Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bmw C650 GT v Yamaha Tmax 560

Motovento
    REKLAM ALANI
    Omnis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba,

İlk açtığım konu Bmw c650 gt ile Yamaha tmax 530 arasından önerinizi almak adınaydı. Bu konuda ise Yamaha Tmax ailesinin 560 modeli ile Bmw c650 gt arasından tercihinizi, tercih nedenlerinizi almak isterim. Mantıklı her bir cevap için teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MR.BERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUCATI MULTISTRADA 950S
    Mantık çok basit Bmw zaten sadece özel sipariş ile getirtiyor bu modeli, çılgın fiyat ve işletim maaliyetleri cabası, Hani T Max bile mantıksız fiyatta ama illa istiyorsanız Yamaha tabiki.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    bu karşılaştırmaya tr den zor cevap gelir.bu arada bmw fiyat listesinde scooterlar yok.gerçekçi olmak gerekirse yamaha daha mantıklı bir seçim oluyor ama fiyatları bence en önemlisi.bu klastakiler fantezi fiyatları var çünkü.nedir bunların fiyatları ?

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu karşılaştırmaya tr den zor cevap gelir.bu arada bmw fiyat listesinde scooterlar yok.gerçekçi olmak gerekirse yamaha daha mantıklı bir seçim oluyor ama fiyatları bence en önemlisi.bu klastakiler fantezi fiyatları var çünkü.nedir bunların fiyatları ?
    Tmax 160bin TL.
    BWM C650 GT base fiyat yaklasik 11.500 euro gibi yurtdisinda, Turkiye'ye geldiginde fiyat ucacagi (muhtemel fiyati 180bin TL filan olur) icin getirmiyorlardir

Mutlaka forumdan cikar birileri, bu paralar verilir mi scootera diye. Sirf kapi sesi tok diye dandik VW arabalarina veriliyor da buna niye verilmesin? ) Param cok olsa alirdim C650
    espresso ve tarzan rıfkı bunu beğendiler.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sıfır denilmediği için belirteyim 2. el C650 serisinde geri çağırma olayı vardır. Almadan ya da aldıktan sonra servise muhakkak bastırıp götürülmelidir. Gerekirse Almanya ile yazışıp çözüme kavuşur.
    gurcanozturk bunu beğendi.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Rahmetli 8 sene önce lansmanda 650 için şehiriçinde yaramaz demişti. 600 sport için iyi şeyler söylemişti. 8 senede değişen varmıdır?

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Param olsa almayı düşüneceğim motorlar bunlar.
    Parası olup da bunları alabilecek bir arkadaşım araştırıp Tmax almıştı ama o 3 yıl önceydi. Öncesinde bir yıla yakın xmax 250 kullanıp uzun yolda yetmiyor deyip almıştı. Ama günlük kullanmıyor, işe gidip gelmeye soförlü arabası vardır zaten. Haftasonu ya da yıllık izinlerde Yunanistana gitmeye falan kullanıyor daha çok.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı sallami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rahmetli 8 sene önce lansmanda 650 için şehiriçinde yaramaz demişti. 600 sport için iyi şeyler söylemişti. 8 senede değişen varmıdır?
    Sehir icinde ben de kullanmazdim acikcasi. Sehir icinde bu buyuklukte bir scooter kullanan biri var Youtube'da, Burgman 650 kullaniyor. Ben zorlanirdim. Evin yakinlarinda var bir tane Burgman 650 Executive, masallah balina gibi, ama ivmelenme sesi oldukca guzel.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    valla ispanya ve italyada hayatımda görmediğim kadar tmax gördüm.heleki ispanyada 10 motordan 3ü tmax eskisi yenisi son kasası vs.akrapovıc takip çatır çatır biniyorlar çok kıskanmıştım.bu kadar adam biniyorsa vardır bi hikmeti diyorum yani.ayrıca polis motorlarıda tmax dı.elektirikli motorlarda bmw nin scooteri neydi onu kullanıyorlardı.bmw hakkında bilgi verebilcek olsa kıyaslıcazda yok ben olsam 2 motorada gider bakarım otururum incelerim.

Omnis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıfır denilmediği için belirteyim 2. el C650 serisinde geri çağırma olayı vardır. Almadan ya da aldıktan sonra servise muhakkak bastırıp götürülmelidir. Gerekirse Almanya ile yazışıp çözüme kavuşur.
    2018 yılı sonrası Bmw c650 Gt Türkiye'ye getirilmemiş diye bilgi edindim. Tmax 560'ı 0 olarak düşünüyorum çünkü 2.el az sayıda da olsa satışta olanlar var ve komik fiyatlar belirtmişler. Yani demek istediğim 2018 Bmw c650 Gt ile 2020 Tmax 560 arasında tercihim olacak. Şu an için düşüncem bu yönde açıkçası. C650 gt içim geri çağırma konusu tam olarak nedir peki?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:07 ----------

Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla ispanya ve italyada hayatımda görmediğim kadar tmax gördüm.heleki ispanyada 10 motordan 3ü tmax eskisi yenisi son kasası vs.akrapovıc takip çatır çatır biniyorlar çok kıskanmıştım.bu kadar adam biniyorsa vardır bi hikmeti diyorum yani.ayrıca polis motorlarıda tmax dı.elektirikli motorlarda bmw nin scooteri neydi onu kullanıyorlardı.bmw hakkında bilgi verebilcek olsa kıyaslıcazda yok ben olsam 2 motorada gider bakarım otururum incelerim.
    Scooter deneyimim sonrası maxi scootera geçiş yapacağım için bahsettiğim modellerde tecrübesi olan kişilerin düşüncesi önemli

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:09 ----------

Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tmax 160bin TL.
    BWM C650 GT base fiyat yaklasik 11.500 euro gibi yurtdisinda, Turkiye'ye geldiginde fiyat ucacagi (muhtemel fiyati 180bin TL filan olur) icin getirmiyorlardir

Mutlaka forumdan cikar birileri, bu paralar verilir mi scootera diye. Sirf kapi sesi tok diye dandik VW arabalarina veriliyor da buna niye verilmesin? ) Param cok olsa alirdim C650
    Bu kıyaslamayı yapanları ben de görüyorum açıkçası ve anlamsız buluyorum. İnsanların anlayamadığı konu;istek, tercih, saygı.. Bunlara bakış açısı kişinin bireysel anlamda gelişmişliği ile ilgili tabii.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Omnis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2018 yılı sonrası Bmw c650 Gt Türkiye'ye getirilmemiş diye bilgi edindim. Tmax 560'ı 0 olarak düşünüyorum çünkü 2.el az sayıda da olsa satışta olanlar var ve komik fiyatlar belirtmişler. Yani demek istediğim 2018 Bmw c650 Gt ile 2020 Tmax 560 arasında tercihim olacak. Şu an için düşüncem bu yönde açıkçası. C650 gt içim geri çağırma konusu tam olarak nedir peki?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:07 ----------

Scooter deneyimim sonrası maxi scootera geçiş yapacağım için bahsettiğim modellerde tecrübesi olan kişilerin düşüncesi önemli

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:09 ----------

Bu kıyaslamayı yapanları ben de görüyorum açıkçası ve anlamsız buluyorum. İnsanların anlayamadığı konu;istek, tercih, saygı.. Bunlara bakış açısı kişinin bireysel anlamda gelişmişliği ile ilgili tabii.
    Turkiye ve bireysellik? Hocam kabileyiz biz hala, arap kabilelerinden hallice diyelim.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    https://www.nhtsa.gov/vehicle/2018/BMW/C650%252520GT%252520MAXI-SCOOTER#recalls

Bu sayfada bolca bilgi var.

2014 ya da 2016 için sanırım egzantrik ile alakalı vardı bir geri çağırma.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)