Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yurtdışından Yedek Parça Alımı Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

Akadaşlar Merhaba,

Motorum'un debriyağ balatası + grenaj + gidon gibi parçalarını almam gerekiyor. Bunun için ek gümrük vergisi var mı? Geçelerde gelmişti %30 bnlar için geçerli mi bu? Listenin tam ve güncel haline ulaşamadım. Size sormak istedim. Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    ne alırsan al normalinde %20 vergi vermem gerekiyor ama bizim gümrük kısmı kafasına göre çalışıyor özellikle ptt üstünden geliyorsa çok komik fiyatlar çıkabiliyor arkadaşa gopro max 360 aldık kamera o zamanlar 4000 tl civarına almıştı 60 tl vergi, verdi sen düşün :D

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teknik şeylerde artık beyanname isteniyor. Ben arıza tespit cihazı aldım beyanname istediler gümrükten alabilmek için geri gitti. Tamirat tadilat işleri için olan aletlerden artık isteye başlamışlar bilginiz olsun. Ayarlı manet aldım aynı şekilde oldu.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teknik şeylerde artık beyanname isteniyor. Ben arıza tespit cihazı aldım beyanname istediler gümrükten alabilmek için geri gitti. Tamirat tadilat işleri için olan aletlerden artık isteye başlamışlar bilginiz olsun. Ayarlı manet aldım aynı şekilde oldu.
    şans diyelim daha 3 gün önce geldi manetlerim katlanır hiçbir şey istemediler

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şans diyelim daha 3 gün önce geldi manetlerim katlanır hiçbir şey istemediler
    İstanbul gümrük denetlemeden artık bulunduğunuz şehirdekilere gönderiyor iki seferdir böyle oldu. İldekiler didikledikçe didikliyorlar. %20yi vereyim alayım şansıda olmuyor. Daha önceden dolap kapağı ve çekmece freni vergisini ödeyip almıştım haziranda aynı sayıda arkadaşıma aldık 40 adet fazla diye beyaname istendi. Burda aynı ürünün tanesi 6-7tl zaten.

Tabi bizim milletinde kabahati çok vergisiz dönemde adamlar deli gibi mal getirip satış yaptılar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)