Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

HALK SİGORTA PERT MOTOSİKLETİME ALTERNATİF ONARIM KARARI

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    ...........!
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorunu sigortadan yaptır, sonra da sat. Pert , itiraz vs ile uğraşılmaz.
    Haklısın dostum.
    Bu adilerle şeref yoksunu insanlarla uğraşılmaz. İzin verelim sabaha kadar düdüklesinler bizi.

Sonra motoru kazasız diye satalım bizde ortak olalım bu adilik işine.
    Ne güzel sonra da niye bunlar başımıza geliyor diye de yakınalım şikayet edelim.

Sonuna kadar haklısın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gsr600Furkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR600
    Alıntı Bulut_Motor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklısın dostum.
    Bu adilerle şeref yoksunu insanlarla uğraşılmaz. İzin verelim sabaha kadar düdüklesinler bizi.

Ne güzel sonra da niye bunlar başımıza geliyor diye de yakınalım şikayet edelim.

Sonuna kadar haklısın.
    İnşallah örnek niteliğinde olur direnmemizin sonucu. Hüsran da olabilir ama kolay lokma olma niyetimiz yok.

Seramik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Alıntı gsr600Furkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnşallah örnek niteliğinde olur direnmemizin sonucu. Hüsran da olabilir ama kolay lokma olma niyetimiz yok.
    Hocam siz elinizdeki belgeleri yani kanıtları eksiksiz biriktirmeye başlayın yeter.

Yani yetkili Suzuki servisinden parçaların arızalı olduğuna dair "İmzalı Kaşeli" belgeli bir dosyaya koyun. Örneğin şase yamuk diyelim bunun değişmesi gerktiğine dair belge vs. gibi

Sandığınız gibi bir arızası yok perte çıkmadı diyelim. Sonrasında ise sizin iş kaybınız yani çalışma karşılığınızda aldığınız iş ücret kaybınız ve motorunuzun kaybı için dava açarsınız yine kaybınızı telefi edebilirsiniz. Elbette ki bu biraz zaman alacak. Ama kötüye karşı kazanma duygusunuz yerini hiçbir şey tutatmaz

Şuanda bizzat yakın bir arkadaşım çalışma kaybını almak için dava açtı bekliyor. Aslında pek bir şey ile uğraşmıyor 2-3 kere adliyeye çağırdılar tekrar ifadesi alındı. Belirli zaman aralıklarında ayda bir gibi davası var ona gidiyor. Tek eksiği avukata vermedi. Avukata da verecek.
    Zaten bu davası sonuçlansın burada konusunu açacağım.

Hocam bu bir savaş insanımız bunun farkında değil. Çoğumuz ben ucundan kurtarayım da başkasına ne olursa olsun diyor maalesef. Ama o yılan dönüp dolaşıp tekrar ayağımıza dolaşıyor farkında değiliz.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bu motoru yan sanayi parçalarla toplayıp yürüten ustayı alnından öperim
    motorun şirazesi kaymış bence toplanmaz

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorunu sigortadan yaptır, sonra da sat. Pert , itiraz vs ile uğraşılmaz.
    peki motoru alana yazık değil mi

size böyle bir motor gelse hoşunuza gider mi
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    GSR600
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bende o yüzden zaten yapılmaması taraftarıyım. Belk bir şekilde yapılır ama ben şişirme hasar kaydı var diyemem

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:59 ----------

Tahkim komisyonuna başvuru yoluna gidiyorum. 6 aylık bir süreç.. Kazamız mübarek olsun :D

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150

Tahkim komisyonuna başvuru yoluna gidiyorum. 6 aylık bir süreç.. Kazamız mübarek olsun :D
    Sefer sizden zafer Allah'tan.

Motosikleti
    R1
    Bende o yüzden zaten yapılmaması taraftarıyım. Belk bir şekilde yapılır ama ben şişirme hasar kaydı var diyemem

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:59 ----------

https://imagizer.imageshack.com/img922/2867/jN8Oks.jpg

Bilerek yapıyorlar. Para vermemek için sert kayaya çarpana kadar hiç umursamıyorlar.

Kolay gelsin. Atalarımızın deyimiyle:

Gazanız mübarek olsun.

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Sonucu merakla bekliyorum . Unutma bizi he.

Motosikleti
    GSR600
    Ağalar Şasede motor bloğunda sıkıntı yokmuş. Alternatör kapağı falan kırılmış blok sağlam Şasede kırık çatlak yok. Hal böyle olunca onarım teklifini veren bey abimizle görüştüm. Kimse yoğurdum ekşi demez ama yaptığımız işin her zaman arkasındayım diyince ben onarıma okeyi verdim. Tahkime gitseydi detaylı incelemeden pert derler miydi yoksa inceleyip elimiz boş mu dönerdik bilmiyorum ama Şasede blokta sıkıntı yokken bile bile 6 ay bekleyip Red yemek salaklık olurdu benim açımdan o yüzden onarıma okey verdim.
    Velhasıl belki de sigorta şirketinin onarım kararı doğruydu, belki değil ama can sıkıcı olan nokta, nokta hatasız ful orjinal olan motosikletimi tüm orjinalliği gitmiş, yerine yan sanayi parçalar takılarak alacak olmam.
    Neyse kalça kemiğimde platin falan var 2 3 ameliyat geçirdim, daha halk sigorta ile işimiz bitmedi :D

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    baskan hayırlısı olsun diyelim o zaman

Motosikleti
    R1
    Geçmiş olsun Hocam önceden de yazdığımız önemli olan sizin bu olayın peşini bırakmamanız.

Ek olarak; Onarım bittikten hemen sonra tavsiyem, güvendiğiniz bir yetkili servise motoru baştan aşağı inceletmeniz. Bunun için hiç zaman kaybetmeyin ve olası sıkıntılı bir durumda yetkili servisten imzalı belge almayı unutmayın.

Motoru çıkar çıkmaz götürmeniz çok önemli. Özellikle şaseyi baştan sona inceletin.

Tekrardan geçmiş olsun. Kolay gelsin.

Bir an önce sağlığınıza kavuşmanız dileklerimizle. Sağlıcakla.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Haklısın dostum.

.
    Ben kimseyi kandıralım demedim . Asla da yapmadım. Kazalıysa kazalı olduğu alıcıya bildirilir, zaten kendisi de tramerden görür ustasına baktırır içine sinerse değerinde alır. Motor perte çıkarıldığında motorun değerini asla ödemeyecekler. Ona da ayrıca itiraz etmek gerekecek. Motoru yaptırıp ucuza satmak ve değer kaybını da karşı tarafın sigortasından talep etmek hem daha kolay hem de para yönünden daha avantajlı.

Motosikleti
    ...........!
    Ben kimseyi kandıralım demedim . Asla da yapmadım. Kazalıysa kazalı olduğu alıcıya bildirilir, zaten kendisi de tramerden görür ustasına baktırır içine sinerse değerinde alır. Motor perte çıkarıldığında motorun değerini asla ödemeyecekler. Ona da ayrıca itiraz etmek gerekecek. Motoru yaptırıp ucuza satmak ve değer kaybını da karşı tarafın sigortasından talep etmek hem daha kolay hem de para yönünden daha avantajlı.
    Dostum Motorun şase ve blokta birşey olmadığı ortaya çıktı.

Şu olsaydı: Motorun şasesi çatlamış veya kırılmış veya yamulmuş olsaydı. Bunun tamiri nasıl olacaktı. Bu açıdan bak.

Ustanın birisi çıktı sigorta şirketine dedi ben bunu düzeltirim , kaynatırım doğrulturum diye. Ne olacak sonra.

Arkadaş şasesi arızalı motoru dürüstlükle sattı diyelim. Sigorta kaydında tamirat detayları yazıyor mu.

Sonra birkaç sene sonra bu motor hoşuna gitti satıcıda dediki sigortadan şişirilmiş kaydı var kardeşim merak etme bana güven dedi.

Sonra sen motoru kullanırken çaaaaaat diye kaynaklı yerden şase kırıldı ve zaten hız motoru sen de hız yapıyordun.

Ne oldu bir kaç tane şirketteki para kazanacak diye sen canından oldun. Bunun gibi çok örnek var. Hadi canına gelmedi parana geldi. Para da kolay kazanılmıyor değil mi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:00 ----------

Pert denilen şey zaten araç sahibini korumak için konulan birşey ileride araçtan kaynaklı insana birşey olmasın diye.

Kısaca bu aracın trafiğe çıkması sakıncalıdır damgası.

Motosikleti
    GSR600
    Dostum Motorun şase ve blokta birşey olmadığı ortaya çıktı.

Şu olsaydı: Motorun şasesi çatlamış veya kırılmış veya yamulmuş olsaydı. Bunun tamiri nasıl olacaktı. Bu açıdan bak.

Ustanın birisi çıktı sigorta şirketine dedi ben bunu düzeltirim , kaynatırım doğrulturum diye. Ne olacak sonra.

Arkadaş şasesi arızalı motoru dürüstlükle sattı diyelim. Sigorta kaydında tamirat detayları yazıyor mu.

Sonra birkaç sene sonra bu motor hoşuna gitti satıcıda dediki sigortadan şişirilmiş kaydı var kardeşim merak etme bana güven dedi.

Sonra sen motoru kullanırken çaaaaaat diye kaynaklı yerden şase kırıldı ve zaten hız motoru sen de hız yapıyordun.

Ne oldu bir kaç tane şirketteki para kazanacak diye sen canından oldun. Bunun gibi çok örnek var. Hadi canına gelmedi parana geldi. Para da kolay kazanılmıyor değil mi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:00 ----------

Pert denilen şey zaten araç sahibini korumak için konulan birşey ileride araçtan kaynaklı insana birşey olmasın diye.

Şasede sıkıntı olsaydı peşini asla bırakmazdım. Dediğin gibi alüminyum şaseye kaynak çok sıkıntı.
    Piyasada çok boynu kopuk gsr var, yani şasesi kırılmış kaynaklanmış. Asla ve asla önermiyoruz gsr alacaklar koşarak uzaklaşsın şase kaynaklı araçtan

Motosikleti
    R1
    Şasede sıkıntı olsaydı peşini asla bırakmazdım. Dediğin gibi alüminyum şaseye kaynak çok sıkıntı.
    Piyasada çok boynu kopuk gsr var, yani şasesi kırılmış kaynaklanmış. Asla ve asla önermiyoruz gsr alacaklar koşarak uzaklaşsın şase kaynaklı araçtan
    Hocam sıkıntı burada zaten. Bu işi önlemenin ilk yolu örnekteki gibi şasesi arızalı bir aracı sadece kendimizi düşünerek piyasaya çıkartamayız.

Ek olarak anlayamazsınız bile. Ustası kaynağı yapar boyacıda üzerine bir macun çeker kullanıcı bunu anlayamaz. İnternette videoları var neler yapıyorlar arızayı saklayabilmek için.

Bu yüzden İşlerimizi hem insani açıdan, hem de toplumsal açıdan geleceği düşünerek yapmalıyız. Dikkatli olmalıyız.

Motosikleti
    CBF1000FA

Ne oldu bir kaç tane şirketteki para kazanacak diye sen canından oldun. Bunun gibi çok örnek var. Hadi canına gelmedi parana geldi. Para da kolay kazanılmıyor değil mi.[COLOR="Silver"]

Perte çıkartılan araçlar tehlikeli olduğu için trafikten çekiliyor ve amerikan filmlerideki gibi preste eziliyor mu sanıyorsunuz ?
    Hayır, sigorta şirketi onu en yüksek verene satıyor , alan da şaseyi kaynaklayıp başkasına satıyor. Eğer pert olsun diye tutturmanın sebebi "bu motor insan hayatı için zararlıdır, perte çıksın ki yokolsun" ise yanlış mantık kuruyorsun. Sen yaptırıp satsan da , perte çıksa da o motor sonuçta şasesi kaynaklı olarak piyasada olacak.

Motosikleti
    ...........!
    Perte çıkartılan araçlar tehlikeli olduğu için trafikten çekiliyor ve amerikan filmlerideki gibi preste eziliyor mu sanıyorsunuz ?
    Hayır, sigorta şirketi onu en yüksek verene satıyor , alan da şaseyi kaynaklayıp başkasına satıyor. Eğer pert olsun diye tutturmanın sebebi "bu motor insan hayatı için zararlıdır, perte çıksın ki yokolsun" ise yanlış mantık kuruyorsun. Sen yaptırıp satsan da , perte çıksa da o motor sonuçta şasesi kaynaklı olarak piyasada olacak.
    Tamam ben farklı birşey mi dedim. Öfkeni kendine kus.
    Tramer de Pert araç yani ağır hasar kayıtlı araç yazması bambaşka.
    Tamirli araç yazması bambaşka.

Bir aracı ağır hasar kayıtlı olarak almak bambaşka. Normal hasar kayıtlı almak bambaşka.
    Sen hangisini alırsın. Dikkat et karşındakini küçümseme.

Motosikleti
    CBF1000FA
    Tamam ben farklı birşey mi dedim. Öfkeni kendine kus.
    Tramer de Pert araç yani ağır hasar kayıtlı araç yazması bambaşka.
    Tamirli araç yazması bambaşka.
    Sen hangisini alırsın. Dikkat et karşındakini küçümseme.
    Öfkeli değilim. Dolayısıyla öfke de kusmuyorum . Kimseyi de küçümsemiyorum.
    Pert kaydı olan motorların şasesi kırıktır diye bir kural mı var ?
    Veya tam tersi pert kaydı olmayanların şasesi sağlam mıdır ?
    Pert kelimesine derin anlamlar yüklemişsin.
    Aslında tek anlamı şu " Bu motoru tamir ettirmek sigorta firmasına çok pahalı gelmiş". Şase ile bir ilgisi yok

Motosikleti
    ...........!
    Öfkeli değilim. Dolayısıyla öfke de kusmuyorum . Kimseyi de küçümsemiyorum.
    Pert kaydı olan motorların şasesi kırıktır diye bir kural mı var ?
    Veya tam tersi pert kaydı olmayanların şasesi sağlam mıdır ?
    Pert kelimesine derin anlamlar yüklemişsin.
    Aslında tek anlamı şu " Bu motoru tamir ettirmek sigorta firmasına çok pahalı gelmiş". Şase ile bir ilgisi yok
    Dostum buradaki konumuz dürüstlük. Bizim bu konuda yapabildiklerimiz.
    Ve arkadaşça bu konudaki tavsiyelerimiz. Dediğin konuya gelirsek işin içinden çıkamayız. Ben kendi yaptığımdan sorumluyumdur.
    Yapmaya çalışanlarada elimden geldiğince yapmaması gerektiğini anlatmaya çalışırım.
    Hepsi bu.
    Artı pert araç yasal bir anlam içerir ben anlam yüklemem aracın çok büyük değer kaybını gösteren bir ifadedir.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)