Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

gaz verince boş akü birden doluyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    kuba cg-100
    merhaba dostlar 1 yıllık jel akü var 15 gündür ara ara komple boşalıyor gösterge ışıklarını bile yakamıyor, dün akşam geldim akü boştu gösterge ışıklarını bile yakmıyordu, sabah ayak marşı ile calistirip motoru 7 bin devirlere getirdim anında sıfır akü gibi çalışmaya başladı bunu 3-kere tekrarladı boş akü 3 saniye filan gaz vererek dolması imkansiz , bu sıkıntı aküden mi yoksa herhangi başka bir sebebi olabilir mi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Peugeot 103
    akü kutup başları gevşemiş olabilir, benzer bi olayı gevşek akü kutup başından dolayı yaşamıştım.

hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Aküyü bir voltmetre ile ölçmenizi tavsiye ederim. Akü hakkında bilgi verir. Ordan çıkacak sonuca göre değerlendir siniz.

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    :D Dostum bu olay onunla alakalı değil :D:D:D:D:D Sen motorunu çalıştırdığında, oluşan alternatif akım doğru akıma dönüşüyor ve o anki elektrik ihtiyacını karşılıyor. Stop et bakayım gelecek mi tekrar ışıklar :D:D:D Motor çalışır vaziyette kendine yetecek elektriğinden biraz fazlasını üretir zaten. Fazla üretmesinin sebebi aküyü şarj etmektir. Geri kalanını kendisi anında kullanır. Akünüz ölü noktaya pek yakın gibi duruyor veya bir bağlantı hatası var.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)