Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Yakıt tasarrufu yapmak için öneriler

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    İki ışık arasında aniden gaza abanıp, yol bitince de aniden frene abanmak sorun olduğu gibi, fren yapmayacağım saplantısıyla çevredeki trafiğin beklediğinden farklı tepkilerde bulunmak ta sorun.

Pistte ya da müsait yollarda hızlı kullanmak zaten deli gibi fren yapmayı gerektiriyor.

Ama trafikte olması gereken, trafiğin beklediği şekilde kullanmak. Ne olması gerekenden hızlı, ne de olmasi gerekenden yavaş. Amaç güvenli kullanım değil de, "ben süper sürücüyüm öyleyse fren yapmamam lazım" takıntısı olunca da tehlikeli.

Fren yapmamak degil, yolu iyi okumak, iyi sürücü olmaktır. Öyleyse fren yapmama gibi yanıltıcı bir sonuca odaklanmanın faydası nedir? Hele hele az yakacak diye trafikte fren yapmaktan kaçınmak tümden akla zarar bir durum.

Genelde bilinçsiz kesim de bu tür saçmalıklara takılmayı tercih ediyor gördüğüm.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı Gofretcocuk5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    600 Luk motor nasıl o kadar yakıyor ?
    1,2 viteste gezmeylw sokak arası kaç yakıyor
    Çok göreceli bir konu... sokak arası kaç yakıyor bilmiyorum ama istersen 10 da yakar. Geçen aynı motor kullanan birine rastladım o 7 litre yakıyormuş.

Ben genelde 90 100 giderim. Tasarruflu kullanım bu yani.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hasmet seni kasinti tuttu galiba yine.Amator,ben iyi sofor mu dedim? Az yakar dedim,haksiz miyim ?

Ne cins bir adamsin yahu,ama seviyorum seni stres atiyorum sayendee.
    Eğlenmek istiyorsan tavsiyem bana sarmak yerine dağın başına çık, sal motosikleti aşağıya, sonra gel buraya gösterge panelini paylaş yine, "bakın ne kadar az yaktı 1000cc Africa Twin'im" diye... Biz de etkilenip hayretimizi gizleyemeyelim, Honda ne motosiklet yapmış, Allah ne mallar yaratmış diye...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğlenmek istiyorsan tavsiyem bana sarmak yerine dağın başına çık, sal motosikleti aşağıya, sonra gel buraya gösterge panelini paylaş yine, "bakın ne kadar az yaktı 1000cc Africa Twin'im" diye... Biz de etkilenip hayretimizi gizleyemeyelim, Honda ne motosiklet yapmış, Allah ne mallar yaratmış diye...
    Hehe,goruyorum ki kiskanclik fesatlik had safhada.

300 km lik denememde var,orda ne yaptim acaba dusun bakalim..

Ben sana bulasmiyorum,sen surekli kasiniyosun.Bende iyi kasirim bilirsin ;)

Meslegini soylemedin hasmet,hayirdir neden cekiniyosun ?

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)