Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bir motosiklet alayım dedim burnumdan geldi

Motovento
    REKLAM ALANI

Ben tam bir motosiklet hastasıyım çalışıp para biriktirdim bir tane kuba çita aldım ama herkes sende akıl yok Çin malı motor mu alınır Honda alsaydın yamaha alsaydın diye moralimi bozdu çok canım sıkkın motora binmek bile istemiyorum ne yapacağımı bilmiyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Her zaman çevremizde o hevesimizi kursağımızda bırakacak kan emiciler olacaktır. Bütçen ona yetmiştir onu almışsındır. Dünyanın en iyi motoru kendi motorundur bunu unutma. Bende de çinli var. Tamam bi japon değil ama insana deneyim kazandırıyor. Ve parçası ucuz.
    espresso bunu beğendi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

En güzel motosiklet senin olandır.

Motosiklet kullanmayı gerçekten seviyorsan marka modelin hiç önemi yok.

Aldığın motosiklet gayet güzel.

Keyfini çıkarmaya bak.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Cf Moto 250 nk
    Fayda sadece senin kendi malından var. Onu al bunu al diyenede üstünü tamamla alayım dersin.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Bn125
    Dostum milletin ağzı çuval değil ki sıkasın. Boşver konuşsunlar. Küba çita genelde insanlarda kullanıcı profili olarak pek sevilmez. Cafe racer yapmayı düşünürsen çok ucuz bir maliyetle halledebilirsin. O laf eden insanlar bu sefer motorunla fotoğraf çekilmeyi bile isteyebilirler. Ek olarak da küba çita blok olarak çok da sağlam bir motor ve ileride yetmemeye başladığında çok basit bir şekilde 200 220cc yapıp kullanmaya devam edebilirsiniz. @Uğur hocamın da dediği gibi en iyi motor kendi motorumuz. Siz gidip japon alsanız bu para motora verilir mi araba alınır vs. gibi laflar duyacaktınız. Yani çok da şey yapmamak lazım.

Hocam şu güzelliğe baksanıza, az bir masrafla şöyle bir tarz sahibi motora sahip olabilirsiniz. İleride motoru büyütebilirsem ikinci el eski bir çita alıp böyle bir proje yapmak hayalim. Siz benim yerime gerçekleştirin
    espresso bunu beğendi.

Bende 0 lifan lion 125 aldım gücüm buna yetti şeklini de beğendim aldım diye söylemiyorum mutluyum gönül istersen japon almak yüksek cc kullanmak ama şuan için nasip olmadı hiç kafana takma sen mutlu ol motorunla gerisi önemli değil senin zevkin kimse tartışamaz ist da ikamet ediyorsan beraberde gazlarız

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:10 ----------

Hocam tahmini ne kadar masraf çıkıyor buna çevirmek için bilgin var mı?

Motosikleti
    Bn125
    Alıntı Semih24 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende 0 lifan lion 125 aldım gücüm buna yetti şeklini de beğendim aldım diye söylemiyorum mutluyum gönül istersen japon almak yüksek cc kullanmak ama şuan için nasip olmadı hiç kafana takma sen mutlu ol motorunla gerisi önemli değil senin zevkin kimse tartışamaz ist da ikamet ediyorsan beraberde gazlarız

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:10 ----------

Hocam tahmini ne kadar masraf çıkıyor buna çevirmek için bilgin var mı?
    Dostum inan net bilgim yok ama forumda yapan çok bu tarz cafe racer. Örnek aşağıya link atıyorum ve netten bakarsanız honda cg125e çok fazla yabancı ve türk yapan var. Oradan işlemleri öğrenip bir motosiklet ustasına danışabilirsiniz. Forum arama kısmına cafe racer yazarsanız da eminim işinize yarar şeyler çıkar. Zaten çok ciddi bir şeyi yok. Cg çıplak olduğundan çok tutacağını sanmıyorum.

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...-ariyorum.html

http://www.motosiklet.net/forum/moto...-topladim.html

https://www.motosiklet.net/forum/mot...emesi-var.html

Şöyle birkaç konu bırakıyorum. Bu konu hakkında konu açarsanız eminim işi bilenler detaylıca yardımcı olacaktır.

Motosikleti
    Dominar D400
    Vereceğiniz cevap - elinizi uzatarak- "ver parasını alayım" olsun direkt. Bizim atasporumuz gibidir beğenmemek, aşağılamak, yermek.

Dahaca genç bir arkadaşsınız sanırım,bunu şunun için söyledim; Hayatınızda böyle çok kişiye rastlayacaksınız, her birini gale alırsanız hiçbir yaptığınız işten keyif alamazsınız. Düzgün de yapsanız, yanlış da yapsanız sonuç oalrak "siz " yapmış oluyorsunuz, öğreniyorsunuz, deneyim kazanıyorsunuz, bundan keyif alın, keyif almayı öğrenin. Herşeyi mükemmel bile yapsanız mutlaka söyleyecek birşey bulurlar bunlar, sadece "he " deyip geçebilirisiniz de, inanın gerisini getiremiyorlar bundan sonra.:D

Yaşınız tahmin ettiğim gibi genç ise bu yaşlarınızda motor alabildiğiniz için kendinizi şanslı bile sayabilirsiniz. Ben ilk motorumu bu foruma üye olduktan 7 yıl sonra, 32 yaşımda alabilmiştim( pulsar200ns).
    BloodyBaron ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Bn125
    http://www.motosiklet.net/forum/mt-k...er-yapmak.html

Şöyle bir konu daha buldum @diablof nickli arkadaş yapmış ulaşabilirseniz yardımcı olabilir belki(kendisini tanımıyorum). Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Teşekkür ederim hocam araştıracağım

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Alıntı Mynet09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben tam bir motosiklet hastasıyım çalışıp para biriktirdim bir tane kuba çita aldım ama herkes sende akıl yok Çin malı motor mu alınır Honda alsaydın yamaha alsaydın diye moralimi bozdu çok canım sıkkın motora binmek bile istemiyorum ne yapacağımı bilmiyorum
    Kullandığın motosiklet seni üzmüyorsa hangi ülke malı olduğunun ne önemi var.
    (Bak bunu Çin malı motordan canı yanmış biri olarak söylüyorum. Her Çin malı motor kötü olacak diye bir kural yok)

Motorumun maşallahı var 1750 kilometrede şuan bugün servise gittim 2 bin bakımını sordum yağ değişimi dahil 100 lira gider dediler uygun geldi bana.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    umarım yeni trollerimizden birisi olmazsın, ya da mevcutlardan birisi değilsindir.

bence motoru sat. kuba cıta aldıysan bütçen belli, ne almanı beklıyorlardı bilmiyorum da bu kadar kafaya taktıysan boşver motosiklet senlik iş değilmiş demek ki.
    BloodyBaron ve cıbılduck bunu beğendiler.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Ohoo, elalemin lafına göre iş yapacak olsak benimde motosikleti komple bırakmam lazım. Sürekli "çok tehlikeli, deli işi bu, ne zaman bırakacaksın?" diye soruyor akrabalar, "mezara girince bırakırım" diye cevaplıyorum konu kapanıyor

Yani uzun lafın kısası her lafa kafayı takarsan hayatta çok sıkıntı çekersin. Bazı lafları duymamayı öğrenmen gerekiyor. İleride araba alırsın, onu niye aldın, o arabaya bu para verilmez, şu arabayı alsaydın diye akıl verenler de çıkar. Bu hiç bitmez. Ya duymazdan geleceksin, yada güzel bir cevapla yorum sahibini susturacaksın, çözüm bu kadar basit.

Elindeki malın kıymetini bil, keyif alarak sürmeye devam et.

PLatooN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya T-19 150- CBF 150 - TVS RTR 200 V4
    hocam sana bişey söyleyeyimmi gerçi tam olarak kim ne yazdı onada bakmadım ama bu işin sonu yokki ducati multistrada da alsan bi süre sonra ondan da sıkılırsın, sen keyfine bak motorun rüzgarın hayatın tadını çıkarmaya çalış boş konuşanlara bakma al oltanı balığa çık :D

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İnsan çevresinde söylenenlere kulağını tıkamamalı. Her söyleneni de dinlememeli. Olaylara iyi yönünden bakarsan huzurun kaçmaz. Motorun teknik yapısını öğrenmek için Çin malı motorlar iyi bir fırsattır. Usta bile olursun
    Bir de imkan meselesi. Ben de bundan sonra ya Çin yada Hint motoru alabilirim.

Motosikleti
    T7
    Motosiklet neticede bir araç, bir amaç olarak görmeyin, sağlıkla güzel hatıralar biriktirin motosikletinizle, o sizin yol arkadaşınız. Ekipmanınızın bütçe dahilinde tam takım olması daha önemli.Tekeriniz düz bassın

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Motoru o başkalarına mı yoksa kendine mi aldın ? Onlara aldıysan sende ne işi var, kendine aldıysan onlara ne ?
    Mantık bu
    maktama bunu beğendi.

Bende ilk kez motor aldım Honda x adv 750 ; araba neden almadın
    Küçük motorla başlasaydın
    Onu almasaydın şunu alsaydın bu sözler bitmiyor

Not ; Yeni üyeyim

BayMaellard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400UG (2023)
    Canını sıkma bence, bende de çita 100f var. Motor az yakıyor normal kaçıyor, uzun yolda beni üzmüyor. Laf edenlerin çoğunluğuna ters cevap verirseniz bir daha canınızı sıkmayacaklarını biliyorum. Motorun tek eksiği disk fren olmaması lütfen dikkatli olun.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)