Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Naked motosiklet - kask konusu

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Merhabalar, Türkiye fiyatı maksimum 6-7bin TL bandında, naked motor için kask olarak ne önerirsiniz? Tek kıstasım full face olup sharp'tan 5 yıldız alması. Bir de ucuza gelmesi için yurt dışından almayı planlıyorum, alırken bir sıkıntı yaşayan var mı aramızda daha önce? Motoardin, veya FcMoto'dan alacağım. Beğendiğim, düşündüğüm kasklar şunlar Bell Star-Agv K6- Shark race r pro- Shoei Nxr , bu kasklar hakkında fikri olanlar yorum yaparlarsa, bir de yurt dışı alışverişinde sorun yaşayan ya da memnun olduğu bir siteyi önermek isteyen arkadaşlar yazarsa çok sevinirim. Ekstra olarak rüzgarı anlamanız açısından yazayım boyum 190 ve Mt25 sahibiyim. Biraz da konforlu bir kask olması önemli ama schubert tarzı şekilsiz, sadece işlevli kasklara da çok fazla kaymak istemiyor gönlüm. Sadece yaptığım araştırmalar ve okuduğum makalelerden kaynaklı teknik bilgim var, hiç deneyimim yok. Her türlü deneyimimize, önerinize açığım. Şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Shoei GT-Air 2 fazlasıyla güvenli ve uygun.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Remzidemir41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hala üretiliyor mu bilmiyorum ama shoei qwest öneririm. Sharp 5 yıldız , ece , dot ve snell sertifikası var.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Remzidemir41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hala üretiliyor mu bilmiyorum ama shoei qwest öneririm. Sharp 5 yıldız , ece , dot ve snell sertifikası var.
    Üretilmiyor maalesef.

Herscel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1290 Super Duke GT - 2021
    Shoei GT-Air kullandım. 2.5 yıl. Naked makine ile. Gayet memnundum. Malzeme kalitesi yüksek, ses nispeten az ve oldukça güvenli. İşini yaptıktan sonra emekliye ayırdım. Sonrasında yeni kask olarak Arai RX7V aldım. Shoei Arai'ye göre çok daha sessiz ve malzeme olarak daha tok.

Bu arada ilk kaskımı FC moto üzerinden almıştım. Hiçbir problem çıkmadan 23 gün içerisinde elimde oldu.

TempesTr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 RS
    Shoei NXR kullanıyorum ve bence güzel. Rüzgar sesi az olan bir kask benim önceliğimdi. Arkadaşımın GT Air kaskı ile birkaç tur attım ve bana göre Nxr'dan daha sessiz...

Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Yazanlara teşekkür ediyorum, farklı fikirlere açığım.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Shoei Nxr aldım geçen mayıs. Kasktan çok memnunum tabi daha önce Nolan n87, Vemar ve Shark kask kullandığım için shoei'nin başka modelleri ile mukayese edemem, aldığım en iyi kask olduğu için de göreceli olarak çok memnunum, ses yalıtımını çok sevdim, aslında nxr racing motorlar için deniyor, yatma açısı hava kanalları daha uygun bir kask ancak beni tatmin etti, gt-air serisine göre daha hüçük olması sayesinde de topcase'de daha az yer kaplıyor, güneş vizörü yok, ben de yaz için siyah cam aldım, kaskın zaten kabuk yapısı güvenliğinden bahsetmeme gerek yok, tc-5 equate kullanıyorum rengini tarzı motoruma güzel gidiyor, motor eğer siyahsa tavsiye ederim. Gt-air 2 deneme fırsatım oldu, iriliği dezavantaj ve biraz ağırken, ses yalıtımı bir tık daha iyi, güneş vizörü de avantajı.

Arai ve Agv deneme fırsatım oldu, arai'ler kabuk yapısı daha küçük modellerini çok beğendim ama son tercih shoei seçtim çünkü o sıralar pandemi sebebiyle yeni modeller yoktu, şimdi opsiyonlar varken gidip test etmenizi tavsiye ederim.

Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Her türlü fikire açığım hala kask almadım. Düşündüğüm modeller Agv K-6, Shoei Gt-air2, Shoei Nxr. Bell Star, Arai qv-pro(bunu şeklen beğenmiyorum ve biraz pahalı fakat güvenliği iyi).

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Bence üst düzey bir kask alacaksanız hepsini deneyip kafanıza uygun olanı almanızı öneririm. Söylediğiniz hiçbir model sizi üzmez.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:52 ----------

He bir de Arai markası gördüğümde bile bir güven veriyor orası ayrı.

shoei Nxr kullaniyorum. cok memnunum. tavsiye ederim.

mt25 sahibiyim. agv k5s kullanıyorum çok memnunum. k6 daha da iyidir tabii ki o bütçelere çıktığınız zaman kafa yapınıza uyan, şeklini beğendiğiniz kaska yönelmeniz daha mantıklı gibi, zaten o kasklardan hiçbiri üzmez.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler