Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

gün geçmiyor ki motorum bozulmasın

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    domicik 400 ug
    evet evet ybr 125i aldım klasik bir laf vardır eşeğe biner gibi binin yine bir şey olmaz. ulan aldım çekmediğim çile kalmadı.
    şimdi bugün sarıyer taraflarından fatihe doğru gelirken. 3. vitesteyim misal 60 gidiyorum birden motor gaz almamaya başlıyor ve ileri geri atarak gazı kesiyor ve stop ediyor.

sonra 5 dakika boyunca kaldıramıyorum motoru çünkü gaz almıyor devir sabit 0da.
    sonra arada sırada gaz alıyor ama düzensiz alıyor yani ileri geri oluyor devir uyuşmazlık var gaz kolunda sanki.

sonra kalkıyorum bir şekil ileride gazı tekrar kesiyor.

her neyse açıklayıcı yazdığımı düşünüyorum. şimdi motorcuya bıraktım ama galiba motor ustasını değişicem çünkü işinde iyi olmadığını düşünmeye başladım bu kaçıncı sıkıntı.

1) sizce bunun sıkıntısı nedir motorcuya bıraksam da merak ediyorum.
    2) fatihte veya yakınlarında güvenilir ve işinde iyi motor ustası önerisi alırım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Yetkili servise de gidin

Motosikleti
    domicik 400 ug
    bu motorcuya mecbur bıraktım yine çünkü evin dibi.
    yetkili servise gideyim bari başka motorcuya gitmektense doğru

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Sarf malzemelerini yeni tutmak onemli.buji hava filtresi benzin filtresi vs vs.subap ayari.hangi parca eski bilemeyince soruna ulasmak zor oluyor bence.yaniliyor olabilirim.uatalar daha iyi bilir

ErayTopcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim de ilk motorum böyle bir ybr idi. Sağlam binemedim hiç, her şeyini tamir ettirdim en son gıcır gıcır yapıp sattım
    natijax bunu beğendi.

Benzin pompası, benzin hortumu. Sorunun benzinle alakalı birşeyde hayırlısı bakalım. Benim motorda da aynı şeyi yaşadım. Pompa değişti düzeldi.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    Alıntı ErayTopcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim de ilk motorum böyle bir ybr idi. Sağlam binemedim hiç, her şeyini tamir ettirdim en son gıcır gıcır yapıp sattım
    umarım benim de gıcır gıcır olur da bir km arttırıırm sonra satmasını düşünürüz be. bu nedir ya

herkese teşekkür ediyorum. bu arada sahiden benzin ile olan bir kısımla da alakası olabilir çünkü her benzin bitmeye yakın fullesem de bu sıkıntılar yaşanıyor. benzin akmıyor herhalde garip anlayamadım sonra düzeliyor. geçen buji değiştim benzin aktı herhalde hiçbir sıkıntı yaşamadım günlerce. tam şimdi benzin fulledim yine motor saçmaladı.

neyse bakalım bakacak motorcu güvenmesem de.

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Motoru 2. el aldıysanız aldığınız kişi bakım olarak sadece yağ değişimi yapmış olabilir. Belli bir kmden sonra benzin filtresi, boruları, karbüratör temizliği ve ayarı, gaz teli ayarları vs yapılmalı. Baştan aşağıya bir bakım yapsanız sorun yaşamazsınız sanırım.
    tommygun, natijax ve cıbılduck bunu beğendiler.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    bu motorcuya dediğimde sapasağlam falan demişti garip adam o yüzden yaptırmadım. neyse olmadı bundan alıp başka bir yere götürücem orada yaptırıcam hepsini.

TempesTr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 RS
    Benzin veya ateşlemeyle ilgili bir sorun vardır heralde...
    natijax bunu beğendi.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    benzinle alakası olduğunu düşünmeye başladım yarın sorucam olmadı bahsedeicem adama

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Alıntı natijax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motorcuya dediğimde sapasağlam falan demişti garip adam o yüzden yaptırmadım. neyse olmadı bundan alıp başka bir yere götürücem orada yaptırıcam hepsini.
    Satan kişiler hiç bir zaman kusuru olsa da söylemez her söylenilene inanmayın bende alırken baktım sorun yok gibi görünüyor ustaya götürdüm satıcının sürtmesi var diyor usta ağır kaza geçirdiğini tespit etti. Satmak için her şeyi yapar haberiniz olsun.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    Alıntı Alman_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Satan kişiler hiç bir zaman kusuru olsa da söylemez her söylenilene inanmayın bende alırken baktım sorun yok gibi görünüyor ustaya götürdüm satıcının sürtmesi var diyor usta ağır kaza geçirdiğini tespit etti. Satmak için her şeyi yapar haberiniz olsun.
    dediğiniz doğru acemiliğime geldi zaten pek de anlamıyordum biraz da aceleciliğime de geldi ancak burada motorcudan kastım usta. pek anlamıyor bence bu usta ama olsun her gittiğimde motor iyi diyor sapasağlam diyor ama yine başka sıkıntılar çıkıyor. bakalım yarına düzeltebilirse alıcam belki direkt başka motor ustasına götürürüm ama yamahanın teknik servisine de götürebilirim. gerçekten hakkını verecek bir yere götürücem. boşa zaman ve para kaybı.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Benzin filtreni deistirebilirsin hem ucuz hem de zaten deismesi gereken bir parca.o sirada benzin akisi ile ilgili tum hortumlarada bak ezik bukuk varmi.belki akis azalmistir

Motosikleti
    domicik 400 ug
    Alıntı Atincozkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzin filtreni deistirebilirsin hem ucuz hem de zaten deismesi gereken bir parca.o sirada benzin akisi ile ilgili tum hortumlarada bak ezik bukuk varmi.belki akis azalmistir
    belirticem ustaya şüphelerim var o konuda. görücez bakalım. teşekkürler

Motosikleti
    domicik 400 ug
    yağ azalmış, yağsız kullanmışsın o yüzden dedi motorcu?
    azalmış yağla kullanmak böyle problem yaşatır mı yine düzelmiş baya kullanmış sıkıntı yok diyor ancak aklıma takılan şu;
    son 2 benzin değiştirdiğimden 1 gün sonra bu sıkıntıyı yaşadım. yani sanki benzini değişiyorum ama benzin işlemiyor altta kalan azıcık benzin de bitiyor ve yolda kalıyorum gibi hissediyorum. şimdi yine benzin alıcam ertesi gün yolda kalırsam banko bu yüzden yani.

her neyse yağdan olabilir mi böyle problem benim de hiç aklıma gelmedi yağı kontrol etmek acemilik. motor gaz almayıp gazı kesiyordu 60la vs gittiğimi düşünün gazı kesip almadığı için 0a kadar düşüyordu

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı natijax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağ azalmış, yağsız kullanmışsın o yüzden dedi motorcu?
    azalmış yağla kullanmak böyle problem yaşatır mı yine düzelmiş baya kullanmış sıkıntı yok diyor ancak aklıma takılan şu;
    son 2 benzin değiştirdiğimden 1 gün sonra bu sıkıntıyı yaşadım. yani sanki benzini değişiyorum ama benzin işlemiyor altta kalan azıcık benzin de bitiyor ve yolda kalıyorum gibi hissediyorum. şimdi yine benzin alıcam ertesi gün yolda kalırsam banko bu yüzden yani.

her neyse yağdan olabilir mi böyle problem benim de hiç aklıma gelmedi yağı kontrol etmek acemilik. motor gaz almayıp gazı kesiyordu 60la vs gittiğimi düşünün gazı kesip almadığı için 0a kadar düşüyordu
    Ustanızı değiştirin ve bir daha dükkanının önünden geçmemeye özellikle dikkat edin.

Gideceğiniz yeni ustaya önceki ustanızdan bahsetmeyin, sadece motosikletin durumunu belirtin. Yakıt sisteminde bir sorun olduğundan şüphelendiğinizi de özellikle belirtin.
    natijax bunu beğendi.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ustanızı değiştirin ve bir daha dükkanının önünden geçmemeye özellikle dikkat edin.

Gideceğiniz yeni ustaya önceki ustanızdan bahsetmeyin, sadece motosikletin durumunu belirtin. Yakıt sisteminde bir sorun olduğundan şüphelendiğinizi de özellikle belirtin.
    kesinlikle öyle yapıcam

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Usta seni gondiklemek peşinde hocam. sen değiş onu biran önce. yakıt sisteminde ufak bi problem var belliki. Sorunu tespit edecek yetenekte ve ahlakta birini bul yeter.
    natijax bunu beğendi.
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

Motosikleti
    domicik 400 ug
    baya iyi gondikledi bugün.
    aldım motoru yağını değiştirdim ve subap ayarı yaptım dedi. ne yalan söyliyim subap falan anlamam ama bir şey değişmemiş ayar yapmış. yağ dediğin de intte fiyatlar belli. ki koyduğu yağ da en dandiğidir.

biçtiği fiyatı söyleyeyim 150 tl?
    50 falan bekliyordum yalan yok.

100 yaparsın dedim ikna olmuyor. çıkardım cebimden 100 tlyi verdim alırsın dedim aldı.
    ama ben yine kazıklandım.
    para değil de mesele(aslında para da mesele) kazıklanmak rahatsız edici durum.
    150tl nedir? hadi biriniz açıklayın çok merak ediyorum.

yoksa hep birlikte gelin feci geçirmişler deyin.
    başından beri gidiyorum bu adama gittiğimden beri yüzüm gülmedi. sadece lastik patlamıştı başka hiçbir şey yoktu motorda. lastiği düzelttim 2 gün sonra motor çalışmadı. hala aynı sorun.
    neyse vallah umarım abartıyorumdur ama hiç güvenemiyorum içinden ne almış olabilir ne yapmış olabilir hiç bilemiyorum. aldım motoru otopark yanında zaten kasksız sürdüm otoparka 30 metre yoktur motorun sesi de garip geldi. hayır belki normalde sesi öyledir kasksız kullanmıyorum da abi garip şekilde bu adamdan tiksindim ister istemez şüphelenıyorum.

neyse allah aşkına fatihte veya yakınında güzel mekan önerin. hayır zorla her boku kendim öğrenecem o kıvama geldim.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)