Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

İthal 2. Eller geliyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Maliye'de çalışan bir arkadaşımdan Haksız zenginleşme ve arizi kazancın vergilendirilmesi ile ilgili birşeyler duydum . Senede 1 araçtan fazla alım satim yapanı +1.derece akrabaları üzerinden alım satım yapanlari inceleme+ çağrılma ve beyan üzerine vergi yapılandırmasi gibi şeyler olabilir dedi.

İşsiz adamlara zorunlu sağlık sigorta adi altında vergi ödeten devlet bunu hiç kaçırmaz .
    fz6_fazer bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yine fiyatları yükseltir böyle bir olay millet vergiyi de arabanın üstüne ekleyip satacak.

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    2 elde indirim,hangi ülke için yazıyorsunuz,Türkiye için yazdıysanız,cevap yazmaya gerek yok

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Alıntı plectrum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam hangı modelı beklıyorsunuz land cruiser flnmı sonucta lpg taktıracaklar lpgsiz bınemezler o global modellere motorlar zaten 3 litreden baslar hadi o araba geldı burda ustası yok arabanın parcası sonucta yine dolarla gelecek usta anlamaz arabayı bozacak garanti yok bişey yok hatta ulkede ekspertiz bıle yok her ekspertiz raporu farklı cıkıyor gelecek ols olsa hurda cıkmaları bize kakalarlar olacak olan bu . Onun yerıne hintli çinli arabaları getirseler daha ıyı olur ki onalr bile geldı servıs olayını cozemedıler ulke hırsız dolandırıcı kaynıyor usta desen yok egıtım verıyorsun adamın beynı almıyor egıtımı dolayısıyla cheryler mahıondralar sunlar bunlar kactı gitti ulkeden şimdi hepsi kendı ulkeelrınde elektrıklı arac satış rekorları kırıyorlar
    2017 Toyota Fortuner, bizdeki hilux ile aynı motoru kullanıyor, Asya seyahatlerimde görüyordum hoşuma gidiyordu

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    Türkiyedeki araç fiyatları Kıbrıs gibi olsa yeterli sanırım...
    benim 2005 model mitsubishi lancer 1.6 manuel... 20.000-25.000 tl civarı... geçen sene 17.000 tl ye almıştım
    japon iyi tutuluyor burada... altın gibi deseK yeridir...
    ama avrupa arabaların yüzüne bakmıyorlar...
    aynı model pejo-citroen-seat-ford-reno-vosvos 10.000-15.000 tl civarı

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı U.KALKAVAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu sevgili dostlar, siz hep olumsuz yönden bakıyorsunuz;

2. el araçlara 0 muamesi yaparak 0' a denk gümrük vergisi koyamazlar. Ne olursa olsun, bizde ki şuan ki fırsatçılık kavramına çıkarsa bu kanun balta vuracaktır.

Bu kanun da tabi ki aynı zamanda yeni bir fırsatçılık doğacak anlamı taşıyor ama...

Herkesin iyi kötü bir çevresi var. Yurt dışı bağlantısı var veya yurt dışında akrabası var. Kimsesi olmayan için ben varım sen varsın bizler var.

Orada ki araçlar daha donanımlı daha temiz, bizde olmayan modeller var.

Bu kanun'un bize zarar verecek bir yanı yok ki. Neden olumsuz yorum yapıyorsunuz? Hepimize ucundan ötesinden bir şekilde yarar işte.

Gümrük koysalar, fırsatçılar pert araç getirse ne olur? Burada da alırken dünya kadar vergi veriyoruz, burada da pert araçları temiz diye bize satıyorlar.

Kanun kötü bir kanun değil, çıkarsa hepimize yarar. Alternatif olur, piyasa bir nebze olsa rahatlar.

Kırk yılın başı, elle tutulur bir kanun söz konusu, ona da toprak atıyorsunuz şuan. Etmeyin din kardeşiyiz.
    Memleketin refahını arttırırsınız -ki arttığı iddia ediliyor-, milletin alım gücü artar, o modellerin sıfırı gelir.
    May the Force be with McLaren Mercedes

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    İthal gelince ucuzlayacağını düşünen çok iyi niyetli saf arkadaşlarım. İthal hayvan da getirdi bu hükümet, et fiyatları düşüyor mu ?
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    İkinci el oto ithalatı ile ucuza otomobil alabileceğini düşünen gariban halk, beni gülümsetiyor.

Sadece birilerini zengin eder..

Ülkeyi saçma sapan tartışmalara sürükler..

Fiyatlar ucuzlamaz, çünkü sıfır araç fiyatına endekslidir ikinci el fiyatı.

Birileri "yalan dolan ile" vurgun yapmak için bu hususu gündeme getiriyor olmalı

Şu beş babayigidi azıcık dürtün de ellerini çabuk tutsunlar..

Bak kardeşim sana da basit bir hesap:

10.000 avro/ dolarlık bir araç gümrükten girince vergilerle beraber olur sana 20-30 bin dolar/avro...

İthalatçı kârı, dağıtımcı kârı, galeri kârı koy üstüne..

Aaa Avrupa'da ikinci el Audi 10.000 avro deyip ağzını ayırdığın yanına kâr kalır..

Sıfır araba 400.000 lira iken maliyeti on lira bile olsa üç yaşindaki bir arabayı kim yüz bine satar?

İkinci el oto ithalatı uzun süredir birilerinin dilinde..

O dilin sahipleri zaten halihazırda ikinci el piyasasında mali götüren tiplemeler..

Yerli araç bir an önce üretilsin..

ÖTV siz ya da büyük bir ÖTV indirimi ile satılsın..

Çözüm budur..

Alıntıdır..

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Yerli otomobil göklerde, pardon, o uçaktı.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Farzedelim ki kanun çıktı, 2. el ithali serbest oldu.
    Bu işi bireysel yapmak serbest olmayabilir, olsa da her birey kendisi yapamayacak, zor olacak. Sonrasında ise kafası başka hiç bir ticari faaliyete basmayan, cebi kabarık bir kaç oto galerici (ler), veya sırf bu iş için kurulan şirketler devreye girip, üstüne karını vs koyup yine aynı fiyata satacak.
    Fiyatların aşağı çekilmesi (ki mümkün değil, ancak artış ivmesi yavaşlatılabilir) için ithalat serbestisinden önce yapmamız gereken daha çoook iş var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:42 ----------

Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İkinci el oto ithalatı ile ucuza otomobil alabileceğini düşünen gariban halk, beni gülümsetiyor.

Sadece birilerini zengin eder..

Ülkeyi saçma sapan tartışmalara sürükler..

Fiyatlar ucuzlamaz, çünkü sıfır araç fiyatına endekslidir ikinci el fiyatı.

Birileri "yalan dolan ile" vurgun yapmak için bu hususu gündeme getiriyor olmalı

Şu beş babayigidi azıcık dürtün de ellerini çabuk tutsunlar..

Bak kardeşim sana da basit bir hesap:

10.000 avro/ dolarlık bir araç gümrükten girince vergilerle beraber olur sana 20-30 bin dolar/avro...

İthalatçı kârı, dağıtımcı kârı, galeri kârı koy üstüne..

Aaa Avrupa'da ikinci el Audi 10.000 avro deyip ağzını ayırdığın yanına kâr kalır..

Sıfır araba 400.000 lira iken maliyeti on lira bile olsa üç yaşindaki bir arabayı kim yüz bine satar?

İkinci el oto ithalatı uzun süredir birilerinin dilinde..

O dilin sahipleri zaten halihazırda ikinci el piyasasında mali götüren tiplemeler..

Yerli araç bir an önce üretilsin..

ÖTV siz ya da büyük bir ÖTV indirimi ile satılsın..

Çözüm budur..

Alıntıdır..
    Yalnız, yerli aracın ucuz olacağını düşünmek te beni gülümsetiyor...

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)