Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ölmek bilmeyen motor!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Daha izlemeden biliyordum sonucu.Ama gercekten bu kadarini ben de beklemiyordum..

Bosuna demiyoruz, konu motorsa alemin krali bellli!

https://youtu.be/zyejT4VPzlE

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Motosiklet sandıydım, izlemeye gerek yok
    Omerius bunu beğendi.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı E.Yzr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet sandıydım, izlemeye gerek yok
    Ben de motosiklet sanmıştım ama marka olarak tuttu en azından.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Motosikleti
    CF 250 NK
    Hondaya saygı duydum ne yalan söyleyeyim.
    brkkrtt bunu beğendi.

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Civicte taş gibi motor yapmışlar. Cbr250r krank kırıyor ona ne demeli? Tabi genel olarak japon motorları her halükarda daha dayanıklı.

wqaz00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Cbr250r krank falan kırmıyor. Bakımlı motosiklet sahibini üzmez bunun 250r modeli ile ilgisi yok herhangi bir marka model bile olsa bakımsız kullanıldığında illa ki sıkıntı çıkarır. Rahat bırakın artık şu şehir efsanelerini kardeşim.
    cıbılduck bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Garibim 206 yine de iyi dayanmış. Zamanında Bostancı Sanayi sitesinde ustalarla röportaj yapmışlar ve servislere en çok gelen ve en az gelen araba markalarını sormuşlardı. Adamlar en çok gelen araba markasına "Volkswagen", en az uğrayan markalara da "Honda ve Toyota" demişlerdi.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    neden bilmiyorum ama bu tarz video gördüğümde ilk aklıma gelen artık hep türkiye fiyatları oluyor. şu araba burada 40 bin lira en az. orada birkaç yüz dolar olduğu için keyfine araba parçalıyor millet tabi.
    birbilent bunu beğendi.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Bu çok spesifik bir konu. Hondayla yada başka markayla pek alakası olduğunu düşünmüyorum. Motorun yağ kanalları tasarımı gereği yağ tapasından yağın tamamı boşalmıyor olabilir. Yağ soğutucusunun konumu bile yağsız çalışyırma süresini değiştirir. Belli yerlerde yağ kaldığı için basınçla tam boşaltana kadar çalışmış olabilir. Tamamen yağsızlığa hiç bir motor dayanamaz.

kamil55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    moturum yok
    Öyle yada böyle mühendislik harikası motor budur.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu çok spesifik bir konu. Hondayla yada başka markayla pek alakası olduğunu düşünmüyorum. Motorun yağ kanalları tasarımı gereği yağ tapasından yağın tamamı boşalmıyor olabilir. Yağ soğutucusunun konumu bile yağsız çalışyırma süresini değiştirir. Belli yerlerde yağ kaldığı için basınçla tam boşaltana kadar çalışmış olabilir. Tamamen yağsızlığa hiç bir motor dayanamaz.
    Honda'nın gömlekte büyük ihtimal kaplama teknolojisi var. Yağlama özelliği gösteriyor. O iflas edene kadar gidiyor. Seramik, nikasil vs gibi kaplamalar var.

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Alıntı wqaz00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbr250r krank falan kırmıyor. Bakımlı motosiklet sahibini üzmez bunun 250r modeli ile ilgisi yok herhangi bir marka model bile olsa bakımsız kullanıldığında illa ki sıkıntı çıkarır. Rahat bırakın artık şu şehir efsanelerini kardeşim.
    Tabi tek silindirli tek zorlanan motor Cbr250r. Başka hiçbir motor zorlanmıyor o yüzden diğer tek silindirli motorların bu kadar krank kırma olayı yok.

Motosikleti
    NK 250
    Şuna da dikkatinizi çekmek isterim bilmiyorum arabalara ne kadar ilgilisiniz ama videodaki araba bizimkilerin eurocivic dedikleri yani Türkiyede tutulmayan, güya normal honda civiclerin içinde en sorunlu olan, bilinen sedan civiclerle motoru ile aynı blok olup eksi olarak aliminyum alaşımdan yapılmış güya dayanıksız motora sahip olan ancak 1 seneden fazla bindiğim 98 model olmasına rağmen bir kez bile olsun arıza çıkarmayan modeli.
    fz6_fazer bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı BloodyBaron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabi tek silindirli tek zorlanan motor Cbr250r. Başka hiçbir motor zorlanmıyor o yüzden diğer tek silindirli motorların bu kadar krank kırma olayı yok.
    Olm siz niye boylesiniz yahu berber ali,hala oglu cemal den duydugunuz seyleri arastirmadan yaziyorsunuz, sonra sizin yazdiklarinizi baskalari okuyor ve is yukardaki arkadasin yazdigi gibi bir efsaneye donuyor.

Neden boyle dedim,

https://www.cbr250.net/threads/comme...k-issue.68539/

Burada soruyu soran turk arkadasimiz,

"Benim ulkemde cbr250 krank konusu ile biliniyor.Diger ulkelerin forumlarini ve youtube videolarini inceledigimde bu konuya rastlamadim"

diyerek,krankin neden problem yaratabilecegi hakkinda bir yorum yapip diger kullanicilarin goruslerini ve duyumlarini paylasmasini istemis.

Biri amerikada yaygin degil demis alman hic duymadim demis.

Ee abi turkiye ye ozel itnelik mi yapmis Honda ?

Efsane iste,baska da birsey degil bence..

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Garibim 206 yine de iyi dayanmış. Zamanında Bostancı Sanayi sitesinde ustalarla röportaj yapmışlar ve servislere en çok gelen ve en az gelen araba markalarını sormuşlardı. Adamlar en çok gelen araba markasına "Volkswagen", en az uğrayan markalara da "Honda ve Toyota" demişlerdi.
    Tok kapı sesi var ya o yeter onlara..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Araç Türkiye de sanayi görmediği için, sağlıklı beslenmiş güzel yaşamış falan.

Türkiye de olsa, selası okunduktan sonra ruhunu sahibinden.com da 50.000 TL satarlardı.

Ek Bilgi:Tüm dünya da en az servise giden ve sorun çıkarmayan marka klasmanında ise 1. sıra Honda ya değil Mazda markasına aittir.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Yağsız şekilde bu kadar uzun süre çalışması iyi mi kötü mü bilemedim. Bu 3 araçta oluşan hasar ne derece bir de onu karşılaştırmak lazım. Videonun devamını seyretmedim açıklıyorlarsa da ingiliççe zaten anlamam, bilen anlayan varsa yazsın buradan :D

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    2 tane şehir efsanesi var biri cbr250 krank kırıyor diğeri ktm duke 390 yada rc 390 krank kırıyor.o krank kranlara sorun motora nasıl bakmışlar nasıl sürmüşler.cevabını alırsınız

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı U.KALKAVAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Araç Türkiye de sanayi görmediği için, sağlıklı beslenmiş güzel yaşamış falan.

Türkiye de olsa, selası okunduktan sonra ruhunu sahibinden.com da 50.000 TL satarlardı.

Ek Bilgi:Tüm dünya da en az servise giden ve sorun çıkarmayan marka klasmanında ise 1. sıra Honda ya değil Mazda markasına aittir.
    Oo kalkamis hosgeldin tekrar..

Yanlis anlasilmasin,Mazda da sevdigim,saygi duydugum bir marka ama bu bilgiyi nerden buldun,kaynak paylas da gorelim bi..

Cunku internet ortaminda Buick markasini "most reliable" ilan eden siteler de var,o bakimdan

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    Benim cıbırla 6bini geçince içim acıyor. Neyse biraz gidip içine edeyim bari

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)