Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İkinci ele, Sıfırdan fazla para vermek?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Çok ciddi soruyorum. Bu ve buna benzer şahsiyetlerin neden böyle şeyler yaptığı hakkın da gerçekten mantıklı bir açıklama yapacak olan arkadaşlar var mı aramızda? Veya bu ve bunun gibi şahsiyetlerden gidip motosiklet alan? Alan kişi' yi tanıyan?

İsim vermeyeceğim ama şuan aramızda da var bu tarz karakterler.

Benim merak ettiğim neden kısmı? Tamam mal o' nun mal' ı isterse 1.000.000 £' da yazar ama neden yani neden?

Kim neden 2. el olarak bayiden çıkmış, ister kilometresi 0 olsun ister -500, bir model' e sıfırdan fazla para versin ki? Veren yoksa, ısrarla bu ilanlar neden giriliyor? Veren varsa, neden gidip veriyor bu paraları?

Önemli sıfır bir model olur, bilindik bir firma satın alır ve geliştirir. Daha sonra sıfırdan fazla para ister tamam, tamam çünkü üstünde geliştirme aksesuar var. Ama bayiden çıkmış, artık sıfır niteliği olmayan, standart bir model' e kim niye sıfırdan çok daha fazla para ödesin? Satanlar mı, fazla akıllı? Alanlar mı bu durumda? Ben gerçekten merak ediyorum, alan var mı aramızda?

Örnek İlan;

Sıfır Fiyatı: 37.100 TL

İkinci El Fiyatı: 51.800 TL

Arada ki fark: 14.700 TL

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...75680337/detay

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Vay be adam evine çerçevesiyle sokmuş. Bende daha bir buçuk hafta önce en son gelen partiden aldım. Yalnız arkadaş ilana daha gelmeyecek yazmış. Bununla ilgili bilgisi olan var mı? Benim böyle birşeyden haberim yok. Ki böyle olsa siteden kalkması gerekiyor.

TempesTr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 RS
    Galerici arkadaşım bayiye parasını peşin olarak verdiği arabayı teslim almak için 1 aydan fazla bekledi. Araba gelene kadar vergi zammı geldi ve fiyat 60-70 bin civarı şişti. Siparişi iptal ettiler... Sıfır araba yerine sıfır ayarında bir araba alsaydı baya kardaydı.. Binici de böyle düşünüyor muhtemelen.. Yada parası var beklemek istemiyor vb..

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Curumusluk, firsatcilik, havadan para kazanmak, calismadan para kazanmak, rantcilik.
    Thracian bunu beğendi.

BAIIHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB1000R
    Merak ediyorum stokçuluk, karaborsacılık bu değilse ne?

Honda, ne devlet ne de bu uyanıklar kadar para kazanmıyor. Üzerine de 14.700 TL'den kuruş vergi ödemeyecek. İnsanın içi acıyor.

Bu işin bir cezası yada mantıksız hale getiren bir vergilendirmeye sahip olması lazım artık.

Satın alma penceresinden bakınca mantıksız da diyemiyorum. 0 fiyatın üzerinde aynı bu şekilde bir motosiklet vardı ben alırken. 1 ay sürmedi o motoru almadığım için pişman olmam. Şimdilerde fiyat listesinde bile yok. Gelmeyecek diyen de var. Fiyatı da 6 ayda 50000 lira koydu. 10000 fazla verip alsan ne olur. 2 hafta sürüyor o seviyeye gelmesi.

Bayağı acınacak haldeyiz.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    bu sektörde bilmem de sektör sektördür.
    çok tanıdığım var n11den alıp hepsiburadaya 100 tl fazla ile satan. en çok da elektronik ürünlerde biraz da tarz lükse kayıyorsa belli bir kesimin üstü pek araştırmıyor bu da otomatik olarak fazla paraya sattırıyor. ha bu arkadaşı bilemem.

daha bugün bir motorcuya gittim benim montun aynısına 2000 dedi az kullanışmış.
    ben aynısını az kullanılmış 2. el 800e kapattım.
    yani millet koyar isterse 30 bin fazla koyar. biz pazarlığımızı yapalım piyasayı iyi bilelim ne alrısak alalım. gerisini düşünürsek kanser oluruz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ben anlamadığım noktayı biraz daha açayım değerli dostlarım,

Şimdi benim gereksiz bir şeyim vardı, ona alıcı çıktı sattım gitti. Dedik ki bir bakayım motocross olarak ne var ne yok. Seviyorum çünkü, hazır sezon da geldi.

Girdim malum site ye, 50.000 TL ile 100.000 TL arası arama yaptırdım. Bu aramayı yaparken niyetim Gas Gas, KTM, Husqvarna bakmaktı. İşte tam bu arada yukarıda ki ilan gözüme takıldı Allah, Allah dedim zamanın da 13.000 TL bile vermeyiz dediğimiz motosiklet ne kadar çok pahalanmış. Sonra bir baktım ki liste fiyatı 37.100 TL.

Diyelim ki Türkiye de hiç bir bayi de tamam CRF kalmamış olsun, hatta bayi desin ki gerçekten artık bu model gelmeyecek. Eee? Koleksiyon değeri olan bir parça mı bu? Emsali mi yok piyasada? CRF bu kategoride ki en berbat model zaten.

Yamaha' ya baktım WR getirmiyor. Suzuki' e baktım onda da RM, RMZ falan hiç bir şey yok. Zira bu iki modelde zaten CRF' nin rakibi sayılamaz. Kawasaki' e baktım adamlar KLX' i getiriyor, her zaman pahalı olan Kawasaki üstelik birde bu KLX modelini 34.188 TL' e satıyor.

Gas Gas, KTM, Husqvarna gibi markaları bir kenara bıraktım. Dört Japon markaları üzerinden konuşacağım. Hatta konuşmaya bile gerek yok. Azıcık bilen bir adam' a dahi hadi liste yap desem... Sona koyacağı yani 4. sırada olacak olan model tartışmasız CRF.

Ben niye bu kategoride ki en vasıfsız modeli en pahalı fiyat' a satın alayım? Benim bilmediğim yeni bir fetiş akımı mı var?

Kim, kim? Allah için kim? Kim 34.188 TL' e bayiden KLX almak varken, elalemin yatak odasından 51.800 TL' e CRF alır? Son CRF L ne demek? L gelmez A gelir, A gelmez B gelir, neyin sonu? Neyin kafası bu?

Galerici 218.000 TL' den alır bilmem kaç tane T-Roc, 238.000 TL' e prematüre doğanlar' a satar, anlarım. Kısmen ticaret kısmen fırsatçılık dersin buna, buna bir isim/kılıf bulursun.

Ama yemin ederim şu yukarıda ki zihniyeti anlamıyor, kelime lügatım için de hiç bir yere oturtamıyorum.
    kemal488 ve zekeriyaimam bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Bu tipleri ben deli olarak goruyorum.bir de turkiyede tek diye ilan acan var.adam motoruna stiyorum seramik kaplama yapmis trde tek diyo.oburu bilmemne takmis trse tek diyo 😂 hepsi tuhaf

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Valla benim motorum da dünyada tek. Deposunun üzerinde başka hiçbir motorda olmayan bir çizik var.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    2.el bi motosiklet elbette sıfırdan pahalıya alıcı bulabilir bunun tek sebebi 20000 tl lik aksesuara sahip olması gerekir yoksa alacı çıkmaz satıcı mal mal bekler durur

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Valla kalkavancım o kişilerden birisi benim.

İkinci ele istediği fiyatı yazmakta özgür, kimse kimsenin malını kaça sattıgına karışamaz.

Ha etik midir, mantıklı mıdır dersen hayır derim, ama kendi malına biçtiği fiyat için de adama küfretmem.

Söz meclisten dışarı, bu arkadaşlara küfreden insanların asagıda yazacagım şekilde satış yaptıgına bu forumda cok denk geldim

Önce senin dediğin gibi fiyata tepki verir
    Sıfırı 50 bin olan motoru 35 bine bulur alır 1 sene 10 bin km biner, bu sırada sıfırı 65 bin tl olur.
    200 lira topcase, 50 lira elcik koruma taktırır ilana geri koyar "FULL AKSESUARLI"
    55 bin'den fiyat biçer.

Özetle ikinci eli olması gerektiği fiyata satan insan sayısı bir elin parmak sayısını geçmez

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı U.KALKAVAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok ciddi soruyorum. Bu ve buna benzer şahsiyetlerin neden böyle şeyler yaptığı hakkın da gerçekten mantıklı bir açıklama yapacak olan arkadaşlar var mı aramızda? Veya bu ve bunun gibi şahsiyetlerden gidip motosiklet alan? Alan kişi' yi tanıyan?

İsim vermeyeceğim ama şuan aramızda da var bu tarz karakterler.

Benim merak ettiğim neden kısmı? Tamam mal o' nun mal' ı isterse 1.000.000 £' da yazar ama neden yani neden?

Kim neden 2. el olarak bayiden çıkmış, ister kilometresi 0 olsun ister -500, bir model' e sıfırdan fazla para versin ki? Veren yoksa, ısrarla bu ilanlar neden giriliyor? Veren varsa, neden gidip veriyor bu paraları?

Önemli sıfır bir model olur, bilindik bir firma satın alır ve geliştirir. Daha sonra sıfırdan fazla para ister tamam, tamam çünkü üstünde geliştirme aksesuar var. Ama bayiden çıkmış, artık sıfır niteliği olmayan, standart bir model' e kim niye sıfırdan çok daha fazla para ödesin? Satanlar mı, fazla akıllı? Alanlar mı bu durumda? Ben gerçekten merak ediyorum, alan var mı aramızda?

Örnek İlan;

Sıfır Fiyatı: 37.100 TL

İkinci El Fiyatı: 51.800 TL

Arada ki fark: 14.700 TL

https://i.hizliresim.com/7PMRZs.png

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...75680337/detay
    Kalkamiscim bak simdi,

Benim canim lufer cekti gittim balikciya 2 3 yer gezdim bulamadim..sonra bir balikcida anca cinekop bulabildim,fiyati da 99 tl.

Lufer yok..arz yeterli degil talep ise cok.Ben simdi balikciya ohooo napiyonuz himinakoyum 2 kilo kirmizi et alirimm bu baligin ederi 25 tl dir ne sacma is bu diyemedim..

Sifir crf isteyen 2021 marti bekleyecek veya parayi basip yuksek fiyattan alacak.

Haa bu ilan sahibi icin demiyirum bunu.Eminim cok daha uygun crf ler vardir ama bir ilan uzerinden baslik acmak da ne bilimmm...

Motosikleti
    X-Max 300
    hic kendinizi yormaniza gerek yok

adamin koymus oldugu resimden belli oldugu gibi, olay cok basit

E G O

amac satmak degil, EGO göstergesi.

kim motorunu bayiden sifir aldiginda, marsina basit o bayiden cikmaz ki?

Ufak bisey olsa, al sar kutuya koy, eve gidince acicam dersin. Motor veya arabada bu sadece ego tatmini
    zekeriyaimam ve espresso bunu beğendiler.

crf250L(dual sport) ile gasgas,husky ve ktm'yi kıyaslamak ne kadar doğru?O saydığınız markalarda L'nin sınıfında motor yok.Bildiğim kadarıyla plaka çıkan(enduro) KTM'de exc-f var o da 100bintl'nin üstünde.Crf L'nin rakibi KLX avrupa'da 5.000euro civarındaydı.Bir süredir ülkeye gelmiyor.37bin tl liste fiyatına nereden ulaştınız?
    Eski wr'leri saymazsak suzukinin de uzun zamandır dr,drz getirmediğini düşünürsek eh adama çinli muadiller dışında rakip kalmadı.Honda 3-5 yılda bir kendini yenilediği dönemler var 2021'de öyle oldu gibi.İncelemelerde rakiplerine oranla(husy,ktm,gasgas,vb.) Crf xr ve rx modelleri şu an çok övgü alıyor.Tabi bu modelleri de görebilir miyiz?Orası mechul

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ilan detayı var

Lansman özel rengi
    tamamı seramik kaplanmış,
    plaka özel (bana özel gelmedi)
    5500 km'de.

bu sıfırı ile aynı fiyata satılabilir ama 58 de vicdansızmış adam yav :D
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

hacidayi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR650R
    Herkes mart ayında gelecek olan sıfır modellerin hayalini kuruyor fakat gerçekcide olmak lazım avrupa gene 3 ay karantina kararı aldı.Ayrıca gelecek olan sıfır makinaların çoğu gelmeden satılmış olacak,ayrıca fiyatların ne olacağı meçhul.Uzun lafın kısası evet herkes şikayet etmekte haklı fakat gerçekler bunlar ya şimdi alırsın yada şansa bırakıp martı beklersin.Belkide fiyatlar düşer belli mi olur.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    fiyat olarak şunu yazmış bunu yazmış önemli mi, önemli olan alıcısı var mı? sıfırdan yüksek rakama satışa çıkan ilanlardan alışveriş yapan var mı ona bakmak lazım, ben satabildiklerine inanmıyorum, para kolay kazanılmıyor.

kemal488 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    malesef zaten yüksek fiyata satılan araçlar yada motorsikletler böyle durumlar yüzünden fiyatları çok saçma yerlere çıkmakta ,birilerinin buna dur demesi gerekiyor artık , herşey o site yüzünden

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı kemal488 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    malesef zaten yüksek fiyata satılan araçlar yada motorsikletler böyle durumlar yüzünden fiyatları çok saçma yerlere çıkmakta ,birilerinin buna dur demesi gerekiyor artık , herşey o site yüzünden
    Haklisin abiii! sahibinden.com kapatilmalii,derhal!
    kemal488 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)