Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklette cc, beygir değil 0-100 hızlanma süresi önemlidir

Motovento
    REKLAM ALANI
    ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı plectrum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    orjınal hocam mt 10 2 kusur mt 9 ise 3 kusurde cıkar tcs sart r1 de 2 dir
    https://www.youtube.com/watch?v=D9BiO3aLNZE?t=49

10 SP'nin ~4 sn. çıkması normal öyleyse

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.youtube.com/watch?v=D9BiO3aLNZE?t=49

10 SP'nin ~4 sn. çıkması normal öyleyse
    Hayır tamamen asfalt kaliitesi ve lastiğe bağlı. mt 10 motoru ve r1 motoru 2 saniyeler mumkun sıcak lastik ve sıcak motor olacak. Kullandığın yağ iyi olacak gidip petrol ofisi yağı almayacaksın. Videoda 0:20 sanıyey dondur ekranda yazıyor diğer denemeelri de var

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    0-100km hızlanma için "2 saniyeler" çok gevşek bir kavram. 2.1 ile 2.9 arasında dağlar kadar fark var. Yirmi senelik motosikletler 2.8 yapıyor. Ama stok üretim bir motosikletin, güvenilir bir kaynaktan, 2.2 yaptığını hiç okumadım ve görmedim daha.

Ne idüğü belirsiz YouTube videolarında çok, ama doğru düzgün ölçülmüş yayınlarda yok nedense.

Videonun "hızlandırılmış" olduğuna yemin edebilirim. Ben yıllardır video editleme yapıyorum (amatör olarak) ama profesyonel video kurgucusu biri var ise aramızda hızlandırılmış olup olmadığını şak diye anlayacaktır.

Oynatma hızını 0.75 çarpan ile değiştirin bakın size de daha normal gelecek. Bence 0.60/0.65 hızında izlense gerçek ortaya çıkacaktır.

https://youtu.be/4gUDO3A_m10?t=105

Bu da mı gol değil?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Videonun "hızlandırılmış" olduğuna yemin edebilirim. Ben yıllardır video editleme yapıyorum (amatör olarak) ama profesyonel video kurgucusu biri var ise aramızda hızlandırılmış olup olmadığını şak diye anlayacaktır.

Oynatma hızını 0.75 çarpan ile değiştirin bakın size de daha normal gelecek. Bence 0.60/0.65 hızında izlense gerçek ortaya çıkacaktır.

Bu da mı gol değil?
    Bahsettiğim linkini verdiğim kanal da tüm motorların videoları var zaten hızlandırma hepsini hızlandırır. Denemede 2.2-3 saniye arasında çıkmış yani şoför etkeni debriyaji ayarlamak bile önemli o kanalda hızlandırma yok zaten R1 motoru var MT 10 da daha fazla video bulabilirsiniz 4 saniyede çıkan kişiler 0-100 yapmayı bilmiyordur eğitim şart o tarz motorlara binilecekse

Motosikleti
    Yamaha xt 600

Bu da mı gol değil?
    Video bariz şekilde hızlandırılmış.1000 lik bir sürü racing videosu izledim. 0-200 ortalama değer 7-7.5 saniye arasında. Sen gelip 160 beygirlik naked motorla 6 saniyede 200 km/h sürate çıkıyorsan video net hilelidir zaten. Paylaştığın video da net gerçekleri gösteriyor zaten.

Bahsettiğim linkini verdiğim kanal da tüm motorların videoları var zaten hızlandırma hepsini hızlandırır. Denemede 2.2-3 saniye arasında çıkmış yani şoför etkeni debriyaji ayarlamak bile önemli o kanalda hızlandırma yok zaten R1 motoru var MT 10 da daha fazla video bulabilirsiniz 4 saniyede çıkan kişiler 0-100 yapmayı bilmiyordur eğitim şart o tarz motorlara binilecekse
    Peki

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı RamonRojo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Video bariz şekilde hızlandırılmış.1000 lik bir sürü racing videosu izledim. 0-200 ortalama değer 7-7.5 saniye arasında. Sen gelip 160 beygirlik naked motorla 6 saniyede 200 km/h sürate çıkıyorsan video net hilelidir zaten. Paylaştığın video da net gerçekleri gösteriyor zaten.
    yukarda cevap vermıstım hıle yok

Forumdan Uzaklaştırıldı
    MotoGp motorlarinin bile 0-100 u 2.5sn iken ciddi ciddi buna inandiniz yani ?

Hayir, geri adimda yok.Neden bu kadar iddialisin anlamadim ben.

Bu arada modern formula1 araclari 0-200 u 5.2sn iken motogp de durum 4.9 sn ye,boyle bir aractan bahsediyoruz.

Motosikleti
    Yamaha xt 600
    0'dan 200'e 6 saniyede stock bir mt 10 çıkamaz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MotoGp motorlarinin bile 0-100 u 2.5sn iken ciddi ciddi buna inandiniz yani ?

Hayir, geri adimda yok.Neden bu kadar iddialisin anlamadim ben.

Bu arada modern formula1 araclari 0-200 u 5.2sn iken motogp de durum 4.9 sn ye,boyle bir aractan bahsediyoruz.
    mt 10 un uretılıs amacı o zaten. Yani belkı videodakı kişi egzoz takmıstır vs orasını bılemıyorum uye sayısı da oldukca fazla videoda hızlandırılmıs olsa bu bı sekılde tespit edilebilir belkı o durumda şikayet olur youtube banlar yanı adamı . Videolar hiç hızlandırılmışa benzemıyor kusura bakmayın gerçeği kabullenmek lazım benım ınanmamla alakası yok

Motosikleti
    Yamaha xt 600
    mt 10 un uretılıs amacı o zaten. Yani belkı videodakı kişi egzoz takmıstır vs orasını bılemıyorum uye sayısı da oldukca fazla videoda hızlandırılmıs olsa bu bı sekılde tespit edilebilir belkı o durumda şikayet olur youtube banlar yanı adamı . Videolar hiç hızlandırılmışa benzemıyor kusura bakmayın gerçeği kabullenmek lazım benım ınanmamla alakası yok
    Birebir senin inanmanla alakası var.1000 lik racingler diyorum hani 180-200 beygir 170-180 kg racingler. Onlar bile çıkamıyor 200'e 6 saniyede..gelmişsin mt 10 üretiliş amacı falan diyorsun.O amaçla üretiliyor olsa r1 le birebir aynı beygir gücünü verir ki aynı bloga sahip.160 BG lik NAKED yani rüzgarı tamamen KARENAJLI bir 200 BG lik racing motosiklet kadar yaramayan bir motosikler 6 saniyede 200 km h hıza ÇIKAMAZ.

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı RamonRojo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birebir senin inanmanla alakası var.1000 lik racingler diyorum hani 180-200 beygir 170-180 kg racingler. Onlar bile çıkamıyor 200'e 6 saniyede..gelmişsin mt 10 üretiliş amacı falan diyorsun.O amaçla üretiliyor olsa r1 le birebir aynı beygir gücünü verir ki aynı bloga sahip.160 BG lik NAKED yani rüzgarı tamamen KARENAJLI bir 200 BG lik racing motosiklet kadar yaramayan bir motosikler 6 saniyede 200 km h hıza ÇIKAMAZ.
    reis bu "plectrum" nickli üye geçen Triumph trident 660 konusundaki mesajına bak

"yamahanın 700 luk motorrlarıyla kıyaslamayın arkadaslar 0-100u 4 sanıye mt07 nın. Bu triumph muhtemelen 6 sanıyelerde gezecek yanı domınar 400'r yakın performansı var domınar 7 sanıye zaten domınarın tcs lısı gibi dusunun :D"

afedersiniz de böyle saçma sapan birşeyi yazan adamdan ne beklersin boşver
    adam bajaj ile Triumph ı birebir kıyasladı şaka gibi

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı sharkspeedr2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    reis bu "plectrum" nickli üye geçen Triumph trident 660 konusundaki mesajına bak

"yamahanın 700 luk motorrlarıyla kıyaslamayın arkadaslar 0-100u 4 sanıye mt07 nın. Bu triumph muhtemelen 6 sanıyelerde gezecek yanı domınar 400'r yakın performansı var domınar 7 sanıye zaten domınarın tcs lısı gibi dusunun :D"

Kendisinin kel, ABS sever ve at maskeli biri olduğunu düşünüyorum. (Başka kopyaları da var tabi, en az 3-5 aktif kopya...)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    0-100 ü beygir gücü belirliyor.
    hemen hemen aynı tork gücünde ve aynı cc de olan bmw f650 ile honda 650r, farklı beygir güçlerinde olduğu için 0-100 leri çok farklı.
    alakası yok konuda onu anlatmaya çalıştık farklı motosıklet modellerıne bkz dunyada sadece bmw ve honda 650 cc modellerı yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:11 ----------

senın gibi sazan gibi atlayanlar cok oldu onun altındakı mesajı da paylaşsaydın bı nebze nıyetın iyi derdim ama algıcı bir magandasın malesef

plectrum = salih

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    alakası yok konuda onu anlatmaya çalıştık farklı motosıklet modellerıne bkz dunyada sadece bmw ve honda 650 cc modellerı yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:11 ----------

senın gibi sazan gibi atlayanlar cok oldu onun altındakı mesajı da paylaşsaydın bı nebze nıyetın iyi derdim ama algıcı bir magandasın malesef
    ayy yazık yazacak birşey bulamamış

Motosikleti
    domicik 400 ug
    benim motor ybr 125
    tahminlerime göre 30-40-50 saniye içinde varabilirim. feci motor feci

Forumdan Uzaklaştırıldı
    ayy yazık yazacak birşey bulamamış
    okuman yokmu yazdım anlayamadın mı yoksa kapasıten bellı zaten zorlama

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Peki 0-100 neden önemli?
    Tabakhanede tedarikçi misiniz? Aceleniz ne?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)