Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Pandemi motosiklete ilgiyi artırdı

Motovento
    REKLAM ALANI
    oktay33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1600 GTL
    Avrupa'da yeni başlayan ehliyet alan kişiye beygir gücü sınırlaması var.
    İsterse R1 alır ama 50bg ile sınırlandırılmıştır.
    En az 2 yıl azami 50bg motor sürmek zorundasın.
    Ayrıca oradaki ehliyet eğitimi ciddi bir kurum.
    Sadece 8 çizmek ile eğitim vermiyorlar.
    Ben 16 yaşında 125cc , 18 yaşında 400cc ve 20 yaşımda 750cc ve üzeri ehliyeti aldım. en az 2 sene
    tecrübe kazanmadan bir üst ehliyet alamıyorsun.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Eğitim dışında ehliyet olayı Türkiyeden çok fa farklı değil gibi..

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı oktay33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 16 yaşında 125cc , 18 yaşında 400cc ve 20 yaşımda 750cc ve üzeri ehliyeti aldım. en az 2 sene
    sen sanırım 90 larda kaldın. TR de şu anda bu anlattığın sistem var. 8 çizerek ehliyet almak çok eskidendi. Şu anda baya zorlu bir süreç eliyet almak TR de.
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen sanırım 90 larda kaldın. TR de şu anda bu anlattığın sistem var. 8 çizerek ehliyet almak çok eskidendi. Şu anda baya zorlu bir süreç eliyet almak TR de.

hocam motosiklet ehliyetinin nesi zor ki ?

yaşın uygun ise istediğin ehliyeti veriyorlar zaten, yaş tutmama durumu hariç kimse sana sunu su ehliyetle su kadar sene kullan vs demiyor.

hepsini geçtim araba ehliyeti ile 50cc motor sürüyorsun trafikte ne alaka :D

Motosiklet sınavı dediğin de düz git , dur, slalom yap, 8 çiz. bunları 2 saatlik eğitim ile herkes yapar.
    trafik sınavı zor dicem , onu da yolu ezberliyorsun zaten, hele bir de trafiksiz bir bölge ise cocuk oyuncagı gibi alıyorsun ehliyeti.

-

arabayı baya zorlaştırmışlar diye duydum orası ayrı. 2009 da araba da cok kolaydı. 3 kere stop ettirdim , kaldırıma cıktım ama ehliyeti verdiler
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam motosiklet ehliyetinin nesi zor ki ?

yaşın uygun ise istediğin ehliyeti veriyorlar zaten, yaş tutmama durumu hariç kimse sana sunu su ehliyetle su kadar sene kullan vs demiyor.

hepsini geçtim araba ehliyeti ile 50cc motor sürüyorsun trafikte ne alaka :D

Motosiklet sınavı dediğin de düz git , dur, slalom yap, 8 çiz. bunları 2 saatlik eğitim ile herkes yapar.
    trafik sınavı zor dicem , onu da yolu ezberliyorsun zaten, hele bir de trafiksiz bir bölge ise cocuk oyuncagı gibi alıyorsun ehliyeti.

-

arabayı baya zorlaştırmışlar diye duydum orası ayrı. 2009 da araba da cok kolaydı. 3 kere stop ettirdim , kaldırıma cıktım ama ehliyeti verdiler
    tamam da yaş tuttuğu zaman AB ülkelerinde de alabiliyorsun. orda da sıkıntı yok ki. yaş tutsun yeter. AB de kriterler neyse bizde de o. farklı bi durum yok aramızda.

ayrıca AB de de var B ehliyet olan kişilere bizdeki gibi M verip 50 cc kullanma olayı. bize özel değil. kaldı ki fransa da https://www.aixam.com/en/ diye bir marka var. düşük cc li otomobiller. bunlar için ehliyet şartı bile yok

2009 da aldığın söylüyorsun. yıl oldu 2020 emin ol çok şey değişti. ha eksik mi eksik daha da zor olmalı. ama zamanla...

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamam da yaş tuttuğu zaman AB ülkelerinde de alabiliyorsun. orda da sıkıntı yok ki. yaş tutsun yeter. AB de kriterler neyse bizde de o. farklı bi durum yok aramızda.

ayrıca AB de de var B ehliyet olan kişilere bizdeki gibi M verip 50 cc kullanma olayı. bize özel değil. kaldı ki fransa da https://www.aixam.com/en/ diye bir marka var. düşük cc li otomobiller. bunlar için ehliyet şartı bile yok

2009 da aldığın söylüyorsun. yıl oldu 2020 emin ol çok şey değişti. ha eksik mi eksik daha da zor olmalı. ama zamanla...

yok hocam ben diğer ülkeler ile kıyaslamadım ben, avrupa beni ilgilendirmiyor, kendi ülkeme bakarım ben. motor ehliyetini 2 sene önce aldım, kolay diye motor ehliyetine diyorum.

araba icin 2009, su an için zor oldugunu duydum, yorum yapamam.

Motosikleti
    KTM Duke 250
    Alıntı oktay33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaynak ?
    Avrupada hangi ülke ?
    Work Hard, Stay Humble

Mallaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GS ADV
    Honda Forza ile ilgili yabancı bir siteye üyeyim. Bir motorun önünde ve arkasında "L" yazıyordu. Dedim ki bu ne demek? Learning Driver yani Sürücü adayı gibi bir anlamı olduğunu ifade etti. Belirli bir süre 125 cc den yüksek motor kullanılamıyormuş. Bizde de böyle bir uygulama olması gerekiyor.

Ehliyet kursundan sonra A sınıfı ehliyeti aldığınızda direkt 1.000 cc motor bile alabiliyorsunuz. Belirli bir tecrübe olmadan bu kadar yüksek cc motora izin verilmemesi lazım. Sadece yaş kısıtı ile olmaması gerekir diye düşünüyorum.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)