Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Cardo Spirit vs Sena 5S intercom

Motovento
    REKLAM ALANI
    Erdem Tşkrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    450SR
    Cümleten selamın aleyküm bu iki intercom arasında kaldım aslında minimum 4-6 bağlantılı istiyordum fakat bu kalitedeki ürünler biraz pahalı olduğu için bu iki modele yöneldim. Müzikden daha çok konuşmaya önem gösteriyorum arkadaşımla turluyoruz bazende artçımla bi tık yüksek hızlarda da rahat duyabileceğim bi intercom olsun istiyorum hangisini tercih etmeliyim fikri olan veya bu ürünlerden en az birini kullananların yorumunu bekliyorum şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Şefin tavsiyesi:
    Erdem Tşkrn ve zihnigonen bunu beğendiler.

Motosikleti
    450SR
    en iyisi bu gibi duruyor.
    zihnigonen bunu beğendi.

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    https://www.amazon.com.tr/dp/B0C9M83HYB?psc=1&ref=ppx_yo2ov_dt_b_product_detail s

biz bu markadan aldık, toplamda 7 tane.
    100 120 km hızlara kadar gerçekten problemsiz telefon ve interkom görüşmesi yapılabiliyor. (kaska bağlı, ls2 stream kasta 80-100)
    en fazla 4 interkom bağlanıp kullandık, (üçü bu marka 1 tanesi knmaster)
    ürün crown micronun bire bir çakması (ölçüsü ebatı kutusu, kullanım kılavuzuna kadar)
    bana sorarsan fiyat performans olarak çok iyi bir model.
    Erdem Tşkrn bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Süper Tenere XT1200ZE & SYM Joyride 300
    Midland ve Cardo interkomlarım var. İkisini de öne çıkaran özellikler var. Ancak Cardo bariz bir şekilde daha iyi. Sena'yı bilmiyorum. Ancak interkom araştırırken Sena ile ilgili güzel şeyler duydum.
    Cardo'nun bir başka iyi tarafı, bütün aksesuar ve yedek parçasını ülkemizden bile rahatlıkla temin edilebiliyor olması. İkinci bir kask aldığın zaman ve her ikisini de kullanmak istediğinde sadece kulaklık aparatını alıp yeni kaskına montajlıyorsun. Dış aparatını alıp hangisini kullanacaksan ona takıp kullanıyorsun.

Metehan48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Rocket 3 GT 221 Edition
    Alıntı Erdem Tşkrn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cümleten selamın aleyküm bu iki intercom arasında kaldım aslında minimum 4-6 bağlantılı istiyordum fakat bu kalitedeki ürünler biraz pahalı olduğu için bu iki modele yöneldim. Müzikden daha çok konuşmaya önem gösteriyorum arkadaşımla turluyoruz bazende artçımla bi tık yüksek hızlarda da rahat duyabileceğim bi intercom olsun istiyorum hangisini tercih etmeliyim fikri olan veya bu ürünlerden en az birini kullananların yorumunu bekliyorum şimdiden teşekkürler.
    Cardo Spirit ve Crown Micro kullanıyorum. Cardo ses konusunda gerçekten iyi ama CM ile kıyasladığımda fonksiyonel ve şarj süresi olarak kesinlikle ekside kalıyor. 8-10 saat arasında Cardo'nun pili bitiyor. Sena'yı kullanmadığım için ikisi arasında bir kıyas yapamıyorum.

Eğer batarya süresi sizin için önemliyse Cardo'yu çok önermiyorum. Ama kısa turlar için mükemmel olduğunu söyleyebilirim.

Motosikleti
    450SR
    Alıntı maximusti, adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.amazon.com.tr/dp/B0C9M83HYB?psc=1&ref=ppx_yo2ov_dt_b_product_detail s

biz bu markadan aldık, toplamda 7 tane.
    100 120 km hızlara kadar gerçekten problemsiz telefon ve interkom görüşmesi yapılabiliyor. (kaska bağlı, ls2 stream kasta 80-100)
    en fazla 4 interkom bağlanıp kullandık, (üçü bu marka 1 tanesi knmaster)
    ürün crown micronun bire bir çakması (ölçüsü ebatı kutusu, kullanım kılavuzuna kadar)
    bana sorarsan fiyat performans olarak çok iyi bir model.
    Öneri için teşekkürler fiyatı neredeyse cardo spirit ile aynı kaskım scorpion exo R1 120 km kadar hızlarda net ses veriyosa tahminimce 150km hızda da bi şekilde iletişim kurulur. şarj süresi olarak kaç saat götürüyor. o zaman universal bağlantı muhabbeti bunda da var yani farklı intercomlara bağlanabiliyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:14 ----------

Alıntı zihnigonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Midland ve Cardo interkomlarım var. İkisini de öne çıkaran özellikler var. Ancak Cardo bariz bir şekilde daha iyi. Sena'yı bilmiyorum. Ancak interkom araştırırken Sena ile ilgili güzel şeyler duydum.
    Cardo'nun bir başka iyi tarafı, bütün aksesuar ve yedek parçasını ülkemizden bile rahatlıkla temin edilebiliyor olması. İkinci bir kask aldığın zaman ve her ikisini de kullanmak istediğinde sadece kulaklık aparatını alıp yeni kaskına montajlıyorsun. Dış aparatını alıp hangisini kullanacaksan ona takıp kullanıyorsun.
    Midland a da baktım sanki bi tık daha pahalı cardoya göre. araştırmalarıma göre bu iki marka F/P olarak mantıklı geliyor. Cardo ve Sena nın ikili setleri var aralarında 1000 tl fark ediyor. biraz arada kaldım yani

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:18 ----------

Alıntı Metehan48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cardo Spirit ve Crown Micro kullanıyorum. Cardo ses konusunda gerçekten iyi ama CM ile kıyasladığımda fonksiyonel ve şarj süresi olarak kesinlikle ekside kalıyor. 8-10 saat arasında Cardo'nun pili bitiyor. Sena'yı kullanmadığım için ikisi arasında bir kıyas yapamıyorum.

Eğer batarya süresi sizin için önemliyse Cardo'yu çok önermiyorum. Ama kısa turlar için mükemmel olduğunu söyleyebilirim.
    Daha Çok kısa turlar tercih ediyorum yani 3-5 saat yolculuk sonrasında şarj ederim. Powerbank gibi cihazlarla şarj edebiliyor muyuz. Benim için önemli olan biraz yüksek süratlerde sohbet değilde de en azından sıkıntı olabilecek durumlarda birbirimizi uyarabilmek. Bu arada CMMK-08 modelini mi kullanıyorsunuz?

Mallaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GS ADV
    Sena 5 S kullanıyorum. İki kaska bağlanabiliyorsun. Ben ve eşim kullanabiliyor. 3. kişiye bağlanmıyor. Bu nedenle mesh teknolojili uygun fiyata interkom lar var. Mesh teknolojisi artık yeni nesil interkomlarda standart. Mesh olsun mutlaka

Motosikleti
    450SR
    Alıntı Mallaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sena 5 S kullanıyorum. İki kaska bağlanabiliyorsun. Ben ve eşim kullanabiliyor. 3. kişiye bağlanmıyor. Bu nedenle mesh teknolojili uygun fiyata interkom lar var. Mesh teknolojisi artık yeni nesil interkomlarda standart. Mesh olsun mutlaka
    Tam olarak bilmediğimden soruyorum bu tip durumlarda arama yapmak mantıklı değil mi mesafe uzasa kopma yapmaz konferans yapıp istediğin kadar kişiyle de konuşabilirsin.

Mallaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GS ADV
    Tam olarak bilmediğimden soruyorum bu tip durumlarda arama yapmak mantıklı değil mi mesafe uzasa kopma yapmaz konferans yapıp istediğin kadar kişiyle de konuşabilirsin.
    Bunun için programlar var. Wp, Google meeting vs. Hatta geziye katılamayn arkadaş evden konferansa katılmıştı. Fakat uzun turlarda yollarda çoğu yerde internet çekmeyince kopma oluyor. Tekrar bağlanmak için durmak, tekrar aramak vs falan gerekiyor.

Mesh teknolojisi çok daha pratik. Aynı kanalı interkom kendisi buluyor ve internet vs gerekmiyor.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Bazı yollarda cep telefonu şebekesi çekmeyebiliyor bu yüzden arama tercih edilmiyor.

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    Öneri için teşekkürler fiyatı neredeyse cardo spirit ile aynı kaskım scorpion exo R1 120 km kadar hızlarda net ses veriyosa tahminimce 150km hızda da bi şekilde iletişim kurulur. şarj süresi olarak kaç saat götürüyor. o zaman universal bağlantı muhabbeti bunda da var yani farklı intercomlara bağlanabiliyorum

fiyat olarak sizi yanılmasın, gönderdiğim ürün ikili paket 3,799 tl, cardo yada sena da tek ürün fiyatı bu civarlar.
    ha kalite olarak tabiki cardo ve senanın gerisinde olan ürünler.
    yukarda önerildiği gibi bütçen el veriyorsa mutlaka mesh bağlantı protokolü olan bir model tercih edin.

haluk23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF250 Rally - Wave 110i - Crypton S - CB125F ...
    Merhaba. 2016-2023 arası Sena 20s kullandım. Turlara hep birlikte çıktığımız arkadaşıma da aynı dönemde 20s aldık. Gerek bağlantı ve ses kalitesi ve gerekse de pil ömrü ile çok ama çok başarılı bir üründü.

Ne zaman ki ekibe yeni katılımcılar eklendi ve turlara 3-4-5 kişi olarak çıkmaya başladık, bizim interkomlarda kopma ve bağlantı sorunları yaşar olduk.

Sena 50s aldım.

Birkaç hafta sonra 5 kişilik bir turumuz olacak.

Göreceğiz bakalım nasılmış şu mesh teknolojisi.

Sonuç: İnterkom alacaksanız ve 3 ya da daha fazla kişi ile grup sürüşü yapacaksanız, mutlak surette mesh teknolojili bir cihaz tercih ediniz derim.
    Paran varsa Japon, yoksa alman.
    A wise man once told his wife . . . nothing because he was a wise man.
    If you can't afford a new German car, then you definitely can't afford a used one.

Motosikleti
    Daha Çok kısa turlar tercih ediyorum yani 3-5 saat yolculuk sonrasında şarj ederim. Powerbank gibi cihazlarla şarj edebiliyor muyuz. Benim için önemli olan biraz yüksek süratlerde sohbet değilde de en azından sıkıntı olabilecek durumlarda birbirimizi uyarabilmek. Bu arada CMMK-08 modelini mi kullanıyorsunuz?
    Kısa turlar içinse Cardo gayet iyi, ses kalitesi olsun, seviyesi olsun ben çok beğeniyorum. Rüzgarı direk önden almıyorsanız yüksek süratlerde bile çok rahat iletişim kurabilirsiniz. Ben 140-150 km hızlarda, telefon sohbeti yapabiliyorum ama sonrasında çok fazla rüzgar sesi geldiğinden yavaşlamak gerekiyor. Cam falan varsa işi kurtarabilir daha yüksek süratlerde.

Powerbank ile bence şarj olur (denemedim ama). Giriş Type-C olduğu için sorun arz edeceğini düşünmüyorum.

Evet CMMK-08 modelini kullanıyorum.

Motosikleti
    450SR
    Alıntı Mallaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunun için programlar var. Wp, Google meeting vs. Hatta geziye katılamayn arkadaş evden konferansa katılmıştı. Fakat uzun turlarda yollarda çoğu yerde internet çekmeyince kopma oluyor. Tekrar bağlanmak için durmak, tekrar aramak vs falan gerekiyor.

Mesh teknolojisi çok daha pratik. Aynı kanalı interkom kendisi buluyor ve internet vs gerekmiyor.
    Evet bağlantı kopmaları sıkıntı çıkaracaktır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:54 ----------

Alıntı haluk23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba. 2016-2023 arası Sena 20s kullandım. Turlara hep birlikte çıktığımız arkadaşıma da aynı dönemde 20s aldık. Gerek bağlantı ve ses kalitesi ve gerekse de pil ömrü ile çok ama çok başarılı bir üründü.

Ne zaman ki ekibe yeni katılımcılar eklendi ve turlara 3-4-5 kişi olarak çıkmaya başladık, bizim interkomlarda kopma ve bağlantı sorunları yaşar olduk.

Sena 50s aldım.

Birkaç hafta sonra 5 kişilik bir turumuz olacak.

Göreceğiz bakalım nasılmış şu mesh teknolojisi.

Sonuç: İnterkom alacaksanız ve 3 ya da daha fazla kişi ile grup sürüşü yapacaksanız, mutlak surette mesh teknolojili bir cihaz tercih ediniz derim.
    buu mesh biraz kafamı karıştırdı bu söylediğim iki intercomda mesh yok 2 bağlantılı

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:07 ----------

Alıntı maximusti, adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fiyat olarak sizi yanılmasın, gönderdiğim ürün ikili paket 3,799 tl, cardo yada sena da tek ürün fiyatı bu civarlar.
    ha kalite olarak tabiki cardo ve senanın gerisinde olan ürünler.
    yukarda önerildiği gibi bütçen el veriyorsa mutlaka mesh bağlantı protokolü olan bir model tercih edin.
    Fiyat olarak gayet makul tercih edilebilir ama sanırım msh bağlantısı olan bir intercoma yönelicem bu iki cihazda yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:09 ----------

Alıntı Metehan48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kısa turlar içinse Cardo gayet iyi, ses kalitesi olsun, seviyesi olsun ben çok beğeniyorum. Rüzgarı direk önden almıyorsanız yüksek süratlerde bile çok rahat iletişim kurabilirsiniz. Ben 140-150 km hızlarda, telefon sohbeti yapabiliyorum ama sonrasında çok fazla rüzgar sesi geldiğinden yavaşlamak gerekiyor. Cam falan varsa işi kurtarabilir daha yüksek süratlerde.

Powerbank ile bence şarj olur (denemedim ama). Giriş Type-C olduğu için sorun arz edeceğini düşünmüyorum.

Evet CMMK-08 modelini kullanıyorum.
    racing motosiklet kullanıyorum yani rüzgarla biraz haşır neşirim ama yinede idare eder diye düşünüyorum
    maximusti, bunu beğendi.

selsa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vstrom 800DE
    Konuyu çok dağıtmadan bir sorum var, cardo sprit ve cardo frecom kullanmaktayım. Müzik paylaşımı mümkün di mi? Bir türlü bulamadım.

Motosikleti
    R1200GS
    interkom işi şöyle:

beraber dolaştığınız kişilerle aynı yapmanız konferans bağlantısı için elzem, pek çok marka sadece 1 universal bağlantı yapıyor, istisnalar mevcut. Örneğin cardo spirite, midland ve sena srl3 bağlayabildik, ancak telefon BT kapatınca mümkün oldu.

Cardo ve Sena'nın meshleri birbirine bağlanabiliyor, tavsiyem mesh olan ve tüm ekibin alabileceği bir markaya yönelmek olur.

Ek bilgi, sena ile insta360 x3 kamera BT bağlantısı yapmıyor, belki bu da bir faktör olur.

Motosikleti
    racing motosiklet kullanıyorum yani rüzgarla biraz haşır neşirim ama yinede idare eder diye düşünüyorum
    Kapandığında sorun çözülüyor aslında senin, bir naked gibi almazsın rüzgarı.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Biz amazondan cankypu interkom aldık gayet memnunuz.

Tek sorun eşim bazen şarkı mırıldanıyor kendi kendine mecburen dinliyorsun.

Khaira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Cardo Spirit kullanıyorum, şarj hariç her konuda fazlasıyla memnunum KN2200’den geçtim. Bir de üstündeki tuşlar bazen acı çektiriyor Tıkladım mı tıklamadım mı anlayamadığım oluyor. Eğer Cardo Spirit alacaksanız JBL Upgrade Kit ile hoparlörleri değiştirmenizi tavsiye ederim. Spirit’in hoparlörleri JBL değil, sürücü milimetresi olarak da daha ufaklar bu yüzden maksimum ses bazen kulaklığın kapasitesine fazla gelip patlama yapabiliyor. Ben Spotify’ı “yüksek” ayarda kullanıyorum, maksimum ses seviyesinde bass bölümlerinde cızırtılar olabiliyor. Ufak bir EQ ayarıyla cızırtıyı çözdüm ama ufak da olsa kaldı.

İntercom tarafında hiçbir problem yaşamadım. Müzik paylaşımı mevcut ancak sadece Cardo intercomlar arasında yapılıyor. Başka marka intercomla denediğimde müzik paylaşımı olmadı.

Mikrofon konusunda farklı markalar arasında bariz farklılıklar yok. Telefon araması yaptığımda insanlar motorda olduğumu anlamıyor, ses gayet net iletiliyor.

Kendi gürültü engellemesi mevcut, anladığım kadarıyla rüzgar sesi, motor sesi vs. gibi sesleri filtreleyip karşı tarafa gitmesini engelliyor. Herhangi bir şikayet almadım, hatta bence çok başarılı çalışıyor.

Şarjı çok hızlı bitiyor. Her gün motor üstündeyim, günlük ortalama 1-2 saat arası kullanıyorum. Haftada 1, bazen 2 şarj etmem gerekebiliyor.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)