Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2021 kawasaki zx10r ve rr tanıtıldı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    yani bu klasta ss motorlara yorum yapacak kimse yok ama motor gücü 203hp olmuş bana düşük geldi.tip olarak herkes beğenirmi orasıda şüpheli bence güzel sayılır ama yeşil renk hariç.teknik olarak söylenicek bir durum zaten olamaz.bana farlar ufak kalmış gibi geldi.açıkcası rakiplerede bakınca şok yaratacak bir farklılık göremedim.
    https://www.youtube.com/watch?v=k0-SUAhxjLY

Voltaren bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Rr olan neden o kadar tipsiz. Kawasakinin tasarımlarını genel olarak beğeniyprum. 1000 rrrrr dan i olmuş bence

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    H2 havası yapmaya çalışmışlar da olmamış. O eski agresifliği yok üzerinde. Ben beğenmedim.

gerçekte boyutları eminim daha ufaktır ama tasarımına bakınca özellikle yan profilden zx10-r değil de zzr1400 falan gibi duruyor. Dediğim gibi canlı görmek lazım ama resimden ben pek beğenemedim.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    yorumlara şaşırmıyoruz artık yeni çıkan 10 motordan 9unu beğenen yok.1 kalanda güzelliğinden değil öbür 9unun facia olmasından yırtıyor

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    1 önceki kasa daha güzel gibi
    oialdemir bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Motor güzel görünüyor ama Kawasaki'yi andırmıyor sanki. Farklı bir renk boyası olsa, bir de üzerinde sticker olmasa ilk görüşte "aha bu Kawasaki" diyemeyiz.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Bu son kasa motosikletler git gide çirkinleşiyor gibi ya da bizim gözümüz standart bir görünüme alışık olduğu için anormal geliyor. İkisinden birisi kesin ama hangisi bilmiyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    SS'lerin çoğu birbirine benziyor artık, yarış arabaları gibi... Karakter sıfır. Aerodinami ve genel yapı ne dikte ettiyse o.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Itin bi tarafina sokup durmayin tasarimi. Ben begendim cunku kanat yok o yeter. Efendim iste 400 goruyor da o yuzden downforce olussun diye boyle kanatciklar takt... hadileeen.

Neyse, 90larin cirkinligine geri donduk ozellikle japonlarda. Neyse ki avrupalilar hala tasarima calisiyor.

2021in avrupali yili olacagini dusunuyorum daha da guclu bir sekilde. Hem dunyada, hem ulkemizde.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    mt 09 dakıne benzer hayal kırıklıgı resmen

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Yahu şu SS, naked ve ADV olayında tipi çok çok güzel olan hangi motosiklet var ki?

Konu cruiser olsa bir nebze anlayacağım estetik kaygısını ama bu tip motosikletlerde bence önemli olan işlevdir.

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu şu SS, naked ve ADV olayında tipi çok çok güzel olan hangi motosiklet var ki?

Konu cruiser olsa bir nebze anlayacağım estetik kaygısını ama bu tip motosikletlerde bence önemli olan işlevdir.
    Ducati ve MV Agusta çok güzel tasarımlara sahip bence hem SS hem naked olarak

Brutale 800RR uzun bir süre ekranımı süslemiştir

ADV olarak bilemedim. ADV’den sayılırsa s1000XR belki KTM1290 super adventure da çirkin ama karizmatik 😀

Cruiser’ların çoğu da standart haliyle pek güzel durmuyor bence bu arada, vay be denilecek bir motor için aksesuarlara bir 250cc motor parası gider muhtemelen.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı nyk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ducati ve MV Agusta çok güzel tasarımlara sahip bence hem SS hem naked olarak

Brutale 800RR uzun bir süre ekranımı süslemiştir

ADV olarak bilemedim. ADV’den sayılırsa s1000XR belki KTM1290 super adventure da çirkin ama karizmatik ��

Cruiser’ların çoğu da standart haliyle pek güzel durmuyor bence bu arada, vay be denilecek bir motor için aksesuarlara bir 250cc motor parası gider muhtemelen.
    Acikcasi guzel naked ya da SS deyince benim de aklima bu markalar geliyor...

Lakin naked deyince; motor blogu, benzin deposu ve egzos gibi parcalarin daracik bir yerde fonksiyonel ve performans amacli bir sekilde paketlenmesinden bahsediyoruz... Bu acidan bakildiginda, dizayni odul almis MV Agusta modelleri bile mutlak anlamda guzel degil bence... Motor siyaha boyanarak arka planda gizlenmeye calisilmis olsa bile motorun orasindan burasindan cikan abuk subuk borular, fren ve debriyaj sivilari icin gidonun uzerinde sırıtan cirkin ve ucuz gorunumlu plastik kutular, vs.

Cunku estetikten daha onemli diger kriterler daha guzeline el vermemekte... Bayagi bir haksizlik olacak MV Agusta ve Ducati'ye ama esege ruj surme durumu soz konusu bir miktar...

Ama crusier tipi bir motosiklette ne hacim, ne agirlik, ne de performans kriterleri cok onemli. Oyle olunca da harbi harbi guzel motosikletler dizayn edilebilmekte:

Tek kisilik, Goldwing agirliginda, ve tekerler arasi mesafesi Goldwing'den de uzun... Ama sanat eseri resmen.

Sahsen naked ve SS'lerin guzelligini estetik anlamdan ziyade yapisal ve fonksiyonel anlamda anliyorum... Guzel dizayn edilmis ve ozenle sekillendirilip kaynaklanmis hafif bir tirellis sase, far ve depo engelini basariyla asabilmis bir ram air girisi, anlamayan birinin umrunda olmasa dahi bana cok guzel gorunen seyler... Cunku dizayni zeka ve ustalik gerektiren kompleks yapilar...

Ancak estetik te olsa sahte bir ram air girisi, altindaki cirkin sase kaynagini gizlemek icin eklenmis gosterisli plastik parcalar, anlamayan birine guzel gorunse bile gozume batan cirkinlikler sahsen...
    Voltaren bunu beğendi.

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    beyazı çok can yakar yeşil ayrıntıyla

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)