Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

3 günde 1108 motosiklet trafikten men edildi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Emniyet Genel Müdürlüğü, 24-25-26 Ekim tarihlerinde ülke genelinde yapılan denetimlerde 1108 motosiklet ve motorlu bisikletin trafikten men edildiğini açıkladı.

Emniyet Genel Müdürlüğünden (EGM) yapılan açıklamaya göre, yılın ilk 9 ayında meydana gelen trafik kazaları incelendiğinde, kazaya karışan araçlar içerisinde motosikletlerin oranının yüzde 11, motorlu bisikletlerin oranının ise yüzde 34 olduğu görüldü.

Bu kazalarda 122 kişinin hayatını kaybettiği, hayatını kaybedenlerin 114'ünün motosiklet ve motorlu bisiklet sürücüleri olduğu belirlendi.

Amaç, motosiklet sürücülerinin ve yolcuların güvenliğini artırmak

Motosiklet sürücülerinin ve yolcularının trafik güvenliğini artırmak amacıyla 24-25-26 Ekim tarihlerinde motosiklet ve motorlu bisiklet kullanımına yönelik olarak ülke genelinde eş zamanlı denetimler yapıldı. 3 günde 36 bin 638 motosiklet ve motorlu bisiklet sürücüsü denetlendi.

Uygulama kapsamında, 3 bin 463 sürücü/yolcunun koruma başlığı kullanmadığı, 1397 sürücünün sürücü belgesiz motosiklet ve motorlu bisiklet kullandığı, 91 motosiklet ve motorlu bisikletin tescil belgesi ve plakasının uygun durumda bulunmadığı, 636 motosikletin geçerli zorunlu mali sorumluluk sigortasının olmadığı tespit edildi.

Denetimlerde, 1108 motosiklet trafikten men edildi, 39 sürücü belgesi geçici olarak geri alındı ve toplam 9 bin 928 cezai işlem uygulandı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Hazineye ek kaynak.

Kazaları önlemek için cezalandırma.

Hayvan eğitiminde dahi cezalandırma yöntemi tercih edilmezken biz kötü alışmışız. Hatta o kadar ki birşey olduğunda "cezası şu kadar olsa böyle olmazdı, az bile kesiyorlar" der olmuşuz.

Kazaları azaltmanın yolunun eğitimden geçtiğini unutup, kamu spotlarıyla dahi bunun kolaylıkla yapılabilirliği varken hala saçma konuların işlendiği bir ülke olmuşuz.

Okullarda ücretsiz olarak dahi bu tip eğitimleri gönüllü verebilecek kişiler varken, konuyu görmezden gelip cezayla tedbir aldığımızı iddia eder olmuşuz.

Bunları normal görüp karşılar, hatta destekler olmuşuz.

Biz ne olmuşuz böyle?

Kurbağa pişti, sofraya buyurun!
    espresso ve crxforever bunu beğendiler.

Öğretim ve eğitim ile arasındaki farkı bilmeyen bir toplum için iyi durumda sayılırız.

İdeolojiler içinde boğulmuşuz.

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    güvenlik olarak kategori edilerek satışa sunulanacak sadece motosiklet ekipmanlarında vergi düşürülsün herkes en iyi ekipmanları alsın o zaman kazalarda da yaralanma falan filan azalır insanlar hiç birşey takmadan motor sürüyor

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı oktayakgoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öğretim ve eğitim ile arasındaki farkı bilmeyen bir toplum için iyi durumda sayılırız.

İdeolojiler içinde boğulmuşuz.
    O ideolojilerin de özüne hakim değiliz.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Motosikleti
    Forza 250
    Harika uygulama. Keşke hergun yapılsa. Ben ehliyetimi almışım, motorumun muayenesi var, mtv sini ödüyorum, sigortasını yaptırmışım. Muayenesi olmayan, sigortası olmayan, plakası olmayan, ehliyeti olmayan trafik teröristlerini trafikten men etsinler. Uygulamanın devamını ve sürekliliğini dilerim.
    Diver07 ve Omerius bunu beğendiler.
    SYM Gts Evo 250, SYM Maxsym 400,KTM Duke 390,Xmax 400abs, Joymax250, Forza250

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    emniyet iyi güzel uygulama yapıyor ehliyetsiz plakasız sigortasızlara ceza yazıyor
    birde şu dijital mecra da satılan evraksızları toplama operasyonu yapsa millet artık el altından değil resmen alenen internetten evraksız plakasız motosiklet satıyor kimse nerden geldiğini sormuyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)