Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

3 aylık motor yolda bırakırmı

Motovento
    REKLAM ALANI

3 ay önce bayiden 0 mondial drift 125 aldım bugün bakıma gittiğimde ustaya motorla yol yaptıktan sonra çıkır çıkır ses yaptığını söyledim bana verdiği cevap motor aşınmaya başlamış bazı parçaları motoru fazla zorlama yolda bırakır gibisinden şeyler söyledi full sentetik yağ koymuş motora şimdi sorum 3 aylık motor 6000km de böyle bisey olabilirmi yolda bırakma falan garantili motor ben hiçbisey anlamadim bu olaydan hor kullanılmış falan dedi cevaplarınız icin tesekkurler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TamGazDevam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 08' / HONDA CIVIC VTEC 1.6 04'
    neden olmasın, olur tabii.
    kilometre motosikletin yaptığı yolu gösterir, sağlığıyla ilgili bir bilgi vermez.
    sizin kullanma şeklinizden ötürü doğmuş bir arıza olabilir. motosikleti devirsiz kullanıp, yağsız bıraktıysanız 6.000km iyi bile dayanmış

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kul yapısı sonuçta, fabrikasyon hata olabilir. Normal kullanım ile, hatasız bir blok 6000'de veriştirmez.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motor kullanım sekliniz önemli. Topspeed denemeleri, uzun süreli yüksek devir kullanımlar yapıyorsanız motor bir yerden sonra arıza verir.

driftin motoru iyidir normalde, 30 binde bile sıkıntı yaratmaz

Gençlik hali biraz hareket denemeleri tabiikide oluyor ama sürekli degil yola ciktigimdada genelde 7bin devir civarlarinda kullaniyorum uzun yolda sehir ici fazla bi mesafe yapmiyorum zaten km nin cogu uzun yolda oldu ama drift kullanan cevremde cok insan var cok hor kullanmalarina ragmen bu kadar kisa surede boyle bi sıkıntıyla karsılaşmadılar benimde kafama çok takıldı sonuçta baş ağrısı olmasın diye 0 motor alıp böyle sorunlarla karşılaşmak insanı biraz üzüyor. Cevaplarınız icin tekrar tesekkur ederim

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Yol yaptıktan sonra demişsin , yani motor sıcakken stop ettiğinde gelen seslerden bahsediyorsan normaldir , çok sıkıştırdığında hareket halinde sesler gelmeye başlıyorsa yüksek devir kullanımına bağlı olarak ısınan egzantrik zinciri uzamış boşluk yapmış olabilir , biraz gerdirmek sesini kesebilir ama çok kalitesiz ise yine ses üretecektir , motorda ciddi mekanik sorun olsaydı marşa basar basmaz anormal derecede vuruntu vs duyardın..

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Dostum eğer sakin kullanıp bakımlarını aksatmadan kullanırsan uzun süre götürür. Benim motorda 6-7bin civarlarında iken kranktan vuruntu yapıyor açmamız lazım dediler ama şükür hala sıkıntı olmadı. Birde üzerine uzun yol yaptım tatile çıktım. Çok zorlamadan binmeni tavsiye ederim. Çok düşük devir ve yüksek devirden kaçın. 7bin devir o motor için ideal. Bende genelde 6-8 bin devir arası kullanıyorum.

O motor bloğu ile 90000km yapan kişiler var. Yani sağlam bir blok. Kolay kolay bozulmaz diye tahmin ediyorum.

Loveless - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar F250
    Bi laf vardır mondial al yolda kal diye bu konu tam ona göre olmuş. Şaka bir yana mondial servisleri kötüdür. Ben çok sakin kullanan biriyim benden de ufak ufak sesler geliyo motordan. egzantrik zinciri gibi. ondan kafana takma çünkü orasını yaptırsan başka yeri çıkacak çin malı bunlar.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Loveless adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi laf vardır mondial al yolda kal diye bu konu tam ona göre olmuş. Şaka bir yana mondial servisleri kötüdür. Ben çok sakin kullanan biriyim benden de ufak ufak sesler geliyo motordan. egzantrik zinciri gibi. ondan kafana takma çünkü orasını yaptırsan başka yeri çıkacak çin malı bunlar.

Genelleyemeyiz, mondial vulture birçok japonla kapışır
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)