Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

LÜKS MÜ TEMEL İHTİYAÇ MI?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Youtube "Motomania İzmir" Kanalına ait bir videoyu burada paylaşmak istedim.

Gökhan abi, her sözüne harfiyen katıldığım, izlemesi keyifli, insanın farkındalığını artıran bir video paylaşmış.

İlerletmeden izlemenizi tavsiye ederim.

Video dar ve orta gelirlilere hitap ediyor.

İyi seyirler.

odo bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Remzidemir41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gökhan Abi gerçekten uğraşıp zaman ayırıp güzel içerikler ortaya çıkarıyor. Genelde hangi motosikleti merak etsem , o motosiklet hakkında bilgi veren bir videosu olmuş oluyor

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Bayadır izlemiyodum kilo vermiş galiba

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı cıbılduck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bayadır izlemiyodum kilo vermiş galiba
    Spora başlamıştı geçenlerde.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Güzel özetlemiş olayı abimiz. Paramızın değeri her geçen gün azaldığından dolayı, artık 125'lik motorlar bile lüks konumuna düşmeye başladı. Yamaha YS125 26.500 TL olmuş. Asgari ücretle geçinen bir kişi, commuter motosiklet alıp gündelik işlerini bile yapamayacak bir vaziyette şu an.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    İrlanda da yalnız yaşayan bir arkadaşım var, 5500-6000 Euro civarında brüt maaş alıyor, devlet yüksek bir gelir vergisi uyguluyor. Vergiden sonra 3500-3700 kalıyor, 1800 Euro da ev kirası veriyor. Kendisine kalan para 1800 Euro civarında. Benim zamanında sahip olduğum Forza'yi 5 ayda rahatça alıyor.

Vergiyi nasıl aldığın önemli ne kadar çok değil. Bizim hükümetlerimiz gelir vergisini adil bir şekilde topla(ya)madigi için KDV/ÖTV ye abaniyor. Çünkü halkını değil de ekonomiyi pic eden rantcilari ve al-sat yapanları koruyor. Aslında hükümetlerimiz de al-sat yapanlar ya da rantcilik yapanlar gibi. Üretim yapmadan, çalışmadan para kazanıyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    İlk defa bu arkadaşın bir videosunu kısmen de olsa şuan izliyorum. Katıldığım noktalar olduğunu gibi, sıradan bir sohbet olduğunu da düşünmekteyim. Şahsın YouTube üzerinde bir kaç video ve o videoların başlıklarına denk gelmişliğim var. Xxx modelin xxx versiyonunu alacaksan bu video kesin izle, bunu akacaksan şunu kesin izle falan... Bu tarz video başlıkları attığı için hiç açıkçası açmadım ve bakmadım kanalına, videolarına.
    Çünkü; Vatikan'ın gizli arşivinden gün yüzüne çıkmaması gerçekleri dile getireceğim konseptini pek beğenmiyorum. Kimsede bu hayatın içinde olan, yaşayan ve üç maymunu oynamayan kişilerin zaten bildiğinden fazlasını dile getirmiyor.

Ekonomi ortada, keza yönetim şekli ve ülkenin genel sorunları. Hatta ülke sınırları gibi ekstra dertler için de bir de tüm siyasetçiler birbirine vuruyor. Yeni bir şey mi bu? Tabi ki hayır, dün de böyleydi yarında aynısı olacaktır sonra ki yarınlar da eğer bir Türkiye varsa, olaylar konular ve genel yaşantı bu olacaktır.

Türkiye de dürüst adam milletine bağlı adam siyaset yapamaz, barınamaz, yaşıyamaz. O yüzden gerçekten gelişmiş ülkeler gibi siyaseti pekte takmamak gerekiyor. Partilere Spor Kulübleri gözü ile bakmak lazım, spora da zevk işi, hobi olarak. Yoksa, herkes birbirini yer, yedirenlerde kalanları.

Ben bu ülkede çıkan bir şeyin düştüğüne şahit olmadım daha, yani o kur çıktığı gibi asla düşmez. Bu yüzden o mazot ucuzlamaz, o motosiklet ucuzlamaz. Haa, şu saatten sonra çokta yol almaz ama geri de gitmez, kendimizi yormayalım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    7:50 - 15:03 Dakikalar arası motosikletler ile ilgili.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Bu arkadaş ne dese ciddiye almam. Geçen yıl R25'in park ampulünü sökmek için motoru arka teker üzerinde havaya kaldırıp ampulü düşürmeye çalışmışlardı. Bunu yorumlarda belirten kişileri de hem cevap vererek hemde videoda adından söz ederek aşağılamıştı. Bu kadar profesyonellikten uzak insanlar ustayım diye geçiniyor.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu abimizi hiç motor sürerken görmedim, hep oturdugu yerden yorum yapıyor.

2-3 videosunu izledim hep bu sekilde baskalarının yorumlarına ve internet araştırmalarına göre yorumluyor

Motosikleti
    ...........!
    Alıntı vandamme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Youtube "Motomania İzmir" Kanalına ait bir videoyu burada paylaşmak istedim.

Gökhan abi, her sözüne harfiyen katıldığım, izlemesi keyifli, insanın farkındalığını artıran bir video paylaşmış.

İlerletmeden izlemenizi tavsiye ederim.

Video dar ve orta gelirlilere hitap ediyor.

İyi seyirler.

https://www.youtube.com/watch?v=apiJezbK2UQ
    Dostum kişileri veya videolarını burada paylaşacağına. Kendine özgü bir başlık açıp içini kendin doldursan daha iyi olmaz mı!!!

Bak burada fikirler konuşulacağına video ve yapımcısı konuşulmuş iyi birşey mi bu yani.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Bulut_Motor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum kişileri veya videolarını burada paylaşacağına. Kendine özgü bir başlık açıp içini kendin doldursan daha iyi olmaz mı!!!

Bak burada fikirler konuşulacağına video ve yapımcısı konuşulmuş iyi birşey mi bu yani.
    Birincisi burada neyi paylaşıp neyi paylaşmayacağım seni hiç ilgilendirmez.!!!

Sen kişileri-videoları olarak bakarsın olaya ama ben adamın fikirlerini paylaştım aslında.

Yazılı değil de videolu olması ne fark eder ?

İkincisi burada fikirler konuşulacağına video ve yapımcısı konuşulduysa bu benim kabahatim mi ?

Kimin neyi konuşacağına ben mi karar veriyorum ?

Konu video değil de sataşmak istiyorsan, bende patlayacak yer arıyorum zaten.

Özelden yaz forumu kirletmeyelim.
    Voltaren bunu beğendi.

Motosikleti
    ...........!
    Birincisi burada neyi paylaşıp neyi paylaşmayacağım seni hiç ilgilendirmez.!!!

Sen kişileri-videoları olarak bakarsın olaya ama ben adamın fikirlerini paylaştım aslında.

Yazılı değil de videolu olması ne fark eder ?

İkincisi burada fikirler konuşulacağına video ve yapımcısı konuşulduysa bu benim kabahatim mi ?

Kimin neyi konuşacağına ben mi karar veriyorum ?

Konu video değil de sataşmak istiyorsan, bende patlayacak yer arıyorum zaten.

Özelden yaz forumu kirletmeyelim.
    Yazık. Sataşmak istesem yukarıdaki gibi güzel kelimelerle güzel şekilde cümle kurmazdım.

Ortaya bir taş atıp ben sorumlu değilim demek de apayrı bir mevzu.

Neyse ne diyelim yolun açık olsun.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Profiline girince çaktım mevzuyu, senin karın ağrın başkaymış be birader baştan söylesene

Mesajı Şikayet ediyor kısmını görünce tamam dedim

Sen İzmir'de motosiklet servisisin, tabi ya Motomania'da İzmir'de servis............

Motosikleti
    ...........!
    Profiline girince çaktım mevzuyu, senin karın ağrın başkaymış be birader baştan söylesene

Mesajı Şikayet ediyor kısmını görünce tamam dedim

https://i.hizliresim.com/C6rCpG.jpg

Sen İzmir'de motosiklet servisisin, tabi ya Motomania'da İzmir'de servis............
    Yanlış yoldasın. Ben motosikletlerle ilgilenmiyorum. Biz sanayii tipi içten yanmalı motorlarla ilgileniyoruz. Eğitmeniliğim de retüktörlü motorlar ve araba üzerine

Motosiklete ilgi duymaya başladığımızdan beri Motomaniyayı severek izleriz. tabi bunu kanıtlayamam ama mecbur da değilim.

İftira atmadan önce 2 kere düşünsen iyi olur.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Benim yolum seni ne ilgilendiriyor hayırdır ?

Düşünmezsem ne olur ?

Ya özelden yaz yada muhatap olma birader ağzımı bozmak istemiyorum....

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    forumda kraldan cok kralcı var.

herkesin her haltına eleştiri yapıyorlar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Şahsın profiline-geçmiş mesajlarına baktım;

Sürekli birileri ile tartışmış.

Gereksiz sert eleştiriler yapmış.

Üslubu nedeniyle durduk yere gerginlik yaratmış.

Aşağılayıcı şekilde yaptığı eleştirileri yüzünden insanlardan çok tepki almış.

Ve çoğu arkadaş sabırlı bir şekilde, buna şahsa insan gibi cevap vermiş.

Ama ben gelemem benimle uğraşıldığını hissedersem, uğraşırım....
    odo bunu beğendi.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    Şahsın profiline-geçmiş mesajlarına baktım;

Sürekli birileri ile tartışmış.

Gereksiz sert eleştiriler yapmış.

Üslubu nedeniyle durduk yere gerginlik yaratmış.

Aşağılayıcı şekilde yaptığı eleştirileri yüzünden insanlardan çok tepki almış.

Ve çoğu arkadaş sabırlı bir şekilde, buna şahsa insan gibi cevap vermiş.

Ama ben gelemem benimle uğraşıldığını hissedersem, uğraşırım....
    dostum sende gereksiz uzatmışsın boşver he de geç hoşuna gitmeyen yorumu cevaplamak zorunda değiliz malum forum ortamı herkes fikrini sunmakta ve argoya kaçmadan eleştirisini belirtmekte özgür.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Denk gelip birkaç videosunu ileri atlatarak seyetmiştim. Motosikletle alakalı, piyasayı takip eden herkesin aşağı yukarı bildiği, bilmese bile googleda aratarak ulaşabileceği bilgileri çok önemliymiş gibi anlatması garip geldi.

Her ana iddia kuponu satmayı teklif edecek gibi bir tipi olduğu için seyretmiyorum.
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)