Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Triumph Trident vs Honda Cb650R vs Yamaha Mt7

Katılımcı sayısı
86. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Triumph Trident

53 61.63%
  • Honda CB650R

27 31.40%
  • Yamaha Mt7

6 6.98%
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Triumph Trident vs Honda CB650R vs Yamaha mt7

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Arkadaslar, son zamanlarin en cok konusulan motoru olan trident e olan ilgiyi gorunce bir anket acayim dedim(ilk kez anket aciyorum beceremeyebilirim)

Avrupa motorlarini oyle bir ovuyosunuz ki galiba triumph ezip gececek.

Fakat bu "avrupa kalitesi japon fiyatinda artik" soylemleri cok yeni degil.

Korlas bi ara multi 950 yi africa twin fiyatina satiyolardi.

Millet gaza geldi,"avrupa kalitesi abiii,kirmizi motor,motorlarin ferrari si bu" denildi,hatta Korlas oyle bir gaza gelmisti ki,Ducati multi vs Africa Twin diye komik bir karsilastirma videosu bile yapmisti,bilenler bilir

Bugun geldimiz noktada multi950 africa nin satis basarisinin yanina bile yaklasamadi.Keza fiyati da artik africa dan 30-40 bin tl daha pahali.

Bence bu modelde boyle olacak.100 tane cb650r satilirken trident 20,bilemedin 30 adet satacak.

Herkes Mazda yi ove ove bitiremez(ozelikle eksiciler) ama is otomobil almaya gelince nedense tercih edilmez,ona benzettim biraz bu durumu

Benzer fiyatlarda olan(mt7 9 bin tl daha ucuz,az degil bence) bu 3 motordan uzun donemli kullanim icin tercihiz hangisi olur ?

Benim tercihim, 95 hp lik, on arka ayarli showa suspansiyonlu(sanki bir tek tridentte var showa,hihh),4 silindirli aslan parcasi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Bn125
    Hocam mt07 yerine xsr700 daha doğru olur.
    Thracian ve khaledome bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Torkunu alt devirlerden itibaren çok iyi verdiği için, Mt-07

Motosikleti
    MT-25
    Mt 07 diyorum.

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bugun geldimiz noktada multi950 africa nin satis basarisinin yanina bile yaklasamadi.
    Bu bilginin kaynağını paylaşır mısınız? Sonra yorumuma geçebilirim

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Triumph Speed Triple RS hepsini yer parçalar (MT-09 dâhil). Trident modeli orta segmente hitap etmek için yapılmış. MT-07 yerine tercih edeceğim bir model olurdu. En azından 07'ye nazaran daha teknolojik ve silindir farkı var. Bende XJ6 var 4 silindir, 78 hp. Trident ile aralarında 2 3 hp fark var ama tork olarak daha alt devirde verdiği için daha zevkli bir alet olacaktır. Fiyat biraz daha makul olsaydı XJ6'yı satıp Trident alırdım şahsen. CBR650R ile karşılaştırmak pek uygun olmaz. Onun fiyatı daha pahalı Trident modelinden ve güç olarak daha da iyi 4 silindir olmasından dolayı.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Reşit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu bilginin kaynağını paylaşır mısınız? Sonra yorumuma geçebilirim
    Bana guvenebilirsin Resit bizde yalan dolan yoktur ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:46 ----------

Anket tam bekledigim gibi gidiyor..yazik yaziikk

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    MT-07 diğerlerine hakaret gibi olmuş ya sanki?
    bdrhngvnc bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    ya mt07 derim yada trident.mt7 derim tork hafiflik güç tam naked motor özelliği zevkli.trident derim çünkü kalite tasarım 3 silindir ve teknolojisi.honda arada kalıyor 4 silindir daha çok üst devirler çeviriyor.honda bakan adam trident alır mantık olarak bence.xsr700 bu konuya dahil olamaz türkiyede.çünkü fiyatı 103 bin tl imiş yanii akıl alır gibi değil.mt07 ile arasında 20 bin tl fark var ama fark yok 3 motorunda + - olarak çok fazla yönü var.fiyat bakım vs iş içine sokmazsak bence trident her haliyle daha iyi bir motor olucaktır.bu arada daha testini falan izlemedik görücez.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya mt07 derim yada trident.mt7 derim tork hafiflik güç tam naked motor özelliği zevkli.trident derim çünkü kalite tasarım 3 silindir ve teknolojisi.honda arada kalıyor 4 silindir daha çok üst devirler çeviriyor.honda bakan adam trident alır mantık olarak bence.xsr700 bu konuya dahil olamaz türkiyede.çünkü fiyatı 103 bin tl imiş yanii akıl alır gibi değil.mt07 ile arasında 20 bin tl fark var ama fark yok 3 motorunda + - olarak çok fazla yönü var.fiyat bakım vs iş içine sokmazsak bence trident her haliyle daha iyi bir motor olucaktır.bu arada daha testini falan izlemedik görücez.
    Ne demek bakim,fiyat sokmazsak ?!! SOKACAKSİN!
    Uzun donem beraberlik icin tercihinizi sordum.Yanlis oy verdiysen degistir istersenn bak!

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MT-07 diğerlerine hakaret gibi olmuş ya sanki?
    yıllardır tüm dünyada satış rekorları kıran kategori lideri mt07.tüm firmalar bu motoru hedef alarak iş yapıyor.bizim ülkede aşırı ötesi pahalı olduğu için mantıklı bir hali kalmadı orası başka.adam bunu avrupada '7500 birime' aldığı için harbiden fiyat performans olarak lider.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:04 ----------

yok oy vermedim veremedim harbiden satın alsam arada kalıcağım güzel bir seçenek.honda çok güçlü mt7 torklu trident ortayı buluyorsa tam hedefini bulmuş demektir.testini videolarını hızlanmasını görmeden bir şey diyemicem.sitesinde bile fiyat belli değil diyor.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Türkiye de motosiklet tercihi ikinci elde değer kaybı ve kolay satabilme gibi endişelerle yapılıyor , Triumph gibi markaları toplasan 3-5000 kişi tanır , gerisi için Honda ve Yamaha nın popüler modelleri harici para bağlamak akıllı işi değildir..
    xtrafrozen bunu beğendi.

Motosikleti
    mt-07 abs
    Mt 7 var tridente gecmeyi dusunmedim degil yani

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Triumph Speed Triple RS hepsini yer parçalar (MT-09 dâhil). Trident modeli orta segmente hitap etmek için yapılmış. MT-07 yerine tercih edeceğim bir model olurdu. En azından 07'ye nazaran daha teknolojik ve silindir farkı var. Bende XJ6 var 4 silindir, 78 hp. Trident ile aralarında 2 3 hp fark var ama tork olarak daha alt devirde verdiği için daha zevkli bir alet olacaktır. Fiyat biraz daha makul olsaydı XJ6'yı satıp Trident alırdım şahsen. CBR650R ile karşılaştırmak pek uygun olmaz. Onun fiyatı daha pahalı Trident modelinden ve güç olarak daha da iyi 4 silindir olmasından dolayı.
    165.500 tl ye satilan bir motoru hepsini parcalar diye guzellemek mantikli mi ? Bende 9000 tl daha eklerim mt10 alirim o zaman.Hic hesap bilmiyosun Ezio

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:40 ----------

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye de motosiklet tercihi ikinci elde değer kaybı ve kolay satabilme gibi endişelerle yapılıyor , Triumph gibi markaları toplasan 3-5000 kişi tanır , gerisi için Honda ve Yamaha nın popüler modelleri harici para bağlamak akıllı işi değildir..
    Su saat itibariyle koca sitede motordan anlayan sadece 3 kisi var gorunuyor,biri de zaten benim kaldi 2 kisi.Cok aci bir durum...

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O africanin satisinin yanina bile yaklasamadi rakamlarini nerden edindiginizi ogrenmek isterim. Cunku yol endurosu sinifinda 950 ve 950S Korlas'in en cok sattigi, hatta dunya genelinde 1nci distributor secildigi yil oldu bu yil. Caprazindaki DRD Honda bosken Korlas musteriyle doluydu. Bunu Korlas'i ovmek icin yazmiyorum beni ilgilendirmiyor ama gercekleri de yazmak gerek.

Avrupali motosikletle vakit gecirmemis ve bilgisi olmayan japon sahiplerinin atip tutmalarini yersiz buluyorum. Ben de japonlarla ilgili atip tutabilirim mesela ama ihtiyac duymuyorum cunku zaten sahip oldum, kullandim biliyorum. Atarsam bildigim seyleri anlatiyor olurum. Uyduruyor olmam.
    kAAN84 bunu beğendi.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Triumph'un açık ara birinci geleceği anket.
    Forumda hanım sürücüler fazla olsaydı MT 07 rahatlıkla ipi göğüslerdi ama forumun genel kullanıcısı erkek.
    Honda'nın bu versusta ne işi var anlamadım
    kAAN84 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O africanin satisinin yanina bile yaklasamadi rakamlarini nerden edindiginizi ogrenmek isterim. Cunku yol endurosu sinifinda 950 ve 950S Korlas'in en cok sattigi, hatta dunya genelinde 1nci distributor secildigi yil oldu bu yil. Caprazindaki DRD Honda bosken Korlas musteriyle doluydu. Bunu Korlas'i ovmek icin yazmiyorum beni ilgilendirmiyor ama gercekleri de yazmak gerek.

Avrupali motosikletle vakit gecirmemis ve bilgisi olmayan japon sahiplerinin atip tutmalarini yersiz buluyorum. Ben de japonlarla ilgili atip tutabilirim mesela ama ihtiyac duymuyorum cunku zaten sahip oldum, kullandim biliyorum. Atarsam bildigim seyleri anlatiyor olurum. Uyduruyor olmam.
    Tamam o zaman soyle yapalim.Durust cevap bekliyorum senden.

Multistrada 950 satislarinin afriya yaklastigini dusunuyo musun ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:55 ----------

Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Triumph'un açık ara birinci geleceği anket.
    Forumda hanım sürücüler fazla olsaydı MT 07 rahatlıkla ipi göğüslerdi ama forumun genel kullanıcısı erkek.
    Honda'nın bu versusta ne işi var anlamadım
    Nasil yani ? Honda nin isi neden olmasin ben de bunu anlamadim

Tamam o zaman soyle yapalim.Durust cevap bekliyorum senden.

Multistrada 950 satislarinin afriya yaklastigini dusunuyo musun ?
    Eger Africa Twin 2020 300un uzerinde sattiysa kafa kafayadir diyebilirim. Ben sadece 950 ve diger ducati satis verilerini biliyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eger Africa Twin 2020 300un uzerinde sattiysa kafa kafayadir diyebilirim.
    Abicim naptin sen ? Sahibinde sifir ilanlar dahil toplam Ducati sayisi 220 zaten.

Ducati turkiye butun modellerini toplasan 300 satamaz.

Abicim naptin sen ? Sahibinde sifir ilanlar dahil toplam Ducati sayisi 220 zaten.

Ducati turkiye butun modellerini toplasan 300 satamaz.
    Ben niye uydurayim ki marka manyagi degilim. Dukkanin yalancisi olabilirim en fazla. Ama kendi sahit oldugum en az 30-40 vardir 950 satisinda. Sadece kendi yakinimdan 5 kisiye aldik.

Bu arada sahsi fikrim ben bir 950 yerine her zaman Africa Twin tercih ederim. Sadece 1260 Multiyi 950 ve Africa yerine tercih ederim.

Yine de africa daha cok satmissa daha cok satmistir bana ne. Ben benim bildigim bilgileri paylastim. Tekrar edeyim akliniza hayalinize gelmeyecek sayida cok Ducati ve Triumph satildi sifir motor olarak bu sene. Oyle cok ki dedigim gibi, Ducati dunya birincisi secti Ducati Turkiyeyi bu yil dealer network sunumunda.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:04 ----------

Enteresan bir bilgi daha vereyim, benim sahit oldugum satislarin sahipleri cogunlukla eski kasa africa twin, tracer 900 vb motorlardan gelme.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)