Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yuki Scrambler 125

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda cm125t ve kuba dragon 110cc
    Sahibindende gezerken gördüm. Alıp normal motoru custom yapmakla uğraşamayanlar için güzel alternatif ama fiyatı konusunda iyi yorum yapamayacağım. Şekli şemali yerinde arka fren disk ön ters maşa ve arka monoshock amortisör 6 vites enjeksiyonlu ama su soğutmalı olsa daha iyi olurmuş. (kullanılan motor kuba cr1 ile aynı gibi duruyor)

Son zamanlarda mondial ve yuki gibi markalar çin menşeili motor sattıklarını unutup japon motor sattıklarını falan düşünmeye başlamışlar. Sanırım Brixton bx125 motor gibi bu da piyasaya çıkmadan unutulup gidecek şekil motorlar arasında.

ve bonus olarak fiyatı (23900TL)

site linki de burada
    https://www.yukimotor.com.tr/product...bler-benzinli/
    ozanturk bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    23.900 ve yuki, ahahahahahahaha
    bdrhngvnc bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Muhtemelen parasının motorudur ama malesef Yuki markası öyle değil.

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Fiyatı ile ilgili konuda sizce en büyük suç Yuki'de mi?

Ben bayağı beğendim.Tabi su soğutmalı olsaymış tam olurmuş.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    tasarıma söylenicek söz bulamadım tıpkı fiyatı gibi.1 tane satış yaparlarsa ellerini öperim yuki ye 24 bin tl 10bin olsa bi düşüniyim diyordum

Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tasarıma söylenicek söz bulamadım tıpkı fiyatı gibi.1 tane satış yaparlarsa ellerini öperim yuki ye 24 bin tl 10bin olsa bi düşüniyim diyordum
    Ben girdim baktım hoşuma gitti, dedim 10binlik bişi alıcam Yuki'de öyledir dedim. Fiyata bak

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Şekil şemal güzel de 125 cc bu motora 24.000 TL bayılanın mahkemede şahitliği kabul edilmemeli, oy verme hakkı elinden alınmalı, evlenmesi ve üremesi yasaklanmalı, makul şüpheli olarak yıllarca gözaltında kalmalı.
    Green Arrow ve iptaluyelik02 bunu beğendiler.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    sayfayı kaydırana kadar ooo çok iyimiş ducatinin yanına alıyım dedim git gele diye fiyatı görünce cg den bunu yaparım dedim :D

Terapist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bakın bunlar gerçekten utanmaz insanlar. En sinir olduğum nokta ise bizi gerizekalı sanmaları tipi güzel 25'e çakarız bunu diye düşünmeleri. Ulan sizin az kafanız çalışsa şu kıtlıkta bu aleti 13-14 bandına koyup peynir ekmek gibi satardınız. Hem sürümden hem de sonrasında vereceğiniz servis vs hizmetlerden bir sürü para kazanırdınız.

Gelelim motora. Scrambler motorlara ilgim olduğu için bu motoru biliyorum. Orjinali Çin Fuego markası.
    Orjinal site

Bir de fiyatına bakalım alibabadan
    fiyat

Fiyat gördüğünüz gibi 700-1000 dolar arası, hadi diyelim 1000 dolardan aldılar tüm vergileri eklesen yine bu aletin fiyatı 12bin TL ye geliyor.

Evet arkadaşlar bu adamlar 12bine getirdikleri motordan 12bin kazanmaya çalışacak kadar utanmazlar. Ki bu hesapladığımız en pahalı hesap. Böyle şirketlerden çöp dahi almam bence siz de almayın. Bu şekilde fiyatlandırma yapan şirketlerin politikası ürün satmak değil sizi sömürmektir.
    Faruk Terzi, Bobbers20 ve wing41 bunu beğendiler.

oxus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 650 - Yuki Scrambler - Kymco Downtown
    geçtiğimiz cuma günü satın aldım, bu hafta ilk müsait olduğumda gidip teslim alacağım. izlenimlere gelince: oldukça büyük, heybetli bir motor.oğlum 180 cm ve yaklaşık 68 kg civarında, motorun üstünde küçük kaldı diyebilirim. motor sesi çok güzel, kullanılan malzemeler oldukça sağlam ve uzun yıllar kullanılabilir gibi görünüyor. boya ve bağlantı noktalarına ufak tefek işçilik kusurları var ama önemsemedim.tasarımı gerçekten çok güzel, hatta fotolarından daha güzel diyebilirim.

fiyat/performans: kesinlikle kalitesiz deği, herhangi bir Yuki'ye göre kat kat fazla olumlu yorumu hak ediyor ( zaten Yuki değil, başka bir üreticiden alınıp Yuki markası vurulmuş, Avrupa'da bir çok ülkede farklı markalarla bizden daha ucuza satılıyor) ama sanki bu fiyatın da motoru değil gibi. henüz yola çıkmadım ama bir kaç bin km kullandıktan sonra yine nihai yorumlarımı yapar ve fiyatını hak etme durumuna yorum yapabilirim.

neden satın aldım:? üsteki diğer arkadaşların ortak tepkisi özellikle fiyatı konusunda. ben de bir çinliye bu kadar ödemek istemezdim açıkcası fakat baba yüreği işte dayanamadım...) oğlum motora resmen aşık olmuş, son 45 gündür kafamın etini yedi ve aldırdı ama pişman değilim şimdilik... tasarıma ve malzeme kalitesine para verdim diyebilirim, umarım KULLANMAYA BAŞLAYINCA DA aynı olumlu etkileri bırakır.
    Bobbers20 bunu beğendi.

Motosikleti
    inceleme yazıma devam ededeyim, sanırım TR de benden başka satın alan olmadı bu fiyatla zor tabi. geçen zaman içersinde yaklaşık 450 km yaptık, motorun sesi güzel, çalışması çok stabil, frenler gayet iyi ve şaşırtıcı bir şekilde Kross lastiğine benzer dişli olan naylon lastikleri kesinlikle kaymıyor.daha önce de dediğim gibi, fason üretim bir çinliye göre gayet kaliteli. 125 cc ilk motoru ağır kasasını kaldırmak konusunda biraz nazlı. rodaj sonrası bir miktar açılma olur sanırım. çamurluk, depo gibi grenaj vb aksamları tamamen metalden üretilmiş ve kullanılan malzemeler gerçekten sağlam. görüntüsüne ayrı biz güzellik katan şasinin hali ise içler acısı. bağlantı yerlerindeki kaynaklar, sanırım bir ilk okul çocuğu tarafınan bile daha düzgün yapılırdı.diğer beğenmediğim konu ise 6. vitesi. 6 ya alınca ölüm uykusuna yatıyor sanki. 1-2 bg güç artışı sağlayabilirsem daha zevkli bir sürüşe sahip olacaktır.boya işçilikleri gayet iyi, direksiyon kiliti saçma bir mekanizma ile yapılmış. kilitleyip açmak biraz can sıkıcı. eğer tasarım önceliğiniz ise bu motor sizi tatmin edecektir, diğer teknik konular önceliğiniz ise fiyat performans ürünü olmadığı için farklı motorlara bakmalısınız.
    mattiadestro, Bobbers20 ve atalayalper bunu beğendiler.

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Güle güle kullanın. Çin motorsiklet modeli klonlama ve hatta birebir aynısını yapma işinde aldı başını gidiyor fason üretim yapan çok büyük fabrikalar var. Dediğiniz gibi bu motor bizim ülkemizde yuki markası ile başka ülkede puki ötekinde zuki markası ile satılıyor yani pek çok marka ve model adı altında görebiliriz. Ama hiç bir ülkede bu kadar insafsız ve fahiş bir fiyat göremezsiniz. Umarım siz daha makul bir fiyattan almışsınızdır.
    oxus bunu beğendi.

Birkomat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vespa PX200e - Elektrikli
    en başta hedefleri iyiymiş ama çıkan ürün saçma olmuş. Bu tip motorlar düzgün yapılsa piyasada ihtiyaç duyulan ya da en azından bir nişe hitap edebilecek araçlar. Fakat çinli yine çinliliğini göstermiş, hiçbir detayı düşünüp tasarlamamış. mevcut ürünleri en az değişiklikle birbirine uydurmaya çalışmış.

arkadaş motorun her yerinden bi kablo sarkıyo, şasinin içine sıkı sıkı oturabilecek daha doluluk ve sağlamlık hissi uyandıracakken arka amortisörün oralar bomboş bırakılmış, motor şasi içinde sallanacakmış hissiyatı veriyo (tasarımsal olarak). şasi desen anlamsız çizgilerde üretilmiş. Depo üstündeki o etiketlerden hiç bahsetmiyorum. neyse yani azcık tasarımına kassalar, biraz da "yaşam tarzı" olayına girseler bu motoru bu fiyatın üstüne de satarlar ama lc waikiki tişörtleri gibi anlamsız kelimeleri-şekilleri bir araya getirip biz bişey yaptık demişler.

kullanımını arkadaş yazmış zaten de, mucize yaratamayacak bi araç belli. Brixton da aynı kafada ama daha derli toplu gözüküyor.

Esas bu tip motorları sevenler varsa Bullit motorcycle diye aratsın, 50cc'lik scrambler'ı bile en azından göze hoş gözüküyor.
    oxus ve Bobbers20 bunu beğendiler.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı Terapist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakın bunlar gerçekten utanmaz insanlar. En sinir olduğum nokta ise bizi gerizekalı sanmaları tipi güzel 25'e çakarız bunu diye düşünmeleri. Ulan sizin az kafanız çalışsa şu kıtlıkta bu aleti 13-14 bandına koyup peynir ekmek gibi satardınız. Hem sürümden hem de sonrasında vereceğiniz servis vs hizmetlerden bir sürü para kazanırdınız.

Gelelim motora. Scrambler motorlara ilgim olduğu için bu motoru biliyorum. Orjinali Çin Fuego markası.
    Orjinal site

Bir de fiyatına bakalım alibabadan
    fiyat

Fiyat gördüğünüz gibi 700-1000 dolar arası, hadi diyelim 1000 dolardan aldılar tüm vergileri eklesen yine bu aletin fiyatı 12bin TL ye geliyor.

Evet arkadaşlar bu adamlar 12bine getirdikleri motordan 12bin kazanmaya çalışacak kadar utanmazlar. Ki bu hesapladığımız en pahalı hesap. Böyle şirketlerden çöp dahi almam bence siz de almayın. Bu şekilde fiyatlandırma yapan şirketlerin politikası ürün satmak değil sizi sömürmektir.
    Hani bir söz vardır - bazen bilmemek mutluluktur - diye aynen sizin bu yazınız için geçerli

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:31 ----------

Alıntı oxus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oğlum motora resmen aşık olmuş,
    Bu cümleden sonra söylenecek hiç bir söz yok. Sizin için olay bitmiş.

Oğlunuz güle güle kullansın tekerine taş değmesin.
    oxus ve Bobbers20 bunu beğendiler.

Birkomat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vespa PX200e - Elektrikli
    işin ilginci orijinal motor daha derli toplu gözükürken yuki nasıl daha kötüleştirmiş bunu hayret.
    '93 Vespa PX200e Elektrikli Dönüşüm projemi tamamladım! Tüm proje adımları da YouTube kanalımda.
    İzleyerek destek olmak istersen 220 Garage Youtube hesabıma beklerim

Motosikleti
    hala benden başka satın alan yok galiba, almayı düşünen olusa faydam olsun diye yazıma devam edeyim;
    3.500 km ye geldik, rodajdan sonra motorda ciddi bir açılma oldu. bu yüzden önceki yazımdaki performans eleştirimi geri alıyorum fakat orijinal lastiklerini aynı ebatta olan asfalt lastiği ile değiştirmenin de bu iyileşmeye faydası olmuştur. kırılan, dökülen, gevşeyen, can sıkan herhangi bir aksamı olmadı, en önemlisi esas kullanıcı olan oğlum hala motorundan çok memnun. geçen zaman içinde Scrambler'ın fiyatı aynı kaldı fakat piyasa fiyatları uçtu gitti ama hala pahalı.
    Bobbers20 bunu beğendi.

Bobbers20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok
    125cc motor bakarken tesadüf eseri gördüm. İnternette 1 tane ilan var ve bayi çıkışlı 55bin yazıyor. Forumda başlığı görünce bakayım kullanıcısı ne demiş diye. Kullanıcısı olmadığı gibi o dönem ki fiyatları görünce şok olmamak elde değil 2 yılda fiyatların düşeceği yerde artması, bu duygu paha biçilemez.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Mondial de buna benzer bir motor vardı ismini unuttum meşhur Çinlilerin kullandığı eski virago V çift silindir blok vardı 250cc .. kod adı m34 yada 54 öyle bir şey ..

Bu alınıcağına bence o alınabilinir hiç olmassa üstündeki blok bilindik sağlam 30 yıllık özünde virago bloku ..

Motosikleti
    honda cm125t ve kuba dragon 110cc
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mondial de buna benzer bir motor vardı ismini unuttum meşhur Çinlilerin kullandığı eski virago V çift silindir blok vardı 250cc .. kod adı m34 yada 54 öyle bir şey ..

Bu alınıcağına bence o alınabilinir hiç olmassa üstündeki blok bilindik sağlam 30 yıllık özünde virago bloku ..
    mondial buccaneer 250 den bahsediyorsun sanırım(yurtdışında italjet buccaneer). ucuza alıp 4 ay kadar kullandım parçası fabrikasında bile yok. kazalı bir buccaneer den parça devşirip sattım aldığım fiyata uzak durulması gereken motor. gösterişli motordur ilgi çeker orası ayrı
    Bobbers20 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)