Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Karma kullanımda HERO Xpulse 200 rakipsiz F/P ürünü (Testler)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Netteki testlere bakınca özellikle Hindistanda zorlu yol koşullarında, tüketim , 5 yıl garanti vs olsun Xpulse'nin rakibi olmadığını düşünmeye başladım. Çok zor arazi koşullarında dahi kullanılabilen bir motosiklet. 400 cclik bir motorla karşılaştırmışlar arazi de ortaya fazla fark çıkmıyor hatta frenler, tuketim vs çok daha başarılı yönleri var. Örnek bir link koyuyorum benzer testler oldukça fazla var.. Avrupa malı ürünlerden daha kalitelisini daha ucuza satıyorlar. Keşke ulkemızde de yerli üretim motosıklet otomobil vs olsa da dünyaya yararımız olsa ama malesef ulkemiz hırsız dolandırıcı uyusturucu merkezi oldu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    honda cm125t ve kuba dragon 110cc
    5 yıl garanti falan Türkiye'de hikaye. Zaten motor bayi ve ustaları garantili motoru ilk bakıma götürdüğünüzde bile servis ücreti talep ediyor. Hero hatayı başta yaptı. Honda dan kalan teknolojilerini iyi bir distribütör seçip pazarlayamadı. 2015 ten kalan hero hunk 150 ler hala sapasağlam ama 2. eli yok.

https://www.sikayetvar.com/hero-motor

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Royal ile kıyaslama bana pek inandırıcı gelmedi.

411cc 24hp gücü 6500 devirde / 32Nm torku 4000 devirde veren bir motor(Royal) ile 200cc 18hp gücü 8000 devirde veren bir motoru (Hero) kıyaslamak ve üstünmüş gibi göstermeye çalışmak bana saçma geldi

Hero'nun;
    150cc motor bloğu kullandığı modeller; Hunk, Thriller, T-Sport

200cc motor bloğu kullanıldığı modeller; Hunk 200r, XPulse 200, XPulse 200T

Yani aslında hepsi aynı motor tek far tasarım.

200cc olan blok 5.vites 8000 devirde 105km hız yapıyor, ee zaten 9000'de kesiciye giriyor.

Pulsar Ns200 ve Apache Rtr200 karşısında şansız olmasının nedeni bu.

Performans değil de sorunsuzluk açısından tercih edilebilir bir marka bence.

110 bin km'yi geçmiş daha makinesi açılmamış Hunk'lar var.

Ben şahsen memnunum. Şehir içi genelde artçılı kullanıyorum, yaptığım max hız 90km bana yetiyor fazlasıyla.

2. elinin bu kadar ölü olmasıda ayrı bir gariplik.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı vandamme adlı üyeden alıntı Mesajı göster

411cc 24hp gücü 6500 devirde / 32Nm torku 4000 devirde veren bir motor(Royal) ile 200cc 18hp gücü 8000 devirde veren bir motoru (Hero) kıyaslamak ve üstünmüş gibi göstermeye çalışmak bana saçma geldi

Hero'nun;

200cc olan blok 5.vites 8000 devirde 105km hız yapıyor, ee zaten 9000'de kesiciye giriyor.

Ben şahsen memnunum. Şehir içi genelde artçılı kullanıyorum, yaptığım max hız 90km bana yetiyor fazlasıyla.

Hocam videoda zaten arazi sartlarında test etmişler yanı gucu olabılır ama agırlıgıda fazla royalin. Fren daha onemlı aradakı lastık farkı vs yanı ihtiyaclar goz onune alındıgında son hız 110 yerıne 140 basarım dıye bir merakınız yoksa kısaca her turlu ıhtıyacınız için xpulse yeterlı gorunuyor. Hatta arazıye cıkmıyorsanız hunk gibi motosıkletlerde son derece yeterlı siz sahipsiniz bılıyorsunuz dur. Ha 300 basacam dıye bır derdınız varsa ne kadar gereklı gereksız onu tartısmaya gerek yok son derece gereksız sadece zevke kalmıs bir olay

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:23 ----------

Alıntı Sadistic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5 yıl garanti falan Türkiye'de hikaye. Zaten motor bayi ve ustaları garantili motoru ilk bakıma götürdüğünüzde bile servis ücreti talep ediyor. Hero hatayı başta yaptı. Honda dan kalan teknolojilerini iyi bir distribütör seçip pazarlayamadı. 2015 ten kalan hero hunk 150 ler hala sapasağlam ama 2. eli yok.

https://www.sikayetvar.com/hero-motor
    O hata turkıyeye gelen mahındra gibi bir hınt markasında da yapıldı ama sorun markada degıl ulkemızın ıcınde bulundugu sosyal ekonomık ve kulturel durumdan dolayı zaten mazda vs gibi her marka her an ulkeden kacıp gidebilir. Çinden dusuk asgarı ucret var, hırsızlık dolandırıcık yaygın hatta af cıktı daha beter hale getırıldı ulke yanı bu sartlarda insan hakları dahilinde yasamak ımkansız ulkede zaten

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bugun yuksek cc kullanan bırıyle sohbet ımkanım oldu xpulse ile arkadasıyla değişmişler ve cok begendıgını soyledı. SAdece hızlanma ve konfor farkı var dedı ama xpulse un kontrolu daha kolay ve zatena razıde dıger farklar ortadan kalkıyor yanı bellı sevıyeye geldıkten sonra sadece zevkıne buyuk cc aldıgını aslında xpulse ın da yeterlı olacagını soyledı.

Forumdan Uzaklaştırıldı

Hero'nun;

2. el kavramı çok değişik ulkemızde. Yani ulkedekı buyuk nufusun gelrıı bellı işsizlik oranı ellı o nedenle 2. el piyasası buna bakıyor. Ama motoru iş için kullanan adamlara bakıyorsun işini yürütecek yamaha honda harici almıyor zaten. Bu durumda hero verdiği garantiyle buyuk avanaj saglıyor. Ama gel gorkı ıkıncı el piysasası zayıf ama oda son 1 yılda buyuk gelişmeler göstermeye basladı. Misal 10 sene once mazda parcası pahalı diye kımse almazdı şimdi 15 yasındakı arabası bıle buyuk değer kazandı o zmaana göre. Yanı zamanla mıllet bazı urunlerı alıp motoru arıza vs yapıp bırcok masraf cıkartınca jeon dusup sonuc itibariyle bellı yone donuyor hele kı kur ve vergıler artmısken goruntu değil kalıte öne çıkmaya baslayacaktır. Bir de bu 50 cc olayı piyasayı cok bozdu buyuk tuzak sigrta yaptırsa kazada sıkıntı cıkartıyor vs

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bu tarz motor kullanan arkadaşlar yınede yavas gıdın asfaltlar kotu bu tarz motorlar yarı arazı oldugu ıcın hata affetmez hemen yere ındırır

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:02 ----------

Zaten offroad yollarıda bellı hıza ızın verıyor her işin ustesınden gelmış 3 modelde

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:43 ----------

Adamlar Himalayaları geçiyorlar bu tarz motosikletlerle yol yok resmen. Xpulse da bu tarz dağda taşta kullanıma uygunmuş o nedenle Hindistanda 2020'nin en iyi motosikleti seçiilmiş

Forumdan Uzaklaştırıldı
    7:39'da herocu az daha yaradanına kavuşuyordu
    recaip bunu beğendi.

recaip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ne kadar acidir ki, 200luk, 400luk motorlari alirken bile nasil keyif ederim, nasil gezerim degil de, ikinci elde ne kadar zarar etmem diye dusunuyor insanlar.
    motora gelecek olursak, gercekten guzel motor, fiyatina ve sunduklarina göre pekte rakibi yok gibi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    7:39'da herocu az daha yaradanına kavuşuyordu
    son mesajdakı vıdeoyu mu dıyorsun ben bulamadım o goruntuyu

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı plectrum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    son mesajdakı vıdeoyu mu dıyorsun ben bulamadım o goruntuyu
    https://youtu.be/WT-mV1_ao5c?t=458

hn33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6 diversion
    Bajaj dan bıktık olmayan parçadan ilgilenmeyen servisten hero da onun kuzeni bir daha Hint malı mı Allah korusun

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı hn33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bajaj dan bıktık olmayan parçadan ilgilenmeyen servisten hero da onun kuzeni bir daha Hint malı mı Allah korusun
    Hint bir çok Çin'den iyidir.

Yolda kalır mıyım derdin olmaz.

Bajaj da parça sıkıntısı yaşayan tek kişisiniz muhtemelen hocam, pek yazan eden görmedim forumda.

Heronun da olmayan parçası yok. Zaten olmaması için bi sebepte yok, geneli düşük cc, yapısı basit motorlar.

200kg 24hp motorla arazide xpulse kıyaslanmış bunada birileri fazla fark yok diyerek sevinmiş :D

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Sağolun hocam şimdi gördüm yalnız oradakiler Himalayanlar onlar xpulse göre daha ağır ve yorucu yani aynı şartlarda xpulse da kullanılıyor o yolları geçiyor hatta hafif olduğundan çamurda ve bu yollarda daha kolay geçiyorlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:57 ----------

Yani xpulse videosunda himalayalarda hafıflıkten dolayı daha avantajlı olduğu görülüyor diğer suruculerın duraksadıgı yerlerde non stop geçiyor

Forumdan Uzaklaştırıldı
    evet dakika 22:54 bayağı non stop olmuş

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı hn33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olayı kan davasına donusturmeye gerek yok hocam hero ile bajaj arasında cok fark var. Hero hındıstanın en cok satanı zaten ulkemızde 5 yıl garantı bır de ustune 7 gun 24 saat açık servısı olan bir firma yanı bajaj la kıyaslama yapılamaz servısınde. Ayrıca parcayı bellı surede getırme garantısı de vardı sanırım 2 gun gibi bişeydi yanı bajajda sıkıntı yasadıysanız tuketıcı hakalrına basvurun yada satın hero alın honda muadılı motorları

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hint bir çok Çin'den iyidir.

Yolda kalır mıyım derdin olmaz.

Bajaj da parça sıkıntısı yaşayan tek kişisiniz muhtemelen hocam, pek yazan eden görmedim forumda.

Heronun da olmayan parçası yok. Zaten olmaması için bi sebepte yok, geneli düşük cc, yapısı basit motorlar.
    https://www.sikayetvar.com/bajaj

nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    Alıntı plectrum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olayı kan davasına donusturmeye gerek yok hocam hero ile bajaj arasında cok fark var. Hero hındıstanın en cok satanı zaten ulkemızde 5 yıl garantı bır de ustune 7 gun 24 saat açık servısı olan bir firma yanı bajaj la kıyaslama yapılamaz servısınde. Ayrıca parcayı bellı surede getırme garantısı de vardı sanırım 2 gun gibi bişeydi yanı bajajda sıkıntı yasadıysanız tuketıcı hakalrına basvurun yada satın hero alın honda muadılı motorları
    7 24 servis nasil acik oluyor? gecenin 2 sinde acik mi mesela??

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.sikayetvar.com/bajaj
    Bayağı şikayet varmış.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)