Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Paketçiler, kuryeler vs konuya gelsinler (Bazılarının hayatta olması mucize)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bazı paketçiler sebebiyle son 1 haftada sadece ben 4 kez kaza atlattım arabamla.
    1- Ortada refuj bulunan caddeye çıkarken sağa sola baktım tam çıkarken ters yönden kaldırımdan bir paketçi 50 km/h ile önumden geçti. Eğer debrıyajdan ayagımı ceksem vuracaktım.

2- Caddede Sağ şeritte giderken sokak arasından paketçi tam gaz gelıp yola cıktı solumdaki arac 1m ondeydı sola kırdım kurtardım

3- Sokak arasında 4lu kavsaklarda durup geçiyorum ama durmak isterken 60-70 km hızla transıt bir paketçi geçti bu motosıkletlerın durma mesafesi cokmu kısa yanı sokak arası duvar var vs gorus alanı yok bu kadar hızlı geçmek rus ruletı gibi bişey sans kıme patlarsa dıye geçilmezkı yanı sakat kalırsınız arkadaslar olmekten korkmasanızda sakat kalmaktan korkun

4- Yine caddeye cıkarken solda kapagı açık cop konteynerları var ondan dolayı bir motosıkletlıyı göremedım Allahtankendımde motosıklet surucusuyum ve yola cıkarken bır kez daha sola baktım gordum ve cıkmadan durdum paketçı de frene mastı kaydı dustu 20m suruklendı onumde durdu. Dedim yavrum abs yok bısey yok 50 m ılerdekı restorandan cıkmıssın lastıkler soguk boyle hızl yapılırmı gorus alanı ksııtlı bak konteynerlardan goremedım cıksam belkı daha buyuk kaza olacak. Oda abı senın arabanın onu hafıf kalktıgını gordum cıkacan sandım frene bastım dustum dedi. Yanı benı gormemıs arabanın onunu gormus oda gerısını sız dusunun

Yanı forumda paketçi servisci arkadaşlar varsa canınızdan onemlı degıl arkadaslar yanı adam kural koyduysa 50 sene once hesap etmıs gorus acısı nedir yola cocukmu cıkar kopekmı cıkar kedımı cıkar nasıl durulur vs hepsını hesaplamış yanı hele kı motosıklette cogunda abs yok anıden 50lı hızlara cıkıyor lastık soguk olur vs vs hatta heryerde ımar barısı var adam dukkanı arsaya kadar genısletmıs sokak arasında görus acısı ıyıce kısalmıs yanı dikkat edelim canınızdan degerlı degıl sakat bıle kalabılırsınız anlık hata sadece. Hata yapmak cok kolay hepımız hata yaparız ama kucuk bir hata motosıklette omur boyu sakat kalmanıza sebep olabılır. Hatta siz degil başkasının hatası bıle buna sebep olabılır. Kendınızden zıyade baskasının hata yapabılecegını düşünerek sürün ve kavsaklara sokak aralarına vs azamı dıkkat gosterın yavas gidin 2 teker var hatta on teker sızı yonelndırdıgınden tek teker varmıs gıbı dusunun kayarsa ıkıncı bır tekerınız olmuyor bunu da hesaba katın
    Onur34, SoloMoto2006, brkkrtt ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    honda cb500f
    Cidden Rus ruleti oynuyorlar. Biraz yavas gidin gercekten caninizin kiymeti yok mu
    bdrhngvnc bunu beğendi.

Onların canı umrumda değil de bizimkini tehlikeye atmasalar iyi. En çok korktuğum bu arkadaşlar.. delik dondan çıkan doblolar bu kadar sıkıntı değil.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ben her zaman paket taşıyan arkadaşlara karşı nazik ve saygılıyımdır.Hatta kırmızı ışıklarda yan yana geldiğimizde selam verip hal hatır sorarım. Ancak şu 10 günlük süre içinde 2-3 defa benim de başıma geldi. Hepsi Trendyol Go kuryesiydi. Neredeyse yanımdan teğet geçtiler. Ben sürerken sağımı solumu, arkamı hep kollarım ama yine de hiçbirinde farkedemedim bu arkadaşları. O anlık sinirle yakalayıp dövmek ya da adamlara kaza yaptırmayı bile düşündüm.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı oktayakgoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onların canı umrumda değil de bizimkini tehlikeye atmasalar iyi. En çok korktuğum bu arkadaşlar.. delik dondan çıkan doblolar bu kadar sıkıntı değil.
    Haklısınız kamera görüntüsü olmadigi sürece aracınızın darbe aldığı noktaya göre en az yarı yarıya ceza alacaksınız hatta bir anda katil olarak anilip 3.5 sene yatma olasılığınız da var mlsf

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kurallara uyan kurye arkadaşlarımızda var.

ben öncesinde kural ihlali yapanları sirket baskısı yüzünden diye değerlendirirdim ancak bazı arkadaşlar gerçekten apaçi.

kaskı var takmıyor, bunun bir izahı olabilir mi?

Kırmızı ışık, ters yön bunları umursamıyorlar, bu da kabul edilemez birşey.

Aralardan geçen cılgınlar var, onları anlıyorum da diğerleri ehhh.
    espresso bunu beğendi.

ninya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax 250 z plus
    Arka çantayı delip içine 2 tane hoparlör koyacan, kask takmıycan kafa da 1 kilo jöle, üstte yok başta yok paketçilik yapıcan, sonra benim arabamda çocuğum mu var, hastam mı var, hamile eşim mi var, bakmıycan bizi trafikte tehlikeye atacan sonrada ben bu arkadaş motorcu diye saygı duyacam. Sonrada haber kanallarında ajitasyon yapıyorlar. Neymiş firmalar 30 dk diyomuş bunlarda kelle koltukta gitmek zorunda kalıyomuş. Hangi mesklekte hangi iş dalında insanların hayatına kastet kendi hayatınıda önemseme diye madde var. bıraksınlar bu işleri herkez kendi yaptığını görmüyo başkasına suç atıyo. Yapma kardeşim paketçilik başka işmi yok. Tüm işyerlerinde iş güvenliği diye birşey varken bu apaçi arkadaşlar kendi kendilerine yok firma hızlı git diyo, yok pakette süre var filan. sen olduğun sürece o firmada sana süreli paketi dayar. kusura bakmasın bunlar motorcu değil birer trafik canavarı. sonra kaza yapınca da motorcu kollanıyo tüh adam motora çarpmış deniyo bakalım öylemi. Saygılarımla,

kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    ilac kuryesi olarak kuryelerin motosiklet kullanmasini begenmiyorum ters yoldan gelen kirmizi isikda gecen kaldirimda giden vizir vizir aralardan gecen kask takmayan surekli kornaya basip yolu acmaya calisan tiplerin hic birini sevmiyorum

Son Ütücü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-07
    Bundan 4-5 sene önce işsiz kaldığım bi dönem, arkadaşımın babasının işletmeciliğini yaptığı yeni açılmış bi kebapçıda paketçilik yapmaya başladım. İşletme sahibi ilk etapta 2 tane motor almış, benimle birlikte benden daha genç bi arkadaş çalışmaya başladık. Normalde kuryeye ekipman verilmez, kendi ekipmanlarının tam olması beklenirmiş(diğer paketçi arkadaşlarla laflarken öğrendim :D) ama bu çocuğun ekipmanı geçtim, kaskı bile yoktu. Ocak sonuydu havalar yağışlıydı, benim ekipman nispeten daha iyi olduğu için dükkandaki tek yağmurluğu bu arkadaşa verdim kullansın diye, sonra bizim işletmeci abiye gidip ''abi bu çocuğa kask bi de yağmurluk lazım sen patronla konuş gerekirse ben bi koşu gider alırım'' dedim, karşıdan gelen cevap ''şimdilik eldekiyle idare etsinler'' Bu patron arkadaş e kasa mercedes kullanan, tekstil işiyle uğraşan, sıklıkla yurt dışı seyahati yapan bir zattı.
    Daha önce gitmediğim koca bi sitede blok ve daireyi bulamayıp paketi taahhüt edilen süreden 15dk geç teslim ettim diye şikayet üzerine işime son verildi. Tek seferde. Daha önce hiç geç kalmamama rağmen ve daha 6 günlük çalışan olmama rağmen
    Sonra diğer arkadaşı da işten çıkartmışlar paketleri yetiştiremiyor diye. Tabi ben tanıdık olduğum için sonradan öğreniyorum çocuklar talebe yetişemiyor, 1 tane daha motora ihtiyaç olmasına rağmen alınmıyor ''eldekiyle idare edilmeye çalışılıyor'' yetişmezse fatura kuryeye kesiliyor. Hani böyleleri de var yani..
    He tabi çoğu kötü kullanıyor o da ayrı mesele
    plectrum, birbilent ve espresso bunu beğendiler.

izzmarit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    işini düzgün yapan kişiye herzaman saygım sonsuz. ama büyük çoğunluğu apaçi. motosiklet kullanıyosun, bari motosiklet kullananlara saygın olsun. bariyere sıfır gidiyorum neredeyse 5cm boşluk görmesin, hemen oraya kafayı sokup geçme derdinde. ikimizde sıkışıcaz anlayamıyor.

Beşiktaşta taş döşeli yokuş bir sokakta çalışıyorum. öğlenleri kapı önünde takılıyoruz. Yağmur yağmış yerler ıslak, ben botla koşsam kayar düşerim diye korkuyorum. paşam kaptırmış yukardan geliyo, kafada kask yok. neyine güveniyo acaba merak ediyorum. sokağın sonuda ana cadde.
    Benelli TRK502 - Hyosung GV250 - Regalraptor SPT350 - Kanuni Caracal200 - Kanuni Windy125 - Kawasaki GPZ500 - Kawasaki EN500 - Aprilia MANA850 - Regalraptor Spyder250 - Honda VT600 - Zealsun ZS150-19

Motosikleti
    X-Max 300
    Kendine + isine saygi duymayanlarin, baskalarina saygi duymicaklari kesin

Araba kullanirkende bu arkadaslari sevmiyorum, heleki Motor kullanirkende sevmiyorum ve onlarin MOTORCU olduklarina inanmiyorum

aralarinda illaki düzgün arkadaslar var.

eskiden Taksicilere cok laf yapardik, ama gelen düzenleme ve kendilerini düzeltmeleri sonucu eskiye göre daha az sikayet edilmekte.

insallah bu arkadaslara da iyi bir denetim gelir ve kendilerini düzeltirler

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Son Ütücü adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bundan 4-5 sene önce işsiz kaldığım bi dönem, arkadaşımın babasının işletmeciliğini yaptığı yeni açılmış bi kebapçıda paketçilik yapmaya başladım. İşletme sahibi ilk etapta 2 tane motor almış, benimle birlikte benden daha genç bi arkadaş çalışmaya başladık. Normalde kuryeye ekipman verilmez, kendi ekipmanlarının tam olması beklenirmiş(diğer paketçi arkadaşlarla laflarken öğrendim :D) ama bu çocuğun ekipmanı geçtim, kaskı bile yoktu. Ocak sonuydu havalar yağışlıydı, benim ekipman nispeten daha iyi olduğu için dükkandaki tek yağmurluğu bu arkadaşa verdim kullansın diye, sonra bizim işletmeci abiye gidip ''abi bu çocuğa kask bi de yağmurluk lazım sen patronla konuş gerekirse ben bi koşu gider alırım'' dedim, karşıdan gelen cevap ''şimdilik eldekiyle idare etsinler'' Bu patron arkadaş e kasa mercedes kullanan, tekstil işiyle uğraşan, sıklıkla yurt dışı seyahati yapan bir zattı.
    Daha önce gitmediğim koca bi sitede blok ve daireyi bulamayıp paketi taahhüt edilen süreden 15dk geç teslim ettim diye şikayet üzerine işime son verildi. Tek seferde. Daha önce hiç geç kalmamama rağmen ve daha 6 günlük çalışan olmama rağmen
    Sonra diğer arkadaşı da işten çıkartmışlar paketleri yetiştiremiyor diye. Tabi ben tanıdık olduğum için sonradan öğreniyorum çocuklar talebe yetişemiyor, 1 tane daha motora ihtiyaç olmasına rağmen alınmıyor ''eldekiyle idare edilmeye çalışılıyor'' yetişmezse fatura kuryeye kesiliyor. Hani böyleleri de var yani..
    He tabi çoğu kötü kullanıyor o da ayrı mesele
    Gelişmemiş ulkelerde durum bu pakistan ve afganistan şartları daha iyi malesef ulkkemızde çalışan hakkını alamıyor köle niyetine sömuruluyor. Hocam zaten bir kaza geçirseniz ömür boyu sakat kalıp yataga düşmek var inşallah o patron olaaacak zaat en kısa surede felç olup yataga duser yoksa elden bişey gelmıyor sabır ve dua ile diyip geçiyoruz ulkenın şartları bu hale getirildi yazık

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:13 ----------

Hayır birine çarpıp aynı senın durumunda olan evine ekmek götürmeye çalışan bırını yaralayabılırsın sakat bırakabılırsın yanı birde işin bu boyutu var yanı resmen hayatını ortaya koyuyorsun üç kuruşa

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    bazen oyle bir durum oluyorki hicbisi gormuyorsunuz yetistiricem, gec kaldim diyerek. paketcilik olumle burun buruna yasamaya alismaktir. yagmur yagis kar bir eve gidersin adam hem gec kaldı diyerek sitem eder hemde aaa yagmurmu yagiyordu der.

halbuki o soğukta kotu bakimsiz motoru ile kac defa olum atlatmis o insan belki bir bahsis alirim umuduyla kapiya çıkmıştır. hayat mucadelesi sirtinda merdivenleri adimlamistir.

müşteriyse don atlet acar kapiyi.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Asıl sorun toplum olarak herşeye tepkisizleşmemiz. Kaldırımdan giden motosikletliye kimse laf söyleyip, tepki vermiyor. Tepki almayınca da gemi azıya alıyorar.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ters yön olayı ile ilgili şöyle bir durum oldu bugun.

bizim işyerinde tahmini 1000 kişiden fazla calısan var, bunun 800 ü aynı yemekhaneyi kullanıyor. Covid önlemi olarak yemekhanenin başından sadece giriş , sonundan sadece cıkış yapılıyor.

Ancak böyle bir durumda birkaç öküz tersyönden inmeye cıkmaya calıstıgında inen insanlar yer vermek için köşelerde birbirlerinin üstüne cıkıyor resmen.

Bugun tepki gösterdim , lavuk gelmiş bana "napacağğğn" diyor.

Trafikte bu durum oldugunda bir halt olmuyor.

İş yerinde böyle bir durum oldugunda yetkili bir personel olarak tutanak tutturdum

en az 300 liraya mal olan bu hareketi nedeniyle bir daha ters yöne girmez.
    espresso, sallami ve GezeGeze bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı sallami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Asıl sorun toplum olarak herşeye tepkisizleşmemiz. Kaldırımdan giden motosikletliye kimse laf söyleyip, tepki vermiyor. Tepki almayınca da gemi azıya alıyorar.
    laftan anlayacak tarz biri olmadıgını dusunuyor olabılrıler yanı zeka sevıyesı neki soylesen anlayacak mı? Helekı ulkede kımse kımseye karısamıyor artık her an hersey olabılır kımın ne oldugu bellı degıl artık halk yıldırılmıs durumda yanı teröre ugradı herkes yanı sozlukte terör yıldırmak demek. Artık insanlar yıldırıldı dıye dusunuyorum yoksa sereflı bir toplumuz oradan emınım

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Yıldıran kim sen, ben. Yılan kim gene sen, ben. Bak eski ustam anlatmıştı. 70 sene evvel İstanbaul'a ilk geldiğinde, ustası Beyoğlu'nda AĞA Lokantasına götürmüş. Çatal kaşık tutmayı bilmediğim için aç kaldım. Tabağı alıp mutfağa gittim orada yeyip, karnımı doyurdum diye anlatırdı. Eskiden edep YAHU, diye kızıldığı zaman, kızılan kişinin suratı kızarırdı. Şimdi kösele gibi. Neyse boş ver, gavur dediklerimiz bir merhaba, bir günaydını eksi ya boşver..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    devlet bu işlere el atmadıktan sonra vatandaasmagdur olmaya devam eder hele bu 50 ccden sonra iyice zıvanadan cıktı herkes bisiklet sanıyor ama şakası yok

Motosikleti
    kuba rx9
    @plectrum nedir senin bu 50 cc ile alıp veremediğin 50 cc kullanan adamın en azından b ehliyeti var trafiği bilir kuralları bilir. Ona gelene kadar elektriklilere laf at 10 yaşındaki fırında lokantada çalışan çocuğun altında var full ters yön yaya geçidi ne desen onlarda var

MaryJane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 600 Rr Movistar
    En Azından Sen Atlamışsın Bana Araba Çarptı

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)