Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Kars'ta yaşanan feci motosiklet kazası

Motovento
    REKLAM ALANI
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    https://www.instagram.com/p/CHnXZrvj...d=gefvhfb9q39z

Son ana kadar kamyonu görmediğini düşünüyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    bu videonun tam hali var bende. kazayı yapan polis memuruymuş sanırım. çok kötü durumda

msandikci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    3 tokmak Tracer
    Dün kulüpten bir arkadaşım videoyu iletti, izledim çok ama çok üzüldüm.
    Kaza yapan arkadaşın ismi Serkan YİĞİT, polis memuru. İç kanaması, karaciğerde yırtık ve dalakta kanama mevcut olup ameliyata alınacak bilgisini almış. Ameliyata alındıktan sonra ise kalbe giden damarların bile patladığı bilgisi kendisine iletilmiş, bizimle paylaşıldı. Şuan uyumaya almışlar.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sıfır refleks yeteneği ile o motora binmeseymiş keşke.

Dönüş yapacaksan uygun şeritte gitmen lazım, kamyon öküz de ah be arkadaş zaten gittiğin şerit dolu motorcuyu sıyırıp geçiyorsun. arac dönüşe başlamış cok bariz durman gerekiyor. Dümdüz kamiza olarak dalıyorsun. ne diyeyim.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Yazık olmuş

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sıfır refleks yeteneği ile o motora binmeseymiş keşke.

Dönüş yapacaksan uygun şeritte gitmen lazım, kamyon öküz de ah be arkadaş zaten gittiğin şerit dolu motorcuyu sıyırıp geçiyorsun. arac dönüşe başlamış cok bariz durman gerekiyor. Dümdüz kamiza olarak dalıyorsun. ne diyeyim.
    Dostum kamyoncunun tek hatası sinyal vermemesi. Onun, hızla soldan yardırıp gelen motoru görmesi imkânsız. Zaten motorcu da kamyonu görmemiş.

Yolu okumak çok önemli..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum kamyoncunun tek hatası sinyal vermemesi. Onun, hızla soldan yardırıp gelen motoru görmesi imkânsız. Zaten motorcu da kamyonu görmemiş.

Yolu okumak çok önemli..
    Motorcu hatalı %100 kusurlu su durumda . Ama bana kalırsa esas hata oyle suratlı gidilebilecek bir yolda sola dönüş koyan zihniyet yanı uzun yolda isen oraya bir cep fln yapman lazım yoksa daha cok kaza olur mlsf

yani bir ulkede yol yaptık demekle olmuyor yolu belli standartlara göre yapmazsan kazanın sorumlusu bence yolu boyle yapanlar. Işığı bir sanıyede yeşilden kırmızıya döndurenler, yaya geçitlerinde yol sizin sağa sola bakmadan yola atlayın diyenler daha sayaayımmı
    mattiadestro bunu beğendi.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Haklı olmanın insanı korumadığı bir örnek daha?
    Bunca yıldır motor kullandığım halde, halen sağlamsam, bunun en büyük sebeplerinden biri de, kendimden çok, karşı tarafın hata yapabileceğini düşünüp, ona göre sürmek oldu. Mesela; yolda önümde kavşak, sapak, bağlantı var ise, her şekilde yavaşlamalı, önünde ki sığırın bir hata yapabileceğini düşünmelisin.
    Geçmiş olsun, umarım tez zamanda iyileşir memur arkadaş.
    TanerErbay ve Ekrem_06 bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    motosıklet onerırken sureklı bir ust cc ye yukselt dıyenler ıcın de onemlı bır vıdeo adam cc yukseltınce 4-5 sanıye de 100e cıkıyor ama kamyonlar 20 ıle gıderse durmak ımkansız hale gelıyor goruyorsunuzkı. Uzun yolda kamyonlar yokusta bırbırını sollarken bu goruntu sıkca olur anıden serıt degıstırırler ama arkadakı adam cok suratlıyse onu farkedemezler

Remzidemir41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kaza anında kaskı da çıkmış sanırım Allah acil şifalar versin...

Forumdan Uzaklaştırıldı

Yolu okumak çok önemli..
    Sinyal vermiş

Remzidemir41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ya her şeyi geçtim. Ekşi sözlükte yazılanlar içimi burktu. Gerçekten şu durumda bir insanın hatalı olup olmaması fark eder mi ya ? Bir kaza yaşanmış ve iki tarafın hatası olsa da bir kişi ağır yaralı ve hastanede yatıyor. İnsanlar bu kaza hakkında ne kadar da acımasız yorumlar yapıyorlar... Bir yakınlarının başına gelse nasıl bir psikolojide olacaklar çok merak ediyorum...
    Stock Sever bunu beğendi.

Evet @vandamme izah etmiş, sinyal verilmiş.

@plectrum'un dediği gibi yolların planı aşırı derecede kötü çizilmiş. Tr'de yolların çoğu bu şekilde dümdüz, hiçbir yol planlaması yapılmadan yapılmış.

"Yol mu istiyorsun, al sana yol" diyerek direkt asfaltı döküp geçmişler.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Dikkatli izleyince kisisel goruslerimi yazayim istedim, otorite degilim, elestirebilirsiniz nezaket kurallari icerisinde.

- Kamyon cok gec sag seritten sol seride geciyor, hatali. Donus yapacaginiz seride aniden gecemezsiniz, gecmemelisiniz. Gecerseniz bu sekilde kazalar yasanir.

- Kamyon sinyal verdi/vermedi dert degil, bu kazadaki motosikletin hizindayken sinyali goremezsiniz bile. Kaldi ki ulkemizde ticari araclarin bakimlarinin nasil yapildigini, muayeneden gectiklerini biliyoruz. (*)

- 14:35:41 civarinda kamyon sol seride cikisa basliyor, kazanin olma zamani 14:35:46. Aslinda yeterli zaman var gibi ama tam hizini bilemedigimiz icin ne kadar geriden o araci gordu/goremedi bilemiyoruz.

- Kazayi yapan motosikletli neredeyse sol seridin sol cizgisinden gidiyor, basli basina hata.

- Videoyu ceken kisi de hatali suruyor, kamyonun sola ciktigini goren ben olsam, eger uygunsa sag seride gecerdim hemen, kendisi 5 saniye boyunca kamyonun arkasinda bekliyor.

- Ek olarak bir ustteki mesajda soylendigi gibi, donus icin ayrilmis bir cep yok, hatali yapilmis bir kavsak daha.

Videoyu izlerken ilk olarak videoyu ceken kisinin kaza yapacagini dusunmustum, kamyonu gorunce de icimden "yavasla, yavasla, saga gec" dedim, gecmedi, bekledim aha kaza olacak dedim, soldan gelen motosikletliyi gorunce afalladim acikcasi.

* Ulkemizde akli basinda her arac kullanicisinin, arac muayenesinin kendisinin ve baskalarinin cani/sagligi icin yapildigini da bilmesi gerekiyor. O kadar cok fazla hoduk var ki, muayeneden nasil yirtsam, gormezden gelirler, ufak hata ile gecer nasil olsa diye konulara sahit oluyorum. Aaha buyrun, eger o kamyonun sinyali calismiyorsa, muayeneden nasil gecti. (Bu kazada sinyal yaniyormus benim hatam, mesajim genel olsun.)

Yazik, aptalca bir kaza, yaralanan insanlar. Umarim kisa zaman icinde sagligina kavusur arkadasimiz da.
    infernus, Thracian, pea ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evet @vandamme izah etmiş, sinyal verilmiş.

@plectrum'un dediği gibi yolların planı aşırı derecede kötü çizilmiş. Tr'de yolların çoğu bu şekilde dümdüz, hiçbir yol planlaması yapılmadan yapılmış.

"Yol mu istiyorsun, al sana yol" diyerek direkt asfaltı döküp geçmişler.
    Haklısın haklı olmaya, ama bu tarz yol ayrımlarında koskoca tabela var hız sınırı 70-50 diye gösteriyor. sen orda kavşak yol ayrımı tali yol olduğunu tabelalardan görüp hala tapa gaz gidersen burda yolun pek de suçu yok.
    Osm@n bunu beğendi.
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Bu video bana Bogaz koprusu yolunda ya da emniyet seridinde normal hizla giderken beni saglayip sollayan kuryeleri hatirlatti. Bu kadar acil olan nedir, hayatlarini riske edecek hatta icabinda feda edecek kadar önemli olan.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Ben gördüm bir şeyler ama acaba motorun far ışığımı yansıyor dedim. Yazık çok yazık.

Kaskima kamera aldığımda bir abim şöyle demişti: ''Sen gittikten sonra haklı olduğunu kanitlasan ne olacak.''
    Voltaren ve Stock Sever bunu beğendiler.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bana göre yine motorcunun neredeyse %100 hatalı olduğu bir kazadır. Kamyon resmen kaplumbağa hızıyla sola geçiş yapıyor, motorcu nasıl bu kadar öngörüsüz sürüş yapar inanılır gibi değil. Görüp de yavaşlayamadıysa neden o kadar hızlı gidiyor ? Kamyonda hata varsa çekimi yapan öndeki motorcu neden kamyona girmedi ?
    RamonRojo ve KırmızıGrom bunu beğendiler.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana göre yine motorcunun neredeyse %100 hatalı olduğu bir kazadır. Kamyon resmen kaplumbağa hızıyla sola geçiş yapıyor, motorcu nasıl bu kadar öngörüsüz sürüş yapar inanılır gibi değil. Görüp de yavaşlayamadıysa neden o kadar hızlı gidiyor ? Kamyonda hata varsa çekimi yapan öndeki motorcu neden kamyona girmedi ?
    Cunku cekim yapan motosikletli yavasliyor, motorun kompresyon sesinden belli zaten.

Bu arada videoyu tekrar izleyince farkettim, videoyu ceken kisi fren yaparken sola dogru yaklasiyor. Bilerek mi bilmeden mi orasi anlasilamiyor. Ucuncu motosiklet kullanicisi sebebiyle saga gecmekten korkmus olabilir, ucuncu kisi kamyonu goruntunun basindaki kamyonu solladiktan sonra sag seritten devam etmis. Uc motosiklet surucusu arasinda en mantikli olani yapan oymus gorunen o ki.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)