Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Satışı İptal Edilen Pulsar Hakkında.

Motovento
    REKLAM ALANI
    designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Kardeşim 18.09.2020 tarihinde İstanbul bayisi Motoref bayisinden sıfır Pulsar almak için gidiyor.Ödemenin büyük kısmını hesaba havale geçiyor ve kalan kısmini 19.09.2020 Cumartesi günü kredi kartından tek çekim yaptırıp ödemeyi tamamlıyor.21.09.2020 tarihinde motorsikletlere zam geliyor ve kardeşimin satışı iptal ediliyor.Sebebi ise cumartesi karttan çekim yapılması.Bayi hicbirsekilde bilgi vermiyor.Bayiyi arıyoruz gidiyoruz Kuralkan ile ilgili durum diyor.Kuralkani arıyoruz bayi bilgi vermesi gerekirdi ve hafta sonu satış giremiyoruz deyip kestirip atıyor.O zaman neden cumartesi günleri satış yapılıyor diyince cevap alamıyorum.Biz Cuma günü motoru alıyoruz elimizde sözleşme var Pazartesi zam geliyor ve satış iptal ediliyor.Aynı gün diğer arkadaşı aynı bayiden sıfır motor alıyor o tamamını nakit ödediği için satışı iptal olmuyor.Kuralkan Holding tekrar kurumsallığını gösterdi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    şimdi şöyle hem haklısın hem haksız,aslında haksız olucağın bir durum yok.şöyleki adamlara zam oranına göre liste geliyor.ordan fatura kesiyorlar yani bu bayi işi değil aynen kuralkan işi.yani motorun parasını ödeseydin faturası kesilicekti satış göstericeklerdi.bi kısmını ödediğin için gelen zammı bayi karşılamıyor.atıyorum bana 30binden satın dedi diyor kuralkan ve o işten çıkıyor bayi.faturadan kastım sadece bayinin ödedi kestiği tutar kdv ötv si ödenmesede olur.elinizde sözleşme varsa ben olsam hukuki yollara başvururdum kendileri kaşınmış.telefonla bilgide verin hem kuralkana hemde satıcıya.göz korkutun derim.adamlar dediğim gibi vermeyedebilir çünkü satış tamamlanmadı ama elde sözleşme var durum biraz karışık.bende karşılaşmıştım böyle bir durumla yamahada alıcağımıda biliyorlar zam geldi 2019 modellere ben 2018 alıcaktım onlara şansıma zam gelmemişti.kapora vermiştim hatta ödemenin yüzde 80nini tamamlamıştım.sorduğumda 2019 alaydım ne dicektiniz dediğimde zammı yansıtıyoruz demişlerdi.yamaha türkiye fiyat belirleyicisi ne denirse ondan vermek durumundayım demişlerdi.size kolay gelsin sözleşmeniz var peşini kolay kolay bırakmayın hukuk işleri birinede varsa tanıdık bir danışın derim
    designserhat bunu beğendi.

Motosikleti
    ...........!
    Dostum hiç birşey ile uğraşmadan doğru avukatın yanına gidip danışıyorsun.

Sonra da hemen bir ihtarname çektiriyorsun.

Karttan paran çekildi değil mi bakiyen düştü, bir kısım havaleyi de yaptın. Sözleşmen de var.

Tamam işte sen git elindeki kozları kullan. Elinden geleni yap bu işi yanlarına bırakma.
    designserhat ve stubborn bunu beğendiler.

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Kuralkan ve bayiileri şaşırtmadı.
    designserhat ve eraysefer28 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Pazarlama müdürünün sosyal medyadaki paylaşımında 20.09.2020 akşamına kadar yapılan alımlarda zamdan etkilenmeyecektir.Kardeşim cumartesi günü ödemeyi tamamlıyor.Telefon ile pazarlama müdürünü arıyorum durumu anlatıyorum hafta sonu sisteme giriş yapılmıyor diyor.Bayi zaten hiç bir şey söylemiyor.

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Elinizde sözleşme var ve ödemenin tamamı yapılmış ise bu tarafların rıza beyanına işarettir ve hukuki yaptırımı olması gerekir peşini bırakmayın gidin bir avukatla görüşün.

Babam tüketici hakları hakem heyetinde şimdi onada sordum satış her ne gün olursa olsun yapılır nöbetçi noter o zaman niye var böyle bir şey olamaz gitsin bulunduğu yerdeki tüketici haklarına başvursun dedi

Motosikleti
    ...........!
    Alıntı designserhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pazarlama müdürünün sosyal medyadaki paylaşımında 20.09.2020 akşamına kadar yapılan alımlarda zamdan etkilenmeyecektir.Kardeşim cumartesi günü ödemeyi tamamlıyor.Telefon ile pazarlama müdürünü arıyorum durumu anlatıyorum hafta sonu sisteme giriş yapılmıyor diyor.Bayi zaten hiç bir şey söylemiyor.
    Burada bir cevap bulamazsın hepimizin söyleyeceği aynı şey.

Git hakkını ara. Onlar nasıl senle uğraşıyorlarsa sende onlarla uğraş. Forumlarda bu konularda bir çözüm bulamazsın.

Avukatla görüş gerekenleri yap. En kötünün kötüsü Tüketici mahkemesine verirsin. Yarın ilk işin bu olsun.

Kuralkanın satış sistemi biraz farklı.Bayi sadace motoru teslim ediyor diye biliyorum.

avukata gitmek en mantiklisi ama ayrica para vermek zorunda kalabilirsin.
    ama avukat yine en kisa, hizli ve kesin cözum.
    en ucuz cözum hakem heyetine gidip belgeleri sunmak, bir kac hafta icinde sana seve seve motorunu teslim edeceklerdir.
    hatta hakem heyetine gittigini ayrica belirtisen, belki is uzamadan cözulur, sebebi ise, heyetten cevap gelene kadar tekrar zam gelecek bu sefer de onlar daha cok zarara gireceklerdir.

Umit1923 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650 F - 2017
    Hocam mayis ayinda benzer sorunu cf moto 650 nk almaya calisirken yasadim, fethiyedeki bayiye odemenin tamamini yaptim, notere cagiracaklar ve motorun kurulumunu yapacaklar diye beklerken telefon geldi, satisi veremiyoruz 1500 tl fark odemeniz gerektiğini soyledi fabrika vs gibi yalanlar. Normalde uğraşırım ama o gun icimden lanet olsun dakika bir gol bir yol yakınken doneyim demek geldi. Parayi geri aldim ikinci el mt 07 aldim.
    bursalıali ve PLatooN bunu beğendiler.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Alıntı Umit1923 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam mayis ayinda benzer sorunu cf moto 650 nk almaya calisirken yasadim, fethiyedeki bayiye odemenin tamamini yaptim, notere cagiracaklar ve motorun kurulumunu yapacaklar diye beklerken telefon geldi, satisi veremiyoruz 1500 tl fark odemeniz gerektiğini soyledi fabrika vs gibi yalanlar. Normalde uğraşırım ama o gun icimden lanet olsun dakika bir gol bir yol yakınken doneyim demek geldi. Parayi geri aldim ikinci el mt 07 aldim.
    En iyisini yapmissiniz. Böyle saça böyle tarak, böyle ,,,,,,,,, ,,,,,!!!!!!!!!.
    Umit1923 bunu beğendi.
    bursevi

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    araba bayileri faturasını kesmedikleri zaman fiyatı sabitlemiyorlar şu dönemde.. devamlı zam geliyor kur farkı vs.. birde araç yok zaten en yüksek fiyattan satmaya çalışıyor o sebepten sabitlemiyor.. sanırım aynı taktiği yapmıyor bunlarda.. sözleşme varsa bile fiyat sabitlemeyle ilgili bir bölüm yoktur veya bayi lehinedir sanırım.. bilen birine danışmakta fayda var..

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Hocam sözleşmeyi tam olarak okuyup emin olmanızı rica edeceğim.
    Çünkü maalesef ki bayii'ler çakal. Karşı tarafın yaptığı Ahlaka uygun değil.
    yerinde olsaydım paramı alır, kapıya tükürür ve bir kaç kelime eder o kapıdan çıkardım.
    Ama bunlar kendilerini haklı çıkarırlar dikkat et.
    Forumda ekrem bey mi ne vardı, onunla da görüş istersen.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ekrem bey facebook pulsar grubundan duyurmustu bunu,şimdiden ayarlarsanız zamsız alabileceğini yazmıştı.

kendisi ile konusun bence

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    Altın elbiseli adam diyorum başka bie şey demiyorum.
    Kergit bunu beğendi.

Seramik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yerinde olsaydım paramı alır, kapıya tükürür ve bir kaç kelime eder o kapıdan çıkardım.
    Hocam geçenlerde tüketici sözleşmeleri ile ilgili biraz bilgi ararken şöyle bir şeye rastladım;

Satıcı sözleşmeye tüketiciyi zora sokacak haksız bir madde koyması halinde buna itiraz edip mahkeme yoluna gidebilir şeklindeydi.

Bunun gibi olaylar çok yaşanıyor yasada da bu tip olaylara karşı tedbirler alınıyor elbette.

Hocam sadece kendini düşünüp oradan parayı alırsa insanlar. Karşı taraf bir marifetmiş gibi bu olayı abartarak devam ettirir.

Yarın 10 liraya aldığınız malı iptal ederek, 1 gün sonra size 20 liraya satmaya çalışır.

Lütfen böyle yapmayalım. Kötülerin karşısında dik durmazsak şikayet etmeye hakkımız da olmaz.

Tüm belgeler ile birlikte verilsin Tüketici Heyetine, fazla para da çıkmaz cebinden. Sonrası kendiliğinden gelir zaten.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:16 ----------

Ufak bir olaydan örnek verelim çoğumuzun başına gelmiştir.

Bundan 2-3(belki biraz daha fazla) yıl önce telefonlardan herhangi video, müzik vb. sitelere girdiğinizde bir şey indirdiğinizde sizden mobil ödemeyi otomatik kesiyordu.

Öyle bir uyanıklık yapmışlardı ki artık siz siteden çıkmak isteyip reklamın çarpı işaretine tıkladığınızda bile sizden mobil ödeme kesiliyordu.

İlk olarak şikayetler online şikayet edilip ücret geri alınıyordu.

Sonra şikayetler artmaya başladı. Bir işlem yaparken 10 tane soru sorulup onay alınıyor neden bizden habersiz mobil ödeme kesiliyor diye.

Sonra Şikayetler arttıkça arttı. Sonra yasa çıktı hiç bir şekilde kullanıcının onayı olmadan telefondan para kesilemez oldu.

Şimdi eğer şikayet olmasaydı ne olurdu. Eğer "lanet olsun size paramı çaldınız desek" başka bir şey yapmasak ne olurdu.

Tabi ki şuan çoğu kişini tel faturası en az 2ye 3e katlanarak gelirdi.

Şikayet etmekten korkmayın uğraşmaktan korkmayın. Bu hepimizin sorunu. Lütfen daha bilinçli ve anlayışlı olalım.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Seramik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şikayet etmekten korkmayın uğraşmaktan korkmayın. Bu hepimizin sorunu. Lütfen daha bilinçli ve anlayışlı olalım.
    Sizinle aynı fikirdeyim ancak düzeltme yapmadan durmayacağım.

Tüketici heyetleri sadece belli miktarın altındaki alışverişler ile ilgilenir, eskiden 2000TL idi üst sınır şu an nedir bilmiyorum. Bu miktarın üzerinde olan alışverişlerle ilgili konularla ilgili olarak başvurulması gereken yer Tüketici Mahkemeleri.

Motosikleti
    R1
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizinle aynı fikirdeyim ancak düzeltme yapmadan durmayacağım.

Tüketici heyetleri sadece belli miktarın altındaki alışverişler ile ilgilenir, eskiden 2000TL idi üst sınır şu an nedir bilmiyorum. Bu miktarın üzerinde olan alışverişlerle ilgili konularla ilgili olarak başvurulması gereken yer Tüketici Mahkemeleri.
    Başka heyetler de var.. Sonuçta araştırılırsa çözüm bulunacaktır.

2020 Yılı Tüketici Hakem Heyeti ve Hal Hakem Heyeti Başvuru Parasal Sınırları Yeniden Belirlendi
    06 Ocak 2020
    2020 Yılı Tüketici Hakem Heyeti ve Hal Hakem Heyeti Başvuru Parasal Sınırları Yeniden Belirlendi

2020 yılı için belirlenen yeniden değerlendirme oranı ile Tüketici Hakem Heyeti ve Hal Hakem Heyeti başvuru parasal sınırları 01/01/2020 tarihinden itibaren uygulanmak üzere 22.58 oranında arttırılmıştır. Buna göre 31 Aralık 2019 tarih ve 30995 sayılı Resmi Gazete ‘de yayımlanan tebliğe göre Tüketici Hakem Heyeti Başvuru parasal sınırının; İlçe Tüketici Hakem Heyetleri için 5.650 TL’den 6.920 TL’ye, İl Tüketici Hakem Heyetlerine başvuru parasal sınırının ise 8.480 TL’den 10.390 TL’ye yükseltilmiştir. Buna göre tüketici işlemlerinde bu tutarlar arasındaki uyuşmazlıklarda Tüketici Hakem Heyetlerine başvurular zorunludur.

Hal Hakem Heyeti Başvuru sınırı ise, 29 Aralık 2019 tarih ve 30993 sayılı Resmi Gazete ’de yayımlanan tebliğe göre; yeniden değerleme oranı olarak ilan edilen yüzde 22.58 oranında artırılarak, 01/01/2020 tarihinden itibaren uygulanmak üzere, 95.769,59 TL den 117.394,36 TL ye yükseltilmiştir. Buna göre 5957 sayılı Sebze ve Meyveler ile Yeterli Arz ve Talep Derinliği Bulunan Diğer Malların Ticaretinin Düzenlenmesi Hakkında Kanunun 10 uncu maddesinin beşinci ve altıncı fıkraları gereğince 117.394,36 TL altındaki uyuşmazlıklarda, Hal Hakem Heyetlerine başvurular zorunludur.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

https://karaman.ticaret.gov.tr/haber...kseltilmiştir.

Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Hocam ilk önce kendisi ile telefon ile konuştum.Hicbir şekilde yardımcı olmadi

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:04 ----------

Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten almaktan vazgectik.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:07 ----------

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekrem bey facebook pulsar grubundan duyurmustu bunu,şimdiden ayarlarsanız zamsız alabileceğini yazmıştı.

kendisi ile konusun bence
    Hocam önce kendisini telefon ile aradım ama yardımcı olmadı.

Motosikleti
    R1
    Alıntı designserhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ilk önce kendisi ile telefon ile konuştum.Hicbir şekilde yardımcı olmadi

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:04 ----------

Zaten almaktan vazgectik.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:07 ----------

Hocam önce kendisini telefon ile aradım ama yardımcı olmadı.
    Yine Onlar kazandı desenize.

Ne diyelim geçmiş olsun.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)