Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

1999 model bwm f650 st alınır mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Syranox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yakında..
    Konu başlığındanda belli 1999 model bwm f650 st alınır mı yedek parçaları bulunur mu bu motorun hoş Bi motor sevdim o yüzden almayı Düşünüyorum Bi fikir verirmisiniz veya bütçeye göre Mondial rx3i evo da alabilirim karşılaştırma komik ama bwm mi almalıyım yoksa mondial mi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yawuz58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero xpulse
    21 yaşındaki motor alınmaz en kötü ihtimal kafa grenajı bulunmaz bmw ile mondial kıyaslanmaz ama rx3 i al en azından yeni model parçasıda bol ve ucuzdur yada bütçene göre başka motor alabilirsin illa iki seçenek ise mondial alın

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Xpulse falan alın. Ben almazdım bmwyi.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Piyasası olan ve güncel motorları tercih etmek daha mantıklı olur şu ekonomik koşullarda. Bütçeniz bolsa ve hobi olarak uğraşacaksanız Bmw'yi alabilirsiniz.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Katlanmayı bilmeyen aşkı çekemez
    Aşka mahkum edilen garip gülemez
    Motorumu ve fatih.met bunu beğendiler.

Motosikleti
    BMW F 650 GS
    Bütçe ne kadar bilmitorum ama 2000 model üstü f650 gs dersen mondiali değil daha nice motorları değişmem. f650 sersinin neredeyse hepsini kullandım, tek bujili, çift bujili şuanda çift silindirli olanını kullanıyorum. f650 st süspansiyonu, frenlemesi, yol tutuşu olarak o dediğin motora tercih edilr ancak en büyük dez avantajı karbüratörlü olması. Artık karbüratörlü makineyle uğraşılmıyor, ayarıydı, ustasıydı, arızasıydı jiglesiydi vs. vs. eğer 2000 model üzeri enjeksiyonlu, absli kasadan alabiiyorsan al derim. Ben olsam St mi mondial mi dersen sanırım, yeni olduğu için mondiiali tercih ederdim.

Motosikleti
    Yakında..
    Alıntı Onur Sezgin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bütçe ne kadar bilmitorum ama 2000 model üstü f650 gs dersen mondiali değil daha nice motorları değişmem. f650 sersinin neredeyse hepsini kullandım, tek bujili, çift bujili şuanda çift silindirli olanını kullanıyorum. f650 st süspansiyonu, frenlemesi, yol tutuşu olarak o dediğin motora tercih edilr ancak en büyük dez avantajı karbüratörlü olması. Artık karbüratörlü makineyle uğraşılmıyor, ayarıydı, ustasıydı, arızasıydı jiglesiydi vs. vs. eğer 2000 model üzeri enjeksiyonlu, absli kasadan alabiiyorsan al derim. Ben olsam St mi mondial mi dersen sanırım, yeni olduğu için mondiiali tercih ederdim.
    Reis senin instagram falan birşey varmı sana birşey sormam lazım

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Bu işler gönül işi.Senelerdir DRZ400 istiyordum.Aldım.Türkiye'de binen yada bilen çok az kişi olmasına rağmen.Parça sorununu Aliexpress'ten yada orjinal servisten çözüyorum ki kur fiyatlarından dolayı artık stokta yapmıyor servisler o yüzden neredeyse tüm motorların yedek parça fiyatı aynı.Çok içine sindiyse hayalinse alınabilir.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    652 cc , tek silindir ve 22 yaşında

22 yaşında tek silindir ve 652 cc.

yok tersten de düzden de okusam alınır bi tarafı yok

Yayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jl 150 , cbf 150 er -5 ve aprilia pegaso.
    Paran çoksa al , paran yoksa alma.
    Bir de macera seviyorsan.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bazı arkadaşlar bmw alma mondial demiş aman allahım ne günlere kaldık ya
    bmw nin adam gibi ustasını bulursan gerçekten japonlardan bile sorunsuz bi motosiklettir hele yaşa takılanlara tek kelime diyemiyorum mondial gibi hurda demirden yapılıyor sanıyorlar bmw yi

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bazı arkadaşlar bmw alma mondial demiş aman allahım ne günlere kaldık ya
    bmw nin adam gibi ustasını bulursan gerçekten japonlardan bile sorunsuz bi motosiklettir hele yaşa takılanlara tek kelime diyemiyorum mondial gibi hurda demirden yapılıyor sanıyorlar bmw yi
    Sakaryalı bıraderim bu arkadaşın üyelik girişine baktın mı belki de adamın ilk alacağı motosiklet.
    22 senelik BMW nin parçasını bulma konusunda adama yardımci olabileceksen hiç durmasin alsin. 2000
    öncesi gs 650 lerin bir kısmı trafikten çıkmalardan diye hatırlıyorum. Öyle bir şeye denk gelirse
    adam 2 tekerden nefret eder. Syranox' a özel tavsiyem yazdıgi motosikletlerde çok sık olarak marş
    problemi diye bir şey duymuştum. Hani Bmw nin parcaları da çok ucuz ya.
    Ben en azından öyle birşey dusunuyorsa XT 660 R lari bir degerlendirsin. Zaten ikisi de Rotax
    motor temelinden geliyor . Ve XT ler GS den daha az problemli. Ki senin bundan önceki motorun da XT idi
    diye kalmış aklımda.
    F54 ve Yayan bunu beğendiler.
    bursevi

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bunların iki silindirli ve enjeksiyonlu modelleri alınır bence. Biraz daha yenidir. Ama yine de 10 bin TL yedek bütçe ayırmak gerekir.

Motosikleti
    BMW F 650 GS
    sitedenözel mesaj göndrebilirsin yada konudan sonrabilirsin

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sakaryalı bıraderim bu arkadaşın üyelik girişine baktın mı belki de adamın ilk alacağı motosiklet.
    22 senelik BMW nin parçasını bulma konusunda adama yardımci olabileceksen hiç durmasin alsin. 2000
    öncesi gs 650 lerin bir kısmı trafikten çıkmalardan diye hatırlıyorum. Öyle bir şeye denk gelirse
    adam 2 tekerden nefret eder. Syranox' a özel tavsiyem yazdıgi motosikletlerde çok sık olarak marş
    problemi diye bir şey duymuştum. Hani Bmw nin parcaları da çok ucuz ya.
    Ben en azından öyle birşey dusunuyorsa XT 660 R lari bir degerlendirsin. Zaten ikisi de Rotax
    motor temelinden geliyor . Ve XT ler GS den daha az problemli. Ki senin bundan önceki motorun da XT idi
    diye kalmış aklımda.
    abi selam
    xt 660 efsane dir katır gibi nereye koşarsan oraya koşar 4 nala hemde fakat bu arkadaşın bahsettiği motor da güzel motor eğer temiz düzgün bulursa üzmez
    ben alsın derken gidip talaş motor alırsa onuda kendisi düşünsün
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Yayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jl 150 , cbf 150 er -5 ve aprilia pegaso.
    Mars filiperi nin 2017 yilin da orjinal parçası 3500 tl idi .
    Şimdi 7000 tl vardır.
    Ona gore ..
    Bak !! işçiliğe hiç girmiyorum.
    Parca bulursun ama çok pahalı bulursun.bir de kasap tamirciye denk gelmemek lazım.

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    ABS'li 2000-2009 modelleri var bence gayet alınabilir. Çok uzun km'ler dayanabilen bir motosiklet, tabi düzgün bakıldığında. İnternette çokça örneğine rastlanır. Parça konusunu için yurtdışı parça sitelerinde her şeyi bulabilirsiniz.

Motosikleti
    Yakında..
    Alıntı cıbılduck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ABS'li 2000-2009 modelleri var bence gayet alınabilir. Çok uzun km'ler dayanabilen bir motosiklet, tabi düzgün bakıldığında. İnternette çokça örneğine rastlanır. Parça konusunu için yurtdışı parça sitelerinde her şeyi bulabilirsiniz.
    bütçeyi çok aşıyor yoksa alırım :D

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Absli olanlar dengesiz bosch absli olanlar(kara duzen zamanlarindan). cok bel baglama zaten. ama almak istedigin modelin karburatorlu olmasinin hem avantaji hem dezavantaji var.

Avantaji asagi yukari her karburatorden anlayan usta onunla ilgili bir sorunun oldugunda hizlica cozer. Dezavantaji yillanmis karburatorlu motorlar mutlaka sorun cikarir.

Motor blogu ise tas diyebiliriz. Efsanevi rotax blogunu kullaniyor ve Turkiyede o blokla ilgili bir cok parcayi uyguna bulabilirsin. Motor kismiyla ilgili bir cok parca da zaten retrofittable(sonraki yillara ait bir motordan aldigin parca senin daha eski model motor bloguna uyar).

Cogunlukla alma eline alirsin vs diyenlerin aksine gayet guzel minimal sorunlarla sikir sikir binecegin bir model oldugunu soyleyebilirim.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Böyle motorlar ucuza alınınca uzun vadede karlı oluyor.Söküp takmasını kendin yaparsan işçilikle uğraşmamış olursun üstelik.Karbüratör olayı uğraştırıcı ama bazen hiç sıkıntı çıkarmayabiliyor ki karbüratör o kadar zor bi parça da değil.Yolculuğa çıkılacaksa söküp takması bilinmesi gereken ilk parça bence.
    Syranox bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)