Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet Botu Seçimi

Motovento
    REKLAM ALANI
    78alihan78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF 250NK
    Selamlar, neredeyse tüm ekipmanlarım tamam sadece bot kaldı. Uzun botlar daha mı iyi koruma sağlar yoksa sadece pantolonu içine sokması durumu için mi çizme botlar tercih ediliyor? 4riders bull veya rockwell cafe impactec önerir misiniz? Günlük kullanımda rahat mıdır, yürürken ağrıtma durumu olur mu? Önerilerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Yürürken ağrıtmıyor da paytak paytak yürüyorsun. Sırt çantası taşıma alışkanlığın varsa içine bir çift spor ayakkabı koyman iyi olur. Kısa botlarla yürümek aşırı zor değil ama bende uzun bot var markete girip cıkacaksam cok sorun olmuyor ancak bir kac saat yaya olacaksan eziyete dönüşüyor.
    espresso ve -Black- bunu beğendiler.

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Alıntı 78alihan78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar, neredeyse tüm ekipmanlarım tamam sadece bot kaldı. Uzun botlar daha mı iyi koruma sağlar yoksa sadece pantolonu içine sokması durumu için mi çizme botlar tercih ediliyor? 4riders bull veya rockwell cafe impactec önerir misiniz? Günlük kullanımda rahat mıdır, yürürken ağrıtma durumu olur mu? Önerilerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum...
    Uzun botların kaval kemiği koruması da olabiliyor.
    Ayrıca bot çok kısa olmasın, Özellikle bileğinizi geçsin derim ben. Bir kaza durumunda bilek-ayak bütünlüğünü korusun, herhangi bir dönme durumuna izin vermesin.
    espresso ve -Black- bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba,
    Kısa bot bakmayın derim. Alma sebebiniz güvenlik ve ne hoş bakıyosunuz kendinize uygun birşey. Kaval kemiği koruması olan uzun tercih edin. Hiçbirşey yapmasanız da kırmızı ışıkta durduğunuz yerde yanınıza yanaşan ya da 2 şerit yolda, üçüncü araç olarak burnunu sokan bir araba ayağınıza zarar verebilir. Daha önce başına gelen çok motosiklet kullanıcı olmuştur, şahit olunuyor böyle şeylere.
    espresso ve lokalsürücü bunu beğendiler.

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Uzun bot kaval kemiği koruması da sağladığı için, güvenli sürüş için tavsiye edilen türdür.
    Ama özellikle şehir içi kullanımda eziyete dönüşür. Dolayısıyla benim de dahil olduğum büyük çoğunluk,ya kısa bot ya da kendi günlük ayakkabılarını tercih ediyor.

Katılmayanlar olabilir, şahsi görüşüm kısa bot doğrultusunda.
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Yazlık ve kışlık olmak üzere kısa botum var 2 tane. Scooter kullanınca bazı şeyler çok rahat tabii. Sele altına normal spor ayakkabı atıyorum, ofiste ya da yürümem gereken yerde değiştiriyorum.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Motosiklet botu, uzun olmalıdır. Çizme şeklinde. Kaval kemiği ne olacak? Taş gelir, böcek gelir... İşe kumaş pantolonla bile gittiğim oluyor. Uzun bot giydiğim için eziyet olmaktan öte bilakis pantolon paçam temiz kalıyor. Bot uzun olmalı. Net. Daha detaylı olanını videomda anlattım.

24:30 dakikada çizmeyi anlatıyorum;

https://www.youtube.com/watch?v=e06UR1aDwdQ
    espresso bunu beğendi.

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    alpinestars smx plus kullanıyorum şehir içi şehir dışı pist antrenman herturlu kullanıyorum dışarıdan bakınca çok kaba gözükebilir ancak çok rahat ve kullanışlı bir kez olsun sorun çıkarmadı havalandırmasıda çok iyi
    alınacaksa uzun bot alın
    aslında onun adı motosiklet çizmesi diye geçer bot denilen şey kısa oluyor
    siz çizme alın paranız neye yetiyorsa en iyisinden alın kullanın
    zaten bir kere alışınca onsuz çıkamıyorsunuz
    ayrıca motordan inip markete kafeye girmeye sorun olmuyor ama günlük ayakkabı gibi kullanırsanız yorabiliyor çünkü, üzerindeki koruma aksesuarları motorda kullanmak için üretilmiş uzun süreli yürümelerde pek kullanışlı değil

motosiklet çizmelerinde genel olarak
    parmak uçları koruması,bilek çevresi koruması,kaval kemiği koruması ,topuk koruma,serçe parmak tarafında slider oluyor bazılarında,(bu slider çizme kenarı virajda çok yatınca erimesin diye vardır) ve bir kaç koruma ünitesi daha vardır üzerinde
    para ne kadar çok verilirse aynı oranda koruma uniteleri artıyor zaten bir kere alın çok uzun süreler kullanırsınız

markaları da vereyim bildiklerim
    alpinestars ,dainese, tcx,YDS Diablo serisi,FLM,Forma,Spidi,Sidi,Held,Hein Gericke gibi bir kaç marka daha var
    isterseniz özel tasarım çizme yaptırabilirim size
    mattiadestro bunu beğendi.

Motosikleti
    MT25 2016
    Alıntı sharkspeedr2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alpinestars smx plus kullanıyorum şehir içi şehir dışı pist antrenman herturlu kullanıyorum dışarıdan bakınca çok kaba gözükebilir ancak çok rahat ve kullanışlı bir kez olsun sorun çıkarmadı havalandırmasıda çok iyi
    alınacaksa uzun bot alın
    aslında onun adı motosiklet çizmesi diye geçer bot denilen şey kısa oluyor
    siz çizme alın paranız neye yetiyorsa en iyisinden alın kullanın
    zaten bir kere alışınca onsuz çıkamıyorsunuz
    ayrıca motordan inip markete kafeye girmeye sorun olmuyor ama günlük ayakkabı gibi kullanırsanız yorabiliyor çünkü, üzerindeki koruma aksesuarları motorda kullanmak için üretilmiş uzun süreli yürümelerde pek kullanışlı değil

motosiklet çizmelerinde genel olarak
    parmak uçları koruması,bilek çevresi koruması,kaval kemiği koruması ,topuk koruma,serçe parmak tarafında slider oluyor bazılarında,(bu slider çizme kenarı virajda çok yatınca erimesin diye vardır) ve bir kaç koruma ünitesi daha vardır üzerinde
    para ne kadar çok verilirse aynı oranda koruma uniteleri artıyor zaten bir kere alın çok uzun süreler kullanırsınız

markaları da vereyim bildiklerim
    alpinestars ,dainese, tcx,YDS Diablo serisi,FLM,Forma,Spidi,Sidi,Held,Hein Gericke gibi bir kaç marka daha var
    isterseniz özel tasarım çizme yaptırabilirim size
    bende icon'un sport touring için üretilmiş bir botu var, güvenlik olarak üst düzey olsa da çok hissiz o yüzden kullanmaya çekiniyorum. arka freni düzgün dozajlayamıyorum mesela.

smx plus nasıl memnun musun? fren ve vites pedalı ile iletişimi nasıl?

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mattiadestro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende icon'un sport touring için üretilmiş bir botu var, güvenlik olarak üst düzey olsa da çok hissiz o yüzden kullanmaya çekiniyorum. arka freni düzgün dozajlayamıyorum mesela.

çok hızlı kullanabiliyorum kontrolleri
    vites yükseltme alçaltma arka fren
    supersport odaklı sürüş yaptığımda da çok hızlı pozisyon değiştirmem gerekiyor en ufak bir "aah bu çizme canımı sıkıyor frene vitese dokunmakta bazen zorlanıyorum" dediğim hiç olmadı
    sport touring motorum olsaydı yine bu tip yarış tipi çizme alırdım kullanışlı yapmışlar soğuk havalarda yağmurda kullandım his kaybı yada rahatsızlık olmadı tavsiye ederim görüntüsü de janjanli hoş duruyor
    mattiadestro bunu beğendi.

Motosikleti
    MT25 2016
    Alıntı sharkspeedr2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok hızlı kullanabiliyorum kontrolleri
    vites yükseltme alçaltma arka fren
    supersport odaklı sürüş yaptığımda da çok hızlı pozisyon değiştirmem gerekiyor en ufak bir "aah bu çizme canımı sıkıyor frene vitese dokunmakta bazen zorlanıyorum" dediğim hiç olmadı
    sport touring motorum olsaydı yine bu tip yarış tipi çizme alırdım kullanışlı yapmışlar soğuk havalarda yağmurda kullandım his kaybı yada rahatsızlık olmadı tavsiye ederim görüntüsü de janjanli hoş duruyor
    teşekkür ederim cevaplar için

uzun çizme en korunaklı olanı tabii ki ama en iyi ayakkabı ayağındaki ayakkabıdır. Çizme alıp giymeyeceksen, kısa bol alıp giyeceksek o zaman kısa bot al, evde duran çizmeden daha çok işe yarayacağı kesin.

herkesin şartları farklı. o yüzden birisi çizmeden rahatsız olmazken diğeri lanet edip giymeyebilir. motosikleti günlük ulaşım amaçlı mı kullanacaksın, gittiğin yerde ayakkabı değiştirme şansın var mı yoksa bütün gün ayağında mı olacak vs bunlar çok önemli. Bir motosiklet mağazasına gidip farklı farklı ürünleri dene. Ben bunu giyebilirim dediğin en korumalı ürünü seç. Çizme bakarkende her çizme aynı değil. Yarış çizmeleri ya da motocross çizmeleriyle, touring çizmeleri arasında ciddi konfor farkı var.

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Alıntı mattiadestro adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ben de uzun bota geçince bi hissiyata alışma evresi yaşadım hocam bence erken vazgeçmişsiniz 1 ay kadar sürebiliyor alışma evresi.

Motosikleti
    Bn125
    Yeni konu açmak yerine buradan ben de sormak istedim. Benim de botum yok ve taş çatlasa 500tl gibi bir bütçe ayarlayabilirim. Uzun ve kısa ikisinden de tavsiye istiyorum. Çünkü öğrenciyim ve çantam zaten hep sırtımda olsa da yine de hangisinde daha rahat edebileceğimden emin değilim. Hayatımda hiç uzun bot giymedim genelde normalde de rahatsız ediyor. Yukarda arkadaşdaki gibi bi durum olsun istemem. Şimdiden teşekkür ederim.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Ben scooter sürüyorum. xmax'ı aldığımda daha ehliyetim bile yoktu, ehliyet alana kadar kapalı garajda dursun bu arada bir kask alırım derken alışverişe yıllardır motor süren kardeşimle çıktık. Onun yönlendirmesiyle ben bir tek kask alacağız zannederken komple bütün ekipmanları aldık. Bot alırken de Difi Ventura modeli uzun botları aldırdı bana. Scooter da olsa en az 80-90 yapacaksın giydiklerinin benim giydiklerimden bir farkı olmaması gerekiyor demişti.

Uzun botlarla yaz kış çok rahat ettim. Hele kışın hiç ayaklarım üşümemesi süper bir olay ki ben ayaklarım üşüyünce çok rahatsız olurum. İlk başlarda işe giderken çantamda spor ayakkabı taşıyıp ofiste değiştiriyordum ama sonra üşenmeye başladım, bütün gün ofiste otururken de rahatsızlık hissetmemiştim.

iyi ki almışım dediğim motosiklet ekipmanlarındandır uzun bot. altı üstü scooter sürüyorsun ne gerek var diyen oluyor ama aldırmıyorım.

Kaza yağtım, köprücük kemiği kırığıyla atlattım, sağ tarafımdan yanyana dev gibi bir zırhlı araçla çapışınca yalnızca köprücük kemiği kırığıyla atlatmış olmayı hafif sayıyorum. En az bir ay bütün sağ tarafım ağrıdı, ağrı sızı olmayan tek yerim ayaklarım be bileklerimdi, botlar iyi korumuş.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)