Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Jikle kapalıyken çalışmıyor stop ediyro

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    125 mh drift
    Arkadaşlar MH drift 125 im var jiklenin 3 ayarı var kapalı yarı açık tam açık kapalıdayken çalışıyor hemen stop ediyor gitmiyor yarı açıkta çalışıyor gidiyor ama belli bir devirden sonra gaz yemiyor tam açıkta sıkıntı yok durum nedir ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    domicik 400 ug
    benim de motor öyle maalesef. normal diyorlar eski motorlarda veya soğuklarda bilemem.
    ben jikleyle biraz ısındırıyorum motoru sonra deviri yükselterek kalkıyorum stop edeceğini hissedersem, jikleyle ısındırmama rağmen motoru 10dk sürdükten sonra zaten stop etmesi mümkün olmuyor. tıkır tıkır rölantide çalışıyor.

vaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xv535Dx
    Jikle karbiratordeki karisimi zenginlestiriyor. Bu demektir ki hava gaz ayarinizda hava fazla geliyor. Hava ayarindan havayi kisin benzin karosimi artsin.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Bu denli kötü ise emme manifoldunuz çatlak olabilir veya karbüratörden sonra bir noktadan, bir şekilde hava giriyordur.

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Alıntı alids4205 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar MH drift 125 im var jiklenin 3 ayarı var kapalı yarı açık tam açık kapalıdayken çalışıyor hemen stop ediyor gitmiyor yarı açıkta çalışıyor gidiyor ama belli bir devirden sonra gaz yemiyor tam açıkta sıkıntı yok durum nedir ?
    Bence siz tam tersi düşünüyorsunuz. Açık olanı kapalı gibi. Açıktan kast ettiğiniz nedir?

Motosikleti
    125 mh drift
    Alıntı BloodyBaron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence siz tam tersi düşünüyorsunuz. Açık olanı kapalı gibi. Açıktan kast ettiğiniz nedir?
    jiklenin ucunun en aşağıda olması

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Karburatorun pilot jetine bakmak lazim, tikali olabilir, tikaliysa rolantide yeterince benzin gitmiyordur. Ya da hava fazla geliyor da olabilir, hava ayariyla oynayabilirsiniz. Karburatorun deposundaki benzin seviyesi de etkili olabilir. Samandira kismini acip seviyeyi kontrol etmek gerekebilir. Samandira ayari asagida kaldiysa da yeterince benzin alamiyor olabilir.

Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    jiklenin ucunun en aşağıda olması
    Jikle en aşağıda iken jikle kapalıdır. En üst pozisyonda ise en açık konumdadır. Sorununuz bundan kaynaklanıyor.

Motosikleti
    125 mh drift
    Alıntı BloodyBaron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Jikle en aşağıda iken jikle kapalıdır. En üst pozisyonda ise en açık konumdadır. Sorununuz bundan kaynaklanıyor.
    Çok şükür o zaman bir şey yok yani bilmiyordum acemilik işte çok teşekkür ederim

Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Çok şükür o zaman bir şey yok yani bilmiyordum acemilik işte çok teşekkür ederim
    Rica ederim. Driftle ilgili sorularınızı sorabilirsiniz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)