Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Paketçiler, kuryeler vs konuya gelsinler (Bazılarının hayatta olması mucize)

Motovento
    REKLAM ALANI
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mirkut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @plectrum nedir senin bu 50 cc ile alıp veremediğin 50 cc kullanan adamın en azından b ehliyeti var trafiği bilir kuralları bilir. Ona gelene kadar elektriklilere laf at 10 yaşındaki fırında lokantada çalışan çocuğun altında var full ters yön yaya geçidi ne desen onlarda var
    aga daha kötüsü var diye kötüye laf etmeyecekler mi , nasıl bir yaklasımdır bu

trafiği bilmek ile alakası yok, motosikletin dinamikleri bambaşka, araba ile gittiğin şekilde motorla gidersen 2 güne ölürsün.

50cc b sınıfı ehliyette yasaklanmalı elektrikli ile cıkmak da
    GezeGeze bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    kuba rx9
    Yazdığın su b ehliyet sahibi kuralları bilir ha uyarmi uymaz mi o ayrı bir konu ki genelde uyulmuyor bizim burda elektrikli motosikletleri artık çoluk çocuğun eline veriyorlar sipariş götürsün diye bende 50 cc kullanıyorum artık yaş itibari ile mi dersiniz yoksa trafiği okumamı arabada olsun motosiklette olsun beklemeyi bilirim kimin nereden çıkacağını tahmin ederim ama çocuklarda bu yok kural mural hak getire demek istediğim buydu

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Mirkut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @plectrum nedir senin bu 50 cc ile alıp veremediğin 50 cc kullanan adamın en azından b ehliyeti var trafiği bilir kuralları bilir. Ona gelene kadar elektriklilere laf at 10 yaşındaki fırında lokantada çalışan çocuğun altında var full ters yön yaya geçidi ne desen onlarda var
    Konumuz paketci kurye vs yani o nedenle 50 CC nin etkilerinden bahsettim. Yani sen 50 CC dedin ülkede issiz dolu bu adamları sürümden kazanıp paketci vs yaptın b ehliyeti var ama hiç araba bile kullanmamış olanlar var aralarında. Tabiki genelleme yapmıyoruz ama olan kazalar belli çoğu hapse girdi zaten motorcularin kazalari bolca var olenlerde var sakat kalıp kullanamayanlarda var . Yani paketci eleman bulamiyorlardı şimdi 50 CC çıkınca tüm işsizler iş olsun diye paketcilik vs yapmaya başladı. Maaşlar düştü işsizlik korkusu arttı kazalar çoğaldı hayatlar karardı ortalık daha da beter hale geldi. 50 CC nin etkileri yadirganaamaz bu sebeple yani etkisi var mı büyük oranlarda var. Tabiki dediğin gibi marketlerin küçük veletleri sigortasız altına elektrikli bisiklet verip ölüme yollayanlar var mı o da var. Sonuç bunları yapan kim? Bunlarla alıp veremedigi olan kim? Bunlara ölüme yaralamaya sebep olan kim? Ben mi devlet yetkilileri mi? Bı düşün sonra cevap yaz

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Şu sokak aralarında durup gecin arkadaşlar adam sinyal vermeyi unutur döner moner yani sokak arasında ondaki arbaanin dönerken sağına soluna girmemek lazım yolda cukur olur önüne kedi atlar direksiyonu kırar vs yanına girmeyin sokakta araçların

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    bu bahsettiğiniz kuryeler gelip bu forumlara takılan insanlar değil, bilesiniz... bir çok işveren ehliyetsiz kişileri ucuza çalıştırdığı için 3-5 bin kredi çeken kuryelik yapmaya başladı.. patron baskısıda var hemen git gel gecikme sakın iş patladı muhabbetleri... ne yapsın millette Allah ne verdiyse gidiyor işinden olmamak için.. ülkenin durumu belli o konuya hiç girmeyelim şimdi.. ehliyetli ve işini bilen adam bu işin ucuza yapılmayacağını bilir. piyasa ne ise onu ister... zor ve ciddi, dikkat isteyen bir işi neden ucuza yapsın ki gerçek 'kuryeler'.. diğer tiplerde forum kültürü olan kişiler değildir yani boşuna tavsiye vermeyin...

ben yıllarca çalışıp evlilik nedeniyle çıktığım iş yerime gidip tekrar bu işe girmeyi düşünüyorum dedim eski iş verenime. geri alırsa düşük ücretten alacağını, çünkü yeni girenlere daha düşük ücret verdiğini söyledi.. bende girmedim doğal olarak.. ama benden sonra o paraya 8-10 kişi girdi oraya. şimdiki çalışan kalitesi ile o zamanki çalışan kalitesi arasında baya fark var diye duyum alıyorum.. ama patronlar parasına bakıyor daha çok.. ucuz olsun ama ciro yüksek oluyorsa onun için sorun olmuyor.. fakat o adam kaza yapınca da karısını boşayıp malını mülkünü boşadığı karısına aktarıyorlar.. bizzat tanıdığım 2 kişi var Ankara'nın en tanınmış restoran sahiplerinden..

konu harici ama paketci arkadaşlara sormak istiyorum.

yemeksepetinden aktif sipariş veriyorum. evime genelde 5 dk mesafedeki yerlerden.

Gelen adam asansörsüz 3 kat yukarı cıkıyor, genelde bahşiş vermiyorum.

cok küfür yiyor muyumdur? :D

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster

yemeksepetinden aktif sipariş veriyorum. evime genelde 5 dk mesafedeki yerlerden.

Küfür etseler yine iyi, dua et de yemeğinin içine tükürmesinler Şaka bir yana pintilik etme, ver adamlara bahşiş.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250

Yersin bence

Ben genelde bahsis vermeye calisirim, nakit pek tasiyan/bulunduran biri de degilim aslinda. Yagmur yagiyorsa, soguksa bahsis oranimi da arttiriyorum.

ne kadar bahşiş verilir ki 20 tl lik yemeğe :D

Forumdan Uzaklaştırıldı
    ne kadar bahşiş verilir ki 20 tl lik yemeğe :D
    yemege tukuren vardı ya o aklıma geldi :D

her defasında farklı yerden soylersem adam tükürmez :D
    BloodyBaron bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı ..YaNKee.. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu bahsettiğiniz kuryeler gelip bu forumlara takılan insanlar değil, bilesiniz... bir çok işveren ehliyetsiz kişileri ucuza çalıştırdığı için 3-5 bin kredi çeken kuryelik yapmaya başladı.. patron baskısıda var hemen git gel gecikme sakın iş patladı muhabbetleri... ne yapsın millette Allah ne verdiyse gidiyor işinden olmamak için.. ülkenin durumu belli o konuya hiç girmeyelim şimdi.. ehliyetli ve işini bilen adam bu işin ucuza yapılmayacağını bilir. piyasa ne ise onu ister... zor ve ciddi, dikkat isteyen bir işi neden ucuza yapsın ki gerçek 'kuryeler'.. diğer tiplerde forum kültürü olan kişiler değildir yani boşuna tavsiye vermeyin...

ben yıllarca çalışıp evlilik nedeniyle çıktığım iş yerime gidip tekrar bu işe girmeyi düşünüyorum dedim eski iş verenime. geri alırsa düşük ücretten alacağını, çünkü yeni girenlere daha düşük ücret verdiğini söyledi.. bende girmedim doğal olarak.. ama benden sonra o paraya 8-10 kişi girdi oraya. şimdiki çalışan kalitesi ile o zamanki çalışan kalitesi arasında baya fark var diye duyum alıyorum.. ama patronlar parasına bakıyor daha çok.. ucuz olsun ama ciro yüksek oluyorsa onun için sorun olmuyor.. fakat o adam kaza yapınca da karısını boşayıp malını mülkünü boşadığı karısına aktarıyorlar.. bizzat tanıdığım 2 kişi var Ankara'nın en tanınmış restoran sahiplerinden..
    Haklısınız ülkenin gerçekleri bunlar Afganistan bile daha özgür refah durumda bizden. Bide Suriyelileri kole niyetine çalıştıran zenginler var Türkçe de öğretiliyor kamplarda ileride çok dha kötü günlere hazirliyorlar bakalım iç savaşa onlarda girince sıkıntı daha da büyüyecek

Forumdan Uzaklaştırıldı
    yav ben arabayla sağa dönceğim adam sağıma giriyor ben motosıklet tecrubesıyle aynaları kontrol etmesem ustunden gececeğim adamın yanı bugun motosıklet kaza videosu da paylasılmıs forumda ne guzel orada goruyoruz yanı motorla kazada sakat kalmak olmek an meselesi

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    paketçi kurye ya da servisçiler, işlerini yaparken ben motorcu olarak görmüyorum bunları, nasıl bir taksi, dolmuş şoförü ticari bir araç kullanıp birçok kuralı çiğniyor ve tek amacı para kazanmaksa işte bu arkadaşlar da gerçekten bu durumda, bir de bunların ehliyetsiz olanları var ki uzak durulması gerekiyor, ışıklarda sizin yanınıza gelir gaz verirler, teker yapanı dahi gördüm, trafikte slalom yapmak onlar için tehlikesiz bu yüzden uzak durulmalı, dikkat edilmedilirler.

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Alıntı Metela adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    paketçi kurye ya da servisçiler, işlerini yaparken ben motorcu olarak görmüyorum bunları, nasıl bir taksi, dolmuş şoförü ticari bir araç kullanıp birçok kuralı çiğniyor ve tek amacı para kazanmaksa işte bu arkadaşlar da gerçekten bu durumda, bir de bunların ehliyetsiz olanları var ki uzak durulması gerekiyor, ışıklarda sizin yanınıza gelir gaz verirler, teker yapanı dahi gördüm, trafikte slalom yapmak onlar için tehlikesiz bu yüzden uzak durulmalı, dikkat edilmedilirler.
    Hocam lütfen plectrum kullanısının konularına yazmayın. Bakın neredeyse 2 haftalık konu, bütün açtığı konuları hortlatmış. Prim vermeyelim.

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Az önce camdan dışarı bakayım dedim paketçi kurye ufak scooter ile ön kaldırmaya çalışıyordu kan deli akıyor herhalde. Paket üzerindeki yeri görememdim. Son zamanlarda sık rastlıyorum paket motorları ile ön kaldırmaya çalışanları. Neyin kafasını yaşıyorlarsa.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)