Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

30 Ekim 4.30 R25 Hırsızlık 34 TV 3057

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    domicik 400 ug
    bu arada daha yeni dikkat ettim videoda 40. saniyede alarm var mı diye motora vurdu çok az. belki alarm çalsa pat diye tüyeceklerdi. hey gidi hey.
    kullandıkları xmax hatta üstlerindeki motor ceketleri dahi çalıntıdır bu soysuzların.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Geçmiş olsun.
    Türkiyede hırsızların seviyesi var. Bu seviyeler 1 den 10'a kadar değişebiliyor. Seviye yükseltmek için önlerinde herhangi bir engel yok, çünkü onlara verilen yaptırım yere düşürdüğün 5 lirayı kaybetmek kadar küçük bir şey.
    Yakın zamanda R1200GS 2018 Model çaldırdık. Ne yazık ki hiç bir sonuç alamamakla birlikte emniyetten hiç bir destek göremedik. Gelip tutanak tutmaktan başka bir şey yapmadılar. Özellikle Genç polislerimiz kafede oturup frappichino içerken kızları kesmeyi daha çok seviyor.

Üzülerek söylüyorum ki motorun çalındığı gün parçalanmıştır.
    Suçlu kim ?
    1. Yeterli cezaları ve yaptırımları vermediği için, hırsıza yol açan hükümet sistemidir.
    2. Emniyet güçleri konuyla ilgili yeterli ilgili göstermemektedir.
    3. Türkiyede ki motosiklet kullanan insanlardır.

Peki 3.Maddede neden biz varız?
    Türkiyede çalınan motorlar, avrupada ki gibi şase numaraları silinip plakasız bir şekilde kullanıp amaçlı satılmamaktadır.
    Türkiyede çalınan motorlar aynı gün parçalanıp, parça halinde satilmaktadir.

Bizler 3 kuruş daha ucuz olacak diye yetkili serviste şase numarası üzerine parça almak yerine, malum sitelerde grenajlar,gidonlar,jantlar arıyoruz.
    bu piyasanın ikincieli olduğu sürece asla ve asla bitmeyecek bir piyasa olmaya devam edecektir.
    Geçenlerde marş motorumun kömürü bitmiş, 200 lira değiştirmeye para verdim fakat usta şöyle dedi " elimde bir tane temiz var onu takalım 300 tl " diyede söyledi. Asla ve Asla parça yeni olsa dahi ikinci el bir parça almadım, almayacağım.
    Türk insanı kolaylığı, ucuzu sever. Bir grenejada bayiiden 200 lira vermez ama gider akşamında 100 liralık yemek yer.

Yani millet olarak ve kişilik olarak ne yazık ki zayıfladık. Emeğe saygı denen hiç bir şey olmadı.
    son olarak, ülkeye alınan göçmenler hırsızlık için çok iyi personellerdir.

birde tavsiyem, motorunu aramak yerine parçalarını ara. 1 hafta sonra ilanlara koyarlar, yerinde olsaydım mağazaları gezerdim.

Tekrardan geçmiş olsun.

Ek not olarak; Ne olduğunu bilmediğiniz, nereden geldiğini bilmediğiniz ve aldığınız ikinci el parçalarda, hırsızlarla ortak olmuş oluyorsunuz.
    Bu lafıma kırılacak varsa, kırılabilir ve hatta üzülebilir hatta ve hatta tepki gösterebilir.

Hırsız ikinci el parçanın satılmayacağını bilirse eğer, çalıp ne yapacak evde duvara mı asacak ?!!!
    tommygun, Omerius, msandikci ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Umutsuzca bekliyorum. Up.

geçmiş olsun, nasıl takip etmişler farkedilebilir miymiş? Yanlış anlama, ben de hep garaja girmeden kollarım sağı solu da, farketmesem de takip ediliyor olabilir miyim diye düşünüyorum.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Alıntı fb__ömer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maalesef kilidim yoktu.
    Abi nası yaa, anlamıyorum hocam nasıl!!!

Büyük geçmiş olsun.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

Motosikleti
    Alıntı bdrhngvnc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun, nasıl takip etmişler farkedilebilir miymiş? Yanlış anlama, ben de hep garaja girmeden kollarım sağı solu da, farketmesem de takip ediliyor olabilir miyim diye düşünüyorum.
    Son 1 aydır libadiye kfc de kuryelik yapıyodum. Büyük ihtimalle ordan gördüler. Zaten o gece garaja arabayı çekmeyişimin asıl nedeni orda o gece yaşadığım salak saçma durumlardır. Kelebek etkisi gibi oldu motormuzdan olduk. 3 gündür çaldıkları kayıt aklıma geliyor ara ara. Valla bu yaşta hasta olacaz ya. Allah kimseye yaşatmasın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:58 ----------

Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi nası yaa, anlamıyorum hocam nasıl!!!

Büyük geçmiş olsun.
    Allah razı olsun hocam. Büyük salaklık ettik. Havalar bozdu diye 8077 almadım. En sonunda patladım...

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3. Türkiyede ki motosiklet kullanan insanlardır.
    Öncelikle suç hırsızın kardeşim bunu yazalım.
    Ama şu da bir gerçek hırsızlık her yerde Hollanda'da bisikletleri bile ciddi zincirlerle bağlıyorlar.

3'te suçlu biziz , lobi yapmıyoruz , yasalar yetersiz.
    Benimde motorum çalındı , 1 sene sonra canına okunmuş şekilde bulundu.
    Üzerinde yakalanan şahıs "Adet gereği dışarıda bırakılan eşyanın çalınmasından" yargılandı daha doğrusu yargılanmadı , gelmedi bile , Letgo'dan tanımadığım bir şahıstan aldım ifadesi ile yırttı.Bende de kabahat var en azından bir hasar-tazminat davası açabilirdim biraz daha uğraşırdı.
    Vergiyi alan devlet , cezayı kesen devlet hırsızları cezasız bırakır birde sessiz kalırsak bu işler bitmez.

İnşallah motoruna bir an önce kavuşursun.Üzüldüm.
    perisipis bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    GEÇMİŞ OLSUN çok kötü bi durum
    parayı kendin kazandığın için çok üzüldüm diyorsun peki baba nın aldığı motor çalınsa az mı üzülecektin?
    kendin de suç arama hırsızın hiç mi suçu yok sistemin hiç mi suçu yok
    perisipis bunu beğendi.

Motosikleti
    Vay be nereden nereye...

espresso ve tecrube0 bunu beğendiler.

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Yeni kasası da güzel ama gene de o eski kasanın gri renginin asaleti yok bence. En güzel r25 rengi bence gri.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Güzel günlerde kullan. İmkanin varsa takip cihazı falan taktir. İstanbulda r25 peynir ekmek gibi çaliniyor.
    tecrube0 bunu beğendi.

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Ben de ns 160 var .Ona rağmen disk kilidi,zincir , branda ile kapatıyorum.Geçen gün de çinde satılan gpslerden aldım.Adamlara kilit vs fayda etmiyor.Çalınma haberleri çok sık olmaya başladı son 2 aydır insan tedirgin oluyor. Hayırlı olsun bu arada.

abi bende de ns160 var sağlam zincir kilit alarm vs önerisi yapabilir misin bana?

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Alıntı tüküç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi bende de ns160 var sağlam zincir kilit alarm vs önerisi yapabilir misin bana?
    Benden daha tecrübeli kişiler vardır mutlaka sana yardım edebilecek ama benim kullandıklarımın linkini aşağıya ekledim.Umarım güvenilir şeylerdir

https://www.motomax.com.tr/securage-...mli-kilit-13mm
    https://www.motomax.com.tr/securage-...k-kilidi-11999
    https://www.hepsiburada.com/autozel-...agaza=AutoZELL
    https://tr.aliexpress.com/item/32639620194.html

üst üste böyle talihsiz haberler çok üzücü. araçların çalınma haberleri gerçekten çok üzücü, çünkü günümüzde hepsi ederinin çok üstünde fiyatlara çıktı. zar zor kazancımızla birikimimizle edindiğimiz şeyler hepsi. belki bazımız için tek atımlık barutu, ileride satıp sermayesine kullanacak, borcunu kapatacak. bu yüzden bu haberlerin hepsi çok üzücü.

umarım en kısa zamanda ve olabildiğince hasarsız şekilde bulunması dileğiyle.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)