Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

CF moto hararet ve fan sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CF Moto 150 NK ♥
    Merhaba.
    4 aydır cf moto 150 nk kullanıyorum. Hiç bir zaman hararet sorunu yaşamadım fakat bugün işe giderken 15 dakika yol yaptıktan sonra sol bacağımın resmen yandığını hisettim. Göstergeye baktığımda hararet ışığı yanıyordu.
    Yalnız fanın çalıştığını ne gördüm nede duydum.
    Yarın sabah radyatördeki suyu tamamen boşaltıp değiştireceğim fakat fanın çalışıp çalışmadığını, devir daim pompasının çalışıp çalışmadığını nasıl anlarım? Bu motorda fan müşürü nerede? Ve pompa nerede? Motorların bazı parçalarından pek anlamam o yüzden lütfen mala anlatır gibi anlatırsanız sevinirim 😁

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Geçmiş olsun hocam,

Aşağıdaki linke tıklayın, açılan sayfada "Bu Konuda Ara" seçeneğine "hararet" yada benzeri kelimeler yazarak aratmanızı öneririm.

Belki başına daha önce gelmiş, bu durumu yaşamış birileri vardır.

https://www.motosiklet.net/forum/mot...m-basligi.html

Örnek

150cc motoru neden su soğutmalı yaparlar ki

Motosikleti
    CF Moto 150 NK ♥
    Detaylı bir şekilde aradım fakat bulamadım maalesef :( zaten bu motorlara hararet yaptırmak baya bi zormuş duyduğum kadarı ile. Ne buluyorsa bizi buluyor anlaşılan :(

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Radyatör fanı bozulmuş olabilir. Benimki bozulduğunda elle fanı döndürmeye çalıştığım zaman çok zor dönüyordu. Motor çalışırken deneme bunu. Fan göbeği bozulunca çok zor dönüyor. Sigortası da yanıyor. Fan 3 sene önce 800 TL idi. Şimdiki fiyatı akıl alır.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Fanın pervanesini elinle çevir bakalım rahat dönüyor mu ?

Motosikleti
    CF Moto 150 NK ♥
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fanın pervanesini elinle çevir bakalım rahat dönüyor mu ?
    Evet cok rahat bir şekilde dönüyor. ama fan açılmıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:14 ----------

Fan müşürünü kontrol edeceğim ama tam olarak nerede bilgisi olan varmı ? Birde devir daim pompasının çalıştığını nasıl anlarız ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:27 ----------

Az önce tekrar motoru çalıştırdım, 15 dakika kadar bekledikten sonra tekrar hararet ışığı yandı, fanda tık yok. kontağı kapattım elle döndürdüm fanı cok rahat bir şekilde dönüyor Acaba dediğim gibi müşürde bir sorun olabilir mi ?

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Müşürün soketini direkt yap fan çalışıyorsa müşür arızalıdır , radyatöre elinle dokunabiliyorsan aşırı sıcak değilse termostad da bozuk olabilir..

Motosikleti
    CF Moto 150 NK ♥
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Müşürün soketini direkt yap fan çalışıyorsa müşür arızalıdır , radyatöre elinle dokunabiliyorsan aşırı sıcak değilse termostad da bozuk olabilir..
    Radyatör aşırı sıcak değil, ama soğukta değil. elini bi hafif yakıyor ama elini rahatlıkla üzerine değdirebiliyorum. Soketini direk yap derken neyi kastettiniz anlayamadım ?

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı BlueSpark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Radyatör aşırı sıcak değil, ama soğukta değil. elini bi hafif yakıyor ama elini rahatlıkla üzerine değdirebiliyorum. Soketini direk yap derken neyi kastettiniz anlayamadım ?
    Düz bağla demek istiyor yani.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:39 ----------

Fan müşürü tahminimce radyatörün üzerinde bir yerlerde olmalı

Müşürün yapısı aşağıdaki fotoda görülen parçanın birebir aynısıdır buna gelen soketin bağlantı yaptığı 2 ucu birbirine bir kablo ile bağlayın fan dönüyorsa müşür arızalıdır.

Motosikleti
    CF Moto 150 NK ♥
    Alıntı karayel90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Düz bağla demek istiyor yani.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:39 ----------

Fan müşürü tahminimce radyatörün üzerinde bir yerlerde olmalı

Müşürün yapısı aşağıdaki fotoda görülen parçanın birebir aynısıdır buna gelen soketin bağlantı yaptığı 2 ucu birbirine bir kablo ile bağlayın fan dönüyorsa müşür arızalıdır.
    https://i.hizliresim.com/Js3Tr3.png
    Merhaba;

Şu anda iş yerindeyim fakat iş cıkışında deneyeceğim. bu müşürü sabah işe giderken bi inceledim fakat bende bu radyatör üzerinde değil, silindir içerisine giriyor. Yapısı aynı üzerindede 2 adet kablo var. Umarım yanlış bir şey değildir ?
    Direk olarak 2 kabloyu bir birine değdirsem sorun olmaz değilmi denemek için ?

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı BlueSpark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba;

Şu anda iş yerindeyim fakat iş cıkışında deneyeceğim. bu müşürü sabah işe giderken bi inceledim fakat bende bu radyatör üzerinde değil, silindir içerisine giriyor. Yapısı aynı üzerindede 2 adet kablo var. Umarım yanlış bir şey değildir ?
    Direk olarak 2 kabloyu bir birine değdirsem sorun olmaz değilmi denemek için ?
    Bir problem olmaz,Fan dönüyorsa sorun müşürdedir

Motosikleti
    CF Moto 150 NK ♥
    Alıntı karayel90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir problem olmaz,Fan dönüyorsa sorun müşürdedir
    Teşekkür ederim, akşam deneyeceğim sonucu buraya yazarım

Motosikleti
    CF Moto 150 NK ♥
    Evet tekrardan merhaba
    Motorumdaki sorun Fan müşüründen kaynaklıymış. Kargocu abilerimiz sağolsun mersinden gelen kargoyu antalyaya tam 1 bucuk haftada getirdiği için daha yeni takabildim.
    Motoru birazcık zorladım. 95 derecede motor hemen fan açtı
    Yardım eden herkese cok teşekkür ederim
    BloodyBaron ve maktama bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)