Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Wd40 hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    montrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    WD 40 kullanırken dikkat edin.
    Genel bir kullanım amacı var ama normalde pas sökücü , içinde yağ bulundurduğu için yağlayıcı ve koruyucu özelliği vardır . Ama kimyasal maddeler olduğu için plastik kısımlara zarar verir esnek olan plastik parçaları sertleştirir, plastik contaların yapısını bozar . Motorsiklet üzerindeki sadece metal ve mekanik kısımlara sıkın . Kontak , sinyal tuşları , marş butonu vs yerlerin iç kısımlarında siviçler bulunur çok WD 40 sıkarsanız içeri nüfus eder ve belli bir zman sonra bozar . Zincir konusunda yağlama amaçlı kullanmak yanlış , temizlik amaçlı kullanılabilir pası söküp bezle silip , zinciri zincir yağıyla yaglamanız gerekecektir.
    tommygun bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    cıks
    motorcu adamın parfümü değil miydi wd40 ?
    espresso ve cıbılduck bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-25
    Hımm teşekkürler.

Mallaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GS ADV
    2 Hafta önce Forza 300 motorumun sinyal butonu, sola sinyal verdiğimde tutmuyordu.Zorlamak gerekiyordu ki tutsun. Tamirden anlayan arkadaşa sordum. WD40 sık dedi. Sıktığım anda sorun düzeldi. Şimdi şıkır şıkır çalışıyor. İnşallah bir defa sıktığım için ileriye dönük bahsettiğiniz problemi yaşamam.

ninya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax 250 z plus
    Alıntı Mallaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 Hafta önce Forza 300 motorumun sinyal butonu, sola sinyal verdiğimde tutmuyordu.Zorlamak gerekiyordu ki tutsun. Tamirden anlayan arkadaşa sordum. WD40 sık dedi. Sıktığım anda sorun düzeldi. Şimdi şıkır şıkır çalışıyor. İnşallah bir defa sıktığım için ileriye dönük bahsettiğiniz problemi yaşamam.
    bu gibi durumlarda würth kontak spreyi kullanın
    Mallaca, emenyasin, gurcanozturk ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Alıntı ninya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sadece kontağa sıkmak için ayrı bir sprey mi üretmişler?
    her aksam için ayrı ayrı ürün alsak batarız yav.
    Ali Mert bunu beğendi.

Ali Mert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Sıvı gres yağı var, onu sıkayım mı? Dış taraflara sıkınca kir topluyor, ama kontağa falan olur herhalde. Balata spreyi de var, o ucuz. Wd40 alternatifi 5-10 liraya satılan yağlar da var. Hemen hemen aynı işi görüyor, wd40 bilindik bir marka olduğu için pahalı bence.

ninya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax 250 z plus
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elektronik aksama elektronik aksamın temas ettiği yerlere yağ sıkılmaz iletkenliği sebebiyle şase yapar veya zamanla toz birikerek çalışmasını önler. bu sebeple elektronik aksama zarar vermeyen spreyler üretilmiştir. sürekli sıkmayacağınız birşey olduğundan bir defa alsanız çok uzun süre yıllarca gider.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kontak spreyi derken "contact spray", yani elektronik parcalarin birlesme noktalari icin kullanilan bir sprey, motosikletin kontagi degil

Herhangi bir elektronikciye (tv tamircisi bile olur) gidin ucretsiz bile hallederler, @Ninya'nin dedigi gibi kontak (contact) spreyi sikmalisiniz, elektronik parcalarin birlesme noktalarina.
    espresso bunu beğendi.

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Alıntı Ali Mert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıvı gres yağı var, onu sıkayım mı? Dış taraflara sıkınca kir topluyor, ama kontağa falan olur herhalde. Balata spreyi de var, o ucuz. Wd40 alternatifi 5-10 liraya satılan yağlar da var. Hemen hemen aynı işi görüyor, wd40 bilindik bir marka olduğu için pahalı bence.
    SAKIN ! Aman heee balata spreyini elektrik aksamına falan sıkmayın... olmaz öyle şey.. wd 40 yalıtkan bir bileşim, elektriği iletmez, kontağa sıktığınızda şaşe yaptırmaz, ama balata spreyi iletkendir. Hem şaşe yapar hem de en ufak bir kıvılcım oluşursa aşırı yanıcı olduğu için tutuşur.. yangın çıkartırsınız. Balata spreyi yağ, kir, tozu temizlemek için metal yüzeylerde uygundur. Plastik aksam için tavsiye edilmez. Talimatında plastik aksam için, önce görünmeyen bir yüzeyde deneyin, bir zarar oluşmazsa sonra kullanın yazıyor. Adı üstünde balata spreyi. Zaten üstünde Kullanım talimatı var. onu okuyunuz önce. Aşırı yanıcı ( uçucu) olduğu için kullanılırken çok dikkatli olunmalı.
    emenyasin bunu beğendi.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    şimdiye kadar denk gelen en iyi kontak spreyiydi würth ün ki.
    hatrıma gelmişken bitane daha alayım dursun kenarda
    since 1987

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Rahmetli wd40 şifadır sıkın derdi bende bütün kontak oynar parçalara dayanıyorum wdyi :D

Motosikleti
    Elektronik aksama elektronik aksamın temas ettiği yerlere yağ sıkılmaz iletkenliği sebebiyle şase yapar veya zamanla toz birikerek çalışmasını önler. bu sebeple elektronik aksama zarar vermeyen spreyler üretilmiştir. sürekli sıkmayacağınız birşey olduğundan bir defa alsanız çok uzun süre yıllarca gider.
    hocam bi süre sonra özelliğini kaybetmez mi o sıvı?

Faruk Terzi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhabalar,

Ben WD40'ı motor üzerinde bahçe sulama yüzünden oluşmuş olan kireç lekeleri için kullandım ve tamamen çıkarmış olmasada gözle görülür şekilde azalttı.
    Tabi bu kireç lekeleri öyle günlük değil idi, 2 ay boyunca motor güneş altınta ıslanıp kurudu sürekli. 2 kere yıkamama rağmen kireçler gitmedi.

İnternet üzerinden araştırmalarım sonucunda, WD40'ın bu konuda yardımcı olacağı yazılmış, ben de kullanmıştım. Ama motorun her yerine kullandım

Bu arada spreyi direk motora sıkmadım, süngere sıkıp o şekilde ovalayarak işlemi gerçekleştirdim.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Faruk Terzi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

Ben WD40'ı motor üzerinde bahçe sulama yüzünden oluşmuş olan kireç lekeleri için kullandım ve tamamen çıkarmış olmasada gözle görülür şekilde azalttı.
    Tabi bu kireç lekeleri öyle günlük değil idi, 2 ay boyunca motor güneş altınta ıslanıp kurudu sürekli. 2 kere yıkamama rağmen kireçler gitmedi.

İnternet üzerinden araştırmalarım sonucunda, WD40'ın bu konuda yardımcı olacağı yazılmış, ben de kullanmıştım. Ama motorun her yerine kullandım

Bu arada spreyi direk motora sıkmadım, süngere sıkıp o şekilde ovalayarak işlemi gerçekleştirdim.
    Kireç lekesine sirke (asetik asit) bayağı etkili olur, plastiğe boyaya zarar vereceğini zannetmem... (Beyaz sirke) Keza limon suyu da öyle... (Endüstriyel, hazır satılan sözde limon suları - içinde sitrik asit var...)

Faruk Terzi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kireç lekesine sirke (asetik asit) bayağı etkili olur, plastiğe boyaya zarar vereceğini zannetmem... (Beyaz sirke) Keza limon suyu da öyle... (Endüstriyel, hazır satılan sözde limon suları - içinde sitrik asit var...)
    Hocam, sirkeyi denedim fakat çıkarmadı maalesef

Motosikleti
    cıks
    kireç için çözüm basit, karbonat sirke tuz karışımı,kireç tutmuş çaydanlığın içini tertemiz yapıyor

yawuz58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero xpulse
    wd 40 sadece boyalara zarar verir metale plastiğe hiçbir zarar vermez koruyucu yağlayıcı pas sökücü özelliği vardır

Motosikleti
    Alıntı yawuz58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    wd 40 sadece boyalara zarar verir metale plastiğe hiçbir zarar vermez koruyucu yağlayıcı pas sökücü özelliği vardır
    plastik değil de contalara zarar veriyor.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rahmetli wd40 şifadır sıkın derdi bende bütün kontak oynar parçalara dayanıyorum wdyi :D
    Mübarek her derde deva , neredeyse kısırlığa bile çare !!

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)