Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

1000-2000 tl arası kask ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar herkese,

Başlıkta belirttiğim bütçe arasında kask arayışındayım. Polikarbon/fiberglas savunuculuğu ya da düşmanlığı olmayan mantıklı fikirlere ihtiyacım var.

Sanırım bu bütçe ile snelli bulmak zor. Sharpın ise derecelendirmeleri bazen mantıksız gelebiliyor ama aslında bence sharp da güvenilir bir kurum. Bana mesela sharp ilk baş mt revenge 5 yıldız alırken(polikarbon), mt kre sv 3 yıldız aldığında gelmişti(fiberglas). Aslında sonradan düşündüğümde fiberglasın daha iyi olduğunu düşünmeme rağmen şunlar aklıma geldi. Kre sv’a fiberglas koymuşlar ama bu ürünün hammeddesi çok kaliteli olmayabilir ya da bu fiberglası kaskta efektif şekilde kullanamamış olabilirler. Sanırım burda marka tecrübesi(fiberglasda belki çok tecrübeli değildir) daha doğrusu marka devreye giriyor vs vs. Bu arada polikarbonun kötü bir malzeme olduğunu düşünmüyorum. Örnek vermek gerekirse bell vortex de snell sertifikası mevcut ancak polikarbon. Bu arada en güvendiğim kurum snell. Kendi fikirlerim bu yönde.

Sizlerden ise bu bütçe aralığında bana mantıklı bir kask tavsiyesi yapmanızı rica ediyorum. Aklımda mt revenge 2, mt kre sv(sharpda sağdan ve soldan kırmızı almış o yüzden pek sıcak bakmasamda), nx sx 100, nolan n67 var.

Tüm tavsiyelere açığım karşılıklı tartışalım. Şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Kafa yapınıza uyarsa LS2 Arrow

jarre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco agility 125/ peugeot citystar 200i
    Grex G91 beğenerek kullanıyorum

[/COLOR]
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kafa yapınıza uyarsa LS2 Arrow
    İstediğim renkleri maalesef yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:45 ----------

Alıntı jarre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Grex G91 beğenerek kullanıyorum
    açılır tercih etmiyeceğim sağolun hocam

Snell sertifikalı HJC FG 17 öneririm. 1000 TL ile 2000 TL arasında çeşitli fiyatlarla satılıyor. Güvenilir bir satıcıdan en ucuz olanı alabilirsin. Tabi kaskı deneyerek almalısın. Bu satıcılara fiziken ulaşıp deneyerek alabilir misin, bilmiyorum. En kötü ihtimalle satın alıp sonra iade edersin.

https://www.n11.com/motosiklet/kask?q=hjc+fg+17&srt=PRICE_HIGH

FG 17 ile 3. senem bu. 3 senede sadece kozmetik kusurlar (hiç kaza yapmadım) oluştu. Bendeki mat siyah olduğundan çok kolay çizildi ve şu an her yeri çizik içerisinde. Boyayıp 1-2 sene daha kullanmayı düşünüyorum.

Bir de yine Snell sertifikalı, 1000-2000 TL arasında bulunabilecek Kabuto FF5V var. Ben kullanmadım bu kaskı fakat bugün kask alacak olsam bunu denerim:

https://www.n11.com/arama?q=Kabuto+FF5V&srt=PRICE_HIGH

ninya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax 250 z plus
    scorpion exo hocam

Alıntı yokon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Snell sertifikalı HJC FG 17 öneririm. 1000 TL ile 2000 TL arasında çeşitli fiyatlarla satılıyor. Güvenilir bir satıcıdan en ucuz olanı alabilirsin. Tabi kaskı deneyerek almalısın. Bu satıcılara fiziken ulaşıp deneyerek alabilir misin, bilmiyorum. En kötü ihtimalle satın alıp sonra iade edersin.

https://www.n11.com/motosiklet/kask?...srt=PRICE_HIGH

FG 17 ile 3. senem bu. 3 senede sadece kozmetik kusurlar (hiç kaza yapmadım) oluştu. Bendeki mat siyah olduğundan çok kolay çizildi ve şu an her yeri çizik içerisinde. Boyayıp 1-2 sene daha kullanmayı düşünüyorum.

Bir de yine Snell sertifikalı, 1000-2000 TL arasında bulunabilecek Kabuto FF5V var. Ben kullanmadım bu kaskı fakat bugün kask alacak olsam bunu denerim:

https://www.n11.com/arama?q=Kabuto+FF5V&srt=PRICE_HIGH
    Hocam yorumunuz ve tavsiyeleriniz için çok sağolun. Hjcye bakmıştım ama ya renk de ya da beden de sıkıntı yaşamıştım. Kabuto ya baktım şimdi. Onda da aynı şekilde :(.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:48 ----------

Alıntı ninya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    scorpion exo hocam
    Hocam exodan hangisi mesela ?

ShipShaq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Street Triple R (2021)
    Nolan N87 olabilir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)