Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
11. sayfa BirinciBirinci ... 910111213 ... SonuncuSonuncu

2021 Triumph Trident 660

Motovento
    REKLAM ALANI
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Model bazinda net bir sey soyleyemeyecegim, arastirmadim cunku. Ancak son 5 senede her sey degismediyse fikrim:

Bence buyuk KTM, Ducati gibi motosikletleri aliyorsaniz; sevdiginiz icin alin. Cunku motosikletler harbiden guzel. Ama dayanikli olacaklari, ikinci el degerlerini koruyacaklari icin degil. Asil amac oysa Japona yonelmek daha akillica.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Model bazinda net bir sey soyleyemeyecegim, arastirmadim cunku. Ancak son 5 senede her sey degismediyse fikrim:

Bence buyuk KTM, Ducati gibi motosikletleri aliyorsaniz; sevdiginiz icin alin. Cunku motosikletler harbiden guzel. Ama dayanikli olacaklari, ikinci el degerlerini koruyacaklari icin degil. Asil amac oysa Japona yonelmek daha akillica.
    Üstat haklı ;)

İnsanları sevdikleri motosikletten soğutmak istemem. Ancak. Uzun yol yapmayı planladığınız bir motosiklet bakıyorsanız; japonla, avrupalı arasında kaldıysanız. Hiç düşünmeden japon. Ama yok ben bunu sevdim, bu tam bana göre diyorsanız o zaman gülün dikenine katlanmaya hazır olun.

Başlığı saptırmayı sevmiyorum o yüzden detaya girmek istemiyorum. Ama ilgilenen varsa 790 adv ile yaşadıklarımla ilgili bir başlık açabilirim.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    İlgilenmiyorum, gidip de 790'lık bir ktm almayı da düşüneceğimi hiç sanmıyorum ama anlatırsanız dinlemek isterim. Forumda vereceğiniz bilgiler işine yarayacak çok insan olacaktır bence, spesifik motosikletler çünkü bunlar. Kağıt üstünde yazan teknik veri yetmiyor kullanıcı yorumu illa gerekiyor.

Var hocam ben merak ediyorum. 790 adv ile ilgili izlenimlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:01 ----------

Uzun yol deyince bmw gs geliyor aklıma. CF moto ile Nepal’e gidip gelen var. Avrupalı motor ile ne sıkıntılar yaşadınız uzun yolda harbiden merak ettim.

Motosikleti
    KTM 390 ADV//CRF RALLY // CBR 500R // Pulsar 200NS
    KTM ile çok ilgiliyim açıkçası daha fazla grubu saptırmak da istemiyorum ama merak da ettim açıkçası

Motosikleti
    MT-09 SP
    Alıntı sariyeron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KTM 790 adv’nin ne sorunları varmış merak ettim açıkçası. Uzun zaman araştırdım çünkü. Kullanıcılarına sordum. Olumsuz tek bir geri dönüş olmadı. 890 adv bu fiyata gayet güzel ve uzun süre kullanılabilecek sağlam bir makina bence.
    790’a göre ufak da olsa geliştirmeler var.
    Ben 390 adv yanına Trident 660 düşünüyordum. Belirsizlikten dolayı 390’ı satıp 890 siparişi verdim. Bir iki haftaya motorlar gelecek sanırım. Düşünenler varsa acele etsin. Zaten motor az sayıda geliyor ve fiyatlar euro kuruyla güncelleniyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:59 ----------

Bu arada yeni aprilia tuano 660 da müthiş bir makina olmuş. 129bin sabit fiyat ile monster 937’ye alternatif düşünülebilir. Yeni monster da fena yalnız hala desmo motor kullanıyor olması dezavantaj.
    https://790adventure.net/category/early-faults/
    Bu basit aramayla bulduğum genel sorun listesi. KTM forumlarını kurcalayarak daha farklı sorunlarla karşılaşmak mümkün. Birde Türkçe bir incelemede stop ettiği muhabbeti geçmişti. Biraz göz gezdirince bajaj modellerinde olanına benzet stop etme sorunu olduğu yazılmış. Detaylı araştırmadım. Araştırınca birşeyler çıkar muhakkak. Motorun hakkını yemek gibi olmasın. Yeni bir model sonuçta. Sorunları olabilir. Önemli olan KTM'in bu sorunları farkedip çözmesi. Bu tür sorunlardan dolayı japon'dan şaşmamak en iyisi diyorum.

Alıntı Ozan arıcı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://790adventure.net/category/early-faults/
    Bu basit aramayla bulduğum genel sorun listesi. KTM forumlarını kurcalayarak daha farklı sorunlarla karşılaşmak mümkün. Birde Türkçe bir incelemede stop ettiği muhabbeti geçmişti. Biraz göz gezdirince bajaj modellerinde olanına benzet stop etme sorunu olduğu yazılmış. Detaylı araştırmadım. Araştırınca birşeyler çıkar muhakkak. Motorun hakkını yemek gibi olmasın. Yeni bir model sonuçta. Sorunları olabilir. Önemli olan KTM'in bu sorunları farkedip çözmesi. Bu tür sorunlardan dolayı japon'dan şaşmamak en iyisi diyorum.
    Japonlarda da bu tarz sorunlar ile karşılaşabilirsiniz bence bunları okuyup KTM çok sorunluymuş Japon alalım diyen çıkar mı bilemedim.

Motosikleti
    SD 1290R
    Japonlarda da bu tarz sorunlar ile karşılaşabilirsiniz bence bunları okuyup KTM çok sorunluymuş Japon alalım diyen çıkar mı bilemedim.
    Model bazinda uluslararasi forumlara bakmak lazim. Genellemeler her model icin gecerli olmayabiliyor. Italyanlar sorunlu diyoruz, genel olarak yanlis degil, ama arastirinca gordum ki Moto Guzzi'ler fena degilmis mesela. Japonlar iyi diyoruz, yanlis ta degil, ama yepyeni CB1000RR'larda ciddi motor arizasi cikti mesela.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Model bazinda uluslararasi forumlara bakmak lazim. Genellemeler her model icin gecerli olmayabiliyor. Italyanlar sorunlu diyoruz, genel olarak yanlis degil, ama arastirinca gordum ki Moto Guzzi'ler fena degilmis mesela. Japonlar iyi diyoruz, yanlis ta degil, ama yepyeni CB1000RR'larda ciddi motor arizasi cikti mesela.
    Moto Guzzi'ler her nesilde adım adım ve iyi yönde güncelleniyorlar. Azıcık ufak tefek olsaydım 2-3 senedir bir tane kullanıyordum. Çok ufak ve kısa kalıyor benim için... :(
    Green Arrow bunu beğendi.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Moto Guzzi'ler her nesilde adım adım ve iyi yönde güncelleniyorlar. Azıcık ufak tefek olsaydım 2-3 senedir bir tane kullanıyordum. Çok ufak ve kısa kalıyor benim için... :(
    V9'larda ve V85TT'de kullanılan 850'lük blokta kaymak valla. Eski v7 bloğu gerçekten rakiplerinin gerisinde kalıyordu ancak yeni blok bu segmentteki her motorla kafa kafaya performans verebilecek konuma gelmiş. Bende hastasıyım :D
    Cyan bunu beğendi.

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    790adv'ciler buyurun http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/206416-790-adv-kullanici-tecrubesi.html#post4615334
    hasmet ve Cyan bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-09 SP
    Bu tarz sorunlar sadece Japon motorlarında değil tüm motorlarda çıkabilir. Önemli olan sorun çıkarma sıklığı. Bu konuda da Japonların kendini kanıtlamış oldukları aşikar. Dünya genelinde motosiklet alrken reliability insanların çok önem verdiği bir konudur. Sizin için bu tür sorunlar sıkıntı değildir ama bir başkası bu sorunları duyunca midesi bulanabilir ve almaktan vazgeçer.

😁 Hocam emin olun o parayı veren kişi sadece güvenilirlik istatistiklerine değil birçok farklı kritere göre kendisi için en uygun motoru seçiyor zaten. Ducati, Triumph, Harley Davidson en sorunlu markalar ona bakarsanız. Araba kategorisinde de aynı şey geçerli. BMW, Mercedesin arıza oranları Honda, Toyota’dan fazla. Mazda en sorunsuz mesela. Ama dediğim gibi iş sahip olmaya gelince teknoloji, konfor, malzeme kalitesi, sürüş zevki, dayanıklılık, tasarım, 2. el, marka algısı gibi birçok etken devreye giriyor.
    hasmet bunu beğendi.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçtiğimiz aylarda Ktm 1290 gt deneme fırsatı buldum. Gelir varlık düzeyim müsaade etse japonun yüzüne bakmam. Tracer diye met ettikleri motorda fren yok artçı alsan ayrı bela taşıma kapasitesi düşük. Gaz açınca uçunca olmuyormuş sadece.
    hasmet bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    1290GT harbiden de super bi motosiklet... Gelmis gecmis en sportif ve rahat sport touring makinasi...

KTM 790 adv’nin ne sorunları varmış merak ettim açıkçası. Uzun zaman araştırdım çünkü. Kullanıcılarına sordum. Olumsuz tek bir geri dönüş olmadı. 890 adv bu fiyata gayet güzel ve uzun süre kullanılabilecek sağlam bir makina bence.
    790’a göre ufak da olsa geliştirmeler var.
    Ben 390 adv yanına Trident 660 düşünüyordum. Belirsizlikten dolayı 390’ı satıp 890 siparişi verdim. Bir iki haftaya motorlar gelecek sanırım. Düşünenler varsa acele etsin. Zaten motor az sayıda geliyor ve fiyatlar euro kuruyla güncelleniyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:59 ----------

Bu arada yeni aprilia tuano 660 da müthiş bir makina olmuş. 129bin sabit fiyat ile monster 937’ye alternatif düşünülebilir. Yeni monster da fena yalnız hala desmo motor kullanıyor olması dezavantaj.
    Bugün motora 7400 TL. zam geldi tam da söylediğim gibi.

Motosikleti
    MT-09 SP
    😁 Hocam emin olun o parayı veren kişi sadece güvenilirlik istatistiklerine değil birçok farklı kritere göre kendisi için en uygun motoru seçiyor zaten. Ducati, Triumph, Harley Davidson en sorunlu markalar ona bakarsanız. Araba kategorisinde de aynı şey geçerli. BMW, Mercedesin arıza oranları Honda, Toyota’dan fazla. Mazda en sorunsuz mesela. Ama dediğim gibi iş sahip olmaya gelince teknoloji, konfor, malzeme kalitesi, sürüş zevki, dayanıklılık, tasarım, 2. el, marka algısı gibi birçok etken devreye giriyor.
    Demek istediğim Reliability konusuna takık insanlar var. Türkçe-Yabancı Bütün karşılaştırma ve inceleme videolarını hatim ettim. Gerek yorumlarda gerek videoda Reliability kısmından çok söz ediliyor. İnsanların önem verdiği bir konu.

Zaten işi sürüş zevki, malzeme kalitesi, süspansiyon kalitesi, kullanılan fren sisteminin iyiliği gibi etkenler bozuyor. Bu saydığım özellikleri Japon motosikletlerinde sadece racing modellerde bulabiliyoruz. Geri kalan modellere ortalama süspansiyon ve hissiz frenleri dayıyorlar. Sonuç olarak da dayanıklı ve sorunsuz, ama sürüşü zevksiz, çok iyi giden, gittiği kadar durmayan motosikletlerle karşılaşıyoruz.

Yasin'in Dediği Tracer 900 mesela. MT-09 İle aynı frenleri kullanıyor. Frenler çok iyi değil ama yeterli. Hissiyatı ise leş. CP3 Motor bloğu ise eşsiz mesela. Yanlış bilmiyorsam yeni çıkan modellerde bile hala o leş süspansiyon ve frenleri değiştirmediler. Sadece görünüş değişti. Honda bile duruma uyandı artık. Motorlarına iyi süspansiyon, iyi frenler ve teknoloji koymaya başladı.

890 ADV, WP Süspansiyonlar ve Brembo frenleri için bile tek başına tercih edilme sebebi olabilir.
    Üstelik 20 litre depoya rağmen 210kg ağırlığı var. Ben de almayı düşünüyorum ama çok kararsızım.
    Tenere 700 - Africa Twin - 890 ADV Arasında gidip geliyorum sürekli.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Artçılı seyahat için tracer müsait değil ayrıca. Bu benim aldıktan sonra yüzüme tokat gibi çarptı çünkü almadan önce böyle bir saçmalık olacağını tahmin edemedim. Artçı binince motorun şasi esniyor zaten kitapçıkta da 180kg limit yazmışlar. Ulan ben 130kg'yum zaten. Neyse DL650'de bu konuda sıkıntı yaşamamıştım geçmişte.

KTM 1290gt de de aynı şekilde artçı + çanta problem olmuyor. Artçı binince kafa da kaldırmıyor. Tracer bu konularda çok kötü. Tek başınaysan tamam ancak artçıyla falan olacak iş değil. Denge falan mevzularına girmiyorum dahi. Götü başı ayrı oynuyor. KTM'yi denedikten sonra anladım ki versys, vstrom falan da hikayeymiş.

Açtım göğsümü gelsin linçler.

furkanguvenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Son bilgilendirme.
    Bugün Korlas taahhüt ettiği günde ve saatte kaporanın tamamının geri ödemesini gerçekleştirdi. Geçen mesajlarda bahsettiğim KTM Duke alamadım rakam yukarıda kaldı. Nasip olursa başka bir modele geçeceğim. Yakın zamanda netleşir netleşince konusunu da açarım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Artçılı seyahat için tracer müsait değil ayrıca. Bu benim aldıktan sonra yüzüme tokat gibi çarptı çünkü almadan önce böyle bir saçmalık olacağını tahmin edemedim. Artçı binince motorun şasi esniyor zaten kitapçıkta da 180kg limit yazmışlar. Ulan ben 130kg'yum zaten. Neyse DL650'de bu konuda sıkıntı yaşamamıştım geçmişte.

KTM 1290gt de de aynı şekilde artçı + çanta problem olmuyor. Artçı binince kafa da kaldırmıyor. Tracer bu konularda çok kötü. Tek başınaysan tamam ancak artçıyla falan olacak iş değil. Denge falan mevzularına girmiyorum dahi. Götü başı ayrı oynuyor. KTM'yi denedikten sonra anladım ki versys, vstrom falan da hikayeymiş.

Açtım göğsümü gelsin linçler.
    Kusura bakma linci hak ettin.

238 binlik makineyi gidip tracer ile kiyaslamak haksizlik degil mi ?

Ayni fiyata Yamaha sunu veriyor mesela

https://motorcyclesonline.ie/bikes/y...imate-edition/

Elbet birebir karsiligi degil ama hani kici basi oynuyor diyosun ya,bunun pek oynayacak gibi durmuyor..

REKLAM ALANI
11. sayfa BirinciBirinci ... 910111213 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)