Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Mantıken yeten 250 cc duygusal yönden neden yetmez?

Motovento
    REKLAM ALANI
    blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Alıntı vandamme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güccük cc motoru, alt komşunun pencere demirine zincirle bağlarsın.

Böyük cc motoru, otoparka koymak zorundasın.
    evet dediğiniz gibi şimdiki motoru komşunun balkonu altına koyuyorum,büyük motoruda aynı yere koymaktan başka çare gözükmüyor ama,nasıl koyacağım onuda bilmiyorum,site içi olmasına rağmen güvenlik yok ama,etrafı çitli,ama yinede çok çekiniyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Alpbatur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, Tracer 9 GT, Triumph Tiger 1200 GT Pro
    250 cc bence bu kadar uzun km yapan birisi için mantıken de yeterli değil. İçinize yeni motor ateşi düşmüş almadan huzur bulamazsınız. 🤗 Ben tracer 700 kullandım ve gerek yaş gerek kullanım şeklinizi tahmin edebiliyorum. Tracer konfor olarak sizi mutlu etmeyecektir. Size f800 gs yada emsali bir motoru tavsiye ederim. F800 hem hafifliği hem konforu ile şehir içi, dışı sizi mutlu eder.....
    blueway2 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Alıntı Alpbatur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250 cc bence bu kadar uzun km yapan birisi için mantıken de yeterli değil. İçinize yeni motor ateşi düşmüş almadan huzur bulamazsınız. �� Ben tracer 700 kullandım ve gerek yaş gerek kullanım şeklinizi tahmin edebiliyorum. Tracer konfor olarak sizi mutlu etmeyecektir. Size f800 gs yada emsali bir motoru tavsiye ederim. F800 hem hafifliği hem konforu ile şehir içi, dışı sizi mutlu eder.....
    Teşekkür ederim,ben tracer'i nc ye göre çok daha konforlu bulmuştum hem sele hemde amörtisörler açısından.F800 gs te çok güzel bi seçenekmiş sağolun.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı blueway2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet dediğiniz gibi şimdiki motoru komşunun balkonu altına koyuyorum,büyük motoruda aynı yere koymaktan başka çare gözükmüyor ama,nasıl koyacağım onuda bilmiyorum,site içi olmasına rağmen güvenlik yok ama,etrafı çitli,ama yinede çok çekiniyorum.
    Çevremde çok fazla kişi var motorunu bodrum katın cam demirine bağlayan.

Motorların geneli 125-220cc arası.

80bin liralık Nc750'yi cam demirine bağlarsanız, sabah uyandığınızda geride bi zincir, bi de arka teker kalmış olabilir hocam
    blueway2 bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı plectrum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor kanallarında bile anlatıcılar trafikte apacılık yapıyor yanı motosıkletle kuralalra uymak hayatı onem tasıyor bu nedenle 250 cc ustune gecmek daha fazla risk yaratabilir . O nedenle 250 cc yeterlı üstelik inazuma nın konforu da size yeterlı geliyormus daha nolsun
    Yani diyorsunuz ki CBR 250r viraj dönüşünü cbr600r dan daha güvenli..

Kullanıcının hatasından bağımsız bakmaya çalışıyorum, benim bildiğim yüksek CC yol tutuşta daha güvenli olur, istisnalar olabilir tabi, evet yanlış mı biliyorum.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam aklını kullan. ne gereği var daha büyük motor almanın?

benim de arkadaşlar gittiler şadov 800 aldılar, bir arkadaş kawa vn900 aldı. toplu sürüşlerde bile pulsar 200 ile aynı dinamiklerde sürebiliyorum. hatta kalkışlarda falan benden geri bile kalıyorlar.

adamlar bir yağ filtresine 100 tl para veriyorlar. gülesim geliyor. orijinal filtremi 30 tl ye alıp keyfime bakıyorum.

kilometre yapmasın diye binmeyen arkadaşım var. ben yaz sezonu 11.000km yaptım. pulsar, inazuma kadar rahat bir motor olmadığı için döşemecide konfor sele yaptırdım, bir topcase aldım. tur camı taktım. L şeklinde yan çanta demiri bağladım. kamp malzemelerini bağlamak için.

basarsam çok, basmazsam az yakıyor. izmir'de insanlar en azından ciddiye alıyor. orta segment otomobillerin çoğundan hızlı kalkış yapabiliyor. bakımı kolay, parçası ucuz. performansı da yerinde. daha ne isteyeyim?
    Kendinizi kandırıyorsunuz.

250cc birçok konuda fazlasıyla yeterlidir, özellikle gündelik kullanım için, ancak sizin belirttiğiniz o "kalkışta geçiyorum" kısmını kısaca izah etmek gerekirse; siz kendinizi ve motosikletinizi kanıtlamak, diğerlerinden aşağı kalır tarafınız olmadığını ispat etmek için kalkışta gaza yükleniyorsunuz. Diğer arkadaşlarınızın böyle bir gayreti olmadığı için gaz açmıyorlar ve haliyle geride kalıyorlar, siz de diyorsunuz ki "-Vay be, benim 200cc Hintli arkadaki 800cc Japondan iyi kalkıyor." Oldu...

Motosiklette yüksek hacimin iki ana temek nedeni vardır, ilki ihtiyaç, ikincisi keyif. İhtiyaç olan genellikle malzeme taşıyan ve uzun yol yaprken risk almak istemeyen sürücüleri, ikincisi ise keyfe keder süren arkadaşları belirtir. Anlaşılan o ki arkadaşlarınız keyfe keder bir tercih yapmış. Bu noktada bir yağ filtresine verecekleri fazladan paraya sizin gülüyor olmanız onları eğlendirir, sizin için ise düşünülen şey bu noktada "-Anlamaz" dan öyete geçemez.

Kilometre yapmasın diye motosiklete binmeyen arkadaşlar için ise yorumunuz doğru. Madem ki binemeyeceksin neden onu alıyorsun, yola çıkarken kara kara yakıt masrafı düşünüp bakım ve yakıt yüzünden binmeyeceksen yanlış seçim yapmışsın demektir. Yapılacak en doğru şey elindekini satıp sarfını kaldırabileceği bir marka modele geçmek olur.

Motosiklet tercih meselesidir. Diğer arkadaşların seçimlerini dalgaya almak, ileride yapmış olduğunuz bu tür yorumlarınızın altında kalmanıza neden olabilir.
    nihiltzkrieg bunu beğendi.
    ...

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Pulsar ile uzun yol yapabileni "Demir Toto" madalyasıyla ödüllendirmek gerekir!

Benim radarım 17 jantlar için lastik ölçütü önde 120 arkada 160'tan ufak olan motosikletleri görmez; çünkü tüm markaların üst seviye / en kaliteli yol lastikleri minimum bu boyutlardan başlıyor. Bu da "yüksek cc" motosiklete geçmek için geçerli bir sebep. İyi lastik takabilmek, motosikletin üzerinden diğer daha ucuz ve düşük cc modellere kıyasla çok daha iyi abs / fren / amortisör vb. bileşenlerin bulunması - bunlar hep daha yüksek cc ile gelen şeyler...

Olay sadece performans ile ilgili değil yani.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    100 sabit hız ile giden 20 tork/beygir üstü cogu aletle uzun yol yapılır.

Titreşimi de düşünmek gerekir.

ns200 de sürücüde +1 , artçıda +2 konfor sünger mevcut, demir aksamlar ile artçı arkasına yaslanıp chopper edasıyla yolculuk edebiliyor. zırıltı ve titreşim için sünger bantlar ile cogu yeri kapattım. uygun devirde titreşimsiz olarak uzun yol yapılabiliyor.

ha yalan değil önüne bakıyorsun upuzun bomboş yol, bi yapıştırasın geliyor 150 de tık tık diyor alet.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Mantıken kimsenin 10bin liralık telefona ihtiyacı yok, ama duygusal açıdan herkeste bir yoksunluk sendromu, kapış kapış gidiyor.
    Thesinner83 ve Voltaren bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mantıken kimsenin 10bin liralık telefona ihtiyacı yok, ama duygusal açıdan herkeste bir yoksunluk sendromu, kapış kapış gidiyor.
    Evet gerçekten çok garip,baksan cebinde parası yok ama elindeki telefonu ve sigarası en lüksünden.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendinizi kandırıyorsunuz.

250cc birçok konuda fazlasıyla yeterlidir, özellikle gündelik kullanım için, ancak sizin belirttiğiniz o "kalkışta geçiyorum" kısmını kısaca izah etmek gerekirse; siz kendinizi ve motosikletinizi kanıtlamak, diğerlerinden aşağı kalır tarafınız olmadığını ispat etmek için kalkışta gaza yükleniyorsunuz. Diğer arkadaşlarınızın böyle bir gayreti olmadığı için gaz açmıyorlar ve haliyle geride kalıyorlar, siz de diyorsunuz ki "-Vay be, benim 200cc Hintli arkadaki 800cc Japondan iyi kalkıyor." Oldu...

Motosiklette yüksek hacimin iki ana temek nedeni vardır, ilki ihtiyaç, ikincisi keyif. İhtiyaç olan genellikle malzeme taşıyan ve uzun yol yaprken risk almak istemeyen sürücüleri, ikincisi ise keyfe keder süren arkadaşları belirtir. Anlaşılan o ki arkadaşlarınız keyfe keder bir tercih yapmış. Bu noktada bir yağ filtresine verecekleri fazladan paraya sizin gülüyor olmanız onları eğlendirir, sizin için ise düşünülen şey bu noktada "-Anlamaz" dan öyete geçemez.

Kilometre yapmasın diye motosiklete binmeyen arkadaşlar için ise yorumunuz doğru. Madem ki binemeyeceksin neden onu alıyorsun, yola çıkarken kara kara yakıt masrafı düşünüp bakım ve yakıt yüzünden binmeyeceksen yanlış seçim yapmışsın demektir. Yapılacak en doğru şey elindekini satıp sarfını kaldırabileceği bir marka modele geçmek olur.

Motosiklet tercih meselesidir. Diğer arkadaşların seçimlerini dalgaya almak, ileride yapmış olduğunuz bu tür yorumlarınızın altında kalmanıza neden olabilir.
    kıyas gören motorların cruiser tarzda uzun stroklu olduklarını hatırlatmak isterim ve o arkadaşlarla istekli denemelerimizde kalkışta bir süre önde olduğum gerçeğini değiştirmedi.

yüksek cc alıp sarf malzeme parasını insanların düşünmeleri ve 3. parti uygunsuz çözümlere yönelmeleri hepimiz için komik. kaldı ki çevremdeki motosiklet sürücüsü arkadaşlarımın bakımlarını ücretsiz olarak ben yaparım.

burada amaç zaten motosiklet kıyaslaması değil. 250cc'nin bir çok kişiye yeteceği gerçeğidir. bütçe varsa isteyen istediğine binebilir.
    fakat kredi çekip, doğalgazından kısıp, yiyeceğinden kısıp yüksek cc motoru kapının önüne km yapmasın diye yatırmak, filtre parasını hesaplamak komik.

ayrıca ülkece fakir olduğumuz gerçeğini de göz ardı etmemek şart.
    blueway2 bunu beğendi.

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Benimde bir tane inazuma(sıfır almıştım), bir tane daelim daystar 250 ve birde kriptonum vardı,mutluydum hızla isim yoktu zaten, taki bir gün bir şerefsizin beni uzun yolda kamyon sollarken kamyon ile aramdan hızla geçip bana hava atıp tehlikeye sokmasında sonra, ulan şerefsiz ben alamiyormuyum büyük motor deyip inazuma ve daystari sattım 600cc 4 silindir naked bir motor aldım birde yanında Suzuki adres var şimdi, şu an çok daha mutluyum, yolda kimse bana artislik yapamıyor, ne hikmetse daha çok saygı duyuyor herkes, nasıl bir toplumda yaşıyoruz insana insan olarak değil sahip olduğun eşyaya göre davraniliyor çok yazik

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Alıntı Felis Leo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimde bir tane inazuma(sıfır almıştım), bir tane daelim daystar 250 ve birde kriptonum vardı,mutluydum hızla isim yoktu zaten, taki bir gün bir şerefsizin beni uzun yolda kamyon sollarken kamyon ile aramdan hızla geçip bana hava atıp tehlikeye sokmasında sonra, ulan şerefsiz ben alamiyormuyum büyük motor deyip inazuma ve daystari sattım 600cc 4 silindir naked bir motor aldım birde yanında Suzuki adres var şimdi, şu an çok daha mutluyum, yolda kimse bana artislik yapamıyor, ne hikmetse daha çok saygı duyuyor herkes, nasıl bir toplumda yaşıyoruz insana insan olarak değil sahip olduğun eşyaya göre davraniliyor çok yazik
    Ye kürküm ye!

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı blueway2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet gerçekten çok garip,baksan cebinde parası yok ama elindeki telefonu ve sigarası en lüksünden.
    Itibardan feragat edilmez diyor buyuklerimiz, kucukler olarak biz de aynisini yapiyoruz demek ki.
    blueway2 ve espresso bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ye kürküm ye misali hocam...

Edit: Zaten yazılmış yukarıda fark etmedim.
    BloodyBaron bunu beğendi.

Motosikleti
    Bn125
    Şehir içi ve şehirler arası için en ideal başlangıç 45bg+ 400cc+ motordur. İstanbulda e5de trafik normal halinde seyir ederken bile sağ şeritte 60 70den aşağı gidilmiyor. Hele ki yol boşsa 80den aşağı gittiğin vakit götüne biri yapışıyor. Motorumu çok sevsem de 125cc aldığım için bu yüzden biraz pişmanım. Bütçe varken 17 model dominar ve özel eğitim almak galiba en doğrusuydu.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı ALİCEM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şehir içi ve şehirler arası için en ideal başlangıç 45bg+ 400cc+ motordur. İstanbulda e5de trafik normal halinde seyir ederken bile sağ şeritte 60 70den aşağı gidilmiyor. Hele ki yol boşsa 80den aşağı gittiğin vakit götüne biri yapışıyor. Motorumu çok sevsem de 125cc aldığım için bu yüzden biraz pişmanım. Bütçe varken 17 model dominar ve özel eğitim almak galiba en doğrusuydu.
    Yeni başlayan birisi için, şehir içinde 45 beygir motor sıkıntı olabilir hocam.

Yani o gaz koluna hakim olamayıp, altından kaçırıp bir yere saplanması muhtemel.

Örnek;
    Voltaren bunu beğendi.

Motosikleti
    Bn125

Yani o gaz koluna hakim olamayıp, altından kaçırıp bir yere saplanması muhtemel.

Örnek;
    https://www.spilhaber.com/images/hab...yeye-girdi.jpg
    Hocam bu olaylar maalesef olabiliyor fakat genel itibari ile ileri seviye eğitim almak, 250cc ve üstü ile başlamak bana daha doğru geliyor. Ha keza kendim öyle yapmadım sebebi de deneyim kazanıp geçmek istememdi. Maalesef fiyatlar aniden uçunca o ihtimal şimdilik kapandı. Yine de düşük ccnin daha tehlikeli olduğunu düşünüyorum. Çünkü bizim milletimizde mala saygı insana olandan çok ve çoğu zaman adam ben 80le sağ şeritte giderken dibine girip beni zorla şeridin dışına çıkmaya itebiliyor. En azından 250cc hafif sayılır bir motorla başlanıldığında bu gibi trafik esnasında karşı tarafların oluşturabileceği tehlikeli durumlar azalacaktır. Özellikle ticari araçlar ve firma araçları bu konularda çok sorun çıkarıyorlar.

Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Bu saygı olayınıda hala çözemedim büyük motoru olanlar yolda ne selam veriyolar bize nede selam alıyor geneli,topluluktada büyük motoru olan büyük adam küçük motoru olan sığınmacı gibi ,değer bile verilmiyor adam yerinede konulmuyor
    BloodyBaron bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A

Örnek;
    https://www.spilhaber.com/images/hab...yeye-girdi.jpg
    Yani 45hp motor ile gaz koluna hakim olamayan kişi spastik falandır, hiç motosiklet kullanmasın zaten. Çok ciddiyim...

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)