Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Depo Kapağı Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    Motor bir süre gittikten sonra gaz yemeyip stop ediyor, depo kapağını açtığım zaman da bu şekilde "fıss" sesi geliyor. Bunun sebebi nedir? Deponun altından çıkan 2 boş hortum olabilir mi?

https://youtu.be/83-gJ4SvvP0

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Normalde depo kapakları hava geçirecek şekilde üretiliyor.
    Hava geçirsin ki, benzin motora doğru yol alırken, depoda ters basınç olup benzinin akışını engellemesin diye.
    Kapağı açınca sesin gelmesi de, direkt bunun belirtisi. Bir süre gidince'de stop etmesi de onun sebebi.

O hortumların birisi, yağmur yağdığında, depo kapağının etrafındaki suyun depoya ulaşmadan, tahliye etmesini sağlıyor.

Kapağı biraz incelemek gerek. deliği varsa tıkanmışta olabilir.

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Üstteki arkadaşa katılıyorum. İçerisindeki hava bittiği için benzin depodan motor kısmına gitmiyor ve stop ediyor. Deponun hava alma yerleri nerede bilmiyorum ama sağını solunu bi kontrol etseniz tıkanıklık var mı diye iyi olur. Aklıma şu video geldi belki yardımcı olur.

Motosikleti
    Fark ettim depo hava alamıyor bu yüzden de orada basınç oluşuyor. Kapaktaki hava yerini bulamadım ama her yerine güzelce basınçlı hava tutayım en iyisi.

izzmarit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    bazı depo kapakları hava geçirmez şekilde oluyor. depoda ters basınç oluşmaması için depo içinden tahliye harici bir hortum daha olur hava alabilmesi için. depoyu sök tak yaptıysanız bu hortum bükülüp hava almayı kesmiş olabilir. yada bir şekilde tıkanmış olabilir.

regal spyder kullanırken başıma gelmişti. tamirciden çıktıktan sonra depo kapağı açık geri dönebilmiştim. hortum şaseyle depo arasına sıkışmıştı baktığımızda.
    Benelli TRK502 - Hyosung GV250 - Regalraptor SPT350 - Kanuni Caracal200 - Kanuni Windy125 - Kawasaki GPZ500 - Kawasaki EN500 - Aprilia MANA850 - Regalraptor Spyder250 - Honda VT600 - Zealsun ZS150-19

Motosikleti
    Dediğiniz gibi alttaki hortumlardan biri katlanmış, depo kapağına da hava tuttum sorun çözüldü.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)