Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Spy 5000m hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba bu alarmı kullananlarınız elbet vardır. Ben de almayı düşünüyorum.
    Öncelikle bu alarma bakma nedenim bir yere gittiğimde motorum göz önünde olmadığında tedirgin oluyorum. O yüzden hiç değilse kumandadan bilgi gelsin ki içim rahat etsin istiyorum. O yüzden içimin rahat olmasına göre baktığımda parasını hakediyor.
    Fakat bazı sorularim var:
    1) motoru haftada 1 kere kullanıyorum. Garajda iken degil de dışarı çıktığımda sadece alarmı aktif edicem. Alarm takılı fakat aktif değil iken aküden enerji harcar mı? Bu benim için onemli cunku motorumun aküsü küçük (honda crf 250l)
    2) Gps haricinde bu alarm dışında farklı marka veya model tavsiyeleriniz var mı? Neden?
    Teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı StreetStiLLs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba bu alarmı kullananlarınız elbet vardır. Ben de almayı düşünüyorum.
    Öncelikle bu alarma bakma nedenim bir yere gittiğimde motorum göz önünde olmadığında tedirgin oluyorum. O yüzden hiç değilse kumandadan bilgi gelsin ki içim rahat etsin istiyorum. O yüzden içimin rahat olmasına göre baktığımda parasını hakediyor.
    Fakat bazı sorularim var:
    1) motoru haftada 1 kere kullanıyorum. Garajda iken degil de dışarı çıktığımda sadece alarmı aktif edicem. Alarm takılı fakat aktif değil iken aküden enerji harcar mı? Bu benim için onemli cunku motorumun aküsü küçük (honda crf 250l)
    2) Gps haricinde bu alarm dışında farklı marka veya model tavsiyeleriniz var mı? Neden?
    Teşekkürler
    Ben yaklaşık 8-9 yıldır kullanıyorum 1 hafta kullanılmazsa kurulmasa bile aküyü bitiyor. Akü bitmese güzel olurdu.

engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs
    maalesef aynı durumdan bende muzdaribim. spy 5000 alarmım var ama motora takmaya çekiniyorum. çünkü yeri geliyor 2 hafta binmiyorum garajda duruyor. hatta kışın belki 1 ay duruyor. bu konu ile alakalı ne yapılabilir diye düşündüm. aklıma sadece düğme yaptırmak geldi. alarmın aküden gelen elektriğini açıp kapatmak gibi

Motosikleti
    xmax 400 momo abs 2014 peugeot django 150
    Benim akünün amperi yüksek sanırım. Bende Xmax 400 var ,sürekli kuruyorum haftada 1 yada 10 gün de bir kullanıyorum motosikletimi .şükür akü bitme gibi bir durumla karşılaşmadım.

LostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Star Fire 48
    Motosiklet akülerinin otomobil akülerine göre küçük kapasiteli olmasından dolayı, motosiklet alarmları ne takarsanız takın akünüzü 1 hafta 10 gün gibi sürelerde boşaltabiliyor. En iyi çözüm alarmın eletrik hattına fiş yada anahtar koyarak, kullanmadığınız zaman elektriğini kesmek olacaktır. Ben o şekilde kullanıyorum.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alarm yerine sağlam kilide para yatırmak daha mantıklı 2-3 kez akü boşaldı mı hayır gelmiyor o aküden benim motorun aküsü 9 amper 300-400tl arasında fiyat veriyorlar. Zamanında dolar ucuzken 99 dolara almıştım. Bugün olsa almazdım.

Alarmın güzel bir yanı bazen çok can sıkıcı olabiliyor üzerinde ultrasonic sensör var. Bu çok iyi birşey ama ülkemizdeki saygısız ve bencil insanlar yüzünden zırp pırt uyarı geliyor. Bir süre sonra paranoyaklık kalıcı olmaya başlıyor.

https://youtu.be/PiNVo7tKsbE
    https://youtu.be/AUiAeLtL5fs
    secumore gps takip cihazı
    “akü bağlantısı gerektirmeden” 6000 mah şarj edilebilir bataryayla çalışan bir cihaz
    “aküyü yiyip bitirir mi” “usta düzgün takar mı” “elektrik donanımına zarar verir mi” “garantiyi etkiler mi” derdi yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:00 ----------

Alıntı blntyldz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://youtu.be/PiNVo7tKsbE
    https://youtu.be/AUiAeLtL5fs
    secumore gps takip cihazı
    “akü bağlantısı gerektirmeden” 6000 mah şarj edilebilir bataryayla çalışan bir cihaz
    “aküyü yiyip bitirir mi” “usta düzgün takar mı” “elektrik donanımına zarar verir mi” “garantiyi etkiler mi” derdi yok
    motordaki en küçük titremede bile cihaz benim telefonumu ariyor sms gönderiyor ve akıllı telefon uygulamasından alarm çalarak beni uyarıyor

Crazy Motors - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS ABS (2017)
    Bir spy5000 değil ama motosikletime ~1,5 yıl önce benzeri bir çift yönlü alarm uygulamam olmuştu.

Paylaşımım: http://www.motosiklet.net/forum/mt-k...ideo%27lu.html

Bu ürünü tavsiye edebilirim size.
    Bende motorumu hafta sonundan hafta sonuna kullanan birisiyimdir. Yeri geldi 3 hafta kullanmadığım da oldu ve hiçbir akü zayıflatma bitirme vs problem yaşatmadı.

Not: Motorumu dışarıda muhafaza ettiğim için 7/24 alarm aktif olarak çalışmaktadır. Ve motorumun üzerindeki aküsü 8 amperliktir.

Birde şu bilgiyi vermek istiyorum, bazı arkadaşlar motosiklet aküleri küçük kapasiteli olduğundan diye savunma yapmaktadırlar ama motosiklet için üretilmiş alarmlar zaten bu sebepten dolayı motosiklet alarmı adını almaktalar ki buna göre üretilip satılıyorlar. A firması ile B firmasında enerji tüketimi ve/veya verimliliği farklılık gösterebilir, ki bundan dolayı aynı motora sahip biri A alarmı ile 2 hafta sonra sorun yaşarken diğeri B alarmı ile hiç sorun yaşamıyor 2 haftada. Bu sorun genelde küçük cc'li motorlarda ortaya çıkıyor, akü kapasitesinin de küçük olmasından.

Genelde alarmın stand-by (bekleme) 'deki tüketim değerleri yer almıyor satın alma ekranlarında. Ama internette birçok video var ve farklı marka ürünlerde var. Sahiplerine sorarak fiyat, kalite ve performans yönünden bir fikir edinebilirsiniz ve buna göre bir marka üzerinde yoğunlaşıp motosikletinize de uygulayabilirsiniz diye düşünüyorum.

Not2: Alarmlar devredışıyken bile beklemede enerji tüketimleri vardır. Siz alarmı kullanmıyorken tamamen enerji tüketmesini istemiyorsanız, besleme ucu üzerine bir switch (anahtar) yerleştirirseniz, dışarı çıktığınızda aktif edip garaja geldiğinizde tekrar pasif ederek istediğiniz gibi kullanım sağlarsınız.

İyi günler.

Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Alıntı Crazy Motors adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir spy5000 değil ama motosikletime ~1,5 yıl önce benzeri bir çift yönlü alarm uygulamam olmuştu.

Paylaşımım: http://www.motosiklet.net/forum/mt-k...ideo%27lu.html

Bu ürünü tavsiye edebilirim size.
    Bende motorumu hafta sonundan hafta sonuna kullanan birisiyimdir. Yeri geldi 3 hafta kullanmadığım da oldu ve hiçbir akü zayıflatma bitirme vs problem yaşatmadı.

Not: Motorumu dışarıda muhafaza ettiğim için 7/24 alarm aktif olarak çalışmaktadır. Ve motorumun üzerindeki aküsü 8 amperliktir.

Birde şu bilgiyi vermek istiyorum, bazı arkadaşlar motosiklet aküleri küçük kapasiteli olduğundan diye savunma yapmaktadırlar ama motosiklet için üretilmiş alarmlar zaten bu sebepten dolayı motosiklet alarmı adını almaktalar ki buna göre üretilip satılıyorlar. A firması ile B firmasında enerji tüketimi ve/veya verimliliği farklılık gösterebilir, ki bundan dolayı aynı motora sahip biri A alarmı ile 2 hafta sonra sorun yaşarken diğeri B alarmı ile hiç sorun yaşamıyor 2 haftada. Bu sorun genelde küçük cc'li motorlarda ortaya çıkıyor, akü kapasitesinin de küçük olmasından.

Genelde alarmın stand-by (bekleme) 'deki tüketim değerleri yer almıyor satın alma ekranlarında. Ama internette birçok video var ve farklı marka ürünlerde var. Sahiplerine sorarak fiyat, kalite ve performans yönünden bir fikir edinebilirsiniz ve buna göre bir marka üzerinde yoğunlaşıp motosikletinize de uygulayabilirsiniz diye düşünüyorum.

Not2: Alarmlar devredışıyken bile beklemede enerji tüketimleri vardır. Siz alarmı kullanmıyorken tamamen enerji tüketmesini istemiyorsanız, besleme ucu üzerine bir switch (anahtar) yerleştirirseniz, dışarı çıktığınızda aktif edip garaja geldiğinizde tekrar pasif ederek istediğiniz gibi kullanım sağlarsınız.

İyi günler.
    Hocam senin videolardan yararlanıyorum arada. Bunun dışında bir all in one alarm uygulaman olmuştu. ondan buna neden geçtin? Benim motor dışarda duruyor artık. o yüzden bir alarm almak istiyorum. Bu videodakini alsam da uzaktan çalıştırma vs kullanmayacam. ne önerirsin? özelliklerini kullanmasamda bu mu diğeri mi?

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    öyle bir profesyonel hırsızlarımız var ki, jammer cihazı ile geziyor. AT 2019 çaldıran bir abimiz iki gün önce anlattı, Şaşkınlık içinde suspus oldum.

dtahir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 S 2013 / Pcx 2019
    Merhaba. 2019 PCX'de SPY 5000 kullanıyorum. Alarmı günde 2 defa kurup kapatıyorum. 1 ay süre ile alarmı kurup motoru hiç kullanmadığım da oldu. Herhangi bir sorun yaşamadım akü ile ilgili.

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Katılıyorum üsteki yoruma. Pahalı motorların hırsızları o işin piridir desek yeri. Yer türlü ihtimali hesaplayıp yapıyorlar ve motorunuzu 2 Gün sonra Türkiyenim 4 köşesinden toplayabilirsiniz. Bence çok pahalı bir motosiklet ise kasko öneririm.

Motosikleti
    Alıntı sezarim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam senin videolardan yararlanıyorum arada. Bunun dışında bir all in one alarm uygulaman olmuştu. ondan buna neden geçtin? Benim motor dışarda duruyor artık. o yüzden bir alarm almak istiyorum. Bu videodakini alsam da uzaktan çalıştırma vs kullanmayacam. ne önerirsin? özelliklerini kullanmasamda bu mu diğeri mi?
    Iki alarmimi da tavsiye ederim, ikisinden de memnunum. Ben ilk all in one özellikli olanı kullanmıştım biliyorsun ve en büyük etken tesisata müdahale etmemem idi. Garantili diye kurulumu basit o alarmı takmıştım. (Halen durur evimde yedek diye)
    Motorun garantisinin son zamanlarına doğru daha özellikli bu alarma geçtim. Tamam motorumuz çok pahalı değil ama kendimce değerli. Bu alarmda, uzakta olsanız da açık alanda 2km ye kadar uyarıları kumandaya gönderebiliyor. Gorselin yanında Sesli ve titreşimli olarak bilgiyi size iletiyor kumanda. Bu özellik çok etkiledi beni ve yanında uzaktan çalıştırma vs cok cazip gelmesede kısın arada motoru evin önünde çalıştırmak için cok ideal. Motor bağlı ve brandali ama arada mars basmak için motorun yanına gitmeye gerek kalmıyor. Onun dışında hiç kullanmadim desem yalan olmaz.
    Çok değişken fiyatlarda ve özelliklerde alarmlar var. Kullanım amacına göre tercih edilebilir, ben arkadaşa benzer özellikte bir ürün diye bunu da tavsiye etmiştim.

Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Alıntı Crazy Motors adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Iki alarmimi da tavsiye ederim, ikisinden de memnunum. Ben ilk all in one özellikli olanı kullanmıştım biliyorsun ve en büyük etken tesisata müdahale etmemem idi. Garantili diye kurulumu basit o alarmı takmıştım. (Halen durur evimde yedek diye)
    Motorun garantisinin son zamanlarına doğru daha özellikli bu alarma geçtim. Tamam motorumuz çok pahalı değil ama kendimce değerli. Bu alarmda, uzakta olsanız da açık alanda 2km ye kadar uyarıları kumandaya gönderebiliyor. Gorselin yanında Sesli ve titreşimli olarak bilgiyi size iletiyor kumanda. Bu özellik çok etkiledi beni ve yanında uzaktan çalıştırma vs cok cazip gelmesede kısın arada motoru evin önünde çalıştırmak için cok ideal. Motor bağlı ve brandali ama arada mars basmak için motorun yanına gitmeye gerek kalmıyor. Onun dışında hiç kullanmadim desem yalan olmaz.
    Çok değişken fiyatlarda ve özelliklerde alarmlar var. Kullanım amacına göre tercih edilebilir, ben arkadaşa benzer özellikte bir ürün diye bunu da tavsiye etmiştim.
    Cevap için teşekkür ederim. Aslında fiyatları yakın ikisininde. Şimdi yazdıklarını düşününce aslında kışın falan kullanılabilir. Bağlantı videonda pembe (yanlış hatırlıyo olabilirim) kablo için röle kullanıyosun. Sebebi ne? Onu kullanmasak direk ordaki kablolara mı bağlayacağız. Ürünü alırsam montaj sırasında yardımcı olabilir misin? Hangisi neydi gibisinden?

Motosikleti
    Alıntı sezarim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevap için teşekkür ederim. Aslında fiyatları yakın ikisininde. Şimdi yazdıklarını düşününce aslında kışın falan kullanılabilir. Bağlantı videonda pembe (yanlış hatırlıyo olabilirim) kablo için röle kullanıyosun. Sebebi ne? Onu kullanmasak direk ordaki kablolara mı bağlayacağız. Ürünü alırsam montaj sırasında yardımcı olabilir misin? Hangisi neydi gibisinden?
    Elimden geldiğince yardımcı olurum tabiki.
    Ben marş rolesine müdahale etmemek için role kullanmıştım. Şuan renkleri bende hatırlamıyorum ama ayni elden mars basıyor gibi olsun diye kullanmıştım.
    Normalde alarm, mars rölesi için 12v çıkış veriyor kendi süresi boyunca, ben bunu istemedim. Direk mars rolesine de bağlayarak kullanılabilir soeun değil.
    Motorun yanlış mars koruma süresi var , yani çalışıyorsa tekrar tekrar basmıyor mars düğmesine bassanizda, bende burdan yola çıkarak alarmın 12v çıkışıyla roleyi kontrol ettim. Rölenin kontak uçlarıyla mars düğmesinin kablolarına girdim ki aynı düğmeye basıyor gibi oluyor.
    sezarim bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)