Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Güvenlik kamerası tavsiyesi.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT 25
    Günümüz türkiye standartlarından dolayı park yeri sorunu yaşamaktayım. bu yüzden motorumu, apartmanın köşesine park etmekteyim motoru yoldan ayıran tek şey mantar duba fakat bizim burada özel eğitim merkezleri ve anaokullarından bir hayli fazla olduğu için ne yazıkki. Hanım sürücüler 1 haftada 4 kez aracıma(larıma) çarpıp kaçıyorlar 2 yıldır aynı konuma park ederim ilk kez böyle birşey oluyor.. Araba'da araç içi güvenlik kamerası olduğu için plakayı atlamadan buluyoruz ne güzel fakat motorda öyle bir şansım yok. Motorda ise şansıma 2sinde de sesine uyandım. Apartmanın köşesine motoru görecek şekilde tek kamera takmak istiyorum 10 metre mesafeden aracın plakasını gece gündüz cam gibi gösterecek bir kamera arayışındayım tek kamera tek kayıt cihazı. bütçem kayıt cihazı ve kamera için 1000tl.

Bu işin meraklıları varsa yada benim gibi önlem alanlar varsa tavsiyelerinize açığım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Ben depoya şöyle bir kamera aldim: https://youtu.be/Zebj7DRohtY bilmiyorum sizin ihtiyaçlarınızı karşılar mi ancak fikir vermesi açısından.
    ahmetmert58 bunu beğendi.

hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Kayıt cihazı gereksiz işçilik ve maliyet getirir. İp kameralar içine takılan hafıza kartlarına kayıt yapabiliyorlar. 12 saatlik bir kayıt yeterli olacaktır. Bence bunu biraz araştırın. Öbür türlü kayıt cihazı felan çok zahmetli, masraflı ve takip gerektiren ekipmanlar.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kamera için apartmandan izin alman gerekebilir.

yakınlarında belediye katlı otoparkı falan yok mu, aylık 100 150 tl civarı idi senelik üye oldugunda

ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 700 S
    Alıntı szczesny adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben depoya şöyle bir kamera aldim: https://youtu.be/Zebj7DRohtY bilmiyorum sizin ihtiyaçlarınızı karşılar mi ancak fikir vermesi açısından.
    DVR yani kayıt cihazı ve kamera ( genelde dış mekanlarda bullet tipi kullanılır ) taktırmak biraz maaliyetli olur. kamera bağlicak kablo çekiceksiniz dvr'ı evinize kurucaksınız onun kablolaması felan uzun iş. şu arkadaşın paylaştığı kamera çok hoşuma gitti ve bence fiyatı çok çok iyi. bi düşünün derim.

Motosikleti
    MT 25
    Alıntı szczesny adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kask kameram var fakat 2 gün önce şehiriçi kısa mesafe git gel yapmak amacıyla kullandığımız motoran marka motorumuzu yürüttüler kapıdan. Depo falan dinlemez herşeyi söker bunlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:37 ----------

Alıntı hasangazili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kayıt cihazı gereksiz işçilik ve maliyet getirir. İp kameralar içine takılan hafıza kartlarına kayıt yapabiliyorlar. 12 saatlik bir kayıt yeterli olacaktır. Bence bunu biraz araştırın. Öbür türlü kayıt cihazı felan çok zahmetli, masraflı ve takip gerektiren ekipmanlar.
    iş çiliğini kendim yapacağım. Apartmana bulaşmamak için direk dairemin köşesine takacağım kimse bir şey demez.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:39 ----------

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kamera için apartmandan izin alman gerekebilir.

yakınlarında belediye katlı otoparkı falan yok mu, aylık 100 150 tl civarı idi senelik üye oldugunda
    otopark mevcut fakat yürüyerek 20-25 dakika mesafede. ek olarak bir de yokuşu var offffffffffffffff

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:41 ----------

Alıntı ahmetmert58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    DVR yani kayıt cihazı ve kamera ( genelde dış mekanlarda bullet tipi kullanılır ) taktırmak biraz maaliyetli olur. kamera bağlicak kablo çekiceksiniz dvr'ı evinize kurucaksınız onun kablolaması felan uzun iş. şu arkadaşın paylaştığı kamera çok hoşuma gitti ve bence fiyatı çok çok iyi. bi düşünün derim.
    Bana dış mekan su geçirmeyen ve kablolu, döngü kayıt yapabilecek bir kayıt cihazı ve kamera lazım. Bu konuda kamera özellikleri bakımından oldukça eksiğim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:45 ----------

Görüntü kalitesi güzel olduktan sonra 12v dc ile besleyebileceğim bir kamera da olur.

Seramik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Hocam işin içine dış mekan su geçirmez öğeleri girdiği zaman kameralar gerçekten çok pahalılaşıyor.

Eğer maddi durumunuz iyiyse sadece yorumlara bakarak bile su geçirmeyen haraketli ip kamera alabilirsiniz.

biz bunu kullanıyoruz. Dış mekan üzeri kapalı tavana montajlı gayet güzel ve bize yetiyor.
    https://urun.n11.com/guvenlik-kamera...468-P143926255

Normal bir kamera alıp üzerine sadece yağmurdan korumak için ufak bir çatı da yapabilirsiniz.

Diğer türlü Dvr ve Nvr ana kayıt makineleri ile çalışan modeller var. Dvr normal bildiğiniz sinyal ve güç kablosu ile çalışan modeller fiyat olarak uygunlar bütçenize göre bulabilirsiniz. DVR kayıt cihazı+ Harddisk+Kamera olur fiyat normaldir.
    Nvr kayıt cihazları ip kameraların bağlantısını içerir yani eternet kablosundaki rj45 jakı ile takılır bun cihazlar Dvr a göre pahalıdır.

Kameralar için şu özellikler çok kullanışlı:

Gece görüşü infra red (genelde çoğunda var)

Hareket algılayıcı kayıt sistemi

Harici hafıza kartı (hafıza kartı dolunca kendi kendine döngü ile kayıt yapması) Dvr sistemi ise zaten ana kayıt cihazında vardır.

Tabi siz dış mekanda 10 metre biraz ciddi bir uzaklık. İşin içine otomatik pan-zoom (PTZ deniyor) ve o mesafe için mercek zoom olması önemli, takip etme gibi özellikler de girerse iş biraz pahalıya geliyor.

Hocam kusura bakmayın ön bilgiden sonra öneride bulunmak istedim fakat önermek istediğim kameranın fiyatı biraz uçuk kaçık çıktı.

Çevrenizde güvenlik kamerası satan ve kuran işyerleri vardır. İsterseniz bir fiyat alın hem de sizi daha iyi bilgilendirirler.

yawuz58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero xpulse
    İp kamera güvenlik için çok uygun değil n11 ve hb de bir sürü var ayrı ayrı alacaksanız kameranızın kayıt cihazı dvr desteklediğin emin olun ahd 2mp kamera ve 1gb sabit diskli dvr işinizi görür kayıt cihazı ahd destekli olsun kamerayı youtube videolarından izleyerek alın

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Birkac durum var;

- IP Camera ucuz ama guvenlik icin cok mantikli degil.
    - DVR/PVR kamera sistemleri, pahali, kurulum, kablolama ve kontrol gerektiren cihazlar.

Bulundugunuz sehirde bitpazari varsa, ugrayin derim. Istanbul'da Tuzla'daki bitpazarinda bir suru BNC kamera ve kayic cihazi gordum, calisiyor mu bozuk mu derseniz tamamen sans. Zaten calistigindan emin olduklarinin fiyati digerlerinden farkli oluyor. Ben 20 liraya WIFI/IP kamera almistim bozuk cikti tabii ki

Bu durum icin onermiyorum ama meraklilar ve ilgilenenler icin benim soyle bir kurulumum var. Tamamen eglencelik bir is benimkisi.

Raspberry Pi kamera -> RTMP Server -> RTMP Player/Device
    liquem bunu beğendi.

Motosikleti
    MT 25
    piyasadaki gece görüşlü kameraların çoğu 2-3 mp olası bir durumda plaka okuyamayacaksam kamera takmanın gerçekten bir önemi yok.

Seramik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Alıntı liquem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    piyasadaki gece görüşlü kameraların çoğu 2-3 mp olası bir durumda plaka okuyamayacaksam kamera takmanın gerçekten bir önemi yok.
    Hocam güvenlik kameralarını telefondaki gibi Mp olarak düşünmemelisin.En kaliteli kameralar bile 2 mp civarıdır ve dikkat edersen Full HD ibaresi geçer. (nasıl FHD olur diyorsundur içinden) durum böyle. Önemli olan merceği yani odaklandığı noktadır. Kamerayı görmek istediğin noktaya odaklarsın orası senin net görüş alanın olur.

Mesela şunun özelliklerine bakabilirsin bildiğimiz özelliklerin aksine bir düşünce oluşturur. Sadece özellikleri açısından fikir oluşturması için:
    https://urun.n11.com/guvenlik-kamera...ome-P378776933

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)