Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosiklet Denetiminde Sürücülere Ceza Yağdı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Kask kullanmayan 5 bin 380 sürücüye ceza verildi, 1267 motosiklet ve motorlu bisiklet trafikten men edildi

Emniyet Genel Müdürlüğünce (EGM) ülke genelinde eş zamanlı motosiklet ve kask denetimi yapıldı.

EGM'den yapılan açıklamaya göre, denetimler, motosiklet sürücüleri ve yolcularının trafik güvenliğini arttırmak amacıyla kask kullanımına yönelik gerçekleştirildi.

Ekiplerce 25-28 Eylül'de yapılan uygulamalarda, 42 bin 218 motosiklet ve motorlu bisiklet sürücüsü denetlendi.

Denetimlerde, 5 bin 380 sürücü kask kullanmadığı, 743 motosiklet sahibi de geçerli zorunlu mali sorumluluk sigortası bulunmaması dolayısıyla cezai işleme tabi tutuldu.

Toplam 12 bin 556 sürücüye cezai işlem uygulanan denetimlerde, 1267 motosiklet ve motorlu bisiklet trafikten men edildi, 71 kişinin sürücü belgesine geçici el konuldu.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    akıyo maşallah, Valla ne yalan söyleyeyim Radar dışında yazılan hemen hemen her ceza hak.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    akıyo maşallah, Valla ne yalan söyleyeyim Radar dışında yazılan hemen hemen her ceza hak.
    O radarında 180 le gidene yazdıklarına acımamda 50 yazan yerde 57 ile ceza yemek çok sinir bozucu.
    ilhan5757 bunu beğendi.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Ülkemizin geçim kaynakları tarım falan hikaye oldu..
    Şimdilerde geçim kaynakları
    1-vergiler
    2-Ötv ler
    3-cezaalar
    4-bunlar yetmediği yerde I-Ban.
    Ohhh..Suyundan da koy..
    YZFR25 bunu beğendi.

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Kontroller şehir içinde hatta mahalle aralarında bile yapılmalı özellikle şehir içinde kask takmayan çok motorcu var. Küçük çaplı kazalarda bile ciddi sonuçlar doğuyor.

Motosikleti
    D'elight & Tracer 900
    çok güzel keşke daha çok denetim olsa da insanlar bilinçsiz şekilde kullanma alışkanlıklarından vazgeçse

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yazlık kesimdeki bazı istisnalar hariç su ana kadar düzgün motor kullanan bir motorcu görmedim.

Bu arkadaşlar (kuryeler hariç) genel olarak cg ve drift'e binmekte (yer yer cup ve kücük scooterlar) ve trafiğin ırzına gecmektedir.

Şahsi görüşümdür

kasksız motosiklet kullanımının cezası 3 ay ehliyete el koyma ile başlamalı. cünkü kask olmaması en ufak kazada kafa darbesi nedeniyle ölüme sebebiyet vereceği için karşı tarafı mağdur etmekte ayrıca yolda gözünüze gelecek bir cisim nedeniyle kazaya sebebiyet verr.
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazlık kesimdeki bazı istisnalar hariç su ana kadar düzgün motor kullanan bir motorcu görmedim.

Bu arkadaşlar (kuryeler hariç) genel olarak cg ve drift'e binmekte (yer yer cup ve kücük scooterlar) ve trafiğin ırzına gecmektedir.

Şahsi görüşümdür

kasksız motosiklet kullanımının cezası 3 ay ehliyete el koyma ile başlamalı. cünkü kask olmaması en ufak kazada kafa darbesi nedeniyle ölüme sebebiyet vereceği için karşı tarafı mağdur etmekte ayrıca yolda gözünüze gelecek bir cisim nedeniyle kazaya sebebiyet verr.
    3 ay ehliyete el koyma demişsin ama yazlık yerlerde kasksız falan kullananlarda ehliyet de yoktur ki.

Gorkem.IX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Egzoz dışında da (4silindirliyse)

Merdo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kask alacak paran yoksa senin biraz daha paranı alayım da bir ara kask alırsın, nasıl olsa bunu bile alkışlayacak vatandaş dolu bu ülke.

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 ay ehliyete el koyma demişsin ama yazlık yerlerde kasksız falan kullananlarda ehliyet de yoktur ki.
    o konudaki fikrimi söylediğimde linç yemiştim forumda.

Yeterliliğinin kanıtlanmadıgı bir konuda (yani ehliyetin yoksa) araç kullanmak para cezası vb. değil direk 1 yıl ve üstü hapis ile değerlendirilmeli.

Elime yarabandı taktım diyen adam doktor niyetine ameliyata giremiyor ise ölümcül sonuclar verebilecek bir aracı kullanma belgesine sahip olmayan insan da yola cıkmamalı.

Alıntı Merdo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kask alacak paran yoksa senin biraz daha paranı alayım da bir ara kask alırsın, nasıl olsa bunu bile alkışlayacak vatandaş dolu bu ülke.

baskan 300 liralık kaskı alamıyor ise motora da binmesin bi zahmet. full ekipman gez demiyorlar sonucta.
    espresso bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

o konudaki fikrimi söylediğimde linç yemiştim forumda.

Yeterliliğinin kanıtlanmadıgı bir konuda (yani ehliyetin yoksa) araç kullanmak para cezası vb. değil direk 1 yıl ve üstü hapis ile değerlendirilmeli.

Elime yarabandı taktım diyen adam doktor niyetine ameliyata giremiyor ise ölümcül sonuclar verebilecek bir aracı kullanma belgesine sahip olmayan insan da yola cıkmamalı.

baskan 300 liralık kaskı alamıyor ise motora da binmesin bi zahmet. full ekipman gez demiyorlar sonucta.
    300 liralık kasksa devlet alıp verir. hayvan gibi vergi veriyoruz bari böyle şeylere gitsin.

YZFR25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 200 Abs
    hala denetimlerin insanların canı düşünüldüğü için falan yapıldığını sananlar var
    Merdo, pinkcrow7 ve msandikci bunu beğendiler.

Alıntı Merdo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    300 liralık kasksa devlet alıp verir. hayvan gibi vergi veriyoruz bari böyle şeylere gitsin.

başkan devlet zaruri ve pahalı bircok ilacı karşılamıyor, cidden kask mı vermesini beklıyorsun. kasktan önce vergilerimiz ile verilmesi gereken tonla şey var sırada.

dediğim gibi kask alamıyorsa binmesin o motora.

bak 90 lira. en azından hiç olmamasından iyidir.

https://urun.n11.com/kask/motosiklet...SABEgKt7vD_BwE
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Cidden anlamıyorum. Kasksız kullanmak ne demek? İmkanın yeterli olmaz, alırsın dandik de olsa bir kask, takarsın kafana. Teknoloji çağında onca kaza videosu ve kötü örneğe ulaşım kolaylığı varken "durumumuz yoktu,alamadık" , "yazın çok sıcak oluyor panpa" , "ben zaten kısa mesafe sürüyorum" mantığında ısrar etmek ne demek? 71 kişininde ehliyetine el konulmuş, eğer alkoldense felaket. Hadi ben de alkollü araba kullanırken ehliyeti kaza bela yaşamadan kaptırdım 6 ay, bu konuda masum değilim ama alkollü motor kullanmak benim bile yapmaktan çekineceğim birşey.

KinqEmpires4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 UAG (209 cc ), Honda CBR 250r HRC 2014
    @arndiol bir arkadaş 4-5 sene önce 30 TL ye alınan kaskı elinden düşürdü ve elinden düşürmek dediğimde yukarıdan , boy mesafesinden falan değil. Bel hizasından düşürdü. Kask arka tarafından tamamen yarıldı. Motorla giderken düşse kırılan parçalar adamın sağına soluna bile batar. Kask şuan görüntü olarak ta çöp. Tabi hiç yoktan iyi olduğuna eminiz ama en azından 250-300 TL bütçe ayırsın bu yazıyı okuyanlar. Ceza konusunda ayrıca köy yerindeyim gittiğim mesafe yeri geliyor 200-300 metre bende o vakitlerde falan takmıyorum vur dedik öldürdün 3 ay ehliyet almak falan .

Seramik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Arkadaşlar seneler önce olan bir kazayı paylaşalım. Görenler vardır.

Yanlış hatırlamıyorsam kamyonun hızı 30-35 km/H. Kamyonun frenleri patlıyor ve kamyon yokuş yukarı yavaşlarken şoför kamyondan atlayıp kurtulmaya çalışıyor.

Düşünün bu hızda şoförün kafatası çatlıyor ve boynunda kırıklar olduğu belirtiliyor.

Çoğumuz için alıştığımız önemsiz bir hız gibi geliyor ama cihazlar araçlar hızlansa da biz hala etten kemikten insanlarız bunu unutmayalım.

Konu ile alakasız oldu fakat kısa uzun demiyelim kaskımızı takalım.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı KinqEmpires4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @arndiol bir arkadaş 4-5 sene önce 30 TL ye alınan kaskı elinden düşürdü ve elinden düşürmek dediğimde yukarıdan , boy mesafesinden falan değil. Bel hizasından düşürdü. Kask arka tarafından tamamen yarıldı. Motorla giderken düşse kırılan parçalar adamın sağına soluna bile batar. Kask şuan görüntü olarak ta çöp. Tabi hiç yoktan iyi olduğuna eminiz ama en azından 250-300 TL bütçe ayırsın bu yazıyı okuyanlar. Ceza konusunda ayrıca köy yerindeyim gittiğim mesafe yeri geliyor 200-300 metre bende o vakitlerde falan takmıyorum vur dedik öldürdün 3 ay ehliyet almak falan .
    200 - 300 metre gitmekle 2bin, 3bin metre gitmek arasında risk olarak bir fark yok. 20km de gitsen o 20km için 100 kere 200 metre gitmen gerek. Sizin mantığınızla o zaman 20km yol gidenin de kask takmasına gerek yok 200 metrecik gidecek sonra bi dhaa 200 metre gidecek sonra bir daha 200 metre gidecek nasıl olsa.

Kask ve varsa diğer ekipmanları motoru çalıştırıp 20 metre öteye çekmek için bile giymek gerek.

başkan devlet zaruri ve pahalı bircok ilacı karşılamıyor, cidden kask mı vermesini beklıyorsun. kasktan önce vergilerimiz ile verilmesi gereken tonla şey var sırada.

dediğim gibi kask alamıyorsa binmesin o motora.

bak 90 lira. en azından hiç olmamasından iyidir.

https://urun.n11.com/kask/motosiklet...SABEgKt7vD_BwE
    kask vermesini beklemediğim gibi sadece vatandaşı söğüşlemek adına yapılan denetimleri de desteklemiyorum. yabancıların videolarını izlersen sıradan insanlar bile tulum ile sürüş yapıyorlar. bir de hindistan'a bakıyorsun mesela. uzağa gitme, bir bağcılar'daki kask kullanımı ile beşiktaş'taki kask kullanımlarına bakabilirsin. kask bile sınıfsal

Motosikleti
    T7
    Devlet kask versin olayını tuttum ben, komple ekipman dizsin devlet motor alana, eldiveni botu pantolonu.. elimiz ayağımız daha mı değersiz kafamızdan.

Kask sınıfsal demeyelim de, insanın kendine ve diğer insanlara verdiği değer , eğitim, sosyal ve ekonomik durumuyla yakından ilgili diyelim. Misal Acun’un çıplak ayak başı kabak supersport motorda görüntü vermesi

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)