Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeni Motorcu Kardeşiniz

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba abilerim ablalarım Ben Ozi 22 yaşındayım A2 ehliyetimi almak bugün nasip oldu eğitimimi MT-25 ile aldım. Kış yaklaştı ama motor almayı düşünüyorum başlangıç için artık. Bu konu eminim defalarca açılmıştır sorulmuştur acemiliğimize mazur görün ekipman hariç 20bin Tl bütçem var açıkcası hepsini motora yatırmakta istemiyorum çünkü acemi olduğum için muhakkak düşmeler kalkmalar olucak benim düşüncem. Piyasalar herşey tavan yapmış durumda artık başlangıç motoru diye birşey kalmadı galiba sizler benim için ne önerirsiniz skuter hariç. Sıfır veya ikinci elde olabilir teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TheGokay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Custom Yamelli XSR 07
    Eğer marka takıntın yoksa temiz bir 2016 veya absli istiyosan 2017 model pulsar 200 ns tavsiye edebilirim. Gerek gidişi gerek duruşu ile başlangıç olarak tatmin edebilecek ve virajı da durmayı da öğretebilecek bir motosiklet.

Alıntı TheGokay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer marka takıntın yoksa temiz bir 2016 veya absli istiyosan 2017 model pulsar 200 ns tavsiye edebilirim. Gerek gidişi gerek duruşu ile başlangıç olarak tatmin edebilecek ve virajı da durmayı da öğretebilecek bir motosiklet.
    Hocam uğraştırır mı beni çok mekanik olarak sürekli sanayiye servise gitmek istemiyorum açıkcası marka takıntım yok sadece sağlam olsa yeterli

TheGokay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Custom Yamelli XSR 07
    Alıntı ozi1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam uğraştırır mı beni çok mekanik olarak sürekli sanayiye servise gitmek istemiyorum açıkcası marka takıntım yok sadece sağlam olsa yeterli
    ben baya hor kullanmıştım 33500 de almıştım sanırım 39 civarıydı sattığımda. büyük sorun yaramadım hiç. sadece aşırı hor kullanmaya bağlı olarak devirdaim keçesini patlatmıştım o da 20 30 tl lik bi parçaydı
    200 NS --> TNT 250 --> Xtreme Max Enduro --> MT 03 660 --> 2015 XJ6 --> Custom Yamelli XSR 07

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    20bin Tl bütçem var açıkcası hepsini motora yatırmakta istemiyorum
    Dostum şu cümleyi yazarak tüm forumun kalbini kazanabilirsin :D Dostum 125cc modellere bak bence bir MT125 alabilirsin gecen gün bi yeni baslayacak arkadasımıza bakarken fiyatlarına bakma sansım oldu 14-15 civarına alabilirsin. Yok ben daha büyük bir şey istiyorum diyorsan Pulsar NS200 veya RS200 bakabilirsin. KTM Duke 200'ler de var o fiyatlara ancak bütcenin sınırına dayanabilir. Kışın süreceksen kışlık bot al çünkü çok yağmur çamur görecek o ayak aynı zamanda pantolon da alırsan iyi olur. Bence 125cc ile geçir kışı çünkü kış aylarında teker sarabiliyor cok fazla veya yolda kücük kaymalar yaşanabiliyor. 125cc ile çok panik yaşamazsın kontrol etmeye alışırsın makineni.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:46 ----------

Ekleme yapayım üstteki arkadaşın ABS'li model tavsiye etmesi çok iyi olmuş. ABS'li modellerde önüne bir araç kırarsa veya ani fren yaparsa sen de o panikle freni tüm gücünle sıkarsan tekeri kilitleyip düşmeni önler çok çok iyi bir özellik alabiliyorsan tabi ki kesinlikle ABS'li almalısın.

Alıntı TheGokay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben baya hor kullanmıştım 33500 de almıştım sanırım 39 civarıydı sattığımda. büyük sorun yaramadım hiç. sadece aşırı hor kullanmaya bağlı olarak devirdaim keçesini patlatmıştım o da 20 30 tl lik bi parçaydı
    Ns200 hangi modelini önerirsiniz özellikle alırken nesine dikkat etmeliyim arkada abs varmı

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:27 ----------

Alıntı cıbılduck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum şu cümleyi yazarak tüm forumun kalbini kazanabilirsin :D Dostum 125cc modellere bak bence bir MT125 alabilirsin gecen gün bi yeni baslayacak arkadasımıza bakarken fiyatlarına bakma sansım oldu 14-15 civarına alabilirsin. Yok ben daha büyük bir şey istiyorum diyorsan Pulsar NS200 veya RS200 bakabilirsin. KTM Duke 200'ler de var o fiyatlara ancak bütcenin sınırına dayanabilir. Kışın süreceksen kışlık bot al çünkü çok yağmur çamur görecek o ayak aynı zamanda pantolon da alırsan iyi olur. Bence 125cc ile geçir kışı çünkü kış aylarında teker sarabiliyor cok fazla veya yolda kücük kaymalar yaşanabiliyor. 125cc ile çok panik yaşamazsın kontrol etmeye alışırsın makineni.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:46 ----------

Ekleme yapayım üstteki arkadaşın ABS'li model tavsiye etmesi çok iyi olmuş. ABS'li modellerde önüne bir araç kırarsa veya ani fren yaparsa sen de o panikle freni tüm gücünle sıkarsan tekeri kilitleyip düşmeni önler çok çok iyi bir özellik alabiliyorsan tabi ki kesinlikle ABS'li almalısın.
    Hocam aslında 10bin tl sine bi motor düşünüyorum kalan parayıda birşeylere yatırım yapıp yazın felan hem motoru satıp kalan paraylada başka bi motor alabilirim aslında bu sonraki plan. Cfmoto nasıl olur 150nk veya cross tarzı modellerde hoşuma gidiyor sokakta sürülebilecek olanlar

Motosikleti
    BAJAJ PULSAR
    Pulsar 200 ns(2017 üstü) veya sym wolf bence

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Ns200 hangi modelini önerirsiniz özellikle alırken nesine dikkat etmeliyim arkada abs varmı

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:27 ----------

Hocam aslında 10bin tl sine bi motor düşünüyorum kalan parayıda birşeylere yatırım yapıp yazın felan hem motoru satıp kalan paraylada başka bi motor alabilirim aslında bu sonraki plan. Cfmoto nasıl olur 150nk veya cross tarzı modellerde hoşuma gidiyor sokakta sürülebilecek olanlar
    CRF250L al madem öyle. CFMoto tavsiye edemem bana riskli geliyor. Kalan parayı da Kriptoparalara yatır ve bekle :D

Alıntı sadomazo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pulsar 200 ns(2017 üstü) veya sym wolf bence
    bana biraz ağır geldi ama 180kg civarında olduğu söyleniyor

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Wolf, Pulsar'dan ağırdır. Wolf'ün kuru ağırlığı 173 kg, yağı,balı ve benziniyle beraber bu ağırlık daha da artar ama 3-5 gün sonunda bisiklet gibi hafif gelir. 22 yaşında genç bir adamı zorlayacak bir ağırlığı yoktur.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)