Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 67891018 ... SonuncuSonuncu

2021 Triumph Trident 660

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı ftkrblt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğrudur tabiki katılıyorum düşüncenize,ancak Triumph distribütörlere yaptığı sunumda da bu resimlere çok benzer görseller kullanmış.Tabiki birebir aynıları olmayabilir ya da olmaz ama Trumph 660cc motoru ve aynı platformla 2 farklı model daha üreteceğini belirtmiş.
    http://<a href="https://hizliresim.c...YF.jpg</a></a>
    Adv sportu yaparlarsa max 95k tl ye ilk ön siparişi vermeye hazırım.
    ftkrblt ve Son Ütücü bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha tricity 155
    Alıntı furkanguvenc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Avrupa yakasında servisi olmamasını bende eksi olarak değerlendiriyorum kabul lakin şunu da unutmamak lazım mesela bu modelin servis aralığı 16bin KM. Bugün Japon motorların kaçında var bu aralık? Bir de bu makinaları alıyorsanız arkadaşın da dediği gibi bir köprü geçmek çokta zor olmamalı.
    Ama o kadar basit değil. Mesela, ben yamaha kullanıyorum, sabah servise bırakıyorum, işe dönüyorum akşam iş çıkışı gidip temiz temiz alıyorum. Bu önemli değil mi? Yoksa hakikaten motor fiyatlarını kıyaslayınca çok makül duruyor. Tabi 16000 km olacağını sanmam, Türkiye şartları diyip 8000 en uzun 10.000 yaparlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:03 ----------

Ben mi çok yabancıyım, bu motorlar japonlardan o kadar mı üstün? Japonları ezmeyelim.

Son Ütücü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-07
    Alıntı wing41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adv sportu yaparlarsa max 95k tl ye ilk ön siparişi vermeye hazırım.
    Ben de yeni bir daytona için pusuda bekliyorum ama pek ışık yok.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Bulunduğu yakadaki Yamaha servisini beğenmiyor diye servise İstanbul'dan Tekirdağ'a giden var yahu burada, o kadar dert etmeyin servisin karşıda olmasını

Ben servisi hep hafta sonları yaptırıyorum, o yüzden işe yakın uzak çok derdim olmuyor.

Son Ütücü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-07
    Zaten işler bu şekilde gider de avrupalı motorlara talep artarsa servisler de çoğalır. Sonuçta eskiden bu markaların esamesi okunmuyordu şimdi japonlardan daha avantajlı olmaya başladılar. Bekleyelim görelim

furkanguvenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Kivancse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ama o kadar basit değil. Mesela, ben yamaha kullanıyorum, sabah servise bırakıyorum, işe dönüyorum akşam iş çıkışı gidip temiz temiz alıyorum. Bu önemli değil mi? Yoksa hakikaten motor fiyatlarını kıyaslayınca çok makül duruyor. Tabi 16000 km olacağını sanmam, Türkiye şartları diyip 8000 en uzun 10.000 yaparlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:03 ----------

Ben mi çok yabancıyım, bu motorlar japonlardan o kadar mı üstün? Japonları ezmeyelim.
    Tabi ki Japon motorlarını öldürmüyorum benim haddim de değil bu ama görünen köy kılavuz istemez.

Servis konusunda da Türkiye distribütörünün kendi belirttiği servis aralığı bu. Bir çok modelinde de benzer uygulama mevcut.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Avrupa yakasında servisi olmamasını bende eksi olarak değerlendiriyorum kabul lakin şunu da unutmamak lazım mesela bu modelin servis aralığı 16bin KM. Bugün Japon motorların kaçında var bu aralık? Bir de bu makinaları alıyorsanız arkadaşın da dediği gibi bir köprü geçmek çokta zor olmamalı.
    Benimki de sozde 15000, ama 8000'de analiz icin gonderdigim yag omrunu doldurmus cikti.

Motosikleti
    Yamaha tricity 155
    Biraz aydınlandım bu avrupalı motorlar konusunda, normalde çok mesafeliydim, teşekkür ediyorum

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimki de sozde 15000, ama 8000'de analiz icin gonderdigim yag omrunu doldurmus cikti.
    8.000'deki yağ ne zaman değiştirilmişti acaba? (Sadece kullanımdan kaynaklı olmayan, zamanla yağa karışan kirleticiler dolayısıyla süreye bağlı bir bozunum süreci başlıyor olabilir...)

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Yakın olsun ama 5-6 binde bir servise gideyim. 6 ayda bir gitmezsem de arayıp getirmezseniz garantiden çıkar desinler veya demeyip geç getirdiğinde garanti dışı bırakılabilir notu düşsünler sisteme. Anadolu yakasındaki serviste Ataşehirde ben Leventten Şişliye veya Beşiktaş gibi merkezi yerlere daha uzun sürede gidiyorum bazen :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:04 ----------

Alıntı Son Ütücü adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten işler bu şekilde gider de avrupalı motorlara talep artarsa servisler de çoğalır. Sonuçta eskiden bu markaların esamesi okunmuyordu şimdi japonlardan daha avantajlı olmaya başladılar. Bekleyelim görelim
    Düzgün stok çekelerlerse ve Japonlarda stok olmazsa adam gibi 100'de satar 150'de satar Trident. Hele ki kurdan bir indirim daha gelipte 80e falan dayanırsa peynir ekmek. Dediğin gibi ondan sonra da bir yetkili bayi daha açarlar.
    ftkrblt bunu beğendi.

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Triumph son zamanlarda ülkemizde sık sık anılmaya ve kullanmaya başlandı bizim için iyi haber
    furkanguvenc bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    8.000'deki yağ ne zaman değiştirilmişti acaba? (Sadece kullanımdan kaynaklı olmayan, zamanla yağa karışan kirleticiler dolayısıyla süreye bağlı bir bozunum süreci başlıyor olabilir...)
    Dogru... 1 seneyi gecmisti. Hatta 2 seneye yakin olabilir bile.
    Cyan bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dogru... 1 seneyi gecmisti. Hatta 2 seneye yakin olabilir bile.
    O halde senede bir değiştirmek kaydıyla 16.000'e kadar belki de sorunsuz kullanılabilir.

Benim durumda, pandemi olmayan ortamda, en iyi ihtimalle bile senede 16.000 km yapmıyorum, ama senede bir de yağ / yağ filresi değişimine sokmaktan gocunmam açıkçası; çünkü şu anki Honda'mın 6.000km veya 6 ay hangisi önce gelirse bakım şartı var. 6 ay koşulunu takmıyorum ama km koşuluna uyuyorum. Yine pandemi olmayan ortamda, en iyi ihtimalle 5,5 ayda bir bakıma sokmam gerekiyor. O halde 16.000'de bir bakıma giren Triumph benim için bakım maliyetinin azalması anlamına geliyor. (Eğer ki Triumph bakım maliyetleri Honda bakım maliyetlerinin 2 katı değilse. Öyle olduğunu hiç zannetmem...)

Motosikleti
    SD 1290R
    6 ay bakim araligi komedi resmen... Servisin garanti tehdidiyle zorunlu harac kesmesi bir nevi. Yapan da Honda, servise en az isi dusecek markalardan biri.

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    (Eğer ki Triumph bakım maliyetleri Honda bakım maliyetlerinin 2 katı değilse. Öyle olduğunu hiç zannetmem...)
    Triumphlarin bakımı japon motorları ile aynı
    yağ yağ filtresi hava filtresi buji vb. tüm fiyatları aynı periyodik bakımları bir Ducati gibi değil
    sıralı 3 silindir motosiklet diyebilirim mt09 gibi düşünün yani bakımları sıradan rutin
    daytona kullanıyorum o yüzden yazdım
    Cyan ve hasmet bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha tricity 155
    Aprilla shiver 900 Triump trident den daha avantajlı değil mi? Benzer fiyat, daha güçlü, daha geniş servi ağı ve Aprilla markası

mt07 ile kıyaslanamaz bile kanımca. Kusursuz bir güzellik bu. İnceleme videolarını sabırsızlıkla bekliyorum.

ftkrblt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900
    Alıntı Kivancse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aprilla shiver 900 Triump trident den daha avantajlı değil mi? Benzer fiyat, daha güçlü, daha geniş servi ağı ve Aprilla markası
    Hocam biri çift V2 silindir diğeri paralel üç silindir, ayrıca Shiver modeli çok yeni bir model değil artık 2007 yılında üretilmeye başlandı, daha ağır bi motosiklet,Trident 660 modelinin ıslak ağırlığı ile Shiver 900 modeli arasında neredeyse 30 kilogram fark var. Her ikisi de Avrupa olmasına rağmen Triumph modelleri ülkemizde daha fazla görünmekte.Her ne kadar ikisi de naked makineler olsa da aslında sürüş karakterleri farklı. Bu arada Benelli TnT 600 modeli paralel 4 silindirli motor bloğunu saymazsak tam bir Shiver kopyasıdır.

Motosikleti
    SD 1290R
    Aprilia'nin servisi cidden Triumph'in servisinden daha fazla mi var Turkiye'de? Burada tam tersi.

Hırbonen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı bdrhngvnc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mt07 ile kıyaslanamaz bile kanımca. Kusursuz bir güzellik bu. İnceleme videolarını sabırsızlıkla bekliyorum.
    Kusursuz bir guzelik mi ? Triumph un guzel modelleri var tabiki ama Allahinizi severseniz su motora kusursuz guzelllik falan yazmayin

Ya da yazin yaa simdi Hasmet falan gelir sacma sapan konusur canimi sikar..Kusursuz guzelllik abi,haklisin
    bdrhngvnc bunu beğendi.

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 67891018 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)