Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hepsiburada 30tl ye mont

Motovento
    REKLAM ALANI
    rasitkoksal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 BMW 1200GS
    Yolda bulduğun para veya fazladan aldığın ödeme dahi senin sınavın...böyle inanan ve davrananlar da var hayatta...inanmazsınız.
    atillatopal9 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CB 125F
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Etik değerlerden bahseden arkadaşların önce kendi hayatlarında insanların haklarına ne kadar saygılı olduklarını sorgulamalarını tavsiye ederim.

Mesela 3 şeritli bir yolda tırım tırım en soldan gitmek dahi insanların hakkını gasptır. Milyonlarca örnek yazabilirim de gerek yok, kimse yapmıyordur.

Ben alamadım, kaçırdım ama almak isterdim. Herkes işini düzgün yapsın. Adam gibi fiyatını girmeyi öğrensin banane?

Hataların cezasız kaldığı bir ülke haline geldik, ancak bir yandan da şeriat çığırtkanları dolu ortalık. Öyle birşey olsa başlarına ne geleceğinin farkında bile değil bu denyolar.

Kadını katlederler ellerini kollarını sallaya sallaya dolaşırlar. Ona verilmeyen ceza ne ise burada etik değerler ile o mağazayı korumaya çalışanların mantığı benim gözümde aynı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:40 ----------

Alım yapılıp fatura kesildikten sonra ürünü yollamak zorunda, yollamazsa yaptırımı var.

İnsanın karşısındakine düzgün bir şekilde nasihat etmesine karşılık "sen kendine bak" demesi tamamen KİBİR göstergesidir.

İnsan hata yapar,bir sıfır eksik koyar mesela,ki bu durum gayet olağan birşeydir,sizin hayatınız tamamen hatasız bir hayattan ibaret mi ? Ufacık da olsa o adamın yerine kendinizi koyamadınız mı ?

Şeriat hakkında en son ne zaman düzgün (kaynağı gerçekten sağlam olan) birşey okudunuz? Örneğin peygamberimiz zamanında 10 yıl civarında uygulanan şeriat döneminde bir elin parmağını doldurmayacak derecede hırsızlık vs. suçların yaşandığını biliyor musunuz mesela? Birşeyi eleştirmeden önce lütfen detaylı araştırma yapalım,bugün şeriata düşman olan insanların %90'ı şeriatın getirdiği bir ceza olan idamı istiyorlar,çünkü insan fıtratı bunu gerektiriyor.Bunun gibi nice örnekler mevcut.Bu arada kadını katletmeyi,çocuk tecavüzcülüğünü,haksız adam öldürmeyi,hırsızlık yapmayı savunan insanlar sizin dediğiniz gibi hakikaten öyle birşey olsa ne geleceğinin farkında değiller,çünkü bahsettiğim sistem bunlara tamamen caydırıcılık üzerine kurulmuştur.

Kusura bakmayın motosiklet forumunda motosiklet hakkında konuşulmalı diyenler olabilir,amacım yapılan bu "denyo" hakaretine karşılık vermek.
    Samet Ağır bunu beğendi.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Ben çalamadım adamın malını diye hayıflananlar var ya.. Pardon alamadım diye...
    Yatın erketeye... Heran başkası çıkabilir..
    Bu telefon dolandırıcılarınıda tebrik edersiniz siz.. Dolandırılan adam olsun dolandırılmasın diye.. Başarabilen haklı,mağdur aptal ya...

Ama böyleleride lazım hayatta.. Yoksa iyi kötü doğru yanlış nasıl örneklendirirlip anlatılabilirdi ki?
    natijax bunu beğendi.
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

siyanoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ahlak ve yoksunluğu arasında ki fark ortaya çıkıyor. Mevsimlik temizlik işçisi bulduğu cüzdanı iade ederken , fabrikada işçisinin emeğini çalan patron müsveddesi arasında ki farktır bu. Hükümete ,muhalefete,yargıya ,din istirmacısına ,firmaya şuna buna eleştiri yaparken fırsat bulunca nefsine yenilmektir vede aslında onlardan biri olmaktır. Sol şeritmişte vıdı vıdı vıdı. Sen fırsatçı zihniyeti eleştiren ile ahbapmısın da tanımadan hemen yaftalıyorsun. Ama senin yazdığın cümle seni anlatıyor. Kimse kimseye etik dersi vermiyor ama ahlaksızlığın meşrulaştırılması da doğru değil.
    Samet Ağır ve Green Arrow bunu beğendiler.

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Ticaretin kendisi de bir somuru degil mi peki,hic bir sey uretmeden, uretenden ucuza alip ustune komisyon koyup kullaniciya satmak.
    %20 indirim oluyorsa % 98 de olabilir gibi geldi bana...

Tuccarlik, komisyonculuk vs bu devirde cok normal karsilansa da her devirde ya da toplumda boyle olmamis aslında, epey ayıp karsilandigi zamanlar da olmus.

siyanoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı fazil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ticaretin kendisi de bir somuru degil mi peki,hic bir sey uretmeden, uretenden ucuza alip ustune komisyon koyup kullaniciya satmak.
    %20 indirim oluyorsa % 98 de olabilir gibi geldi bana...

Tuccarlik, komisyonculuk vs bu devirde cok normal karsilansa da her devirde ya da toplumda boyle olmamis aslında, epey ayıp karsilandigi zamanlar da olmus.
    Evde montunu kaskını kendin ürettiğin zaman bu cümleyi kur. Şeyhin kerameti kendinden malumdur, hangi toplumda hangi zamanda ticaret hoş karşılanmamış. Kabul görmeyen hadsiz insafsız ticarettir

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    hangi toplumda hangi zamanda ticaret hoş karşılanmamış
    Bu topraklarda mesela, Osmanlı döneminde, ticareti cogunlukla azınlıklar ve yabancılar yaparlarmış. Burjuva sinifi da olusmamis o nedenle.
    Memurluk, askerlik ve ciftcilik saygın islermis.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yav duyar kasacaksanız baska yere gidin. daha önce de dağcı cantası almıştım bu sekilde.

tekstil ve beyaz eşya sektörünün içinde calısmış birisi olarak tekstilde %500 e varan karla satış yapan insanlara acımıyorum.

bir tişört olmus 60 tl, maliyeti kaç tl biliyor musunuz?

ticarettir bu. yanlıs yapmayacaksın. yanlıs yaptıysan 30 tl'den malını alırlar. bu dolandırıcılık ya da insan düdükleme değil imkanı değerlendirmektir.

özellikle ikame malı olmayan ürünlerde, ya da zorunlu ihtiyaclarda sizi öpenlere sesiniz cıksın.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Arkadaşlar ben de apaçi gibi 30 TL.ye mont siparişi vermiştim. Demin ilgili firmadan maaşlı çalışan Bahadır Bey beni aradı. İyi niyetli bir ses tonuyla kendi yaptıkları hatadan dolayı böyle bir fiyat hatası oluştuğunu anlattı. Adamın lafını ikiletmeden siparişimi iptal ettim. Aynı zamanda bu siteye de üye olup bu post altına gerekli açıklamayı yapmasının daha sağlıklı olacağını da söyledim. Velhasıl helalleştik. İnsanlık hali, oluyor böyle hatalar.
    ripmemin, BloodyBaron ve PLatooN bunu beğendiler.

Çok ağır saçmalanıyor bu konuda. Bu sistemin acısını perakendeciden çıkartamazsınız.

%500 kar ödemek istemiyorsanız oturup buz dolabını kendiniz üretmeniz gerekir. Ya da kapitalizmi yıkmak için bir çaba içerisinde olmanız gerekir.

Bu sistemi yıkmak için ne yapıyorsunuz? En fazla 30 TL'ye mal kovalarsınız. İşini/mevzuatı bilen satıcı size 30 TL'den mal kaptırmaz zaten.

tanermavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    3 adet mont almıştım, iptal ettim...
    ripmemin, BloodyBaron ve PLatooN bunu beğendiler.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yokon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok ağır saçmalanıyor bu konuda. Bu sistemin acısını perakendeciden çıkartamazsınız.

%500 kar ödemek istemiyorsanız oturup buz dolabını kendiniz üretmeniz gerekir. Ya da kapitalizmi yıkmak için bir çaba içerisinde olmanız gerekir.

Bu sistemi yıkmak için ne yapıyorsunuz? En fazla 30 TL'ye mal kovalarsınız. İşini/mevzuatı bilen satıcı size 30 TL'den mal kaptırmaz zaten.

yani diyorsunuz ki benim üretemediğim birşeyde girişimcilerin sizi 5 kat 10 kat kazıklaması normal. bu durumda siz evde üretmediğiniz için domatesin kilosu 200 lira olsa, en ucuz cep telefonu 30 bin tl olsa evde üretmediğiniz için kabullenecek misiniz? dediğiniz buna cıkıyor.

30 tl'ye mal kovalamıyorum, karşıma cıkanı değerlendiriyorum. Girişimci riskleri kabul eden kişidir, yani yaptıgı hatanın bedelini kabullenmek zorundadır. bir dahakine daha dikkatli olsun.

Bu perakendeci vs. de fark etmez, işlerini düzgün yapsınlar.

-

Ek olarak burası motosiklet forumu, samanyolu tvdeki programlar değil. insanları aşağılamak ötekileştirmek sizin ya da herhangi birisinin haddi değil. 30 tl'ye alan varsa almıştır, bu nedenle karakter analizi yapacak yetiye sahip kimse yok bu forumda.
    kurubuzz ve pea bunu beğendiler.

Arkadaşlar satıcı ilan girilmesi için bir firmayla anlaşmış, firmadaki çalışanın yaptığı hata sonucu yanlış fiyatlarla yanlış ürünler eşleşmiş. Normalde bu satıcı cep telefonu aksesuarları satıyormuş. Durum böyle olunca hatayı yapan arkadaşa yıkmışlar suçu. 1500 adet sipariş var herkesi tek tek arıyorum lütfen iptal edin dedi, ben siparişi iptal ettim. Tüm siparişleri satıcı iptal ederse hediye çekini karşılamak zorunda. Böyle olunca da arkadaşa 2 milyon tl borç çıkarmışlar. Cidden ortada sorun var, mümkünse herkes kendisi satışı iptal etsin.

Umit1923 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650 F - 2017
    Birilerinin basit bir hatadan dolayi canı yanarken, 3 kuruşluk montu beleşe getirdim diye sevinen, bunu da meşru gostermek için satirlarca bahane üreten arkadaşlar, lutfen siz iptalinizi yapin biz de aramizda para toplayalim da mont bizden olsun.

Hem soguktan hem de haysiyetsizlikten korunmuş olursunuz !
    Samet Ağır, siyanoz ve natijax bunu beğendiler.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gerçekten turnusol gibi başlık.

Engelleyeceğim tipleri tek tek gördüm bu sayede.

Hakaret edenlerin seviyesine inmeye açıkçası gerek görmüyorum. Hakaret edenlerin mantıklı cevap verme zekasına sahip olmadıkları aşikar.

Yazdıklarımı tekrar özetlemem gerek;

Bu ülkede yapılan hatalar cezasız kala kala bu hale geldik.

Bana atar gider yapan şahıslara sesleniyorum, yarın önünüze biri atlayınca korna çalmayınız, küfür etmeyiniz. Zira hakkınız yok! Hatadır olur. Herkes hata yapma hakkına sahip baksanıza.

Önce alıp sonra iptal edenler ise tam incelenmelik vaka.
    arndiol ve Osm@n bunu beğendiler.

ero__ kardeş,

Yaş muhabbeti yapmayı hiç sevmem. Aklın yaşta değil başta olduğunu her zaman kabul ederim. Ama gel gelelim ki, yaşam boyu edindiğimiz tecrübeler bizi olgunlaştırır. Sanırım yaşın biraz küçük, ilerleyen yıllarda bu tavrını göstermeyeceğinden emin ol. Yaşını yaşa, itirazım yok. Fakat doğru ile yanlışı ayırabilmelisin:

yarın önünüze biri atlayınca korna çalmayınız, küfür etmeyiniz. Zira hakkınız yok!
    Hakkım var. Benim kızmaya hakkım var. CEZA uygulamaya hakkım yok. Ben kendime göre yaptırım yaratıp onu ezemem, ona para cezası kesemem. Hatasının bedelini ben ödetemem. Benim yapabileceğim sadece küfür ve korna kombinasyonu.

Senin de kendine göre ceza uygulamaya hakkın yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:34 ----------

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yani diyorsunuz ki benim üretemediğim birşeyde girişimcilerin sizi 5 kat 10 kat kazıklaması normal. bu durumda siz evde üretmediğiniz için domatesin kilosu 200 lira olsa, en ucuz cep telefonu 30 bin tl olsa evde üretmediğiniz için kabullenecek misiniz? dediğiniz buna cıkıyor.
    Ben şahsen kabullenmem. Bana 200 TL'den domates yediren sistemi değiştirmenin yolunu ararım. Ama gidip de pazarcının tezgahındaki 200 TL etiketli domatesi 5 TL'ye almak için fırsat kollamam, hatasını, zayıf bir anını beklemem.
    tuncd ve Umit1923 bunu beğendiler.

Green_Beret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cafe Racer 152 - SYM Joymax 250i
    Gerçekten elim bir hata satıcının durumunu düşünemiyorum. Forumdaki arkadaşlardan sipariş iptali konusunda şüphem yok da, ürünü kazara görüp sipariş eden yüzlercesi siparişini iptal etmez. Kaçırılan konu ise ağlayanın malının gülene de fayda vermeyeceği...

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben de apaçi gibi 30 TL.ye mont siparişi vermiştim. Demin ilgili firmadan maaşlı çalışan Bahadır Bey beni aradı. İyi niyetli bir ses tonuyla kendi yaptıkları hatadan dolayı böyle bir fiyat hatası oluştuğunu anlattı. Adamın lafını ikiletmeden siparişimi iptal ettim. Aynı zamanda bu siteye de üye olup bu post altına gerekli açıklamayı yapmasının daha sağlıklı olacağını da söyledim. Velhasıl helalleştik. İnsanlık hali, oluyor böyle hatalar.
    Benzer durum bende de oldu. Zaten Life İletişimden arıyorum diyince kadına söyletmeden iptal ettim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:48 ----------

Gerçekten turnusol gibi başlık.

Engelleyeceğim tipleri tek tek gördüm bu sayede.

Hakaret edenlerin seviyesine inmeye açıkçası gerek görmüyorum. Hakaret edenlerin mantıklı cevap verme zekasına sahip olmadıkları aşikar.

Yazdıklarımı tekrar özetlemem gerek;

Bu ülkede yapılan hatalar cezasız kala kala bu hale geldik.

Bana atar gider yapan şahıslara sesleniyorum, yarın önünüze biri atlayınca korna çalmayınız, küfür etmeyiniz. Zira hakkınız yok! Hatadır olur. Herkes hata yapma hakkına sahip baksanıza.

Önce alıp sonra iptal edenler ise tam incelenmelik vaka.
    Abi bu konuda biraz fazla agresif olduğunu düşünüyorum..

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ero__ kardeş,

Yaş muhabbeti yapmayı hiç sevmem. Aklın yaşta değil başta olduğunu her zaman kabul ederim. Ama gel gelelim ki, yaşam boyu edindiğimiz tecrübeler bizi olgunlaştırır. Sanırım yaşın biraz küçük, ilerleyen yıllarda bu tavrını göstermeyeceğinden emin ol. Yaşını yaşa, itirazım yok. Fakat doğru ile yanlışı ayırabilmelisin:

Hakkım var. Benim kızmaya hakkım var. CEZA uygulamaya hakkım yok. Ben kendime göre yaptırım yaratıp onu ezemem, ona para cezası kesemem. Hatasının bedelini ben ödetemem. Benim yapabileceğim sadece küfür ve korna kombinasyonu.

Senin de kendine göre ceza uygulamaya hakkın yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:34 ----------

Ben şahsen kabullenmem. Bana 200 TL'den domates yediren sistemi değiştirmenin yolunu ararım. Ama gidip de pazarcının tezgahındaki 200 TL etiketli domatesi 5 TL'ye almak için fırsat kollamam, hatasını, zayıf bir anını beklemem.
    yukon kardeş yaşım 39 yani yeteri miktarda var.

Bana nasihat vermeyi kesebilirsin yani.

Ben git ez demedim. Üzerine sür de demedim. Hayıflanma dedim. Ona bile bu çerçevede hakkın yok. Zira o da hata bu da hata. Hatası yüzünden tepki vermemen gerekir.

Kaldı ki senin dediğin gibi insanların ucuz mal peşinde ter döktüğü falan yok. Ortada bir hata var ise hatayı yapan sonuçlarına katlanmak zorunda. Bana merhamet vs duygularla yaklaşma, bu ülkede merhamete yer yok.

Doğru ile yanlışı ayırabilirimde kimseye kalkıp fikirlerine yanlış demem. SEN YANLIŞ DÜŞÜNÜYORSUN demekle SENİN DÜŞÜNCEN BANA GÖRE YANLIŞTIR arasında fark var ama anlayabileceğini sanmıyorum. Zira senin doğrun herkesin doğrusu olmak zorunda sana göre (yersen!).

Keşke malı alsaymışım da güzel bir ders verseymişim firmaya. Süper eğitici olurdu. İyilik yaptığım bile bir açıdan düşünülebilir. Karşılığında para almadan eğitim vermiş olurdum. Fırsat kaçtı...

Özetle insanlara fırsatçı, ölü gömücü gibi laflarla (yüzüne söyleyemeyeceğin) yaklaşmadan önce bir durup düşün derim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:19 ----------

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/203112-piyasa-yorumu-5.html#post4562702

Toplum kurallarla yönetilir.

Değeri 30 bin tl (paranın değer kaybı ilave edilmiş) olan araç 40 bin tl'ye satılamamalı.
    Kurallar organ keyfine göre esnetilemez, kural kuraldır. Fiyatı koyduysa kimse zorla almıyor. Alana da malı bulmak zorunda. Vermiyorsa hatalıdır. Her hatanın bedeli vardır.

yukon kardeş yaşım 39 yani yeteri miktarda var.

Bana nasihat vermeyi kesebilirsin yani.

Ben git ez demedim. Üzerine sür de demedim. Hayıflanma dedim. Ona bile bu çerçevede hakkın yok. Zira o da hata bu da hata. Hatası yüzünden tepki vermemen gerekir.

Kaldı ki senin dediğin gibi insanların ucuz mal peşinde ter döktüğü falan yok. Ortada bir hata var ise hatayı yapan sonuçlarına katlanmak zorunda. Bana merhamet vs duygularla yaklaşma, bu ülkede merhamete yer yok.

Doğru ile yanlışı ayırabilirimde kimseye kalkıp fikirlerine yanlış demem. SEN YANLIŞ DÜŞÜNÜYORSUN demekle SENİN DÜŞÜNCEN BANA GÖRE YANLIŞTIR arasında fark var ama anlayabileceğini sanmıyorum. Zira senin doğrun herkesin doğrusu olmak zorunda sana göre (yersen!).

Keşke malı alsaymışım da güzel bir ders verseymişim firmaya. Süper eğitici olurdu. İyilik yaptığım bile bir açıdan düşünülebilir. Karşılığında para almadan eğitim vermiş olurdum. Fırsat kaçtı...

Özetle insanlara fırsatçı, ölü gömücü gibi laflarla (yüzüne söyleyemeyeceğin) yaklaşmadan önce bir durup düşün derim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:19 ----------

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/203112-piyasa-yorumu-5.html#post4562702

Kurallar organ keyfine göre esnetilemez, kural kuraldır. Fiyatı koyduysa kimse zorla almıyor. Alana da malı bulmak zorunda. Vermiyorsa hatalıdır. Her hatanın bedeli vardır.
    Dediğim gibi akıl yaşta değil, baştadır.

Hayatında başarılar dilerim. Umarım hep kendin gibi insanlarla karşılaşırsın.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)