Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Mantıken yeten 250 cc duygusal yönden neden yetmez?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani 45hp motor ile gaz koluna hakim olamayan kişi spastik falandır, hiç motosiklet kullanmasın zaten. Çok ciddiyim...
    Vayyy behh,yeni bir kullanici gaz koluna hakim olamiyorsa spastik oluyor demek,ustelik ciddisin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Yani 45hp motor ile gaz koluna hakim olamayan kişi spastik falandır, hiç motosiklet kullanmasın zaten. Çok ciddiyim...
    Google amca ile az bir arama yapınca, görüldüğü gibi gaz koluna hakim olamayıp çeşitli yerlere saplayan arkadaşlar mevcut.

Bana göre acemi, size göre sipastikler

Voltaren ve sutlusoda bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Ne hikmetse görsellerdeki motosikletlerin hepsi 250cc ve (çoğunlukla) altı, demek ki konu güç değilmiş...

Benim motosikletim 47hp ve yurtdışında çoluk çocuk kullanıyor, gâvurun çoluğunun çocuğunun yaptığı şeyi yapamıyorsak şapkamızı önümüze koyup spastik olduğumuzu kabul etmemiz lazım yani...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ne hikmetse görsellerdeki motosikletlerin hepsi 250cc ve (çoğunlukla) altı, demek ki konu güç değilmiş...

Benim motosikletim 47hp ve yurtdışında çoluk çocuk kullanıyor, gâvurun çoluğunun çocuğunun yaptığı şeyi yapamıyorsak şapkamızı önümüze koyup spastik olduğumuzu kabul etmemiz lazım yani...
    Yurtdışındaki çoluk çocuk, önce eğitimini tam olarak alıyor.

Sonra istediği cc deki motora başlıyor.

Çok uzağa gitmeden kendimi örnek vereyim.

Ehliyetimi 2010 da aldım ama sürücü kursunda motosiklet yoktu, şaka değil.

Yani sıfır eğitim.

Sınav günü geldi, sağolsun sınava scooter getirmişler zoraki 15-20m kullandım.

Ve sınavı geçtim

Yıllar sonra ilk motosikletimi satın aldım ama kullanmayı bilmiyorum tabi.

Arkadaşımdan rica ettim sağolsun evimin önüne kadar beni ve motorumu getirdi bıraktı gitti.

Youtube açtım "Vitesli motosiklet nasıl kullanılır" videosunu izledim.

Sonra bindim motora videoda anlatılanları hatırlayarak çat pat 30km yol gittim.

Bi kaç defa altımdan kaçacak gibi oldu, malum gaz koluna alışık değilim.

Altımdaki motor bırakın 45i, 25 beygir olsa kesin bir yere saplardım.

Şimdi ben eğitimsiz birimiydim, yoksa sipastikmiydim ?

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Bence 200 beygir bir motoru kontrol edemeyen spastiktir.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Elbette eğitiminizi tam olarak alıp öyle başlayacaksınız, buna rağmen gidip "gaz koluna hakim olmayı" b3c3r3miyorsanız spastik olabilirsiniz gerçekten de.

Eğitim tamam olmadan, trafikte ister 20 ister 45hp bir motosiklet kullanın, buna spastisite denmez tabi, en hafif tabirle pervasızlık olarak nitelendirilebilir.

İlk mesajınızda da acemi yazmıştınız; acemi ile eğitimsiz çok farklı şeyler; çarpıtmayın...

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:00 ----------

Alıntı BloodyBaron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence 200 beygir bir motoru kontrol edemeyen spastiktir.
    45Hp motorun üstüne çıkıp kullanmadan, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan ne olsun?

Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Elbette eğitiminizi tam olarak alıp öyle başlayacaksınız, buna rağmen gidip "gaz koluna hakim olmayı" b3c3r3miyorsanız spastik olabilirsiniz gerçekten de.

Eğitim tamam olmadan, trafikte ister 20 ister 45hp bir motosiklet kullanın, buna spastisite denmez tabi, en hafif tabirle pervasızlık olarak nitelendirilebilir.

İlk mesajınızda da acemi yazmıştınız; acemi ile eğitimsiz çok farklı şeyler; çarpıtmayın...

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:00 ----------

45Hp motorun üstüne çıkıp kullanmadan, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan ne olsun?
    Ehehehe. En güçlü kullandığımız motorun beygirimi söylememiz gerekiyordu? Özür dilerim. 14 beygiri kontrol edemeyen spastiktir. Küçük bir ironi yaptım ama kapamadınız galiba.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Buyrun dışarıda millet hangi motosikletlerle başlayabiliyormuş görün;
    https://www.vicroads.vic.gov.au/lice...-novice-riders

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:14 ----------

Alıntı BloodyBaron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ehehehe. En güçlü kullandığımız motorun beygirimi söylememiz gerekiyordu? Özür dilerim. 14 beygiri kontrol edemeyen spastiktir. Küçük bir ironi yaptım ama kapamadınız galiba.
    Sen git yaşıtlarınla eğleş bence.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:15 ----------

Kaç ülke dolaştım, bizimkisinden daha kompleksli bir millete vallahi de billahi de rastlamadım... Ne ezmişler be?

Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Buyrun dışarıda millet hangi motosikletlerle başlayabiliyormuş görün;
    https://www.vicroads.vic.gov.au/lice...-novice-riders

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:14 ----------

Sen git yaşıtlarınla eğleş bence.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:15 ----------

Kaç ülke dolaştım, bizimkisinden daha kompleksli bir millete vallahi de billahi de rastlamadım... Ne ezmişler be?
    Tamam abi kızma ya. Ben parka kum oynamaya gidecektim zaten. hasdasdhjaskdashdj Bir de Drift kullananlar hayatında büyük motor kullanmamış mı oluyor onu anlamadım. Belki de geçmişimdir 45 beygirin üstüne?

Motosikleti
    Bn125
    Dostlar olay baya farklı yerlere kaçmış. Kısacası özel eğitimle (bu honda riding olur yamaha olur olur da olur) 30-45 beygir arası motosiklet kullanmak hayal değil korku filmi de değil. Yurtdışında neredeyse tüm orta segment motorlar kit ile 47.5 beygir veya civarına düşürülüp bizdeki gibi a2 ehliyetle kullanılıyor. Hatta son dönemde forumda popüler olan trident de keza öyle. Eğitim olduktan sonra gerisi aslında çok da zor değil. Yeter ki eğitim eğitim olsun.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Yani bir nedenle gaz koluna hakim olamayip kaza yapamaz mi yeni bir kullanici ? Olabilecek seyler bunlar..spastik diyerek,bu isi yol yakinken birak falan demek yanlis..

Motosikleti
    2016 HONDA NC750X DCT-2016 YAMAHA N MAX
    nc750x de bir süre sonra yetmeyecek ki.nc ile karadeniz turuna çıktığımda dönüşte motoru satip yüksek cc alacagim diye düşünüyordum

daha sonra nc de gitti şimdi mi 2 seneye yakındır burgman 200 kullanıyorum.her isimi görüyor

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani bir nedenle gaz koluna hakim olamayip kaza yapamaz mi yeni bir kullanici ? Olabilecek seyler bunlar..spastik diyerek,bu isi yol yakinken birak falan demek yanlis..
    Bir nedenle olabilir tabi, ama o neden sadece ve sadece motorun 45 beygir olması ise bence ortada bir yanlışlık yok.

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı pikatel34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nc750x de bir süre sonra yetmeyecek ki.nc ile karadeniz turuna çıktığımda dönüşte motoru satip yüksek cc alacagim diye düşünüyordum

daha sonra nc de gitti şimdi mi 2 seneye yakındır burgman 200 kullanıyorum.her isimi görüyor
    Anlayamadım hocam,nc yetmemişken nc den usanmışken,burgman200 nasıl yeterli geldi.o zaman ilk planla duygularınızla hareket ederken burgmanda ihtiyacınız İçin mantığınızla hareket etmiş oldunuz değilmi?Benide mantık engelliyor işte otur oturduğun yerde diye

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya F54 kac zamandir zor tutuyorum kendimi dayanamayacagim artik

Sen nc 700 dusmsniydin ya ,arkasindan sayip sovuyodun gitmisin nc750 almisinn ?

Daha da enteresan olan africa alman.Africa Twin varken bunlari kim aliyor basliginda kawasaki versy650 nin boyasini,suzuki dl650 nim dayaniklilik ve isciligini ovup africa ve honda ya tu kaka eden adam gidip africa almiss ??

Anlamadim ben bu isi vallahi ;)
    kendini zor tutma sal kendini
    ya arkadaş honda nın her modeli dandik veya süper değil
    evet kawasaki güzel suzuki de güzel
    bizde her güzel dediğimizi gidip alacak değiliz
    bu saydığım 650 sınıfında nc 700/750 660 ı uzun süre kullandım
    v storm mu da hem eski kasa hem yeni kasa uzun uzun test ettim
    kawasaki de ço uzun olmasa da test ettim haa keza tracer mt 7 yi kullandım ama bunlar benim motosikletim değil evet güzel motorlar ama bana göre değiller
    eğer bir gün orta sınıf a binecek olsam 660 alırım çünkü tel jant yük ü vur dağlar bizim
    afrika aldım artık 650 sınıfı bana güçsüz gelmeye başladı heyecan vermiyordu 1000 cc veya tiger 800 yani 100 beygir bişeyler lazım dı afrika aldım tiger almadım azcık kronik sorunlar var

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:18 ----------

Alıntı blueway2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu saygı olayınıda hala çözemedim büyük motoru olanlar yolda ne selam veriyolar bize nede selam alıyor geneli,topluluktada büyük motoru olan büyük adam küçük motoru olan sığınmacı gibi ,değer bile verilmiyor adam yerinede konulmuyor
    küçük motoru olanı sığınmacı olarak görülen bi grup ta ne işiniz var hocam yanlız takılım daha iyi
    yani büyük motor olunca kimse büyük olmuyor kendini öyle görenleri nasıl göründüğü ile başbaşa bırakın
    blueway2 bunu beğendi.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    2016 HONDA NC750X DCT-2016 YAMAHA N MAX
    Anlayamadım hocam,nc yetmemişken nc den usanmışken,burgman200 nasıl yeterli geldi.o zaman ilk planla duygularınızla hareket ederken burgmanda ihtiyacınız İçin mantığınızla hareket etmiş oldunuz değilmi?Benide mantık engelliyor işte otur oturduğun yerde diye
    evet tamamen duygusal nc varken evlilik mevzulari yüzünden satip mecbur araba aldim.sonra motorsuz olmayacagi için burgman 200 aldim. şu ekonomik ortamda daha fazlasini da alamam,eldekiyle yetinmeliyim.nc varken fazlasini istiyordum neydi fazlasi africa belki onu alsaydim bu sefer gs isteyecektim yani bu işin sonu yok. mutlu olmak isteyen elindekiyle yetinmeli
    blueway2 ve espresso bunu beğendiler.

Alıntı pikatel34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bu sene 3400 km karadeniz turu yaptık.(yaylalarda dahil,huser,pokut,arnastal)Dönüşümde satıp yüksek cc alma isteği hissetmedim.Ama grupla geziye gidip diğer motorları (tracer,nc,africa,vstrom)gördükçe,bide toplam km 50,000 i geçip satılma imkanı düştükçe,sürekli içinde bir kıpraşım oluyor insanın.

Motosikleti
    Bn125
    Hocam Türkiye şartlarını da düşünürsek eğer seneye fiyatlar daha da artacak ve sizin isteğiniz şu an net olmasa da yüksek ihtimal seneye net bir şekilde isteyeceksiniz. Eğer şu an bütçeniz uygunsa almanız sizin için en doğrusu olur. Çünkü ilerleyen dönemde şu anın fiyatından minimum 5 10k fiyat farkı olacaktır. Ben olsam gider honda, yamaha, suzuki markalarının showroomlarına bir motora otururum. İmkan varsa sürürim ve gönlümden hangisi geçiyorsa alırım. 3markanın 3 modelinin de kendine has avantajları var ve bunlardan en önemlilerinden biri sizi görünüşüyle gidişiyle tatmin etmesi. İllaki içinizde acaba şunu mu alsaydım diye bir düşünce olabilir ilerleyen dönemde ama burada eminim ki kimse nc berbat dl al veya dl kötü tracer al demez. Tamamiyle 3 motorun da avantajları dezavantajları var ve sizin yerinizde olsam benim için avantajlarnı ve dezavantajlarını bir kağıda yazar karşılaştırırım. Sonucuna göre de hareket ederdim. Şahsen ben olsam tenere700 alırım ama sizin için tenere iyi olmayacaktır yüksek ihtimal sizin motorunuz tracerdır.
    blueway2 bunu beğendi.

Alıntı ALİCEM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam Türkiye şartlarını da düşünürsek eğer seneye fiyatlar daha da artacak ve sizin isteğiniz şu an net olmasa da yüksek ihtimal seneye net bir şekilde isteyeceksiniz. Eğer şu an bütçeniz uygunsa almanız sizin için en doğrusu olur. Çünkü ilerleyen dönemde şu anın fiyatından minimum 5 10k fiyat farkı olacaktır. Ben olsam gider honda, yamaha, suzuki markalarının showroomlarına bir motora otururum. İmkan varsa sürürim ve gönlümden hangisi geçiyorsa alırım. 3markanın 3 modelinin de kendine has avantajları var ve bunlardan en önemlilerinden biri sizi görünüşüyle gidişiyle tatmin etmesi. İllaki içinizde acaba şunu mu alsaydım diye bir düşünce olabilir ilerleyen dönemde ama burada eminim ki kimse nc berbat dl al veya dl kötü tracer al demez. Tamamiyle 3 motorun da avantajları dezavantajları var ve sizin yerinizde olsam benim için avantajlarnı ve dezavantajlarını bir kağıda yazar karşılaştırırım. Sonucuna göre de hareket ederdim. Şahsen ben olsam tenere700 alırım ama sizin için tenere iyi olmayacaktır yüksek ihtimal sizin motorunuz tracerdır.
    işin açıkçası ben geçen senede istiyordum,ama pişman olmakta korkuyorum.Nc alırsam ağırlığı ve serliğinden dolayı konforsuzluğundan,Tracer alırsam altı yere yakın karter aşağıda hafif araziye girerken bile korkacağız.tenere ler zarıl zarıl titriyor konfor yok uzun yolda,Hepsi bir arada olan africa twin var oda çok pahalı.şu an yetişemiyorum ona,

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    işin açıkçası ben geçen senede istiyordum,ama pişman olmakta korkuyorum.Nc alırsam ağırlığı ve serliğinden dolayı konforsuzluğundan,Tracer alırsam altı yere yakın karter aşağıda hafif araziye girerken bile korkacağız.tenere ler zarıl zarıl titriyor konfor yok uzun yolda,Hepsi bir arada olan africa twin var oda çok pahalı.şu an yetişemiyorum ona,
    NC'nin konforunu ve sürüş dinamiklerini neredeyse bambaşka bir motosiklete dönüştüren bir Hyperpro ön yay arka amortisör setiyle çok ama çok olumlu şekilde değiştirebilirsiniz. Sanırım böyle bir set alıp takmasıyla bile Tracer'dan daha pahalı olmuyor. (6-700EUR + takma parası harcarsınız...) Yani böyle bir amortisör (ve belki daha sonra sele - ama önce yeni amortisörlerle bir denemek lazım...) yükseltmesiyle çok konforlu, sorunsuz, az yakan ve stabil giden bir motosikletiniz olur. Böyle bir opsiyon da var. Şahsen NC'yi Tracer'dan daha oturaklı buluyorum; Tracer hafif yapmak için malzemeyi biraz ucuz kullanmışlar, NC'ye göre teneke hissi veriyor... (Ama çok atik çevik ve güçlü tabi NC'ye göre...)
    blueway2 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)