Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

gün geçmiyor ki motorum bozulmasın

Motovento
    REKLAM ALANI
    BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Gaz kesme dediğin bir devirden sonra devrin yükselmemsi mi? Öyle ise olabilir ama o minnacık da ne kadar o önemli.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    domicik 400 ug
    Alıntı BloodyBaron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gaz kesme dediğin bir devirden sonra devrin yükselmemsi mi? Öyle ise olabilir ama o minnacık da ne kadar o önemli.
    inan bana çok az. elimle indiriyorum çünkü. devir yükselmemesi değil. giderken birden gaz ile devir uyuşmuyor ve biraz sürüşten sonra gazı hiç almıyor devir tamamen düşüyor ve duruyor ve stop ediyor daha giderken. sonra 2-3-4. denememde motoru kaldırıyorum ileri geri atıyor gaz almıyor bir daha stop ediyor. sonra kalkabilirsem devirle gaz uyuşmuyor. en son tekrar devir düşüyor gazı almıyor motor stop ediyor. hatta sabit tuttuğumda dahi gazı devir oynuyor motor sallanıyo ileri geri. garip durup. kafam karıştı ya.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Jikleyle alakalı olduğunu düşünmüyorum.

Yakıt sisteminden ya da ateşleme ile kaynaklı bi problem ama ne olduğunu anlamak için detaylı incelemek lazım.

Muhtemelen basit bi sorundur ama malum tamirciler işte.

Bu arada gaz yememeye başladığı zamanda benzin musluğu hangi konumda?

Motosikleti
    domicik 400 ug
    aşağı konumda. okudum kitabı. yani on konumunda. geçrekten çözemedim yarın da aynı sıkıntı olursa sinir krizi geçiririm yolda çünkü hemen de çıkmıyor sorun. her seferinde fatih emniyet fatih durağının oradan yola çıkıyorum haliç köprüsünde yakalnıyorum. haliç köprüsünde duran ybr görürseniz bir selam verin 2 haftadır oradayım ahaha
    BloodyBaron bunu beğendi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Bahsettiğiniz durum bana benzin bittiğinde verdiği tepkiyi anımsattı.

Benzer durumla karşılaşırsanız bi de yukarı doğru çevirip,öyle deneyin.

En kötü karbüratör değişir,o da n11'de 185 lira falan.

Moralinizi bozmayın,yakın olsak bizim ustaya gösterirdik.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    Alıntı Uğur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bahsettiğiniz durum bana benzin bittiğinde verdiği tepkiyi anımsattı.

Benzer durumla karşılaşırsanız bi de yukarı doğru çevirip,öyle deneyin.

En kötü karbüratör değişir,o da n11'de 185 lira falan.

Moralinizi bozmayın,yakın olsak bizim ustaya gösterirdik.
    düşüncen yeter. inşallah aynı şeyi yaşamam ama yaşarsam üst konumuna getiricem belki terstir kim bilir. teşekkür ediyorum yarın ola hayrola. olmadı bidahakine zaten karbüratörü değiş dicem sormicam adamlara. kime sorsam problem yok diyor. bakalım artık

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı natijax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    düşüncen yeter. inşallah aynı şeyi yaşamam ama yaşarsam üst konumuna getiricem belki terstir kim bilir. teşekkür ediyorum yarın ola hayrola. olmadı bidahakine zaten karbüratörü değiş dicem sormicam adamlara. kime sorsam problem yok diyor. bakalım artık
    İnşallah en makul, en basit şekilde halledersiniz.
    natijax bunu beğendi.
    [CENTER][B] Sosyal Medya Hesaplarımız[/B]

[URL="www.facebook.com/motosiklet.net"][B][COLOR="#0000FF"]MT Facebook [/COLOR][/B][/URL]

[URL="https://www.instagram.com/motosikletnet/"][COLOR="#FF0000"][B]MT Instagram [/B][/COLOR][/URL][/CENTER]

eraysefer28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 Esd - Dominar 250 - Duke 200
    Alıntı natijax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    inan unuttum neler yaşadığımı.
    benzin aldığımdan beri verdiğim ustalar kullandı benzin bitti ama motor çalışmıyor. bana gelince çalışmıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:15 ----------

bugün gittiğim bir başka motorcu almadı motoru ama karbüratörle alakalı dedi garnati şekilde ama diğer kime gittiysem hiçbiri karbüratör dahi demedi.
    gerçekten anlamadım sonucu basit bir şey ise yine sinirlenicem göremedikleri için kötü bir şeyse yine sinirlenicem vallah bezdim.
    motorcuya diyim bari karbüratöre bak diye ama bakmasalar dahi bakarım diyecekler var aralarında kendileri daha iyi anlıyorlar hesabı düşünüyorlar diye düşünüyorum umursamıyorlar. neyse buradan alıcam motoru başkasına götürücem veya yamaha başka çare yok.
    bu arada ybr gerçekten güzel sürmesi. bozulana kadar öyleydi en azından )

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:17 ----------

komik bir şey söylicem diğeri de diyordu jikleyle oynama diye bu da dedi jikle açık kalmış o yüzden gaz kesiyor falan dedi. işin komiği jikleyle ısıtıyorum sonra eski haline getiriyorum acaba dibine kadar mı getirmiyordum?
    yarın görücez. eğer benim hatamsa bu kadar zaman bu olanlar ve üstüne eski motorcunun hakkını aldıysam hem üzülürüm hem de yine üzülürüm.

neyse jikleyi hep indiririm belki de istemeden az izdiriyordum dibine kadar iticem anlayana kadar. yarın bir yola çıkalım bakalım ne olacak.

siz yine de şimdilik bana laf yapmayın bu kadar salak olamam herhalde.
    yarın yazıcam eve geldiğimde sıkıntı olmazsa lafları yemeye hazırım. allahım lütfen yolda kalmiyim salak olmaya hazırım.

bu arada bu adam da dedi motorun sağlam hiçbir şey yok vs.
    ahahaha
    belki de ybr taş gibi de ben sıkıntılıyım. neyse umarım öyledir ya ileride oturur dalga geçerim kendimle neyse yazayım dedim kimsenin hakkını alıp bırakmam. neyse yarın editlicem ve umarım sıkıntı bendedir ve artık şu başlığa yazmak zorunda kalmam

merakımdan soruyorum velev ki jikle çok az açık kaldı. tam açık kalamaz çünkü yola çıkarken hep indiriyorum velev ki minnacık açık kaldı bu gaz kesme yapar mı? yarın öğrenecem ama bir cevap alırım
    İstanbul da olsa idim şu an cidden yardım ederdim size.Verirdim motorumu sürmeniz için hem arada ki farkları daha iyi anlardık öyle neyi varmış neyi yokmuş daha net anlaşılırdı ama maalesef şans bende kaldım İzmir de.Ne diyelim sağlık olsun
    natijax bunu beğendi.

Kardeş motor işi birazda şans işidir birde motora ne kadar özen gösterirsen o kadar çok arıza çıkartıyor sakınan göze çöp batar misali,bir tanıdığım Çin malı motor aldı 10 senedir bir kere bile tamire götürdüğünü görmedim motorda akü bile yok sadece benzin koyup biniyor yağını 2 yılda bir değiştiriyormuş 😂😂

Motosikleti
    düldül(z-one)
    eline anahtarı, tornavidayı, alyanı al motor hafif sıcakken bujiyi sök benzinle ve diş fırçası gibi bir şeyle bir güzel temizle kurumunu telli bişey sürme ama, sonra benzin vanasını, benzin hortumunu, benzin filtresini kontrol et kaçak tıkanma vs var mı benzin karbüratöre rahatça gidiyor mu bak, sonra karbüratörü sök ama biraz zordur youtube'dan baka baka yap onu da diş fırçasıyla falan temizle içini ya da benzine falan yatır bir güzel temizle, sonra motor ısındıktan sonra hava ayarını yap bu arada jiklenin motoru kullanırken en aşağı da olması lazım bunları yaptıktan sonra yine yaz büyük ihtimal yeni karbüratörle çözülür

Motosikleti
    domicik 400 ug
    Alıntı eraysefer28 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul da olsa idim şu an cidden yardım ederdim size.Verirdim motorumu sürmeniz için hem arada ki farkları daha iyi anlardık öyle neyi varmış neyi yokmuş daha net anlaşılırdı ama maalesef şans bende kaldım İzmir de.Ne diyelim sağlık olsun
    ahaha vallah kardeşim teşekkür ediyorum yarın bakalım ya umarım hata bendedir de rahat rahat sürerim. motorunu da gördüm bu arada benim de beyaz 2014 model. seninki de o civar gibi

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:07 ----------

Alıntı Mynet09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş motor işi birazda şans işidir birde motora ne kadar özen gösterirsen o kadar çok arıza çıkartıyor sakınan göze çöp batar misali,bir tanıdığım Çin malı motor aldı 10 senedir bir kere bile tamire götürdüğünü görmedim motorda akü bile yok sadece benzin koyup biniyor yağını 2 yılda bir değiştiriyormuş 😂😂
    ya çocuğum gibi görmüyorum motoru ama hor da kullanmıyorum bence. tamamiyle şans ama katılıyorum ona

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:08 ----------

Alıntı turkerboss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eline anahtarı, tornavidayı, alyanı al motor hafif sıcakken bujiyi sök benzinle ve diş fırçası gibi bir şeyle bir güzel temizle kurumunu telli bişey sürme ama, sonra benzin vanasını, benzin hortumunu, benzin filtresini kontrol et kaçak tıkanma vs var mı benzin karbüratöre rahatça gidiyor mu bak, sonra karbüratörü sök ama biraz zordur youtube'dan baka baka yap onu da diş fırçasıyla falan temizle içini ya da benzine falan yatır bir güzel temizle, sonra motor ısındıktan sonra hava ayarını yap bu arada jiklenin motoru kullanırken en aşağı da olması lazım bunları yaptıktan sonra yine yaz büyük ihtimal yeni karbüratörle çözülür

bugün götürdüğüm yerlerden biri karbüratör dedi bu başlıkta da karbüratör diyen oldu ama son gittiğim alakası yok dedi bilemiyorum. yarın sıkıntı umarım çıkartmaz da bu dediklerine en azından bir sürelik ihtiyaç duymam ama kesinlikle öğrenicem böyle şeyleri.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:09 ----------

sorun maalesef bende değil yine. 10 dakika gaz vermeye çalıştım bu sefer gaz dahi almadı. her gittiğim motorcu motorun sapasağlam diyor gerçekten sinir bozmaya başladı daha yazmicam bu başlığa. yamahaya vercem bir süre süresim de kalmadı zaten isterlerse 1 ay sonra versinler. herkese güzel sürüşler

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:03 ----------

bu arada motor hiç gaz dahi yemedi sadece marş çalıştı.
    yine benzin dün çok az vardı fulledim ama benzin karışmıyor olabilir mi?
    adamlara 100 kez desem de sıkıntı yok diyorlar ama al işte benzin karışmıyor. kafasına göre karışıyor herhalde ki arada sırada çalışıyor anlayamadım. gidip direkt karbüratörü değiştirtcem

Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Hocam karbüratör değiştirmek son çareniz olmalı çünkü karbüratör kolay bozulan bir parça değil. Sadece iyi anlayan birine gösterseniz sorununuzu çok kolay çözer.

Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Dostum sana kaç defa dedik kendin daha da direttin. Ben de düştüm o hataya. Sürekli aynı kişiye ilçdeki tek servis olduğu için götürdüm. Sonuç: Motorum garantiden çıktı ve ön diskime wd 40 sıkıldı 3000kmdeki balataları değiştirmem gerekti. Aynı şeyleri ben de yaşadım. Sürekli sorun çıkarıyordu motor artık binmiyordum bile. Saçımı başımı yolacaktım neredeyse. Ama sakin ol boşver sadece yetkili servise götür ve sorunlarını tek tek anlat. Ve ne gerekiyorsa yapın de. Ybr bu yaptırdıktan sonra bir daha uğraşmayacaksın emin ol.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    Alıntı BloodyBaron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum sana kaç defa dedik kendin daha da direttin. Ben de düştüm o hataya. Sürekli aynı kişiye ilçdeki tek servis olduğu için götürdüm. Sonuç: Motorum garantiden çıktı ve ön diskime wd 40 sıkıldı 3000kmdeki balataları değiştirmem gerekti. Aynı şeyleri ben de yaşadım. Sürekli sorun çıkarıyordu motor artık binmiyordum bile. Saçımı başımı yolacaktım neredeyse. Ama sakin ol boşver sadece yetkili servise götür ve sorunlarını tek tek anlat. Ve ne gerekiyorsa yapın de. Ybr bu yaptırdıktan sonra bir daha uğraşmayacaksın emin ol.
    haklısın hata ettim saçma olaylar. perşembe gününe randevu aldım yamahadan. artık sonrasını görücez

Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    En iyisini yapmışsın. Boşver takma kafaya.

Yetkili serviste çözüm bulundu mu?

Motosikleti
    domicik 400 ug
    Alıntı Kashmir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yetkili serviste çözüm bulundu mu?
    yazmaya geldim o kadar gün sonra ve soru sormuşsun.
    bulduklarını söylüyorlar.
    beyinde sıkıntı olmadığını söylediler. karbüratörde sıkıntıymış forum motora bakmadan buldu hatayı ama götürdüğüm motorcuya yüz kez dememe rağmen karbüratör sapasağlam demişti.
    karbüratörü ve içindeki bir şeyler sıkıntılıymış. birkaç şey daha açıkladı ama unuttum. motoru alırken kağıda yazdırıcam sadece bilgi olarak kalsın.
    sorna ben genel bakın demiştim.
    gidonda vs daha iyi dönsün diye bir şey sipariş edecez dedi.
    sonra başka şeylerde bazı sıkıntılar var dedi ama motorun çalışmasını kapsayacak şeyler değil.

her neyse bana 1700 tl fiyat verdi.
    dedim gaz almasını engelleyenler dışındakileri saymazsak kaç olur.
    1100 dedi.

başta kabul ettim. sonra neyse dedim olan oldu 1700ü kabul ettim.
    umarım başka sıkıntı çıkmaz. şu anlık durum böyle ürünleri sipariş edicez. yurtiçi sıkıntı çıkmazsa haftaya alırsınız dedi. umarım yolda kalmam artık ve uzun süre sapasağlam kullanırım.

1700 cillop oldu.

ama benim buradaki her seferinde götürdüğüm adam son gittiğimde utanmadan motorda sıkıntı yoktu ama şu an kontrol ettim beyin sıkıntılıydı demişti. dedim önceden zaten problemliydi yolda kalıyorum götüremiyorum deyince yooo sapasağlam diyordu. beyine 1000tl çekti adam ve orijinal olmayan fiyatı 1000tl imiş intte 200 tl.

her neyse teknik servis çok para da alsa gözüm arkada kalmaz diye düşünüyorum.
    ama şunu da belirteyim. 2-3 hafta boyunca 4-5 kez düzeldi dendi her seferinde yolda kaldım. motoru alıp 2-3 gün kullanıcam sıkıntı olmazsa düzeldi diye yazarım. artık şizofrene bağladım güvenemiyorum.

Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Biraz dedğil de baya pqhalıymış. Umarım cillop gibi olur motorun. Tamirat bittikten sonra ödediğinde neler değiştiğini yazan kağıdı atarsan merak ettim neylerden bu kadar para almışlar diye.
    natijax bunu beğendi.

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    O 1100'den sonra fiyatı 1700'e çeken şey ve gidon rahat dönsün dediği parça muhtemelen boyun bilyeleri ve ön takımı sökme takma işçiliği falan. Ekstra 600 lira çıkarır o yetkili serviste.
    natijax bunu beğendi.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    evet öyle bir şeydi sanki boyun bilyeleri olabilir. vallah çok para ama 1100 vermişken tamamen motor cillop olsun en az 30 bin km kullanmak istiyorum. bu kadar motor için uğraşmışken ve para harcamışken uzun süre de satacağımı düşünmüyorum bozulmaz sapasağlam olursa. gerçekten bıktım anlatamam. zaten az çok anladınız neler hissettiğimi siz de bu kadar sürede.

o kağıdı buraya paylaşırım tamamdır bu hafta alabilirsem umarım.
    BloodyBaron bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)