Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Motosikletleri fark edin...

Motovento
    REKLAM ALANI
    songiden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Pegaso 650
    Arkadaşlar selam...

Uzun süredir forumda üyeyim ama pek etkin olduğum söylenemez. Ancak son bir ayda, İstanbul'da şehir içi trafikte başıma gelen enteresan olaylar, kendi kendime "akif olmalısın" dememe neden oldu.

Kısaca kendimi tanıtayım. Uluslararası bir reklam ajansında, internet reklamcılığı üzerine çalışıyorum, 3 senelik motorcuyum ve bir TDM850 kullanıyorum.

Yaklaşık 6 senedir reklamcıyım ve kariyerim boyunca bazı sosyal sorumluluk projeleri ve seçim kampanyalarında çalıştım.

Düşüncem ise, motosikletleri fark edin kampanyamızın kitlelere yayılmasını sağlayacak stratejiler ve hareket planları yapmamız gerektiği. Eminim ki bu forumda, iletişim sektöründe profesyönel olan ve böyle bir iş için gönüllü olarak çalışmaya hazır birçok arkadaşım vardır. Bu arkadaşların haricinde de, kampanyanın uygulanmasında gönüllü olarak çalışabilecek birçok arkadaşımın olduğuna da eminim. Yut dışında da, trafik konusunda birçok bilinçlendirme kampanyasının oldukça başarılı bir şekilde uygulandığını biliyorum.

Motosiklet konusunda toplumsal anlamda ne yapacaksak, ilk başta toplumdaki "motorcu" algısını düzeltmemiz gerekiyor. Sonuçta ezici çoğunluğumuz, birer "Hell Angels" üyesi değil, işi gücünde, aile sahibi doktorlar, mühendisler, mimarlar, reklamcılar, esnaflar, ustalar vesaireyiz. Hayatla kurduğumuz ilişki de, sanılanın aksine serserilik ve kural tanımazlık üzerine kurulu değil, tam tersi kurallara bağlılık ve dolayısıyla hayata bağlılık üzerine kurulu. Ama toplumun "motosiklet" algısı, motosiklet konusunda hiçbir fikri olmayan bilgi kaynaklarının yaydığı haberler sonucunda oluştuğu için; gerçek olandan çok ayrı bir yerde.

Önerim, bir çalışma grubunun oluşturulması; kimin nasıl katkı yapabileceğini, nasıl bir kurumsal yapı içinde tartışılması. Cevaplarınızı bekliyorum...

not: Bu konuda daha önce benim kaçırdığım çeşitli çalışmalar yapılmış-yapılıyor olabilir. Eğer sistemli bir şekilde ilerleyen bir çalışma varsa, lütfen beni içine entegre ediniz; yapılmış ve başarılı olmamış bir çalışma varsa, yapıcı yorumlarınızla bize yol gösteriniz. Ama lütfen motivasyonu düşürecek "bu memlekette...." diye başlayan cümleler kurmayınız.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Çok iyi düşünmüşsün ama Şimdi bu işlerden anlayan birisi öncü olsun biz her türlü desteği veririz. yapsaydık etseydik olmaycak yapacağız edeceğiz olmamalı.Ben varım her türlü etkinliğe...
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Motosikleti
    Aprilia Pegaso 650
    Bu alanda çalışan birkaç arkadaşım, bu başlık altında uzmanlık alanlarını ve nasıl katkıda bulanacaklarını yazarsalar, oluşturulacak çalışma grubu, bu işe liderlik yapacaktır. Daha sonra diğer arkadaşların da desteğiyle, harekete geçilecektir.

balbar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aynen öyle benim son 15 gündür trafikte sıkıntıya düştüğüm anlar oldu...umarım güzel fikirler çıkar...bu arada konu başlığında bir iki harf eksik çıkmış sanırım

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    herkes destek olsa biraz farkedilebiliriz diye düsünüyorum mesela bir sürü kurye paketci arkadas calısıyor,eğer motosikletleri farkedin yazan guzel bir afis olsa butun motorcular bunları calıstıkları yerlere astırsa oldukca buyuk bır kampanya baslamıs olur ben sahsen lokantalarımın camlarına asmak istiyorum ama böyle bir afiş nerden bulabilirim? Her yere asalım bu afisleri bütün kuryeler calıstıkları yerlere asarlarsa en azından trafikte motorcularında varlıgını bir nebze olsun hatırlar insanlar...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:23 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:59 PM ----------

bu konuyu güncel tutalım arkadaslar tepkisiz kalmayalım
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

Motosikleti
    Aprilia Pegaso 650
    Grafik tasarımcılar, web tasarımcılar, stratejik planlamacılar, halkla ilişkiler uzmanları, daha önce bir sivil toplum kuruluşu'nda benzer işler yapmış arkadaşlar, çalıştıkları firmalarda reklam ve halkla ilişkilerden sorumlu arkadaşlar, bilişim sektöründe çalışan arkadaşlar, matbaa sahibi arkadaşlar....

nerdesiniz?

Motosikleti
    Aprilia Pegaso 650
    haha...

aslında bilinçli yaptım, dikkat çekmek için...

yerseniz tabii...

ama bu da bir strateji olabilir... böyle müstescen şeyler çok daha fazla ilgi çekiyorsa, bir gün belirleyip motorlarımıza çıplak binebiliriz... herkez farkeder o zaman

neyse, sulandırmayalım konuyu

hanedan12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı songiden adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haha...

aslında bilinçli yaptım, dikkat çekmek için...

yerseniz tabii...

ama bu da bir strateji olabilir... böyle müstescen şeyler çok daha fazla ilgi çekiyorsa, bir gün belirleyip motorlarımıza çıplak binebiliriz... herkez farkeder o zaman

neyse, sulandırmayalım konuyu
    Sen taşlanmak istiyorsun galiba
    Burası Hollanda değil yada Danimarka...

Haa o zaman dünyanın da ilgisini çekermi ... evet çeker...

Dünya basınında manşet"Türkiye Çıplak Motosikletliler taşlandı."
    Kangren olmuş tüm kollara adanmıştır.
    Eğer bir yıl sonrasını düşünüyorsan, bir tohum ek. Eğer on yıl sonrasını düşünüyorsan, bir ağaç ek. Eğer yüz yıl sonrasını düşünüyorsan, insanları eğit.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    ben medya sektöründe ankara merkezli bir yayıncı kuruluşta teknik yöneticiyim. bu konuda yapılacak tanıtım filmleri olması durumunda kurumumdan yayınlanmasını sağlayabilirim. ayrıca internet için yapılacak köşe reklam tarzı çalışmaları resmi internet sitemiz ve haber portalımızda yayınlatabilirim...

Motosikleti
    Alıntı aya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben medya sektöründe ankara merkezli bir yayıncı kuruluşta teknik yöneticiyim. bu konuda yapılacak tanıtım filmleri olması durumunda kurumumdan yayınlanmasını sağlayabilirim. ayrıca internet için yapılacak köşe reklam tarzı çalışmaları resmi internet sitemiz ve haber portalımızda yayınlatabilirim...
    abicim millet geyik yapmaktan bir seyler yapmaya fırsat bulamıyor...sonra neden o araba benı gormedi diye bagırıp dururlar ortalıkta...bana afiş lazım her yere asmaya motosikletifarkedin diye bır organızasyon yapmıslar ınternette destekleyenlerın hepsı motor siteler motor kurulusları onlar desteklese ne olur desteklemese sen bu işi motor kullanmayanlara aktaramadıktan sonra hiç bir sonuca varılmaz..

MrSandman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sattı
    Bende bir interaktif ajansda web sayfaları yapıyorum. Yardım lazımsa benide yazın listeye...
    Herşey yeniden yollarda olabilmek için...

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Yardimci olmak isteyen arkadaslar, suraya tiklayip gerekeni yaparlarsa,baslik kirliligini onlemis oluruz.

Motosikleti
    Aprilia Pegaso 650
    Yaptığımız iş afiş yapmanın ya da web sitemize banner koymanın ya da "motosikletleri fark edin" demenin ötesine geçmeli. Bu sebepten ötürü, web sitesinde belirtildiği şekilde bir başvuru yapmanın, bizi daha ileriye götürebileceğini zannetmiyorum. Kaldı ki, bu site de; yine motorcular için yapılmış bir site. Hareketi kitlelere yaymamız, motorcu olmayanları öncelikli olarak hareketin içine almamız gerekiyor.

KyCd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    My Kawa..
    Yaptığımız iş afiş yapmanın ya da web sitemize banner koymanın ya da "motosikletleri fark edin" demenin ötesine geçmeli. Bu sebepten ötürü, web sitesinde belirtildiği şekilde bir başvuru yapmanın, bizi daha ileriye götürebileceğini zannetmiyorum. Kaldı ki, bu site de; yine motorcular için yapılmış bir site. Hareketi kitlelere yaymamız, motorcu olmayanları öncelikli olarak hareketin içine almamız gerekiyor.
    ama halk çok bilinçsiz abi konu hakkında..
    Eskiden Piyasa nerde biz orada, Artık biz nerede piyasa orda..

Yüreklerde ünlem akıllarda soru işaretiyim anlayana çok anlamayana az gelirim..

Motosikleti

motor camisaı dısında bizi farketmeleri lazım ne yazıkii o siteyede mesaj attım bununla ilgili napcaklar cok merak ediyorum..Afişide kücümsemeyin..tüm Türkiyede her yere afis asıldıdamı afişi bosverelim?? lokanta cafe işlek caddelrdeki dükkan vitrinleri her gün bir sürü insanlar geciyor o noktalara afislerin asılması insanları etkilicektir diye düsünüyorum..güya motosiklet federasyonumuz var dimi ne iş görürler cok merak ediyorum motorcular kendi icinde bir kampanya yapamıyorlarki 2 milyon motosiklet kullanıcısı azmı bu ülkede...ama bu kitleye önderlik yapabilcek kapasitede insanalr yok istanbul merkezli oturup kendi içşerinde işler yapıyorlar diger federasyonlar gibi yetkili kurumlarımız maalesef calısmıyorlar...

hanedan12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yardimci olmak isteyen arkadaslar, suraya tiklayip gerekeni yaparlarsa,baslik kirliligini onlemis oluruz.
    Güzel bir naşlangıç.

Alıntı www.motosikletlerifarkedin.com adlı üyeden alıntı
    Proje son başvuru tarihi Mart 2009'dur.
    Ancak böyle bir de yazı buldum...
    Kangren olmuş tüm kollara adanmıştır.
    Eğer bir yıl sonrasını düşünüyorsan, bir tohum ek. Eğer on yıl sonrasını düşünüyorsan, bir ağaç ek. Eğer yüz yıl sonrasını düşünüyorsan, insanları eğit.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Yukaridaki linki alan, bunu da aldi.

Bu

Motosikleti
    Aprilia Pegaso 650
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yukaridaki linki alan, bunu da aldi.

Bu
    Aslında bu başlığı, o başlığı okuduktan sonra açtım. Bu hareketin halledeceği meseleler, devlet tarafında düzenlemeler getirilmesini de kapsayacaktır. Verilmesi gereken mesaj da, sadece "sağınıza solunuza iyi bakın motor var mı hiç" olmayacaktır sadece. Motosikleri fark edin derken, bir kavram olarak motosikletleri fark edin ve onların her türlü haklarına saygı duyun demeliyiz.

Afiş de tabii ki önemli bir iletişim aracı. Bu kampananın da önemli bir konusu olacaktır. Ama insanlarla birebir iletişim kurabileceğimiz çalışmalar, daha ikna edici olacaktır.

ozan_bursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    oldukça basit ama hiçyoktan iyidir ve de az da olsa etkili olabileceğini düşündüğüm bir uygulama
    trafik polisleri araç çevirme yaptıklarında araba sürücülerine tek bir soru soracaklar
    "motosikletlere dikkat ediyor musunuz!!!"
    bu soruyu bir kaç defa hem de polisten duyduktan sorna en azından %1 dahi olsa daha fazla dikkat edeceklerdir

şimdi bu soruyu nasıl sordurtabiliriz
    bir önerisi olan var mı
    Kelimelerin anlattığı kadarım..
    Ne anlatırsam anlatayım anladığın kadarım...

Motosikleti
    CBF 150
    arkadaşlar benim fikrim bir yasa çaıksa ve motosilete çarpmanın daha ağır cezaları olsa bence çok etkisi olur diye düşünüyorum zaten çok mantıklı motosiklet koruması az bi araç olduğundan çarpılması cinayete eşdeğerdir benim görüşüm eğer böyle olursa artık inşanlar da "aman abi motosiklete dikkat et" şeklinde arabalarının içinde birbirlerini uyarırlar diye düşünüyorum

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler