Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Kaliteli kaskı kaliteli yapan nedir?

Motovento
    REKLAM ALANI
    FutureShock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660Z Ténéré
    Ben de o kaskın hemen hemen aynısı var Airoh Mathisse (air) aynı çene açılır filan.
    Ben gayet memnunum kasktan.Geçen yaptığım kaza da vizör çizilmişti gittim sordum yenisi kaç para diye 30-35 euro arası.Böyle yani Güzel kask ama yüksek sürat için değil.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Jazzbass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ledow 250cc Chopper
    watercolours, koydum abi resmini görebiliyonmu?
    FutureShock, abi max. saten 110 falan yapıyor benim makina. İLerde daha güçlü bişey alsamda bu hızı geçeceğimi sanmıyorum gerek te yok
    "Korkularının üzerine gidebildiğin kadar yeni birşeyler öğrenirsin."

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Levent abiye ek olarak pahalı kasklar ar-ge çalışmaları yaparlar kaskları çeşitli testlerden geçirirler..bunlar hep maliyettir..bu maliyetler hali ile kaskın satış fiyatına yansıtılıyo..
    ayrıca standart belgeleri alırlar ki bu belgelerde ciddi rakamlara alınır..
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

çin işi kaskı takarsın gezersın(buyuk ıhtımalle safabettır)ama kaza yaparsın(kı safabetler plastık oluyor)sonra o kask parcalanır 2 ye ayrılır ve beynının ıcıne saplanır ole ölen cok var.Kalitelı kask ların malzemesı bı kere cok farklı onu bende bılmıyom ama :D buyuk ıhtımalle çelik oluyor.Iste bıde kafanın ıcı daha rahat oluyor farklı sungerler den dolayı daha az hava gecırı bugu yapmaz ............... bole bole gıdıyor kalıtelı kalıtelıdır(MALIN KALİTELİSİNİ BİLMİYOSAN EN PAHALISINI ALACAKSINN)

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Çelik olur mu ya, ne yaptın sen?
    Kaliteli kasklarda kullanılan üç çeşit malzeme var (ucuzdan pahalıya):
    Termoplastik
    Fiberglas (Demin aklım F1'e kayıp karbonfiber demişim, özür [sırıtan sımayli])
    Kevlar
    May the Force be with McLaren Mercedes

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    kimse hemen hemen bahsetmemiş ben yazayim,

aerodinami de kasklarin fiyatlarini arttiran bir unsur, ozellikle yuksek hızlarda kask kafada oynayip durmasin diye ona uygun aerodinamik testlerden geçirilmiş ve hazirlanmiş olmali, kaliteli bir kaskı bu özelliği de gösterir bence.

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Merhaba herkese,

Kaliteli Kask sadece isim ve marka ile olmuyor elbette.
    Kaskın kalitesini ve güvenilirliğini belirleyen en önemli kriter dış kabuktur.

Üreticilerin çoğu dış kabuk malzemesi olarak komposit malzeme yani Polyester kullanır fakat Thermoplast ( özel alaşım plastik malz eme ) ısı ile tek parça olarak şekillendiriliyor! kısacası Plastik enjeksiyon.

kaliteli kaskın ilk suspansif malzemesi olan Styraphor ( strafor) dansitesi daha yüksek olanını içerir.

Kaliteli kaskların iç kaplaması yine kaliteli, dansitesi uygun sünger ve kaplaması antibakteriyel kumaştandır ayrıca komple çıkarılabilir ve yıkanabilir gerektiğinde de değiştirilebilir.

Kaliteli kaskların camlar ( vizör ) Polycarbonate malzemedendir ve cisimlerin çarpmalarına ve kırılmalara karşı güvenli + buğulanmazlar ( buğulanma birazda havalandırma ile ilgili )

Kaliteli kaskın çene ve alın kısmı iyi havalandırılabilir olmalı.

Kaliteli kaskın kesinlikle bir Sertifikası olmalıdır! kendini anlatabilmelidir yani.

kaliteli kaskta ilk bakılacak dış görünüş, paint brush, vs ayrıntılar değil çünkü ilk yapılan dış görünüşe bakmak ve kask şıkmı sorusunu sormak oluyor genelde.

Selamlar,
    Özer

Airoh Kullanıyorum

Arkadaşım Bnde Airoh E3 Kullanıyorum çeneden Açılır Sende Vazgeçme çok Kaliteli Bir Kask Ben Ikinci Kattan Düşürdüm Değil Kırılmak çatlamadı Bile

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bak arkadaş benim gibi acemi bir kullanıcı için kıyafetlerimle çok dalga geçtiler hala da devam edenler var. Peki ben bunları takıyormuyum asla... Neden? Çünkü canımı yolda bulmadım. Kullandığım motor çin malı ve pek güven vermeyen bir motor, ama üzerimdeki, kask, mont ve eldivenler neredeyse motorla aynı para ediyor. Umarım senin başına gelmez ama ben bir defa düştüm ve o anda aklıma gelen ilk şey ALLAHIM iyi kask takıyorum ve iyi kaskım çin malı değil eğer kafamda kask olmasaydı şu anda suratımın sağ tarafı yoktu belkide ben yoktum. Onun için markasını bilerek ve parana kıymadan almanı tavsiye ederim.
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

Barbudos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp XL 700 2009
    Aday olduğumuz Avrupa Birliği'nin motosiklet kaskları için mevzuatla belirlemiş olduğu normlar var. Üretici kullandığı malzemede bu normlara uymak zorunda. Kaskın içinde yazan bazı kod sayıları ile bu normlara uymuş olduğunu tahahhüt ediyor zaten.
    ZEKA BOCALAR, DİL SÜRÇER, ZİHİN TÖKEZLER
    LUCRETIUS

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler