke250- Yamaha Xmax 250- Ducati Scrambler İcon- Honda Forza 250

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Inazuma, sınıfının en konforlusu ve uzun ömürlü bloğa sahip bir motosiklet. İşletim maliyetleri de bir nebze de olsa ekonomiktir. Büyük CC = daha büyük masraf. Eğer maddi olarak sizi sıkıntıya sokmayacaksa, Tracer 700-900, Tiger 800, V-Strom 650-1000, Cbf 600-1000, Versys 650-1000, F 750 GS gibi modellerden herhangi biri olabilir. Endurodan başka modellere bakmayın derim genel olarak.
    blueway2 bunu beğendi.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Değerli Arkadaşlar,
    45 yaşındayım hafta sonları şehir dışı günlük geziler yapıyorum,yılda bikaç seferde kamplı tur'a gidiyoruz.7 yıl 53,000 km cbf150 ve 2 yıldırda 32,000 km'dir inazuma kullanıyorum.Mantıken bana şehir içi ve dışı yeterli geliyor,otobana çıkmıyorum.Fakat arkadaş grubunda büyük cc motorları görünce insanın içinde bir kıpraşım oluyor canı istiyor.1,69 boy 72 kiloyum ve fiziki olarak güçlü bir yapım yok.Aklımda iki model var fiyat performans motoru olarak nc750x ve tracer700.Nc750x daha mantıklı gelsede ağır olması,sele ve arka amörtisörün çok sert olması ve yoldaki tüm olumsuzlukları sürücüye ilettiğinin duymam sebebiyle karar veremedim.Konfor benim için çok önemli önceden bel rahatsızlığı geçirdim.İnazuma bu açıdan çok konforlu.Sizlerin fikirleri bu yönde ne olur.Elimdeki inazuma toplamda 50,000 km'ye geldi ilerledikçe satış kabiliyetide düşecek.Malum türk halkı olarak honda ve yamaha piyasası var ülkemiz pazarında.Bir ömür inazuma sürülebilirmi değişirsek bu iki modelden birisi son olurmu?kolay karar veremediğimden alışveriş işlemlerimde çok zor oluyor.
    Sizin daha önce de belirttiğiniz gibi;
    250 cc hem şehir içi hemde şahit dışı için ideal aslında,ama bir müddet sonra insanın içinde bir kıpraşım oluşuyor bu durumun oluşmasında büyük cc’den bir motora binmek,forumlardaki görüşler ve insanoğlunun nefsi ister istemez etkili oluyor ve büyük cc ateşiyle yanıp tutuşuyor,burada önemli olan sihirli cümle bence ‘elimdeki motor benim ihtiyacıma cevap verebiliyormu’olmalıdır.örneğin 150 cc ile uzun yola çıktığımda kamyon ve otobüs sollayamıyordum ve zorlanıyordum.Dedim bu şekilde tehlikeye giriyorum böyle olmayacak deyip 250 cc ye geçtim şimdi sıkıntı yok fakat bi süre sonra belirttiğim sebeplerden içsel büyütme isteğim mevcut ama kendime sorduğumda 250 cc benim ihtiyaçlarıma cevap veriyor,vermediği bir gün ona göre değişim yapmak mantıklı olacaktır
    Yani şuan bir üst Cc'ye geçmeniz tamamen duygusal ve bir o kadarda masraflı olacak.

Üst Cc ye yapacağınız geçiş; Yeni motor maliyeti ve onun işletim maliyetleri göz önünde bulundurulunca, iş yine dönüp dolaşıp sizin içinde bulunduğunuz ekonomik koşullara dayanacak.

Eğer bütçeniz müsait ise neden olmasın ?
    blueway2 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ya F54 kac zamandir zor tutuyorum kendimi dayanamayacagim artik

Sen nc 700 dusmsniydin ya ,arkasindan sayip sovuyodun gitmisin nc750 almisinn ?

Daha da enteresan olan africa alman.Africa Twin varken bunlari kim aliyor basliginda kawasaki versy650 nin boyasini,suzuki dl650 nim dayaniklilik ve isciligini ovup africa ve honda ya tu kaka eden adam gidip africa almiss ??

Anlamadim ben bu isi vallahi ;)
    F54 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Çok teşekkür ederim,haklısınız ben yine mantıken düşününce nc750 bana yeter diyorum hele tracer700 olsa daha ne isterimki diyorum.Ama yine mantıken düşündüğümden daha ilerisini göremiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:56 ----------

Alıntı vandamme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin daha önce de belirttiğiniz gibi;

Yani şuan bir üst Cc'ye geçmeniz tamamen duygusal ve bir o kadarda masraflı olacak.

Üst Cc ye yapacağınız geçiş; Yeni motor maliyeti ve onun işletim maliyetleri göz önünde bulundurulunca, iş yine dönüp dolaşıp sizin içinde bulunduğunuz ekonomik koşullara dayanacak.

Eğer bütçeniz müsait ise neden olmasın ?
    Haklısınız,taşları yerine oturtamadığımızdan olmuyor belkide,ve fiyat anlamındada önceden yakaladığımız fırsatları yakalayamıyoruz.Nc nin sertliği ve ağırlığı tracer'in aşırı pahalılanması vb sebepler,önceden yazdığım gibi ihtiyaçmı gerçekten kısırdöngülerinden bişey yapamadım.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Bahsettiğin kıpraşım iki tekere gönül verdiysen hiç geçmez , yani sonu yok , iki sene sonra dahada büyütmek Africa Twin e falan geçmek isteyeceksin , bu işin sonu ( gazcı tayfa için değil uzun uzun gezen için) BMW 1200 GS derler , ee bakıyorum bazı GS kullanıcılarının da aklı 140-160 beygirlik Triump , Ducati gibi daha güçlü motorlara gidip geliyor
    blueway2 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bahsettiğin kıpraşım iki tekere gönül verdiysen hiç geçmez , yani sonu yok , iki sene sonra dahada büyütmek Africa Twin e falan geçmek isteyeceksin , bu işin sonu ( gazcı tayfa için değil uzun uzun gezen için) BMW 1200 GS derler , ee bakıyorum bazı GS kullanıcılarının da aklı 140-160 beygirlik Triump Ducati gibi daha güçlü motorlara gidip geliyor
    gerçekten bende çözemiyorum bu durumu,evet hiç duramıyorum sürekli ilanlara bakıyorum,mesaj atıyorum,forumları okuyorum bi yandanda onun orası bunun burası diye o kadar inceliyorumki,boğuluyorum.Sonra yine başa dönüyorum elindekiyle mutlu ol diye

Forumdan Uzaklaştırıldı
    gerçekten bende çözemiyorum bu durumu,evet hiç duramıyorum sürekli ilanlara bakıyorum,mesaj atıyorum,forumları okuyorum bi yandanda onun orası bunun burası diye o kadar inceliyorumki,boğuluyorum.Sonra yine başa dönüyorum elindekiyle mutlu ol diye
    Hocam o konuda yalnız değilsiniz emin olun.

Gün sonunda, benim motorum iyi deyip uykuya dalıyoruz
    blueway2 ve furkanguvenc bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kafa dağıtmak için güzeldir bu ruh hali , onumu alsam bunumu alsam , aa buda iyiymiş acaba forumlarda ne yazmışlar falan derken saatlerce oyalanır deşarj olursun motosiklette benim için aslolan 1. konfor 2. sorunsuzluktur , bu sebeple yaklaşık 200.000 km dir Vstrom kullanıyorum , memnunum vazgeçemiyorum ama arada Yamaha Super Tenere alayım artık diyorum , kendimi birkaç gün ilanların içinde buluyorum :D
    blueway2 bunu beğendi.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Kafa dağıtmak için güzeldir bu ruh hali , onumu alsam bunumu alsam , aa buda iyiymiş acaba forumlarda ne yazmışlar falan derken saatlerce oyalanır deşarj olursun motosiklette benim için aslolan 1. konfor 2. sorunsuzluktur , bu sebeple yaklaşık 200.000 km dir Vstrom kullanıyorum , memnunum vazgeçemiyorum ama arada Yamaha Super Tenere alayım artık diyorum , kendimi birkaç gün ilanların içinde buluyorum :D
    Maşallah hocam, 200.000 km boyunca motor bloğu içerisinde hangi parçalar değişti? Neler yaptınız acaba?
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    hocam vstrom dl650 bu iki modelin neresinde kalıyor?bi değerlendirme yapabilirmisiniz?

Motosikleti
    hocam vstrom dl650 bu iki modelin neresinde kalıyor?bi değerlendirme yapabilirmisiniz?
    Performans olarak ikisinin arasında kalır , konfor olarak ikisindende iki gömlek üstündür..[COLOR="Silver"]

Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maşallah hocam, 200.000 km boyunca motor bloğu içerisinde hangi parçalar değişti? Neler yaptınız acaba?
    2004 ve 2013 model olmak üzere iki vstrom a sahip oldum , sıfır satın aldığım 2013 bu ay 105.000 km ye geldi , ikisiyle de hiçbir sorun yaşamadım , yağ , filtre , lastik , balata değiş , benzin doldur devam ;)
    blueway2, Ezio41 ve Son Ütücü bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Performans olarak ikisinin arasında kalır , konfor olarak ikisindende iki gömlek üstündür..

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:27 ----------

2004 ve 2013 model olmak üzere iki vstrom a sahip oldum , sıfır satın aldığım 2013 bu ay 105.000 km ye geldi , ikisiyle de hiçbir sorun yaşamadım , yağ , filtre , lastik balata değiş , benzin doldur devam ;)
    Birde derlerki dl650 cok dayaniksiz,ilgisi yok.. motora bakilinca,guzel kullaninca problem cikarmiyor iste.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gerçekçi konuşmak gerekirse 250cc otobanda yetersiz olabiliyor. Ayrıca mekanik olarak da motor limitlere daha yakın çalışıyor. Özellikle Ankara İstanbul arası otobanda otobüslerin dahi 130 üzeri hızlarda gittiğine hemen hemen herkes şahit olmuştur.
    cıbılduck bunu beğendi.

yigozya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ Gsx250r
    Suzukiye alistiysan suzukiden devam etmeyi deneyebilirsin hocam dl650 klasik Suzuki özellikleri konfor ve sorunsuzluk ben olsam inazuma ile devam ederim orası ayri tabi bizim ilcenin motosiklet kulübü başkanı uzun süredir nc750x kullaniyor ve tercih olarak kullanıor yani yoksa istediği motosikleti alabilecek durumda. Cok uzun yol yaptı ekonomisinden ve konforundan memnun
    blueway2 bunu beğendi.
    Eve geç varmak hiç varamamaktan iyidir..

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Olaya sadece son hız olarak bakmamak gerek. Yardırılabilecek yollarda eski motorum Sym Wolf'ü kullanırken sürekli üst devir ve de 130-145 km hız civarında kullanırdım. Şu anki motorum daha kuvvetli ama hız ortalamam çok fazla oynamadı, 140-160 civarı kullanıyorum. Sadece şu anki motorum o gücü daha alt devirlerde verebildiği için 140-160 arasında bile sakin sürüyormuşum hissini alıyorum. Bir de o hız civarında gazı açtığında hala güç olduğunu bilmek mutluluk veriyor bana. İnazuma çok güzel motordur ama heyecan verici bir kuvveti yok.
    fatih.met ve blueway2 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)